Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 4:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1895 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 127  Następna strona
 Idziemy na wybory 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Idziemy na wybory
Wyciekły wyniki z 51/51 obwodów. Wynika z nich, że:

Duda: 8,6 mln głosów
Komor: 8,1 mln głosów

Czyli Duda zyskał 3,5 mln głosów po I turze, a Komor 3,1 mln.

W porównaniu z poprzednimi wyborami, Duda dostał 0,7 mln głosów więcej niż Kaczyński, a Komor - 0,8 mln głosów mniej niż w 2010 r.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn maja 25, 2015 13:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2792
Post Re: Idziemy na wybory
mauger napisał(a):
...
Nie tylko gejów. Jak wynika z badania exit poll przeprowadzonego przez Ipsos Dudę poparło 71 % wyborców Korwina i 60 % glosujących w pierwszej turze na Wilka. Co ciekawe 89 % zwolenników Palikota zagłosowało Komorowskiego.
...


Zapewne ucieszysz się informacją, na kogo głosowali więźniowie osadzeni w zakładach karnych: http://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2015/aktualnosci/news-glosowanie-wiezniow-82-procent-dla-komorowskiego,nId,1824388


Pn maja 25, 2015 14:37
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Idziemy na wybory
pilaster napisał(a):
Gdyby Duda całkowicie zastąpił Kaczyńskiego w roli fuhrera PIS, to i tak robiłby to samo i zachowywałby się tak samo, jak Kaczyński, bo tego od swojego Wodza oczekują genetyczni patrioci.

Jak czasem pisze pilaster - oczywiście nie. W PiS zauważono, że konieczna jest zmiana stylu i retoryki. A wygrana Dudy tylko utwierdzi ich w tym przekonaniu.

Tak wielu ludzi młodych poparło Dudę m.in. dlatego, bo nie pamiętają rządów PiS-u i przez to znacznie słabiej kojarzą ich retorykę (o działaniach nie wspominając). I teraz PiS uzna młodych ludzi za swoją istotną grupę docelową. Albo już tak uznali i stąd taki kandydat i taka kampania.


Ciekawe jest, czy po nieoficjalnej wypowiedzi wskazującej Kaczyńskiego jako przyszłego premiera, nastąpi wycofanie z tego postulatu. Byłoby to zgodne z technikami manipulacji - najpierw zażądać zbyt wiele, by potem spuścić z tonu, dzięki czemu zwiększa się szansę na realizację tego słabszego postulatu.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn maja 25, 2015 15:53
Zobacz profil
Post Re: Idziemy na wybory
pilaster napisał(a):
Gdyby Duda całkowicie zastąpił Kaczyńskiego w roli fuhrera PIS, to i tak robiłby to samo i zachowywałby się tak samo, jak Kaczyński, bo tego od swojego Wodza oczekują genetyczni patrioci.

Widać owoce antykatolickiej i antypolskiej Platformy - szkalowanie patriotyzmu i nadawanie mu złego obrazu.


Pn maja 25, 2015 15:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Idziemy na wybory
Soul33 napisał(a):
Ciekawe jest, czy po nieoficjalnej wypowiedzi wskazującej Kaczyńskiego jako przyszłego premiera, nastąpi wycofanie z tego postulatu. Byłoby to zgodne z technikami manipulacji - najpierw zażądać zbyt wiele, by potem spuścić z tonu, dzięki czemu zwiększa się szansę na realizację tego słabszego postulatu.


Ew. w PiS przygotowują standardowy scenariusz "nowego otwarcia" - Kaczyński zostanie obwołany Najwybitniejszym Politykiem III RP, ba, Wszechczasów, Wiecznym Prezesem, dostanie koronę, tron, berło, będzie obwożony po dożynkach i zakładach pracy, będzie przewodził miesięcznicom i gościł na komisjach Macierewicza itp. a jednocześnie będzie stopniowo pozbawiany wpływów w partii. Ostatecznie PiS wysunie na premiera kogoś, o kim dzisiaj się nie wspomina - kogoś właśnie w stylu Dorna, Rokity, może Gowina? Mam nadzieję, że do tego właśnie doprowadzi Duda, może wykorzysta te dwa miesiące, które mu zostały do zaprzysiężenia. Pomarzyć zawsze można.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn maja 25, 2015 20:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Idziemy na wybory
Johnny99 napisał(a):
pilaster napisał(a):
[A co, już idziecie po nas? :D


A nie słyszał pilaster tego pukania o 6 rano? Dziwne :-D


Chcielibyście :D

Cytuj:
A Pilipiuk ma oczywiście rację.


Oczywiście, że ma. Tego przecież oczekują masy genetycznych patriotów. Odwetu, zemsty, wywłaszczeń "niepolaków" z majątków, pozbawiania ich stanowisk i wsadzania do więzień. Po to, żeby te majątki i stanowiska mogli objąć oni - genetyczni patrioci.

PIS, w tym Duda, nie może płynąć wbrew tym oczekiwaniom, a przynajmniej nie może płynąć zbyt długo, bo genetyczni patrioci poszukają sobie nowej partii i nowego Wodza.

mauger

Cytuj:
89 % zwolenników Palikota zagłosowało Komorowskiego
.

Po pierwsze, nie zagłosowało, tylko zadeklarowało że zagłosowało. Po drugie Palikot praktycznie wszystkich swoich zwolenników stracił już wcześniej na rzecz PIS

Soul33

Cytuj:
W PiS zauważono, że konieczna jest zmiana stylu i retoryki. A wygrana Dudy tylko utwierdzi ich w tym przekonaniu.


To niczego nie zmienia. PIS nie może zmienić się w opisany sposób, a przynajmniej nie może zmienić się trwale, ponieważ straci wtedy dotychczasowych wyznawców - genetycznych patriotów, bez gwarancji że zyska nowych. W przeszłości przecież nie raz próbowali tej sztuczki (pierwszy raz jeszcze nawet przed 2005 rokiem) i za każdym razem, musieli wracać w stare koleiny.

Zresztą sama zmiana retoryki nie wystarczy. PIS musiałby zmienić również program, czyli zrezygnować z "wymiany elit" (gospodarczych, finansowych, intelektualnych, kulturalnych i wszelkich innych) czyli musiałby przestać być ...PISem. :mrgreen:

Cytuj:
czy po nieoficjalnej wypowiedzi wskazującej Kaczyńskiego jako przyszłego premiera, nastąpi wycofanie z tego postulatu. Byłoby to zgodne z technikami manipulacji - najpierw zażądać zbyt wiele, by potem spuścić z tonu, dzięki czemu zwiększa się szansę na realizację tego słabszego postulatu.


A jaki jest ten słabszy postulat?

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt maja 26, 2015 7:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Idziemy na wybory
pilaster napisał(a):
PIS, w tym Duda, nie może płynąć wbrew tym oczekiwaniom, a przynajmniej nie może płynąć zbyt długo, bo genetyczni patrioci poszukają sobie nowej partii i nowego Wodza.


No to sobie poszukają - co to teraz obchodzi Dudę? Prezydentem i tak będzie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt maja 26, 2015 8:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2792
Post Re: Idziemy na wybory
pilaster napisał(a):
...
Oczywiście, że ma. Tego przecież oczekują masy genetycznych patriotów. Odwetu, zemsty, wywłaszczeń "niepolaków" z majątków, pozbawiania ich stanowisk i wsadzania do więzień. Po to, żeby te majątki i stanowiska mogli objąć oni - genetyczni patrioci.
...


Takie wyobrażenie patriotyzmy jest bardzo socjalistyczne. Rodzieckosocjalistyczne i narodowosocjalistyczne jednocześnie.

Przypisywanie negatywnych cech włąsnej partii przeciwnikom politycznym jest bardzo dialektyczna. Przywoływanie zmodyfikowanych Ustaw Norymberskich jest bardzo europejskie. Już wybobrażam sobie ten lament ogólnoeuropejski, gdyby udało się odebrać złodziejowi zrabowane mienie. Ale nie ma obawy, żaden polski sędzia nie odważy się na taki krok. Przecież w ten sposób zrójnowałby lewicę, a to byłoby bardzo niepolityczne.

Pilastrowi wbrew, patrzę z nadzieją na to, że Polska przestanie zmierzać ku komunoeuropejskiemu totalitaryzmowi, a rząd zacznie walczyć o interesy Polaków. Bardziej Polaków, niż innych nacji dominujących w Europie.


Wt maja 26, 2015 8:44
Zobacz profil
Post Re: Idziemy na wybory
Program PiSu to czysty socjalizm (przynajmniej ten na ostatnie wybory). W polaczeniu z nacjonalistycznym patriotyzmem, ktory reprezentuje, co nam wychodzi?

:x


Wt maja 26, 2015 8:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Idziemy na wybory
Pilaster ma obraz świata rodem z wczesnego PRL - za wszystko, co dobre, odpowiedzialna jest Jedynie Słuszna Partia, za wszystko, co złe: niewłaściwa część społeczeństwa (obecnie ok. 1/3), składająca się z ludzi po prostu złych, chcących źle, nienawidzących Polski, "kułaków", "spekulantów", "agentów imperializmu" (obecnie: Rosji) itp. Jest typowym homo sovieticus.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt maja 26, 2015 8:50
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Idziemy na wybory
pilaster napisał(a):
A jaki jest ten słabszy postulat?

Premier z nadania Kaczyńskiego i PiS ale nie sam Kaczyński.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt maja 26, 2015 10:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Idziemy na wybory
Johnny99 napisał(a):
pilaster napisał(a):
PIS, w tym Duda, nie może płynąć wbrew tym oczekiwaniom, a przynajmniej nie może płynąć zbyt długo, bo genetyczni patrioci poszukają sobie nowej partii i nowego Wodza.


No to sobie poszukają - co to teraz obchodzi Dudę? Prezydentem i tak będzie.


ale przestanie być Wielkim Patriotą, a zostanie agentem, ubekiem i targowicą. :)

Cytuj:
Pilaster ma obraz świata rodem z wczesnego PRL - za wszystko, co dobre, odpowiedzialna jest Jedynie Słuszna Partia, za wszystko, co złe: niewłaściwa część społeczeństwa


Jest dokładnie na odwrót - tak uważanie Wy, wyznawcy PIS - Jedynie Słusznej Partii. Natomiast Polacy tak nie uważają. :)

andej

Cytuj:
Już wybobrażam sobie ten lament ogólnoeuropejski, gdyby udało się odebrać złodziejowi zrabowane mienie.


Cytuj:
patrzę z nadzieją na to, że Polska przestanie zmierzać ku komunoeuropejskiemu totalitaryzmowi, a rząd zacznie walczyć o interesy Polaków


No właśnie. Jeżeli Duda nie zechce "odbierać złodziejom (czyli wszystkim którzy się czegokolwiek dorobili a nie popierają PIS) zrabowanego mienia" i nie "zacznie walczyć o interesy Polaków (czyli wyznawców PIS - genetycznych patriotów)" szybko zostanie zdrajcą, agentem, ubekiem, i najgorszym ze wszystkich - "lyberałem" :(

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt maja 26, 2015 10:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2792
Post Re: Idziemy na wybory
Kael napisał(a):
Program PiSu to czysty socjalizm (przynajmniej ten na ostatnie wybory). W polaczeniu z nacjonalistycznym patriotyzmem, ktory reprezentuje, co nam wychodzi?

:x


Program PiSu, identycznie jak PO, to program socjalistyczny. Tak mozna dodać przymiotnik do programu PiS, że ma on zabarwienie narodowe. Podobnie jak proram PO można określić przymiotnikiem kosmopoliczyczny (lub filogermański).
A różnica praktyczna, to stosunek tych partii do religii i Kościoła. Dlatego z dwojga wybieram tę, która jest bliższa katolicyzmowi.


Wt maja 26, 2015 12:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2792
Post Re: Idziemy na wybory
pilaster napisał(a):
...
No właśnie. Jeżeli Duda nie zechce "odbierać złodziejom (czyli wszystkim którzy się czegokolwiek dorobili a nie popierają PIS) zrabowanego mienia" i nie "zacznie walczyć o interesy Polaków (czyli wyznawców PIS - genetycznych patriotów)" szybko zostanie zdrajcą, agentem, ubekiem, i najgorszym ze wszystkich - "lyberałem" :(


I tu wyjaśniasz swoje stanowisko.
Uważasz, że złodziej to przeciwnik PiS. A interesy Polaków to interesy PiS. I nie zdajesz sobie sprawy, że postępujesz dokładnie tak, jak czyniła to policja polityczne socjalistycznych Niemiec i socjalistycznej Rosji. Rozumowanie godne funkcjonariusz Gestapo lub Czeka. Jestem oburzony takim totalitarnym podejściem. Nawet Niesiołowski nie śmiałby wyrażać takiej postawy, ani głosić takich definicji, choć jest do cna (jak obserwuję) przepełniony nienawiscią do PiSu.

Dzięki za przedstawienie rozumowania. To dla mnie wstrząs. Nie spodziewałem się, że są ludzie o takim stosunku do innych ludzi.


Wt maja 26, 2015 12:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Idziemy na wybory
Johnny99 napisał(a):
Soul33 napisał(a):
Ciekawe jest, czy po nieoficjalnej wypowiedzi wskazującej Kaczyńskiego jako przyszłego premiera, nastąpi wycofanie z tego postulatu. Byłoby to zgodne z technikami manipulacji - najpierw zażądać zbyt wiele, by potem spuścić z tonu, dzięki czemu zwiększa się szansę na realizację tego słabszego postulatu.


Ew. w PiS przygotowują standardowy scenariusz "nowego otwarcia" - Kaczyński zostanie obwołany Najwybitniejszym Politykiem III RP, ba, Wszechczasów, Wiecznym Prezesem, dostanie koronę, tron, berło, będzie obwożony po dożynkach i zakładach pracy, będzie przewodził miesięcznicom i gościł na komisjach Macierewicza itp. a jednocześnie będzie stopniowo pozbawiany wpływów w partii. Ostatecznie PiS wysunie na premiera kogoś, o kim dzisiaj się nie wspomina - kogoś właśnie w stylu Dorna, Rokity, może Gowina? Mam nadzieję, że do tego właśnie doprowadzi Duda, może wykorzysta te dwa miesiące, które mu zostały do zaprzysiężenia. Pomarzyć zawsze można.

O święta naiwności...
Było już paru w PiS, którzy myśleli, że Prezes to zgrana karta.
W kwestii PiS, jest jeden aksjomat : bez Kaczyńskiego ta partia nie istnieje.
Pytanie pomocnicze : kto osobiście namaścił pacynkę na wybory ? Jakieś ciało kolegialne PiS , choćby pro forma, się wypowiadało?

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Wt maja 26, 2015 13:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1895 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 127  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL