Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 9:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 430 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  Następna strona
 Hej sokoły 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Hej sokoły
Radek rozwodzi się na temat planów Rosji co do Ukrainy - wieloletnich:

http://wyborcza.pl/1,75477,16835817,Sik ... ciala.html

Czyli - wszystkie twierdzenia o "zaskoczeniu" Zachodu czy NATO akcją Rosji można o kant d*** potłuc.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt paź 21, 2014 9:23
Zobacz profil
Post Re: Hej sokoły
Johnny99 napisał(a):
Radek rozwodzi się na temat planów Rosji co do Ukrainy - wieloletnich:

http://wyborcza.pl/1,75477,16835817,Sik ... ciala.html

Czyli - wszystkie twierdzenia o "zaskoczeniu" Zachodu czy NATO akcją Rosji można o kant d*** potłuc.

Przecież cała polityką Zachodu stanowi KASA, a biedna Ukraina nie ma takiego potencjału, aby budziła zbytnie zainteresowanie....gdyby jakaś ropa, gaz, diamenty.....


Wt paź 21, 2014 10:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Hej sokoły
To jest najlepsze z całej tej afery - Ben Judah kompletnie nie rozumie, o co chodzi z "polską koncepcją autoryzacji wywiadów"..

Ben Judah @b_judah
Unfortunately Sikorski said our interview was not "authorised." I'd never heard of this concept until today. My interview request was clear.

Ben Judah @b_judah
As far as I understood an "authorised" interview is a Polish system with pre-checking by the interviewee. This indeed is not how I operate.


Naprawdę, parę rzeczy musimy w tym kraju przemyśleć.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt paź 21, 2014 18:18
Zobacz profil
Post Re: Hej sokoły
Trafił waść w sedno.

Ale żeby od razu używać słowa "afera"? Zastanówmy się lepiej, po co Sikorskiemu i całej ekipie upublicznianie takich rzeczy. Co, może koterie się żrą na górze, a Sikorski postanowił odejść z hukiem? Przecież by mu nie darowali, z bloku wyszedł, do bloku wróci. : )))


Wt paź 21, 2014 18:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Hej sokoły
ErgoProxy napisał(a):
Ale żeby od razu używać słowa "afera"? Zastanówmy się lepiej


Tu się naprawdę nie ma nad czym zastanawiać..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt paź 21, 2014 18:30
Zobacz profil
Post Re: Hej sokoły
Jak się maniakalnie nie cierpi jednej partii, to może. : P


Wt paź 21, 2014 18:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Hej sokoły
A to nie wiem, dla mnie też nie ma.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt paź 21, 2014 18:43
Zobacz profil
Post Re: Hej sokoły
"Afera" w Polsce straciła już właściwy sens, zbyt miałkie rzeczy przedstawiane sa jako "afera", gdy nawet fakt sikającego na latarnię pijanego polityka mianuje się aferą, to logiczne, że 80% społeczeństwa w ogóle nie reaguje na słowo afera.
Jedynie dziennikarze i politycy, chcąc się przebić, wrzeszczą "afera".....budząc znikome zainteresowanie.


Śr paź 22, 2014 8:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Hej sokoły
To, że Sikorski jest małym kłamczuszkiem i generalnie osobowością, powiedzmy, bufonowato-pajacowatą, to może by była afera, ale gdyby nadal był MSZ, poza tym wszyscy to i tak wiedzieli (a jak ktoś nie wiedział, to i teraz nie będzie wiedział). Merytorycznie zaś to w ogóle nie ma znaczenia - bo jakie są zarzuty? Że Tusk "wiedzioł, nie powiedzioł"? No tak, szokujące, że coś ukrywał przed ś.p. Kaczyńskim. Nie posiadam się ze zdumienia. Że nie powiedział opinii publicznej? Takich rzeczy się jej nie relacjonuje. Że nie powiedział Zachodowi albo NATO? To jest szczególnie zabawny argument - Tusk był szefem rządu, którego ważnych ministrów mógł podsłuchać byle kelner w restauracji.. gwarantuję, że nie ma i nigdy nie było czegoś takiego, co wiedziałby Tusk, a nie wiedziałby tego Zachód czy NATO. Że wiedzioł, a mimo to się z ruskimi resetowoł? No, nieładnie, ale przecież cały Zachód robił to samo. Że nie zachował się jak mąż stanu? O cholera, szok, Tusk nie jest mężem stanu!

Słowem - "afera" szkodzi głównie Radkowi i nie ukrywam, że bardzo mnie to cieszy :-D To, że ten facet sprawuje jakąkolwiek eksponowaną funkcję jest obrazą państwa polskiego. Ale też przecież nie od teraz.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr paź 22, 2014 9:29
Zobacz profil
Post Re: Hej sokoły
Johnny99 napisał(a):
To, że Sikorski jest małym kłamczuszkiem i generalnie osobowością, powiedzmy, bufonowato-pajacowatą, to może by była afera, ale gdyby nadal był MSZ, poza tym wszyscy to i tak wiedzieli (a jak ktoś nie wiedział, to i teraz nie będzie wiedział). Merytorycznie zaś to w ogóle nie ma znaczenia - bo jakie są zarzuty? Że Tusk "wiedzioł, nie powiedzioł"? No tak, szokujące, że coś ukrywał przed ś.p. Kaczyńskim. Nie posiadam się ze zdumienia. Że nie powiedział opinii publicznej? Takich rzeczy się jej nie relacjonuje. Że nie powiedział Zachodowi albo NATO? To jest szczególnie zabawny argument - Tusk był szefem rządu, którego ważnych ministrów mógł podsłuchać byle kelner w restauracji.. gwarantuję, że nie ma i nigdy nie było czegoś takiego, co wiedziałby Tusk, a nie wiedziałby tego Zachód czy NATO. Że wiedzioł, a mimo to się z ruskimi resetowoł? No, nieładnie, ale przecież cały Zachód robił to samo. Że nie zachował się jak mąż stanu? O cholera, szok, Tusk nie jest mężem stanu!

Słowem - "afera" szkodzi głównie Radkowi i nie ukrywam, że bardzo mnie to cieszy :-D To, że ten facet sprawuje jakąkolwiek eksponowaną funkcję jest obrazą państwa polskiego. Ale też przecież nie od teraz.

NATO i Zachodowi głośno powiedział Putin w 2008r na szczycie NATO - Ukraina nie jest nawet państwem.
Wiedział Zachód, wiedziało NATO, wiedział obecny na tym spotkaniu w kwietniu w Bukareszcie śp L. Kaczyński.
Nikt nie reagował bo wobec korzyści materialnych związanych z poprawnymi stosunkami z Rosją, Ukraina to mały pikuś.
Jakbyś tego jeszcze nie rozumiał, to przypomnij sobie jak to zarzekano się po zestrzeleniu przez Rosjan, zwanych "separatystami" samolotu pasażerskiego....."oburzenie" trwał raptem 2 miesiące.
Zatem Raduś nie odkrył żadnej rewelacji, a że się wygłupił, to fakt, facet ma zbyt wybujałe ego.


Śr paź 22, 2014 11:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Hej sokoły
Washington Post pisze o dramatycznym stanie rosyjskiej gospodarki:

http://www.washingtonpost.com/blogs/won ... ingtonpost

Rubel spada szybciej nawet od.. ukraińskiej hrywny. Streszczenie: So, to use a technical term, they're screwed no matter what they do.

Ciekawe, kiedy armia, wykrwawiająca się w Donbasie, straci cierpliwość?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 16, 2014 10:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:09
Posty: 223
Post Re: Hej sokoły
A tymczasem, wkrótce – przynajmniej teoretyczne - Kreml znajdzie się w zasięgu naszych F-16 :evil:


Wt gru 16, 2014 12:46
Zobacz profil
Post Re: Hej sokoły
Grzegor napisał(a):
A tymczasem, wkrótce – przynajmniej teoretyczne - Kreml znajdzie się w zasięgu naszych F-16 :evil:

Moskwa już jest w zasięgu naszych F-16. Samolot może przelecieć 4 tys kilometrów, a do stolicy Rosji mamy z Warszawy niecałe 1200. Problem w tym, że nawet w czasie wojny zbombardowanie Kremla nic nie da.


Pt gru 19, 2014 10:16

Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:09
Posty: 223
Post Re: Hej sokoły
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Moskwa już jest w zasięgu naszych F-16. Samolot może przelecieć 4 tys kilometrów, a do stolicy Rosji mamy z Warszawy niecałe 1200. Problem w tym, że nawet w czasie wojny zbombardowanie Kremla nic nie da.
Z dodatkowymi podwieszanymi zbiornikami paliwa przeleci nawet więcej, ale to ma znaczenie tylko przy przebazowaniu. Ważny jest zasię operacyjny – czyli odległość na którą samolot może dolecieć, obciążony uzbrojeniem i (zakładając, że nie jest to misja samobójcza) wrócić. Zasięg operacyjny F-16 z 2t uzbrojenia spada do 500km. Można go oczywiście zwiększyć przez dodatkowe zbiorniki paliwa: konforemne lub podwieszane.

PS. Wiem, że nawet w czasie wojny zbombardowanie Kremla nic nie da, dlatego dodałem: przynajmniej teoretycznie.


Pt gru 19, 2014 11:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Hej sokoły
Zbombardowanie Kremla nic
Ale zbombardowanie Nowoworonieża ?


Pt gru 19, 2014 11:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 430 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL