Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 23:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Katastrofa humanitarna w Homs 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Katastrofa humanitarna w Homs
W syryjskim mieście Homs mamy do czynienia z katastrofą humanitarną - alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia. Tarek Jaserević podkreślił, że w mieście nie ma jedzenia, wody, środków czystości, a spośród około 60 szpitali w okolicy, pracuje zaledwie jedna czwarta.
http://fakty.interia.pl/raport/rewolucj ... la,1841501
Zawsze w obliczu takich tragedii, często dotykających niewinne dzieci, nasuwa się pytanie, jakie zadał mi dziś ateista : gdzie tam jest Bóg ? Czemu nie pomaga i nie interweniuje ?

Mówię mu ; to tajemnica teodycei. Wierzę, że kiedyś poznamy odpowiedż. Jedna z odpowiedzi jest taka, że odpowiedzialność za los tamtych ludzi Bóg powierzył ludziom. Co z tym zrobimy, to zależy od naszej wrażliwości i wiary w Jezusa, jak ją mamy. Najgorsze jest milczenie i obojetność, bo to prowadzi do znieczulicy.
http://www.caritas.pl/component/content ... ni-z-syria


Wt wrz 11, 2012 22:50
Zobacz profil
Post Re: Katastrofa humanitarna w Homs
Człowiek zimowa porą odziany w ciepły sweter i płaszcz spotyka na ulicy żebraka - żebrak kuli sie z zimna , a człowiek mijajac go utyskuje - gdzie jest pomoc państwa , gdzie są ośrodki pomocy społecznej i wreszcie gdzie jesteś Boże że możesz pozwolić aby ten żebrak marzł - a Bóg mu odpowiada - przecież posłałem tam ciebie . - jakoś tak to było , dawno czytałem , ale sens jest jeden . :)


Wt wrz 11, 2012 23:12
Post Re: Katastrofa humanitarna w Homs
Ateista pytajacy o Boga - śmiac sie czy płakać? Przecież Boga nie ma...to po co to głupie pytanie?

Ja sie nie pytam gdzie jest UFO bo dla mnie ono nie istnieje.

Wracając jednak do meritum...Bóg jest w tych niewinnych dzieciach i wraz z nimi cierpi z powodu znieczulicy ludzkiej. Przecież ludzkość jest tak wspaniałą, ze niepotrzebuje boskich interwencji...my "siami" wszystko zrobimy po co nam Bóg.

Efekty tego "samosiostwa" widać na całym świecie. Gdyby ludzkość oddała sie Bogu nie byłoby by tego.
Jedno jest pewne! On sam nie bedzie interweniował tam gdzie sie Go nie chce. Dał nam w końcu wolna wolę i to my mamy dokonywac trafnych wyborów. On tylko cierpiąc w tym niewinnym dziecku mówi cicho "Popatrz do czego doprowadziłeś. Sam sie do tego przyczyniłeś...i gdzie teraz jesteś?".


Śr wrz 12, 2012 11:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL