Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 3:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 398, 399, 400, 401, 402, 403, 404 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
medieval_man napisał(a):
Tak nawiasem mówiąc to śledztwo w sprawie Piniora rozpoczęto już za rządów poprzedniej koalicji...
Ani więc minister z PiS go nie wszczął ani nie umorzył.


Dopiero pisałeś, że to zatrzymanie Józefa P. to niejako odpowiedź obecnej władzy na pretensje, że do tej pory nie złapała ani jednego złodzieja III RP.
A teraz okazuje się, że złapanie pierwszego z tych złodziei to właściwie zasługa poprzedników z tejże III RP?


Cz gru 01, 2016 16:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
medieval_man napisał(a):
Taaaaaa....
Tak nawiasem mówiąc to śledztwo w sprawie Piniora rozpoczęto już za rządów poprzedniej koalicji...
Ani więc minister z PiS go nie wszczął ani nie umorzył.

No chyba, że piszesz tylko teoretycznie....


Nic nie wiem na temat winy Piniora. Napisałem, dlaczego to i każde kolejne tego rodzaju śledztwo będzie postrzegane przez pryzmat polityki. Dlatego, że sami tego chcieliście.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz gru 01, 2016 16:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Mimo ostatnich ostrzeżeń wydawanych dla Polski przez inne agencje ratingowe w piątek wieczorem agencja ratingowa Standard & Poor's nie zmieniła oceny wiarygodności kredytowej naszego kraju. Podniosła za to perspektywę ratingu Polski do poziomu stabilnego. Na decyzję nerwowo czekali inwestorzy, którzy obawiali się skutków obniżenia wieku emerytalnego i kiepskich wyników wzrostu gospodarczego
Agencja ratingowa Standard & Poor's potwierdziła dotychczasową ocenę ratingową Polski. Perspektywa ratingu została podniesiona do poziomu stabilnego. Powód? Zmniejszone ryzyko utraty niezależności przez Narodowy Bank Polski. Agencja przyznała, że w bieżących działaniach rządu nie widzi zagrożenia dla wiarygodności lub niezależności NBP.

Jednocześnie agencja S&P obniżyła prognozę wzrostu gospodarczego dla Polski w 2016 r. do 3 proc., choć podkreśliła, że nie wpłynie to negatywnie na stan finansów publicznych. W kolejnych latach tempo wzrostu PKB Polski ma przyspieszyć, głównie dzięki szybszemu wykorzystywaniu środków...


http://wyborcza.biz/biznes/1,147752,210 ... ktywe.html


Pt gru 02, 2016 21:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
No popatrz, jak decyzja pomyslna dla rządu to agencja cacy, a jak obniża, to be :)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt gru 02, 2016 21:51
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
No popatrz, jak decyzja pomyslna dla rządu to agencja cacy, a jak obniża, to be :)

Zgadzam się z tym w całej rozciągłości...
;-)

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt gru 02, 2016 22:22
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Czyli prawda Cię nie interesuje, tylko ranking na plus?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt gru 02, 2016 22:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Dobra ocena ratingowa jest dobra dla Polski. A to co dobre dla Polski, jest dobre dla mnie. Cieszy mnie, to co dobre dla mojej Ojczyzny.


Pt gru 02, 2016 22:43
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
andej napisał(a):
Dobra ocena ratingowa jest dobra dla Polski. A to co dobre dla Polski, jest dobre dla mnie. Cieszy mnie, to co dobre dla mojej Ojczyzny.

Nie o to chodzi, ale o prawdę. Prawda sie nie liczy tylko ocena? No bo skoro zła ocena uważana jest przez wyznawców PiS za kłamliwą, a dobra za prawdę, to coś jest nie tak. Nie uważasz?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt gru 02, 2016 22:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
Czyli prawda Cię nie interesuje, tylko ranking na plus?

Jaka prawda, Helenko?
Nie wierzę w ani jedno słowo tych rankingów.
Skoro jednak podnieśli ranking to można ich pochwalić.... zawsze z tego jakaś korzyść może się pojawić.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So gru 03, 2016 0:58
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
medieval_man napisał(a):
Nie wierzę w ani jedno słowo tych rankingów.
Skoro jednak podnieśli ranking to można ich pochwalić.... zawsze z tego jakaś korzyść może się pojawić.

Aha. Chyba, że tak.
medieval_man napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Czyli prawda Cię nie interesuje, tylko ranking na plus?

Jaka prawda, Helenko?

Czyżbyś nie zauważył, że wyszłam z podziemia? :-D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 03, 2016 6:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Trzeba przypomniec pewna rzecz.

W komunikacie agencji S&P czytamy, że "od wygranych wyborów w październiku 2015 roku, nowy rząd w Polsce zainicjował różne środki legislacyjne, które uważamy za osłabienie niezależności i skuteczności kluczowych instytucji, co znajduje odzwierciedlenie w naszej ocenie".

Krytyka oceny ratingu w styczniu, opierala sie na dwoch aspektach. Po pierwsze PiS rzadzil miesiac! Drugie, byla to ocena polityczna, a nie gospodarcza.
Czy cos dzis sie zmienilo w ocenie politycznej tej agencji? No wlasnie...ocenili gospodarke, bez kontekstu politycznego, wg lewackiego widzimisie.
Jezeli dzis ta agencja twierdzi, ze wszystko jest ok, a co wazniejsze ocenia, ze bedzie jeszcze lepiej, mozna zapytac...to co sie zmienilo od stycznia, w "oslabianiu niezaleznosci i skutecznoci kluczowych instytucji"
Wynika z tego, ze krytycy tego ratingu z stycznia mieli racje, ze to polityczna ocena, nie majaca nic wspolnego z prawda.


So gru 03, 2016 7:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
andej napisał(a):
Dobra ocena ratingowa jest dobra dla Polski. A to co dobre dla Polski, jest dobre dla mnie. Cieszy mnie, to co dobre dla mojej Ojczyzny.

Nie o to chodzi, ale o prawdę. Prawda sie nie liczy tylko ocena? No bo skoro zła ocena uważana jest przez wyznawców PiS za kłamliwą, a dobra za prawdę, to coś jest nie tak. Nie uważasz?


Tak, masz rację. Partia, która w nazwie ma słowo "prawo" nie powinna naśladować powszechnie krytykowanego postępowania poprzedników. Bali mnie to, że politycy nie są wzorem uczciwości. I strachem napawa mnie lewicowość PISu. Choć daleko im jeszcze do tego, co uczynili poprzednicy.
Natomiast nie dziwię się, że podkreślają i akcentują to, co korzystne. I starają się zdezawuować to, co niekorzystne. To nie jest prawdą i kłamstwem, ale wykorzystywaniem sprzyjających okoliczności. Tak powinno się czynić w każdych okolicznościach.
Agencje ratingowe nie są obiektywne. One też mają lewicowe zbocze nie i patrzą pod kątem interesów korporacji bankowych. Ich oceny niewiele mają wspólnego ze stanem rzeczywistym. Ale mogą być (i są) wykorzystywane przez wszystkich graczy na rynku finansowym i gospodarczym.
Dlatego należy je odpowiednio do tego traktować.
Udawanie, że ich ocenę jest obiektywna jest wielką naiwnością. Lub złą wolą, jeśli jest to wykorzystywane przeciw komuś.
Jeśli propagandowe podkreślenie ratingu pomoże cokolwiek polskiej gospodace lub poprawi nastroje ludzi, to obiema rękami podpisuję się za medialnym rozdmuchiwaniem tego, co korzystne dla Polski.


So gru 03, 2016 7:33
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
kosiarz1 napisał(a):
Krytyka oceny ratingu w styczniu, opierala sie na dwoch aspektach. Po pierwsze PiS rzadzil miesiac! Drugie, byla to ocena polityczna, a nie gospodarcza.
Czy cos dzis sie zmienilo w ocenie politycznej tej agencji? No wlasnie...ocenili gospodarke, bez kontekstu politycznego, wg lewackiego widzimisie.

Ok. W takim razie PiS i Ty, powinniście uznać także rankingi dla Polski przez 8 lat rządów PO PSL. Dlaczego pozytywne rankingi tego okresu wg Was nie były obiektywne?
Dlaczego wg Was wówczas Polska szła i doszła do ruiny? W jaki sposób PiS odbudował te ruiny w ciągu roku?
andej napisał(a):
Choć daleko im jeszcze do tego, co uczynili poprzednicy.

A konkretnie? Bilans zysków i strat?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 03, 2016 7:36
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Przy kasie sami swoi
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 11474.html


So gru 03, 2016 9:57

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
kosiarz1 napisał(a):
Trzeba przypomniec pewna rzecz.

W komunikacie agencji S&P czytamy, że "od wygranych wyborów w październiku 2015 roku, nowy rząd w Polsce zainicjował różne środki legislacyjne, które uważamy za osłabienie niezależności i skuteczności kluczowych instytucji, co znajduje odzwierciedlenie w naszej ocenie".

Krytyka oceny ratingu w styczniu, opierala sie na dwoch aspektach. Po pierwsze PiS rzadzil miesiac!

Ale przecież na scenie politycznej pojawił się dużo wcześniej. Miał swój program i agencja słusznie założyła, że będzie go realizował.

kosiarz1 napisał(a):
Drugie, byla to ocena polityczna, a nie gospodarcza.

A kto powiedział, że rating to ocena gospodarcza? Rating to ocena wiarygodności kredytowej, a ta jak najbardziej zależy również od czynników politycznych. Oczywistym jest, że gdybym miał kupować obligacje kraju X, to obok sytuacji gospodarczej tego kraju interesuje mnie również, co za oszołomy dorwały się tam do władzy.

kosiarz1 napisał(a):
Czy cos dzis sie zmienilo w ocenie politycznej tej agencji? No wlasnie...ocenili gospodarke, bez kontekstu politycznego, wg lewackiego widzimisie.

Wręcz przeciwnie, w ocenie politycznej wiele się zmieniło. Sam to przecież zacytowałeś:
Powód? Zmniejszone ryzyko utraty niezależności przez Narodowy Bank Polski. Agencja przyznała, że w bieżących działaniach rządu nie widzi zagrożenia dla wiarygodności lub niezależności NBP.

kosiarz1 napisał(a):
Jezeli dzis ta agencja twierdzi, ze wszystko jest ok, a co wazniejsze ocenia, ze bedzie jeszcze lepiej, (...)

:D Agencja nie twierdzi, że wszystko jest ok, skąd ten wniosek? Gdyby wszystko było ok, to mielibyśmy ocenę AAA. Tymczasem ocena jest gorsza niż za PO i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Zmieniła się jedynie perspektywa, z negatywnej na stabilną, więc agencja wcale nie ocenia, że będzie lepiej, a jedynie, że nie będzie gorzej :-|

kosiarz1 napisał(a):
Wynika z tego, ze krytycy tego ratingu z stycznia mieli racje, ze to polityczna ocena, nie majaca nic wspolnego z prawda.

W takim razie ci krytycy pewnie postawili na złotego czy polskie akcje i teraz Soros już im nie straszny :twisted: Może spłacą te nieszczęsne kredyty frankowe, za tych którzy pewnie też mieli rację, jak je zaciągali, tylko dziś nie chcą ponosić konsekwencji swoich racji :evil:


N gru 04, 2016 19:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 398, 399, 400, 401, 402, 403, 404 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL