Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 19:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Sytuacja polityczno-religijna w Rosji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Sytuacja polityczno-religijna w Rosji
humalog napisał(a):
Widze, ze masz nikłe pojecie o chrześcijaństwie....dlatego ci odpowiem, że: W żadnym wypadku obecność przy ołtarzu Pańskim największego nawet zbrodniarza nie jest profanacją. Chrystus przyszedł na świat włąsnie dla grzeszników, a nie dla sprawiedliwych.
Natomiast robienie hucpy, przeklinanie i znieważanie (nawet w słusznej sprawie) przy ołtarzu Pańskim jest Jego profanacją,


Zatem bardzo wygodne i zgodne to chrześcijaństwo, nic dziwnego, że główny chrześcijański hierarcha w Rosji bez wstydu chodzi na smyczy świeckiego jedynowładcy i przy każdej okazji publicznie chwali swojego Pana. Tego, któremu faktycznie służy.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz sie 23, 2012 9:48
Zobacz profil
Post Re: Sytuacja polityczno-religijna w Rosji
Nikt ci nie nakazuje bycia chrześcijaninem, to Twoja wolna wola. Dlaczego jednak krytykujesz to czego nie pojmujesz? Rozumiem...to taka linia obrony...Nie rozumiem więc krytykuję, bo co innego mi pozostało...


Cz sie 23, 2012 10:05

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Sytuacja polityczno-religijna w Rosji
humalog napisał(a):
Rozumiem...to taka linia obrony...Nie rozumiem więc krytykuję, bo co innego mi pozostało...


Krytykuję np. takie myślenie jakie w tym momencie prezentujesz, to wasze świętoszkowate wywyższanie się, imputowanie każdemu, kto się z wami nie zgadza, że nie rozumie... bo oczywiste, że jakby rozumiał, to by się zgadzał.

humalog napisał(a):
Nikt ci nie nakazuje bycia chrześcijaninem, to Twoja wolna wola.


Owszem. Nikt też nie nakazuje mi posługiwania się narzucanymi przez was, dowolnie i doraźnie kształtowanymi kategoriami takimi jak "profanacja", które nie powinny w ogóle być wspominane na sali sądowej. Niestety, są - zarówno w Rosji jak i w Polsce.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz sie 23, 2012 10:32
Zobacz profil
Post Re: Sytuacja polityczno-religijna w Rosji
Cytuj:
Owszem. Nikt też nie nakazuje mi posługiwania się narzucanymi przez was, dowolnie i doraźnie kształtowanymi kategoriami takimi jak "profanacja", które nie powinny w ogóle być wspominane na sali sądowej. Niestety, są - zarówno w Rosji jak i w Polsce.

Kryteria profanacji są stałe od wieków......nie czyń drugiemi co tobie niemiłe......nie bluźnij w świątyniach żadnej religii, nie czyń obscenicznych gestów w miejscach kultu, nie s***j na flagę żadnego narodu.


Cz sie 23, 2012 14:35

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Sytuacja polityczno-religijna w Rosji
A czy przypadkiem nie wyczerpuje znamion profanacji sytuacja, kiedy skorumpowany błazen przebiera się za kapłana, w biały dzień wchodzi do największej świątyni i w niej odgrywa swój spektakl?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz sie 23, 2012 16:06
Zobacz profil
Post Re: Sytuacja polityczno-religijna w Rosji
JedenPost napisał(a):
A czy przypadkiem nie wyczerpuje znamion profanacji sytuacja, kiedy skorumpowany błazen przebiera się za kapłana, w biały dzień wchodzi do największej świątyni i w niej odgrywa swój spektakl?

Skorumpowany błazen z woli Jezusa uczestniczył w Ostatniej Wieczerzy - ustanowieniu Eucharystii.


Cz sie 23, 2012 17:16

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Sytuacja polityczno-religijna w Rosji
Nie nazwałbym Judasza błaznem. Skorumpowanym - tak.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz sie 23, 2012 18:59
Zobacz profil
Post Re: Sytuacja polityczno-religijna w Rosji
JedenPost napisał(a):
Nie nazwałbym Judasza błaznem. Skorumpowanym - tak.


Cyryla tak jednak nazywasz....a co o nim wiesz poza tym co ci podały media? Tylko mi nie pisz, ze wierzysz dziennikarzom, bo ze śmiechu czkawki dostane :lol: :lol: :lol:


Cz sie 23, 2012 19:03

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Sytuacja polityczno-religijna w Rosji
Zakładam, że te informacje, które zgodnie podają gazety stojące wobec siebie w opozycji są faktami. A Ty masz inne źródła wiedzy na jego temat? Komu Ty wierzysz?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt sie 24, 2012 5:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 18, 2011 20:06
Posty: 47
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Sytuacja polityczno-religijna w Rosji
"Choć wizyta Cyryla I w Polsce pełna jest paradoksów, a jej kontekst polityczny sprawia, że rodzi się więcej pytań, niż można udzielić odpowiedzi, dla nas liczyć się powinno przede wszystkim jej religijne i cywilizacyjne znaczenie. Czas pokaże, czy stanie się ona rzeczywiście momentem przełomowym, nie tylko dla prawdziwego zbliżenia Rosji z Europą, ale i – co dziś może wydaje się nazbyt śmiałe - powrotu schizmatyckiej cerkwi do jedności z Kościołem katolickim?"

http://www.pch24.pl/moskwa-blizej-rzymu-,5094,i.html

_________________
http://akcje-spoleczne.pl


Pt sie 24, 2012 10:30
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Sytuacja polityczno-religijna w Rosji
Ja tam stałem się fanem "Pussy Riot" - mimo skazania na dwa lata, PR nadal kpią z Putina, nawet zza krat. Ktoś pytał tutaj czy warto było (robić ten protest). Oto odpowiedź:
http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,1146 ... pia_z.html

Niech żyją "Pussy Riot"! Da zdrawstwujet Pussy Riot!


Pt sie 24, 2012 14:59
Zobacz profil
Post Re: Sytuacja polityczno-religijna w Rosji
Pyotr Verzilov - wystąpienie w Oslo, trochę info o działaniach PR (i Voiny) nieco od środka:)
http://www.youtube.com/watch?v=52u9heE2 ... _embedded#!

(tak informacyjnie, może komuś się przyda)


Pt sie 24, 2012 17:16
Post Re: Sytuacja polityczno-religijna w Rosji
distinct napisał(a):
"Choć wizyta Cyryla I w Polsce pełna jest paradoksów, a jej kontekst polityczny sprawia, że rodzi się więcej pytań, niż można udzielić odpowiedzi, dla nas liczyć się powinno przede wszystkim jej religijne i cywilizacyjne znaczenie. Czas pokaże, czy stanie się ona rzeczywiście momentem przełomowym, nie tylko dla prawdziwego zbliżenia Rosji z Europą, ale i – co dziś może wydaje się nazbyt śmiałe - powrotu schizmatyckiej cerkwi do jedności z Kościołem katolickim?"

Jeżeli katolicy będą przemawiać takim jezykiem, nazywając Kościół prawosławny „schizmatycką Cerkwią” to na żadne zbliżenie bym nie liczył. :-D


Pt sie 24, 2012 22:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL