Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 4:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
 Wizyta Trumpa w Polsce 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
Trump ma o wiele rozsądniejszą, mniej ideologiczną politykę.
I dlatego wam Pilaster się to nie podoba.
"amerykański konflikt z Rosją jest bardzo korzystny" - Polacy jako mięso armatnie?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 28, 2017 13:31
Zobacz profil
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
Zakładając, że rzeczywiście USA traci hegemonię na rzecz Chin - angażowanie się w zbrojny, być może nuklearny konflikt z Rosją, po którym Chiny przejęłyby zgliszcza Eurazji raczej nie wydaje się dobrym pomysłem.


Śr cze 28, 2017 13:33

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
Też tak sądzę, źe to nie dobry pomysł

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 28, 2017 13:34
Zobacz profil
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
Andy72 napisał(a):
Też tak sądzę, źe to nie dobry pomysł
No to czemu bredzisz, że USA by tak postąpiły?
Cytuj:
nie dobry
Przecież nawet po waszemu pisze się "нехороший" łącznie. Nie przesadzaj.


Śr cze 28, 2017 13:44

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
A kto mówi że pani Clinton miała by tylko dobre pomysły?
Przestań z tą rusofobią

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 28, 2017 13:47
Zobacz profil
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
Andy72 napisał(a):
A kto mówi że pani Clinton miała by tylko dobre pomysły?
Czyli nie masz zupełnie żadnych podstaw uważać, że USA by rozpoczęły wojnę z Rosją. Nawet motywu nie umiesz wskazać. Po prostu jesteś głęboko przekonany, że tak by uczyniły, mimo że to dla nich niekorzystne.
Cytuj:
Przestań z tą rusofobią
A może Ty zacznij po prostu pisać po polsku. To w końcu polskie forum - mam prawo tego oczekiwać.


Śr cze 28, 2017 13:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
Andy72 napisał(a):
Trump ma o wiele rozsądniejszą, mniej ideologiczną politykę.


Tak dużo wysiłku zainwestowaliście w umożliwienie mu zwycięstwa, ze teraz trudno Wam przyznać się, że to wszystko było na nic, bo polityka Trumpa wobec Rosji, chociaż bardziej niezborna i chaotyczna, to jednak nie różni się zasadniczo od polityki jaką prowadził Obama i jaką by prowadziła Clinton. Kluczowe elementy zostały bez zmian. Sankcję jak były, tak są, a ceny ropy nawet jeszcze bardziej spadły, poniżej 50 $

Bo po prostu wszyscy oni grają w ta samą grę według tych samych reguł i mając te same warunki.

Cytuj:
Polacy jako mięso armatnie?


Andy naprawdę spodziewa się że uwierzymy, jakoby Clinton miałaby rozkazać Kaczyńskiemu zaatakowanie Rosji (a gdzie konkretnie, w którym miejscu, jakimi siłami?) a ten by natychmiast ten rozkaz wykonał?

Co by z tego USA przyszło?

Warto natomiast zwrócić uwagę, że Kreml naprawdę boi się Polski i uważa ją za groźne niebepieczeństwo, skoro ten kremlowski strach udziela się Andemu72. :roll:

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr cze 28, 2017 14:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
pilaster napisał(a):
Tak dużo wysiłku zainwestowaliście


Jacy my? Skończ nawijkę w stylu kto nie lewak ten z Rosją.

pilaster napisał(a):
Warto natomiast zwrócić uwagę, że Kreml naprawdę boi się Polski i uważa ją za groźne niebepieczeństwo, skoro ten kremlowski strach udziela się Andemu72. :roll:

A tobie udziela się strach przed Rosją

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 28, 2017 15:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
pilaster napisał(a):
Tak dużo wysiłku zainwestowaliście w umożliwienie mu zwycięstwa,

To w takim razie mogę pilaster powiedzieć że wy masoneria dużo wysiłku zainwestowaliście w umożliwienie zwycięstwa Macronowi. Powinieneś mnie przeprosić za nazywanie mnie człowiekiem Putina.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 28, 2017 16:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
Andy72 napisał(a):
USA tracą powoli hegemonię na rzecz Chin, świat przestaje być jednobiegunowy. Potrzebny byłby konflikt z Rosją by ją sobie podporządkować. Polacy mieli być mięsem armatnim.


W jaki sposób zaatakowanie Rosji przez USA, miałoby osłabić Chiny?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr cze 28, 2017 17:58
Zobacz profil
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
Andy72 napisał(a):
Jacy my? Skończ nawijkę w stylu kto nie lewak ten z Rosją.
To może Ty skończ nawijkę "kto nie z Rosją ten lewak". Bo kogo jak kogo, ale oskarżanie pilastra o lewactwo jest śmieszne. To Ty zaś nie potrafisz wskazać, jakie są granice ekspansji, na którą należy pozwolić Rosji. To Ty grozisz Polakom śmiercią, jeśli rozgniewają Putina. To Ty wreszcie mimo próśb nie godzisz się używać obowiązujące w Polsce ortografii zamiast rosyjskiej.


Śr cze 28, 2017 18:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
Andy72 napisał(a):
kto nie lewak ten z Rosją.


Odwrotnie. Kto lewak ten z Rosją. :)

Cytuj:
A tobie udziela się strach przed Rosją


To zrozumiałe uczucie. Rosja od XVII wieku stanowi śmiertelne zagrożenie dla Polski. A w wieku XXI pozostała zagrożeniem jedynym. Likwidacja Rosji, bądź przynajmniej jej znaczne osłabienie jest w żywotnym polskim interesie. Dlatego wrogowie Polski tak Rosję chwalą i hołubią.

Cytuj:
mogę pilaster powiedzieć że wy masoneria


Doprawdy? A gdzieś pilaster masonerię chwalił, wybielał, zachwycał się nią, czy deklarował, że jej rządy będą dla Polski korzystne?

Cytuj:
masoneria dużo wysiłku zainwestowaliście w umożliwienie zwycięstwa Macronowi.


Jak widać opłaciło się. Były to zatem dobrze zainwestowane pieniądze. Natomiast Wasza kremlowska inwestycja w Trumpa obraca się w g... Już faktycznie więcej macie pociechy z węgierskiego Fidesu i polskiego PISu.

Cytuj:
Powinieneś mnie przeprosić za nazywanie mnie człowiekiem Putina.


No cóż, są dwie możliwości. Albo Andy72 uprawia kremlowsko-komunistyczną propagandę w zamian za jakieś korzyści, co w pewnym sensie jest nawet zrozumiałe, choć bynajmniej nie usprawiedliwione.

Albo robi to za free, z czystej miłości do kremlowskiego buta i knuta - takich entuzjastów nazywano kiedyś w Moskwie "(censored)"

Dlatego też pilaster wybiera interpretację korzystniejszą dla Andy72. Ale jeżeli się myli i prawdziwa jest opcja 2, chętnie to sprostuje.

Robek

Cytuj:
W jaki sposób zaatakowanie Rosji przez USA, miałoby osłabić Chiny?


Nie oczekuj od nich logiki, zwłaszcza geopolitycznej. Zwłaszcza że w ich pojęciu to Polska miałaby zaatakować Rosję (sic!!!), a nie USA.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz cze 29, 2017 8:39
Zobacz profil
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
Oczywiście aby opłacało się NATO rozpocząć otwartą wojnę z Rosją, musiałby być spełniony prosty warunek - Rosja musiałaby się gospodarczo rozwijać szybciej niż USA. Nawet jednak Andy tak absurdalnej tezy nie rzuci. W sytuacji jednak, gdy Rosja się gospodarczo zwija, a państwa Zachodu wyszły z kryzysu, czas działa na korzyść NATO. To raczej Rosja powinna przeć do wojny, póki może, ale wie iż na otwarty konflikt z NATO pozwolić sobie nie może.


Cz cze 29, 2017 8:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
Andy72 napisał(a):
Z wielką niecierpliwością czekam na tę wizytę przywódcy Ameryki u nas. To w dzisiejszych czasach jeden z niewielu przywódców którzy są przychylni Polsce. Ta wizyta jest bardzo nie na rękę różnorakim lewicującym ideologom.


Złudne nadzieje. Trump działa w interesie własnym i własnego kraju.
Nie zrobi niczego, co byłoby sprzeczne z jego racją stanu. To, że nazywa się Donald T. nie znaczy, że postępuje jak Donald T.
Ciekawość rozumiem i podzielam.
W przychylność nie wierzę. Raczej użyłbym określenia: brak wrogości.
A czy lewej stronie (co dziś rozumie się pod pojęciem lewica?) się podoba, to mam to głęboko. I będę miał, dopóki nie zaczną przymuszać do lewości, jak mają to w zwyczaju.


Cz cze 29, 2017 13:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Wizyta Trumpa w Polsce
andej napisał(a):
Trump działa w interesie własnym i własnego kraju.
[...] To, że nazywa się Donald T. nie znaczy, że postępuje jak Donald T.


Ten drugi Donald T, to Tusk? I andej uważa, że Tusk nie działa w interesie własnym? :o

No, no...

Bo chociaż Tusk faktycznie bez wątpienia był najlepszym premierem w Polsce w historii pomiarów (czyli co najmniej od 1950 roku), to nawet pilaster nie przypisuje Tuskowi takiego altruzimu 8)

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pt cze 30, 2017 7:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL