Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lis 19, 2017 7:53

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem? 
Autor Wiadomość

Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Małgosiaa napisał(a):
Podlinkowałeś je już po tym, jak przeczytałam i odpowiadałam, więc nie miałam możliwości przeczytać. Pierwotna wersja kończyła się na "600 pikseli".
No i jestem bardzo ciekawa, od kiedy "Na temat" jest dla Ciebie wiarygodną gazetą?

"Na Temat" nie jest gazetą, a serwisem internetowym, który podawane informacje czerpie z innych portali, gazet, tygodników, PAP.....czyli to nie Lis tworzy fakty, a jedynie je komasuje w serwisie.

Pt maja 19, 2017 6:42

Pytanie, czego te umowy dotyczyły. Co innego sporządzić projekt "abstrakcyjny" zarządzenia czy postanowienia (np. do ręcznego wypełnienia), a co innego projekt w konkretnej sprawie, tzn. zawierający element rozstrzygnięcia. Ale tak czy inaczej jest to sytuacja co najmniej dziwna. TK zatrudnia asystentów sędziów, których zadaniem jest przygotowywanie projektów rozstrzygnięć - podobnie jak sądy powszechne. W tych ostatnich spotyka się praktykę zawierania z asystentami z innych sądów umów cywilnoprawnych (o zlecenie albo dzieło) na przygotowywanie projektów "na 1/8 etatu", ale jest to praktyka raczej tępiona. Te umowy są za mało konkretne, żeby coś na ich podstawie powiedzieć. Natomiast jest istotna różnica między umową z 2014 r. a umowami z 2017 r., które udostępniły Dane Publiczne. W tych drugich mówi się o "przygotowaniu projektów", w tej pierwszej jedynie o ich "redakcji i korekcie", a nadto jest tam mowa o "opiniach prawnych" ( można to podciągnąć pod opinię zewnętrznych biegłych, co jest bez wątpienia dopuszczalne), o których nie ma mowy w umowach z 2017 r. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że "przygotowanie" nie jest tym samym co "redakcja i korekta". Natomiast faktem jest, że już za Rzeplińskiego TK nie miał ochoty chwalić się zawieranymi przez siebie umowami. Jak widać, i w tym aspekcie nie ma żadnej "dobrej zmiany".

I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)

Pt maja 19, 2017 18:04

Johnny99 - ciekawe posty na temat problemow TK w calym watku, dzieki.

Pt maja 19, 2017 19:35
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11