Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 3:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Macron katastrofą dla Polski 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Bolszewicka Unia Europejska jest w stanie przedagonalnym. Co kogo obchodzi, czym i kogo straszy?

Politycy unijni (na których Macron się wzoruje) nie wyciągnęli żadnych wniosków z Brexitu.
Ich urojenia (w które i Macron się wpisuje) są nieuleczalne i mają śmiertelne dla UE skutki.
Ta choroba jest terminalna.

Nie ma się czym zajmować...

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Pt kwi 28, 2017 22:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Johnny99 napisał(a):
Andy72 napisał(a):
A chcesz poddać całą UE i Polskę Niemcom?

Jeżeli alternatywą ma być poddanie jej Putinowi, to jak najbardziej chcę.
Muszę przyznać, że to najlepsza puenta jaka mogła być dla zwolenników pewnej opcji - po prostu nie wyobrażają sobie, że można nie być poddanym albo jednym, albo drugim.
To tłumaczy, dlaczego tak wielu, których pamiętałem z czasów PRL z obrony "naszego niezłomnego sojuszu z ZSRR" po 1989 przekonywało że "nie ma innej drogi niż poddanie UE".

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt kwi 28, 2017 22:41
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Czy w USA też nikt nie wyobraża sobie, że można nie być poddanym, z wyjątkiem mizernej garstki stanowych separatystów?

Unia to nie poddaństwo.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt kwi 28, 2017 22:52
Zobacz profil
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Oho – ktoś tu chyba bezczelnie manipuluje cudzą wypowiedzią. Tam u Johnny'ego stoi takie słowo, ulubione wyrażenie Spartan: JEŻELI.


Pt kwi 28, 2017 22:53
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Soul33 napisał(a):
Czy w USA też nikt nie wyobraża sobie, że można nie być poddanym, z wyjątkiem mizernej garstki stanowych separatystów?

Unia to nie poddaństwo.

Ale mówisz o UE jaka miała być czy jaka jest?
Unia Ojczyzn była fantastycznym projektem. Unia Socjalistycznych Republik Europejskich jakim jest teraz to twór chory i musi upaść. Nie można rozmawiać czy upadnie a kiedy upadnie. Te wszystkie durne procedury i dekrety. Te ńormy o ogórkach, i ślimakach jako rybach i marchewkami jako owocach itp. Najzabawniejsze to o przechowywaniu i przewozie cukierka karmelowego. Albo mój ulubiony tekst to tym jak ma być ułożona kura w klatce. Ze ma być pazurkami do przodu.


Eurokraci są oderwani od realiów i nie wiedza co się dzieje w krajach. Maja zwyczaj zmuszania społeczeństw do swoich chorych wizji. Kilka podejść z unijna konstytucja która została odrzucona. Ale oni dalej swoje i dalej próbują narzucić swoją chora wizje.

Byłem wielkim zwolennikiem naszego wchodzenia do UE a dzisiaj jestem wolennikiem bycia w UE, ale jestem przeciwnikiem większej integracji. Jeżeli UE nie zreformuje się to skończą jak Bizancjum do którego jest bardzo podobne w swojej pysze. I tez upadło przez Turków. Historia lubi się powtarzać.
ErgoProxy napisał(a):
Oho – ktoś tu chyba bezczelnie manipuluje cudzą wypowiedzią. Tam u Johnny'ego stoi takie słowo, ulubione wyrażenie Spartan: JEŻELI.


Czyli błędne założenie. Kto powiedział ze mamy wybór pomiędzy podlegloscia UE a podlegloscia USSR? Naprawdę nie widzicie ze tekst Johnnego to trochę manipulacja?
To takie porównanie ze w wakacje będzie albo tylko deszcz albo tylko skwar. A jak będzie normalna letńia pogoda?

UE w kształcie jakim jest dzisiaj to utopia a jako taka upaść musi.


So kwi 29, 2017 0:53
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Zauważcie jeszczę co krytykuje ten francuski kandydat.
Wcale nie chodzi o TK ani o łamanie demokracji a o kasę
http://www.money.pl/gospodarka/unia-eur ... 08844.html
Chodzi o to ze biznes przenosi się z Francji do Polski. A jego krytyka to uderzenie w podstawowa wolność na której opiera się UE. Swobodny przepływ kapitału.


So kwi 29, 2017 1:21
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Ojeżu.

Po pierwsze, Johnny odnosił się do wypowiedzi Andy'ego, która była odrobinę bezkompromisowa, a Coroner zmyśla niewiadomoco.

Po drugie, Coroner przypomni sobie tę sondę kosmiczną, co leciała, leciała i nie doleciała, bo jedna firma zaprogramowała wagę paliwa w funtach, a druga w kilogramach. Pod europejską normalizacją nie do pomyślenia, nawet jeśli jednostką obowiązującą byłby jeden macron.

Po trzecie, nie róbmy ludziom wody z mózgów. Utopia to jest właśnie Unia Ojczyzn, a Unia Europejska to jest to, co się udało zbudować. Ja wiem, że jak się Coronerowi budżet domowy dopina, pomyślany na żonę i dwójkę dzieci, to on sobie myśli, że budżet wyrażony w fefnastu różnych walutach i pomyslany na pogodzenie osiemdziesięciu tysięcy sprzecznych interesów dopiąłby mu się równie łatwo. No więc nie dopiąłby się.

I po czwarte, zawsze chodzi o kasę. Bo nic tak nie boli, jak zabranie kasy. To bylo nawet w takiej książce Hanny Ożogowskiej, dla dzieci w wieku szkolnym: jak ojciec kazali synowi wymyśleć sobie karę, to on powiedział, żeby mu zabrali kieszonkowe i potem ojciec mówili, że chłopak ma charakter.


So kwi 29, 2017 2:04
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Ja mysle, ze jesli ilosc ludzi w UE, ktorzy mysla jak Coroner, czy Qwerty, bez wzgledu na to co jest i jakie dzis maja korzysci w codziennym zyciu dzieki byciu w UE (a jakich nigdy by nie mieli, gdybysmy zostali tam, gdzie bylismy w roku 1991) osiagnie jakas mase krytyczna, jak w UK, to unia sie rozpadnie, zaczynajac od roznych ..exitow.

Ale ani Coroner, ani tym bardziej Qwerty, nie maja zadnego ani pomyslu ani wyobrazenia na Polske bez Unii i to jeszcze po ewentualnej totalnej rozsypce, kiedy kazdy kraj bedzie sie zarl o te pieniadze ktore wepchnal w innych, o te towary, ktorych nie ma komu sprzedac, albo za ktore nikt nie chce placic, systemy bankowe sie rozchwieja, kredytow, inwestycji i nawet na 500+ nie bedzie, a sasiedzi Europy beda rece zacierac.

I granic nikt nie bedzie w stanie obronic.

Nie podoba wam sie Unia dzis? To probujcie ja rozsadnie zmienic.
A nie, jak to dzis typowe, wyrzucic do kosza, wziac rozwod i czekac na mlodsza, lepsza zone.

Nie ma takiej.


So kwi 29, 2017 6:30
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
ErgoProxy napisał(a):
Po trzecie, nie róbmy ludziom wody z mózgów. Utopia to jest właśnie Unia Ojczyzn, a Unia Europejska to jest to, co się udało zbudować. Ja wiem, że jak się Coronerowi budżet domowy dopina, pomyślany na żonę i dwójkę dzieci, to on sobie myśli, że budżet wyrażony w fefnastu różnych walutach i pomyslany na pogodzenie osiemdziesięciu tysięcy sprzecznych interesów dopiąłby mu się równie łatwo. No więc nie dopiąłby się.
Pewien ekonomista amerykański powiedział ze wlasnie z tych powodów strefa euro to niewypał. Wlasnie dlatego ze nie ma jednego ministra gospodarki, ze zróżnicowany poziom gospodarczy w rożnych regionach. Jak porównasz Niemcy i Grecję czy Portugalię to tak wlasnie wychodzi.
O socjalizmie mowię nie tylko o strefie euro która nie ma szans ale rownież o systemie dopłat, który jak to w socjalizmie jest totalnie niesprawiedliwy. Zobacz ile dostaje rolnik we Francji a ile w Polsce. Zobacz na kwoty produkcyjne. Nie wolno Polsce wyprodukować więcej mięsa, mleka, zboża itp. więcej niż w kontrakcie. Tocz socjalizm czystej wody z planowaniem odgórnym. To nie ma szansy na powodzenie, bo dlaczego niby mamy być tymi gorszymi. Jak wyprodukujemy i na wolnym rynku jesteśmy w stanie sprzedać to nasza sprawa. A tak wyglada to na dbanie o interesy rolników w Niemczech, Belgii, Francji, Holandii. Podobnie jest z rybołówstwem.

Mówiłem ze chodzi o kasę prezydentowi Francji a nie o kasę która utracimy. Nie maja za bardzo mechanizmów żeby nam ja obciąć. Inna sprawa to to żeby zastosować sankcje nawet pozbawienia nas głosu to musieliby namówić wegrow na głosowanie przeciwko Polsce. A obecnie toczy się rownolegle debata przeciwko Węgrom. Nie podoba się uni to ze uderzono w sponsora Sorosa. Druga strona to zapewne PiS jak nam coś finansowo zrobią to mogą w ramach odwetu wymyślić coś przeciwko unii. Wachlarz możliwości maja spory a po wystąpieniu Szydło w PE widać ze się nie cofną. Myśle ze to tylko taki straszak


So kwi 29, 2017 6:31
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Kael napisał(a):
Ja mysle, ze jesli ilosc ludzi w UE, ktorzy mysla jak Coroner, czy Qwerty, bez wzgledu na to co jest i jakie dzis maja korzysci w codziennym zyciu dzieki byciu w UE (a jakich nigdy by nie mieli, gdybysmy zostali tam, gdzie bylismy w roku 1991) osiagnie jakas mase krytyczna, jak w UK, to unia sie rozpadnie, zaczynajac od roznych ..exitow.
Standardowa zagrywka euroentuzjastów bez zastrzeżeń. Po pierwsze Qwerty mówiono czym innym niż ja. Po drugie spróbuj-wiem to trudne- odpowiedzieć merytorycznie na mój wpis. Podałem konkretne powody.
Po trzecie zauważ, ze podałem przyczynę uderzenia prezydenta Francji w Polskę. I nie jest to demokracja i zasady a kasa, która Francja traci bo Polacy stworzyli korzystniejsze warunki do działania niż Francuzi. I to jest clou całej sprawy. I wlasnie tym prawie prezydent łamie podstawowa zasadę na której zbudowana jest unia.
Kael napisał(a):
Ja mysle, ze jesli ilosc ludzi w UE, ktorzy mysla jak Coroner, czy Qwerty, bez wzgledu na to co jest i jakie dzis maja korzysci w codziennym zyciu dzieki byciu w UE (a jakich nigdy by nie mieli, gdybysmy zostali tam, gdzie bylismy w roku 1991) osiagnie jakas mase krytyczna, jak w UK, to unia sie rozpadnie, zaczynajac od roznych ..exitow.

Ale ani Coroner, ani tym bardziej Qwerty, nie maja zadnego ani pomyslu ani wyobrazenia na Polske bez Unii i to jeszcze po ewentualnej totalnej rozsypce, kiedy kazdy kraj bedzie sie zarl o te pieniadze ktore wepchnal w innych, o te towary, ktorych nie ma komu sprzedac, albo za ktore nikt nie chce placic, systemy bankowe sie rozchwieja, kredytow, inwestycji i nawet na 500+ nie bedzie, a sasiedzi Europy beda rece zacierac.

I granic nikt nie bedzie w stanie obronic.

Nie podoba wam sie Unia dzis? To probujcie ja rozsadnie zmienic.
A nie, jak to dzis typowe, wyrzucic do kosza, wziac rozwod i czekac na mlodsza, lepsza zone.

Nie ma takiej.


Poczytaj dokładnie o jakim upadku mowię. Ja nie mowię o polexit. Ja mowię o upadku porojektu UE. Projekt ten padnie bo nie liczą się z rachunkiem ekonomicznym. Projekt ten upadnie bo socjalizm tworzy wiele niepotrzebnych tworów. Projekt ten upadnie bo ludzie w UE maja coraz bardziej dosyć UE. Projekt upadnie bo go rozsadza imigranci którzy przybywają szeroka fala po zasiłki socjalne a nie pracować. W wielu krajach tzw. zachodniej Europy zaczynaja eurosceptycy mieć coraz większe poparcie. W Austrii coraz więcej jest głosów aby zamknąć granice i kontrolować ruch graniczny. We Włoszech prawica rownież o czymś podobnym mówi. Wzrost poparcia dla eurosceptyków i spadek poparcia dla idei UE jako jednego superpanstwa na wzór USA spowoduje rozpad UE jaka znamy. Pewnie w to miejsce powstanie coś innego ale to juz nie na ten temat.
Nie wiem czemu euroentuzjaści nie zauważają to co naprawdę mówił prawie prezydent Francji. I może spróbujcie się do tego odnieść.


So kwi 29, 2017 6:46
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Coroner napisał(a):
O socjalizmie mowię nie tylko o strefie euro która nie ma szans ale rownież o systemie dopłat, który jak to w socjalizmie jest totalnie niesprawiedliwy. Zobacz ile dostaje rolnik we Francji a ile w Polsce. Zobacz na kwoty produkcyjne. Nie wolno Polsce wyprodukować więcej mięsa, mleka, zboża itp. więcej niż w kontrakcie.

Ile byla ta roznica w doplatach? 200 euro do 250?

No to najlepszym przykladem na socjalizm i nierownosc (ty w ogole socjalizm pamietasz?) sa...Niemcy. I to we wlasnym kraju. Do dzis ani pensje ani emerytury nie sa jednakowe na Wschodzie i na Zachodzie. A ile sie populistyczni socjalisci w bylym DDR napyszczyli, ze maja rowne zoladki!
Za to wtopiono w DDR miliardy, na ktore placili i placa wszyscy podatnicy, zeby w koncu ta wedka zadzialala.
Cos ci to per analogiam przypomina moze?

A co do kwot na rozne produkty, to w Niemczech (a moze i w calej unii? ale w Niemczech na pewno) zniesiono kwoty na produkcje mleka. Efekt? Wyzwoleni z jarzma kwot rolnicy produkuja mleko na potege, eksport do Azji i Rosji padl, ceny sa ponizej kosztow i rolnicy po kolei plajtuja a przynajmniej likwiduja krowy mleczne.

No i na pewno wam o taka wolnosc chodzi.

A potem krzyk i placz, ze rzad, Unia i caly swiat nie stal na strazy prywatnego interesu rolnikow. Ktorzy dzieki KRUSowi sa w Polsce ciagle pod specjalna ochrona w stosunku do reszty prywatnych producentow.
I to jest wlasnie socjalistyczne, niesprawiedliwe traktowanie doplatami podmiotow gospodarczych.
A tu ta globalna Unia jakos milczy i daje Polsce wolna reke.


So kwi 29, 2017 7:01
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
I wiadomo o co chodzi w tej niechęci lub wręcz wrogości do UE.....o system dopłat i nierówności.....bardzo wiele słów, a sens jeden pecunia non olet - weszliśmy do struktur należy nam się kasa równa tym, które otrzymują ci, którzy ta kasę wypracowują.....brexit zresztą to też li tylko kwestia kasy, a nie żadnych ideałów.
ErgoProxy trafnie to wypunktował.


So kwi 29, 2017 7:15
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
A możecie wrócić do sedna sprawy? Może moderator przeniesie ten offtop do tematu o UE dopłatach i przyszłości UE. Tez może być ciekawy temat.
Prezydent Francji a dokładniej prawie prezydent powiedział to co zalinkowalem czyli nie chodzi o ideały a o to ze Polska stworzyła warunki lepsze niż Francja. Czyli prezydent uderza w podstawy UE


Ostatnio edytowano So kwi 29, 2017 7:21 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So kwi 29, 2017 7:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
@Coroner

Taka mała uwaga na marginesie znowu. Wielu eurosceptyków podaje argument w stylu "Unia gospodarcza - tak! Unia polityczna - nie!". Chciałem Ci tylko uświadomić, że te norny, na które się uskarżasz, to w przeważającej większości efekt unii gospodarczej. Są ważne albo dla wymiany handlowej (żeby śrubka wyprodukowana w PL pasowała do mostu w UK i zgadzała się z obliczeniami inżyniera z ). Albo, co też jest częścią unii gospodarczej, żeby być podstawą do wspólnych dotacjj do pewnych grup produktów, głownie rolnych (unia gospodarcza zakazuje lokalny protekcjonizm).

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


So kwi 29, 2017 7:20
Zobacz profil
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Uważam, dopłaty za socjalistyczny pomysł. Jestem za zniesieniem dopłat. To może doprowadzić do zwiększenia cen ale suma Summarum może się opłacać i wyrównać warunki konkurencyjności.
Wróćmy może do sedna. Prezydent powiedział.


So kwi 29, 2017 7:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL