Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 2:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 476, 477, 478, 479, 480, 481, 482 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
andej napisał(a):
Ciekawe. Czy rusotrole mogą liczbowo uzasadnić tezę o osłabieniu WP? Czy to tylko atak na Antosia, że to, że fakty są odwrotne?


Odsyłam choćby do planu budżetu na rok 2018.
Budżet MON rośnie i to aż o 10%.
Ale co powoduje ten wzrost?
Rosną wydatki bieżące, czyli wzrost nakładów jest po prostu przejadany. Na takie muzea na przykład wydatki rosną o równe 100%! Olbrzymią kwotę stanowi poza tym zakup samolotów dla VIP-ów. Do budżetu wpisano wydatki na modernizację Policji, Straży Granicznej, Pożarnej, a nawet BOR-u. Co to wszystko ma wspólnego z wojskiem?
W budżecie po raz pierwszy pojawiają się wydatki na Wojska Obrony Terytorialnej. I to od razu 0,5 mld zł. Tyle samo co leśna armia Macierewicza dostanie - uwaga - Marynarka Wojenna a 2 razy mniej Wojska Specjalne.
I wreszcie last but not least. O dziwo.
Wydatki na samą modernizację armii (Plan Modernizacji Technicznej) - czyli krótko mówiąc wydatki na zbrojenia - spadają.
I to aż o 5%
O ile się nie mylę, po raz pierwszy od 1989 r.
Jednym słowem wojsko będzie więcej wydawało na muzea i obchody rocznic. Na pensje i odprawy zwalnianych masowo oficerów. Ale na to czego potrzebuje najbardziej - na sprzęt i uzbrojenie - dostanie mniej.

Cała władza PiS-u zbudowana jest na kłamstwie.
Można powiedzieć, że kłamstwo jest immanentną cechą tego reżimu.
Od kłamstwa smoleńskiego poprzez kłamstwo "dobrej" zmiany poprzez kłamstwo "uszczelniania" podatków i tak dalej.
Ludziom wciska się teraz kit o wzroście wydatków na "obronność".
Tak, wydatki na MON rosną.
Tyle, że wydatki na uzbrojenie polskiej armii - spadają!


Wt lis 21, 2017 18:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
andej napisał(a):
Ciekawe. Czy rusotrole mogą liczbowo uzasadnić tezę o osłabieniu WP? Czy to tylko atak na Antosia, że to, że fakty są odwrotne?


Co to znaczy uzasadnic liczbowo ?
Dla mnie zerwanie kontraktu na Caracale (i nie zalatwieniem niczego innego na najblizsza przyszlosc ) jest oslabieniem armii, zmuszenie do przejscia do rezerwy oficerow liniowych z doswiadczeniem zarowno we wspolpracy z NATO jak i z doswiadczeniem bojowym z Iraku i Afganistanu jest oslabieniem armii, dzialania podjazdowe w walce z prezydentem sa oslabieniem armii. Brak systemu dowodzenia i przerzucenie nacisku w szkoleniu i uzbrojeniu ze specjalistycznych jednostek bojowych na tworzenie kiepsko wyszkolonych formacji polcywilnych jest oslabianiem armii.
Ten dupek i oszolom ( M ) nigdy nie powinien zostac ministrem obrony narodowej, a kto tego nie widzi jest chyba slepy. Czytales wrazenia rezerwistow z cwiczen Dragon 17 ?
Calkowity burdel w zaopatrzeniu, brak ubran, kibli, prowizorka we wszystkim, to dzialania MON w armii.
Nic sie nie zmienilo od czasow mojej sluzby zasadniczej na przelomie lat 60 / 70.


Wt lis 21, 2017 18:26
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
andej napisał(a):
Ciekawe. Czy rusotrole mogą liczbowo uzasadnić tezę o osłabieniu WP? Czy to tylko atak na Antosia, że to, że fakty są odwrotne?


To jeszcze i ja. Jakie to “fakty“ sa odwrotne? Niech sie andej sie nie wstydzi wesprzec swojego idola!


Wt lis 21, 2017 18:51
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nareszcie Petru może zostać wymieniony na stanowiska szefa partii. Myślę, że właśnie Katarzyna Lubnauer najlepiej rokuje na wzrost poparcia dla N i prezentuje stabilność, dzięki której może nie wpaść a taką arogancję, jak szefowie innych partii.

Trzymam kciuki.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt lis 21, 2017 19:23
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Za co trzymasz kciuki? Na Boga, chyba nie za Nowoczesną?


Wt lis 21, 2017 20:19

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Dlaczego nie ?
Labnauer w kazdym razie nie pojedzie z kochankiem na jakiekolwiek wyspy zostawiajac partie na lasce losu.


Wt lis 21, 2017 20:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie trzymałem kciuków za Petru. Nigdy bym mu nie zaufał.

Ale bez Petru, a z Lubnauer na czele, to co innego. Pomimo, że nie wszyscy tam mnie zachwycają. No i nie ma wśród partii w Sejmie takiej, która by mi naprawdę odpowiadała.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt lis 21, 2017 22:11
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jak to? Soul33, chyba nie poparłbyś partii, która w swoim programie ma postulaty sprzeczne z nauczaniem Kościoła?


Wt lis 21, 2017 22:21
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Jesli Yarpen, chcesz konkrety to wlacz Radio Maryja.

Aha... Czyli wszystko jasne. Po prostu powtarzasz za tymi, którym o. Rydzyk nie pasuje, że należało by mu zrobić zakaz wypowiedzi publicznych. Sama nigdy nie miałaś okazji posłuchać jego wypowiedzi i nie masz jesteś w stanie wskazać żadnych przykładów, które by taki zakaz uzasadniały.


Wt lis 21, 2017 22:59
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Wiesz co Yarpen, twoja logika jest zabojcza: “ja nie slucham, a ktos inny nie lubi i nie chce mi tu listy zrobic dlaczego, to znaczy on tez nie slucha“.
Jak ty ten wniosek wyciagnales, to ja nie wiem.
Napisalam, ze za caloksztalt i tak mysle. A sluchac probowalam wielokrotnue, przez lata i niestety wlasnie samoprodukcje o. Rydzyka na mnie trafialy. “Pomiedzy“, jak np filmy, czy reportaze daje sie oczywiscie ogladac, ale ja pisze nie o Radiu Maryja czy TV Trwam, tylko o o. Rydzyku. I jego wypowiedziach.
Powtorze: wlacz sam i posluchaj.
Mozesz miec oczywiscie inne zdanie, jak ja mam inne zdanie o zamykaniu ust ks Bonieckiego.
Przed nim paru innych powinno oddac mikrofon. Np ks Oko. Ale to moje prywatne zdanie.


Śr lis 22, 2017 6:27
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
felek27 napisał(a):
Jak to? Soul33, chyba nie poparłbyś partii, która w swoim programie ma postulaty sprzeczne z nauczaniem Kościoła?

Te partyjne postulaty zgodne z nauczaniem Kościoła, to w praktyce wypisz-wymaluj hasła z Marszu Niepodległości - My chcemy Boga[i] z równoległym [i] śmierć wrogom Ojczyzny, holokaust dla islamistów, żydówa.


Śr lis 22, 2017 8:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
subadam napisał(a):
...
Nic sie nie zmienilo od czasow mojej sluzby zasadniczej na przelomie lat 60 / 70.

To znamienne słowa. I przerażające. Uważasz, że naciski polityczne są na tym samym poziomie?
Jeśli, gotowość sprzętu bojowego jest taka, jak we wspomnianych latach, to znaczy, że armia nie istnieje.
Jeśli wyszkolenie żołnierza ówczesnego (z poboru), jest takie samo jak obecnego (zawodowego), to tragedia.
Jeśli liczebność w ostatnich dwóch latach nie wzrosła, to klęska.
A co do Caracali, przyznam, że opóźnianie nowego wyposażenia (sam program modernizacji obecnych helikopterów to za mało), jest błędem. Ale przepłacanie (i to bardzo grube) za sprzęt niezupełnie (w dużej mierze) spełniający warunki przetargu jest także błędem. Jako i zakres offsetu.
Kontrakty podpisane (realizacja w trakcie) na nowe uzbrojenie poczytuję za plus.
Wymiana generalicji jest koniecznością. I musi być przeprowadzona do końca. Wydaje mi się, że pomijając wyjątki, oficerowie skażeni służbą socjalizmowi nie powinni decydować o WP.
Spór ministra z prezydentem powinien odbywać się pod dywanem, a nie na forum publicznym. To żenujące.


Śr lis 22, 2017 9:14
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Wiesz co Yarpen, twoja logika jest zabojcza: “ja nie slucham, a ktos inny nie lubi i nie chce mi tu listy zrobic dlaczego, to znaczy on tez nie slucha“.

Ależ nie. Moja logika jest prosta i wynika z wieloletniego doświadczenia w dyskusjach:

Jeżeli ktoś głosi jakąś tezę, ale odsyła rozmówcę, aby sam znalazł dowody ją potwierdzającą, to jest to równoznaczne z tym, że za kimś ślepo ją powtarza, a sam nie ma niczego na jej potwierdzenie.

Cytuj:
Napisalam, ze za caloksztalt i tak mysle.

Na "całokształt" składają się bardzo konkretne elementy, więc poproszę o wskazanie tego, co wg. ciebie stanowi podstawę do nałożenia na o. Rydzyka zakazu wypowiedzi.

Cytuj:
Powtorze: wlacz sam i posluchaj.

Tezę udowadnia osoba, która ją przedstawiła, a nie rozmówca proszący o wskazanie jej podstaw.


Śr lis 22, 2017 9:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Rozumiem tez, ze chetnie placisz ze swoich podatkow pieniadze na szalencze inwestycje o. Rydzyka?


Oni uważają, że podatki płaca tylko "najbogatsi". Banki, hipermarkety i "niepolskie" koncerny. Biedni patrioci przecież żadnych podatków nie płacą. 8)

felek 27

Cytuj:
Za co trzymasz kciuki? Na Boga, chyba nie za Nowoczesną?


z dostępnej palety to w tej chwili najlepsza alternatywa. Jej popieranie, dopóki się nie pojawi alternatywa lepsza, popieranie N jest optymalne.

Cytuj:
chyba nie poparłbyś partii, która w swoim programie ma postulaty sprzeczne z nauczaniem Kościoła?


Owszem, dlatego PIS, partii zarazem nacjonalistycznej i socjalistycznej, katolik popierać nie może.

Soul33

Cytuj:
Nigdy bym mu nie zaufał.


Politykom się nie ufa. Politykom się stawia oczekiwania i rozlicza z ich wypełnienia.

W kwestii meritum, nie wie pilaster, czy wymiana Petru na Lubnauer to jakaś wartość dodana. Obawia się pilaster, że N może wtedy skręcić w stronę jakich genderów i "małżeństw homoseksualnych" pozostawiając istotne sprawy odłogiem. Albo jeszcze gorzej - wejdzie w buty po Palikocie.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr lis 22, 2017 11:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
mikkel napisał(a):
Tak, wydatki na MON rosną.
Tyle, że wydatki na uzbrojenie polskiej armii - spadają!


Owszem. I dlatego nie ma nawet co dywagować, czy Antoni M i cały PIS są świadomymi agentami Moskwy, czy tylko pożytecznymi jej idiotami. nawet gdyby robili to wszystko świadomie, robiliby dokładnie to samo.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr lis 22, 2017 11:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 476, 477, 478, 479, 480, 481, 482 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL