Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 3:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona
 Wybory Samorzadowe 2014 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Kael napisał(a):
A @Johnny99 naprawde nie widzi, ze:
a) blad wychwycono od razu (tzn w takim tempie jak wyniki podano)


I co z tego?

Cytuj:
b) PKW jest niezalezna od partii (rzadzacej) aybalagan spowodowany systemem to nie tylko jej wina.


Tylko i wyłącznie jej wina. Nawiasem mówiąc, mam nadzieję, że będzie śledztwo w tej sprawie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N lis 23, 2014 11:54
Zobacz profil
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Johnny99 napisał(a):
Aha, czyli jeśli np. prawybory prezydenckie w PO, w wyniku których mamy prezydenta Komorowskiego, były jedną wielką ustawką dla mediów (co wiadomo), to to właśnie oznacza rozkład państwa? A jeśli nie, to czemu ma służyć ten przykład z bałaganem wewnętrznym amerykańskiej partii, bo nie chwytam?

Źle podano liczbę głosów ważnych oddanych w wyborach do sejmiku na Śląsku. Zamiast liczby 1 348 961 podano liczbę 1 481 479. Różnica wynosi więc 132 518 głosów

http://www.tvn24.pl/ponad-130-tys-gloso ... 430,s.html

130 tys. głosów, to już jest metoda "na chama". Niekiedy rzeczywiście najskuteczniejsza.

Rozsądnie rzecz biorąc, nie sposób uwierzyć w to, że oficjalne wyniki są prawdziwe - niezależnie od przyczyn.

Fałszowano..... a mężowie zaufania PiS albo zaspali, albo byli takimi gamoniami, że nie zauważyli fałszerstw.....marną masz opinię o fachowości PiS :D


N lis 23, 2014 12:00
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
@Johnny99 oczywiscie ze PKW powinna podac sie do dymisji PRZED wyborami wiedzac, ze w takich warunkach jak wprowadzano nowy system moze byc tylko porazka.

W ogole mnie dziwi, ze w Polsce ktokolwiek (udaje), ze pracuje porzadnie. Caly system jest psuty od 25 lat i to nie dlatego, ze przedtem byl cud i perfekcja, ale dlatego, ze "Polacy nie gesi i swoj jezyk maja", wiec nie beda przygladac sie systemom (oswiatowym/zdrowotnym/emerytalnym/wyborczym/...) dzialajacym gdzie indziej i uczyc sie na CUDZYCH bledach. Skad! Nasz honor na to nie pozwala. My musimy sami wszystko wyprobowac i kazda partia u wladzy (obojetnie czy lokalnie czy na szczycie) wynajduje kolo od poczatku.
Boso, ale w ostrogach!

A katolicy zamiast przejmowac sie np nauka spoleczna Kosciola czy po prostu Ewangelia (np dzisiejsza), czekaja na polecenia z gory, ktore beda mogli skrytykowac i zignorowac.

Czytales np "Caritas in veritate"? I jakie konkretne wnioski wyciagnales z tej encykliki dla siebie?


N lis 23, 2014 12:23
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Johnny - stul dziób, jeśli masz zamiar rozprowadzać takie paranoiczne memy. Masz dowody? To szoruj do prokuratury i Transparency International. Nie masz dowodów? To się zgłoś do pracy przy następnych wyborach żeby je zdobyć, zamiast tylko siedzieć na zadzie i drzeć paszczę: SPISEG! SPISEG! - i kontentować się, żeś zrobił coś dobrego dla Ojczyzny. Nie, nie zrobiłeś. Szkodzisz tylko, wmawiając wszystkim naokoło, że Ojczyzna jest nic nie warta z własnej swojej winy. z czego jest już prosty wniosek, że nie warto dla Ojczyzny niczego poświęcać, bo i tak się zmarnuje. Krecia robota pożytecznego idioty. Masz jakiś konkret? To pisz, poczytamy.


N lis 23, 2014 12:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Alus napisał(a):
Fałszowano..... a mężowie zaufania PiS albo zaspali, albo byli takimi gamoniami, że nie zauważyli fałszerstw.....marną masz opinię o fachowości PiS :D


Nawet bardzo marną. Masz coś do powiedzenia poza tym?

Kael napisał(a):
@Johnny99 oczywiscie ze PKW powinna podac sie do dymisji PRZED wyborami wiedzac, ze w takich warunkach jak wprowadzano nowy system moze byc tylko porazka.


Słuszna uwaga.

Cytuj:
Czytales np "Caritas in veritate"? I jakie konkretne wnioski wyciagnales z tej encykliki dla siebie?


Np. takie, że staram się nie głosować na tych, którzy psują system.

ErgoProxy napisał(a):
Nie, nie zrobiłeś. Szkodzisz tylko, wmawiając wszystkim naokoło, że Ojczyzna jest nic nie warta z własnej swojej winy.z czego jest już prosty wniosek, że nie warto dla Ojczyzny niczego poświęcać, bo i tak się zmarnuje.


Łyknij zimnej wody.

Ojczyzna jest nic nie warta dla tych, którzy ją okradają - czyli Władzy. Dla Ojczyzny warto się poświęcać - dla Władzy nie. To ci się chyba cały czas miesza, kolego nieparanoiku.

Cytuj:
Masz jakiś konkret? To pisz, poczytamy.


http://pawelkowal.mobile.salon24.pl/617 ... z-wyborami

A o 130 tys. zgubionych głosów poczytałeś?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N lis 23, 2014 14:05
Zobacz profil
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Kompromitujące działania PKW to jest psucie państwa w najgorszym stylu. Podważono zaufanie do najbardziej newralgicznej dla funkcjonowania systemu instytucji wyborów. Jaką można mieć teraz pewność, że oficjalne wyniki odzwierciedlają wiernie wolę wyborców? Moim zdaniem żadną. I nie chodzi tu wcale o celowe fałszerstwa. To jest proszenie się o wywołanie potężnego kryzysu politycznego. Z powodu niechlujstwa, beztroski i braku wyobraźni wysokich urzędników państwowych możemy mieć w Warszawie drugi Majdan.


N lis 23, 2014 15:01
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
mauger napisał(a):
Kompromitujące działania PKW to jest psucie państwa w najgorszym stylu. Podważono zaufanie do najbardziej newralgicznej dla funkcjonowania systemu instytucji wyborów. Jaką można mieć teraz pewność, że oficjalne wyniki odzwierciedlają wiernie wolę wyborców? Moim zdaniem żadną. I nie chodzi tu wcale o celowe fałszerstwa. To jest proszenie się o wywołanie potężnego kryzysu politycznego. Z powodu niechlujstwa, beztroski i braku wyobraźni wysokich urzędników państwowych możemy mieć w Warszawie drugi Majdan.

Drugi Majdan jedynie w głowach garstki frustratów.
Niechlujstwo to niestety powszechna przywara Polaków, zasada jakoś to będzie ma się dobrze niezależnie od systemu.


N lis 23, 2014 15:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Nie tylko PKW - wyborcze hity na niższych poziomach też się mnożą:

http://wpolityce.pl/polityka/223209-to- ... zie-trzeci

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N lis 23, 2014 15:38
Zobacz profil
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Johnny99 napisał(a):
Ojczyzna jest nic nie warta dla tych, którzy ją okradają - czyli Władzy. Dla Ojczyzny warto się poświęcać - dla Władzy nie. To ci się chyba cały czas miesza, kolego nieparanoiku.

I tutaj własnie wyłazi cały patridiotyzm kolegi Johnny'ego, który najwyraźniej rozpowszechnia pogląd, że najlepiej jest wtedy, kiedy Ojczyzna "nierządem stoi", kiedy Władzy nie ma w ogóle, lub jest ona bezsilna.

Co to jest: Ojczyzna? To jest właśnie, przede wszystkim, Władza, Ojczyzny system nerwowy. A co to znaczy, że dla Władzy nie warto się poświęcać? To znaczy, że Władzę oddaje się walkowerem innym czynnikom, na przykład korupcjogennym. Lub kryminogennym. A potem się pyszczy publicznie, żeby jakoś przykryć wstyd, że się z własnego lenistwa wydało Ojczyznę na żer sk...synom. Jeśli w ogóle się jeszcze wstyd odczuwa, bo może pyszczy się już tylko dlatego, że "wypada w towarzystwie".

Johnny99 napisał(a):
http://pawelkowal.mobile.salon24.pl/617473,15-problemow-z-wyborami

A o 130 tys. zgubionych głosów poczytałeś?

Tak, tylko czekam na dowody na rozkład państwa. A skoro Johnny orzeka, że państwo jest w rozkładzie, to jakie ma podstawy, żeby ufać jakiemukolwiek śledztwu? Sędziowie i prokuratorzy to również czynnniki Władzy.


N lis 23, 2014 16:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
ErgoProxy napisał(a):
I tutaj własnie wyłazi cały patridiotyzm kolegi Johnny'ego, który najwyraźniej rozpowszechnia pogląd, że najlepiej jest wtedy, kiedy Ojczyzna "nierządem stoi", kiedy Władzy nie ma w ogóle, lub jest ona bezsilna.


Ojczyzna "nierządem stoi" wtedy, kiedy jej Władza nie potrafi rzetelnie przeprowadzić wyborów, w sytuacji, gdy ustrój Ojczyzny jest demokratyczny.

Cytuj:
Co to jest: Ojczyzna? To jest właśnie, przede wszystkim, Władza


Aha. Trudno. Ja myślałem że np. naród, historia, terytorium. No cóż, jeszcze jeden ciekawy efekt 7-letniej POwskiej edukacji.

Cytuj:
To znaczy, że Władzę oddaje się walkowerem innym czynnikom, na przykład korupcjogennym. Lub kryminogennym.


A jeśli Władza jest podstawowym czynnikiem korupcjogennym czy kryminogennym?

Cytuj:
A potem się pyszczy publicznie, żeby jakoś przykryć wstyd, że się z własnego lenistwa wydało Ojczyznę na żer sk...synom.


Nie wiem, o co chodzi, bo ja byłem na wszystkich wyborach i nigdy nie głosowałem na PO..

Cytuj:
Tak, tylko czekam na dowody na rozkład państwa.


Tzn.?

Cytuj:
A skoro Johnny orzeka, że państwo jest w rozkładzie


Nic takiego nie orzekł.

Cytuj:
to jakie ma podstawy, żeby ufać jakiemukolwiek śledztwu? Sędziowie i prokuratorzy to również czynnniki Władzy.


Się przekonamy.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N lis 23, 2014 16:45
Zobacz profil
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
A teraz Johnny pozbiera swoje myśli nieuczesane i zbuduje zwartego posta z jakąś myslą przewodnią, bo jeśli sądzi że będę przedzierał się przez tę sieczkę, którą właśnie zaserwował, to jest w mylnym błędzie.


N lis 23, 2014 16:54
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Podtrzymuję swoje zdanie że ten nierząd celowo się rozkłada i przechodzi do fazy zwijania biznesu. Swoje już zrobili, misje wykonali, a teraz celowo prowokują i do siebie zniechęcają ludzi. Nawet kiedy PIS wygra, to nie będzie to efekt prawdziwych i nie sfałszowanych wyborów, wygra bo PO im wygrać da, podłoży się zwijając biznes. To będzie zasadzka-pułapka.


N lis 23, 2014 17:31
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Jakiez to spiski po narodzie sie roznosza!

To co @quas proponuje?
Bo ja to chyba co i ErgoProxy: zakasac rekawy i do roboty! Samemu posprzatac w domu, dookola domu, w miesie / wsi gminie itp. Ale doslownie. Nie w przenosni.
Zadna (mityczna) wladza tego nie zalatwi.


N lis 23, 2014 17:35
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Alus napisał(a):
Drugi Majdan jedynie w głowach garstki frustratów.

Do tej pory to garstka frustratów wierzyła w możliwość fałszowania wyborów. Obecnie PKW zrobiła wszystko, aby wybić z głowy społeczeństwu przekonanie, że w Polsce liczenie głosów odbywa się w sposób rzetelny i profesjonalny. Jeżeli ludzie przestaną wierzyć, że można cokolwiek zmienić w uczciwych wyborach to co ich powstrzyma przed wyjściem na ulicę?
Alus napisał(a):
Niechlujstwo to niestety powszechna przywara Polaków, zasada jakoś to będzie ma się dobrze niezależnie od systemu.

Jeśli będziemy przechodzić nad tym do porządku dziennego to na pewno nic się nie zmieni.


N lis 23, 2014 17:39
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Kael napisał(a):
Jakiez to spiski po narodzie sie roznosza!

To co @quas proponuje?
Bo ja to chyba co i ErgoProxy: zakasac relawy i do roboty! Samemu posprzatac w domu, dookola domu, w miesie / wsi gminie itp. Ale doslownie. Nie w przenosni.
Zadna (mityczna) wladza tego nie zalatwi.

Kael, żadna partia na forum nie ma i nie miała takich obrońców jak Ty i Alus. Wspieracie i bronicie Platformy od dawna na forum, a teraz udajesz jakbyś była całkowicie z boku. Pierwsze co to sam bym się uderzył w pierś, bo zaciekle broniąc tej władzy czułbym się współodpowiedzialny za rozkład państwa, a w obecnej sytuacji wojny obok, takie wybory przy których państwo jest nie wydolne, prowokują wprost zagrożenie dla państwa z zewnątrz i wewnątrz. Czułbym się za to odpowiedzialny i winiłbym za to siebie.
Ty natomiast udajesz że byłaś przez te lata i teraz z boku i dajesz żałosne rady, Polacy trzeba zakasać rękawy. Żałosne kiedy od Ciebie to leci.


N lis 23, 2014 17:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL