Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 10:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Czy będzie wojna domowa? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy będzie wojna domowa?
pilaster napisał(a):
zefciu napisał(a):
sapper napisał(a):
Wiec dlaczego np. ktos kto nie ma np. na zaplacenie podatku np. gruntowego, bo nie ma pracy, nie moze tego odrobic?
Polacy winni być Waszymi chłopami pańszczyźnianymi. No robi się coraz, coraz ciekawiej.


To ma szerszy wymiar i jest raczej związane z budową komunizmu, który PIS usiłuje w Polsce wprowadzać. Jednym z podstawowych wymogów komunizmu jest właśnie likwidacja pieniędzy i zrealizowanie zasady "od każdego według możliwości. każdemu według potrzeb". Oczywiście określaniem zarówno poziomu możliwości, jak i potrzeb zajmuje się egzekutywa partii przewodniej.


To ze cos jest do czegos podobne to znaczy ze jest jedynnie podobne, a nie takie samo.
Pieniedzy wcale nie trzeba sie pozbywac, wystarczy wszelkie rozliczenia finansowe prowadzic jak wymiane faktycznej fizycznej pracy.
No oczywiscie gieldy nie beda mialy wtedy racji bytu, oraz bankowe oszustwa i okradanie obywateli.

Co do kolejnych postow Kael i Alus to nie mozna mylic powodu braku kasy z samym brakiem kasy.
To ze unia padnie jest nieuniknione, bo sam jej system sprzeniewierza ogromne fundusze miedzynarodowe na rzecz bankow.
Predzej czy pozniej nie bedzie kasy bo banki zgarna wszystko. Nie bedzie to powod do zalowania upadku unii, tylko bolesna nauka czym faktycznie byla, jest i az do upadku bedzie unia.
EU to nie polaczenie roznych kraii tylko polaczenie bankow i banki to wymyslily, by dalej skubac kazdego, ale na wieksza skale i pod flaga wspolnoty narodow.
Ta zlodziejskie dzialania rozpoczely sie jeszcze zanim waluty stracily pokrycie w zlocie i wlasnie do tego pierw doprowadzily, a teraz powoduja coraz wieksze deficyty panstw.
To nie jest sam system bankowy, tylko cala infrastruktura gospodarcza przygotowywana od pokolen. Wszelkie rewolucje, powstania, stany wojenne, pieriestrojki, itp. to czesci calosci.
Pierw zniszczenie np. infrastruktury Polski i jej rolnictwa, a pozniej uzaleznienie Polski od obcej infrastuktury, gospodarki i rolnictwa.
Kiedys cla zabezpieczaly krajowa gospodarke, a dzis to jedynie kolejny podatek do splacania dlugow skarbu panstwa, ktore mimo splat rosna coraz bardziej.
Dotacje z EU tylko nazywaja sie dotacjami by wprowadzac w blad tych ktorzy znaja to okreslenie i co ono kiedys znaczylo, a te europejskie dotacje to nic innego jak pozyczki na lichwiarskich odsetkach.


Śr gru 28, 2016 14:37
Post Re: Czy będzie wojna domowa?
Zgubiłem się. To kto tym wszyskim kręci? Bankowcy na usługach rolników, czy rolnicy na usługach bankierów?

A jeśli ja jestem filozofem-neotomistą, to jak mam wycenić swoją prace, polegającą na siedzeniu w wygodnym fotelu i pisaniem po kartce papieru? Pracy fizycznej nie wykonuję. Muszę przyłożyć tę kartkę jakąś cegłą, żeby za ten mój nowy traktat o Przeistoczeniu dostać coś na chleb?


Śr gru 28, 2016 14:48
Post Re: Czy będzie wojna domowa?
Cytuj:
O masz. No i teraz PiS ma koryto. Z jakości tego mania rozliczy się go w wyborach.
A ponieważ PiS teraz ma koryto to PO go nie ma i niech spada na kasą w Biedrze a nie wylewa swą frustrację. Tak trudno to zrozumieć?

Czemu nie zaaplikowałeś tej recepty PiS-owi w ciągu 8 lat opozycji?..... oszczędziłbyś im frustracji i zgryzot.....tak długo trwał proces zrozumienia? :D


Śr gru 28, 2016 15:13
Post Re: Czy będzie wojna domowa?
ErgoProxy napisał(a):
Zgubiłem się. To kto tym wszyskim kręci? Bankowcy na usługach rolników, czy rolnicy na usługach bankierów?

A jeśli ja jestem filozofem-neotomistą, to jak mam wycenić swoją prace, polegającą na siedzeniu w wygodnym fotelu i pisaniem po kartce papieru? Pracy fizycznej nie wykonuję. Muszę przyłożyć tę kartkę jakąś cegłą, żeby za ten mój nowy traktat o Przeistoczeniu dostać coś na chleb?

Jak bedzie ktos potrzebowal twojej pracy to dostaniesz zaplate, a jak nie bedzie takiej osoby to wezmiesz sie za inna robote, z fizyczna wlacznie.
Praca ma byc uzyteczna innym fizycznie, nawet ta intelektualna, czy duchowa.

Poza tym nawet jesli praca twoja nie jest fizyczna to nie ma zadnego powodu bys za nia dostawal wiecej na godzine niz inni.

Co do rolnictwa, to caly mlymn kiedys byl o to by rolnikow opodatkowac, bo wiekszosc byla po prostu gospodarstwami samowystarczalnymi i nie bylo jak tego ugrysc jesli rolnik niewiele sprzedawal.
Teraz musi wszystko sprzedac, bo nawet material siewny nie nalezy do niego, nie mowiac o przyszlych jeszcze nnie zebranych plonach.
Po prostu musi wszystko sprzedac-oddac i pozniej wszystko co mu potrzeba do zycia kupic.
Czyli podatek placi od sprzedazy i podatek wliczonny w towary ktore kupuje.
Wszystkie systemy polityczne sa kierowane kasa, a kasa jest kierowana przez banki, ktore sa ze tak powiem na szczycie piramidy gospodarczej.
A kto kieruje bankami to juz chyba nie trzeba tlumaczyc.
Innymi slowy banki uzaleznily od swoich decyzji wszystko z czym sie wiaze zycie na ziemi.
Wystarczy sie sprzeciwic bankom i pozamiatane.
Ci co maja banki, jak nie beda mogli nic kupic za zagarniana kase nic nie wskoraja.
Co ci przyjdzie z milionow, jak nikt ci nie odstapi chleba.
Dlatego rolnictwo jest wazne i nie moze sie oddac bankom, ktore wlasnie poprzez uzaleznienie rolnictwa, dopinaja ostatnie guziki swojego planu.


Śr gru 28, 2016 17:57
Post Re: Czy będzie wojna domowa?
Jestes pewien, ze polskie rolnictwo bez dotacji unijnych kwitlo i te dotacje je niszcza? Moze jeszcze unia PGRy zniszczyla, ktore byly podstawa dobrobytu polskiej wsi?

Rece opadaja...


Sa nacje, ktore cale zycie zyja na kredyt w domach, ktorych nigdy nie splaca i jakos nie rozpaczaja jak sapper.


Śr gru 28, 2016 18:45
Post Re: Czy będzie wojna domowa?
Kael napisał(a):
Jestes pewien, ze polskie rolnictwo bez dotacji unijnych kwitlo i te dotacje je niszcza? Moze jeszcze unia PGRy zniszczyla, ktore byly podstawa dobrobytu polskiej wsi?

Rece opadaja...


Sa nacje, ktore cale zycie zyja na kredyt w domach, ktorych nigdy nie splaca i jakos nie rozpaczaja jak sapper.


ja tu wcale nie rozpaczam, bo to i tak sie skonczy.
Problem w tym ze bedzie wiele osob ktore do konca nie zrozumieja co sie dzieje, bo sa juz zbyt gleboko uwiklani w zaleznosci systemowe.

Przepasc przed karawana, a karawana idzie dalej.


Śr gru 28, 2016 18:50
Post Re: Czy będzie wojna domowa?
No zgroza. Kiedyś był Dobry Car i wszystkiego doglądał tak skutecznie, że chłopi notorycznie marli z głodu na przednówku. Teraz są złe banki i nikt z głodu nie umiera. Sapper – daj Ty spokój tej idei, ona funta kłaków niewarta jest.

A praca duchowa, co jest pożyteczna fizycznie... wiesz co – kiedyś było tak, że szyny na ulicy remontowała brygada robotników z kilofami, praca fizyczna parowała z nich siódmymi potami. Ty siedzisz w tej epoce, w dziewiętnastym wieku. Dzisiaj, dalibóg, nie wiem ilu ludzi i jak częśto remontuje szyny, bo jakoś nigdy nie mogę trafić na taki remont. Nie ma zapotrzebowania na pracę fizyczną, a jeśli gdzieś jest, to się zmniejsza, wskutek mechanizacji, automatyzacji i informatyzacji wszystkiego. No chyba że gdzieś w Indonezji jest inaczej, gdzie się ciągle po siarkę do krateru zasuwa z nosidełkami.

I wiesz co? Ludzie tego chcą. Ludzie nie chcą umierać z głodu – dziwne ludzie – ludzie nie chcą fizycznej mordęgi – a to mi demoralizacja! – i tylko jeden sapper tego wszystkiego chce. To znaczy: on sobie to inaczej wyobraża, że będzie sprawiedliwie. Ino tę jego sprawiedliwość będą mu wszyscy przeklinali nie gorzej od komunizmu.

A kto kieruje bankami?


Śr gru 28, 2016 18:52
Post Re: Czy będzie wojna domowa?
To jakie sapper widzi wyjscie dla milionow? Zero kredytow i praca fizyczna, z ktorej sapper oplaci kapitalistom, co na kredyt domy postawili czynsz, oplaty i inne potrzeby?

No to sprobuj byc niezalezny i samowystarczalny. Powodzenia!


Śr gru 28, 2016 18:56
Post Re: Czy będzie wojna domowa?
Kael napisał(a):
To jakie sapper widzi wyjscie dla milionow? Zero kredytow i praca fizyczna, z ktorej sapper oplaci kapitalistom, co na kredyt domy postawili czynsz, oplaty i inne potrzeby?

No to sprobuj byc niezalezny i samowystarczalny. Powodzenia!

Typowa odpowiedz uwiklana w system.

Nikt nie mowi o wylacznej pracy fizycznej, o wylacznej oplacie kapitalistom, o zadnych czynszach i innych oplatach.
Jak ludzie lubia ukraszac czyjes wypowiedzi swoimi wymyslami.
Te oplaty sa nieuniknione tylko w systemach ktorymi zadzi kasa i sa od niej (bankow) uzaleznione.


Cz gru 29, 2016 0:37
Post Re: Czy będzie wojna domowa?
Coś mi się zdaje, że sapper po prostu chciałby zadekretować, że paradoks wody i diamentów od jutra nie obowiązuje. Za wodę płacimy jak za woły (bo jest niezbędna do życia), a za diamenty grosze (bo to tylko takie świecidełka są).


Cz gru 29, 2016 0:52
Post Re: Czy będzie wojna domowa?
ErgoProxy napisał(a):
Coś mi się zdaje, że sapper po prostu chciałby zadekretować, że paradoks wody i diamentów od jutra nie obowiązuje. Za wodę płacimy jak za woły (bo jest niezbędna do życia), a za diamenty grosze (bo to tylko takie świecidełka są).


A, no , zobaczysz sam czym naprawde jest EU, jak za zony bizuterie nikt ci nie sprzeda chleba.
W Afryce beda mieli lepiej.


Cz gru 29, 2016 2:13
Post Re: Czy będzie wojna domowa?
A ja nadal nie wiem, kto rządzi bankami. Sapper wie, ale nie powie.


Cz gru 29, 2016 2:35
Post Re: Czy będzie wojna domowa?
sapper napisał(a):
To ze cos jest do czegos podobne to znaczy ze jest jedynnie podobne, a nie takie samo.
Ależ nie. Sytuacja, w której ktoś odrabia pańszczyznę za możliwość korzystania z ziemi jest zupełnie odmienna od sytuacji, gdy ktoś odrabia pańszczyznę za możliwość korzystania z ziemi.
Cytuj:
Pieniedzy wcale nie trzeba sie pozbywac, wystarczy wszelkie rozliczenia finansowe prowadzic jak wymiane faktycznej fizycznej pracy.
Czyli laborystyczna teoria wartości. Marksizm w czystej postaci. A potem jest wielkie oburzenie, jak się Was nazywa komunistami.
Cytuj:
okradanie obywateli
Nie możesz okraść kogoś, jeśli wszystko, co posiada jest Twoją własnością. Nie zabierzesz mu przecież tej miski ryżu, bo padnie i już nie będzie mógł odrabiać dla Ciebie pańszczyzny.
Cytuj:
Predzej czy pozniej nie bedzie kasy bo banki zgarna wszystko.
OK. Odwołuję to powyższe. Osoba z Twoją mentalnością odebrałaby swojemu chłopu pańszczyźnianemu nawet tę miskę ryżu i byłaby zła, że złośliwie umarł. Na szczęście bankami nie kierują ludzie o Twojej mentalności, a tacy, którzy zdają sobie sprawę iż nie mogą "zgarnąć wszystkiego", bo nie będzie na kim zarabiać.


Cz gru 29, 2016 8:24
Post Re: Czy będzie wojna domowa?
zefciu, a z kad ci sie wziela panszczyzna w moich wypowiedziach?
Podatek gruntowy to podatek miejski, gminny itp.
Masz dzialke budowlana czy mieszkanie w bloku to placisz podatek od gruntu na ktorym jest posesja.
Mylisz pewnie dzierzawe (wynajm) z podatkiem.


Cz gru 29, 2016 9:21
Post Re: Czy będzie wojna domowa?
sapper napisał(a):
z kad
Póki co językiem tego forum jest język polski! Być może coś się w tej kwestii zmieni, ale na razie się nie zmieniło. Mam prawo domagać się, abyś pisał po polsku. Niezależnie skąd piszesz. Niezależnie, jak bardzo nienawidzisz Polaków i języka polskiego, mam prawo na polskim forum czytać posty po polsku. Понял?


Cz gru 29, 2016 9:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL