Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 07, 2024 7:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 9-latek zdecydował o przerwaniu leczenia raka 
Autor Wiadomość
Post Re: 9-latek zdecydował o przerwaniu leczenia raka
Necromancer napisał(a):
To zadziwiające, że dla niektórych coś czego nie rozumieją będzie impulsem do zajęcia się nauką, dla innych do wiary w mity epoki brązu i żelaza.

A jeszcze inni zakładaja , jak kuń, klapki na oczy.


Cz maja 24, 2012 19:43
Post Re: 9-latek zdecydował o przerwaniu leczenia raka
Val napisał(a):
Przecież nie trzeba być wierzącym, aby znaleźć się w zaszczytnej księdze przypadków niezwykłych, niewyjaśnionych z punktu widzenia medycyny.
Różnica polega na tym, że aby to niewytłumaczalne zjawisko uznać za dzieło Boga potrzebna jest modlitwa.

Zgadzam się z tym, że zdarzają się przypadki niezwykłe i niewyjaśnione z punktu widzenia medycyny.
Ale nie widzę powodów by uznać to za dzieło Boga, skoro nie można udowodnić samego istnienia Boga. Rozumiem dlaczego ktoś wierzy, że tak jest, ale moim zdaniem nie można tego za takie uznać.

A modlitwa, którą praktykują ludzie, wcale nie musi mieć związku z owym uzdrowieniem.


Cz maja 24, 2012 19:45
Post Re: 9-latek zdecydował o przerwaniu leczenia raka
Liza napisał(a):
A jeszcze inni zakładaja , jak kuń, klapki na oczy.

A może jakby się ich pozbyli, poszerzyłoby im się pole widzenia i zaczęliby szukać rozwiązań i odpowiedzi w nauce i otaczającym nas świecie :)


Cz maja 24, 2012 19:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: 9-latek zdecydował o przerwaniu leczenia raka
O kim mówisz, Vi?


Cz maja 24, 2012 20:29
Zobacz profil
Post Re: 9-latek zdecydował o przerwaniu leczenia raka
agvis napisał(a):
O kim mówisz, Vi?

O mnie. Mam zaszczyt mieć osobistego trolla. Paple dla paplania. :D


Cz maja 24, 2012 20:45
Post Re: 9-latek zdecydował o przerwaniu leczenia raka
Cytuj:
A modlitwa, którą praktykują ludzie, wcale nie musi mieć związku z owym uzdrowieniem

I rozumie to sam KK, który nie wszystkie zgłaszane przypadki uznaje za cud.


Cytuj:
Ale nie widzę powodów by uznać to za dzieło Boga, skoro nie można udowodnić samego istnienia Boga. Rozumiem dlaczego ktoś wierzy, że tak jest, ale moim zdaniem nie można tego za takie uznać.

Tak- jak ktoś jest ateistą to zakłada, że cokolwiek się dzieje, to nigdy nie może to być zasługa Boga w którego istnienie nie wierzy. Z jego punktu widzenia, takie wnioskowanie jest nieuprawnione.
Natomiast dla kogoś kto wierzy, a kto modlił się o zdrowie i wyzdrowiał, to jest ciąg przyczynowo-skutkowy. I właśnie na negującym ten fakt spoczywa zadanie wykazania, że ta modlitwa nie miała nic wspólnego z nagłym powrotem do zdrowia.
Myślę, że można by podważyć wnioskowanie wierzącego udowadniając, że w świecie zwierząt również się takie przypadki zdarzają- chociażby na przykładzie szczurów, które zaraża się różnymi wirusami w laboratorium ;)


Cz maja 24, 2012 20:45
Post Re: 9-latek zdecydował o przerwaniu leczenia raka
agvis napisał(a):
O kim mówisz, Vi?

O nikim konkretnie. Piszę ogólnie, jak i ogólnie było w wypowiedzi do której się odniosłam :)
No ale skoro Liza chce się poczuć zaszczycona... nie śmiałabym jej tego odbierać :-D

Liza napisał(a):
O mnie. Mam zaszczyt mieć osobistego trolla.

Niedawno przerabialiśmy problem prześladowania (i to od trzech nicków!) przez Lizofoba. Teraz widzisz trolle... Na pewno wszystko w porządku? :clever:
:twisted:


Cz maja 24, 2012 21:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 19, 2006 7:51
Posty: 744
Post Re: 9-latek zdecydował o przerwaniu leczenia raka
Val napisał(a):
Natomiast dla kogoś kto wierzy, a kto modlił się o zdrowie i wyzdrowiał, to jest ciąg przyczynowo-skutkowy.

Następstwo czasowe zdarzeń wcale nie oznacza, że istnieje związek przyczynowo skutkowy, którego istnienie wierzący musi dopiero dowieść.

_________________
ateista


Cz maja 24, 2012 21:10
Zobacz profil
Post Re: 9-latek zdecydował o przerwaniu leczenia raka
Cytuj:
I rozumie to sam KK, który nie wszystkie zgłoszone przypadki uznaje za cud

Mało powiedziane.
Kościół ponad 90% przypadków nie klasyfikuje jako cud.
W Lourdes dwustopniowe komisje/konsylia lekarskie zgłosiły przez ostatnie 100 lat ok 1000 przypadków uzdrowień kwalifikujących sie jako zjawisko nadprzyrodzone.
Z czego KK uznał w przypadku 76 za wyczerpujące znamiona cudu.


Cz maja 24, 2012 21:21
Post Re: 9-latek zdecydował o przerwaniu leczenia raka
Necro- komu musi dowieść? Jest to jego osobiste przeżycie. Jak chce to idzie z tym do odpowiedniej instytucji KK i poddaje się całej procedurze. Ale jak nie chce to nie musi.

Miałeś mi podać przypadki cudów uznanych przez KK, a podważone dzięki nauce. Skoro takie znasz, to mógłbyś chociaż nie być gołosłowny :clever:


Jak już mowa o udowadnianiu- no to jak już ktoś ma ochotę na procedurę , która wskazuje na cud za wstawiennictwem to jest to badane. Do osób negujących należy podważenie cudu. Ty jak na razie nie wskazałeś kogokolwiek, kto by podważył dany przypadek uzdrowienia uznanego przez KK. Przecież jest dokumentacja, opisy, badania- no to co stoi na przeszkodzie, aby podważyć?


Cz maja 24, 2012 21:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: 9-latek zdecydował o przerwaniu leczenia raka
Val napisał(a):
Do osób negujących należy podważenie cudu.


No nie bałdzo. Bo w takim razie jeśli ja stwierdzę, że modliłem się do Latającego Potwora Spagetti i dzięki temu coś tam mi się udało, to Ty masz udowodnić, że to nie LPS to sprawił??? I jeśli nie udowodnisz, to moje twierdzenie jest prawdą????

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn maja 28, 2012 10:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: 9-latek zdecydował o przerwaniu leczenia raka
Jajko napisał(a):
No nie bałdzo. Bo w takim razie jeśli ja stwierdzę, że modliłem się do Latającego Potwora Spagetti i dzięki temu coś tam mi się udało, to Ty masz udowodnić, że to nie LPS to sprawił??? I jeśli nie udowodnisz, to moje twierdzenie jest prawdą????


Więc tak - jeśli ty stwierdzisz, że coś tam ci się udało dzięki Potworowi Spaghetti, to mnie to lata. Jeśli twierdzisz, że z tego coś powinno DLA MNIE wynikać, to uzasadnij, dlaczego coś powinno z tego dla mnie wynikać. I co to znaczy, że "twoje twierdzenie jest prawdą"? Dla kogo? W ogóle?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn maja 28, 2012 10:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: 9-latek zdecydował o przerwaniu leczenia raka
Ja tylko pokazuję, że ciężar dowodu leży na stawiającym tezę i nie jest tak, że jeśli nikt nie udowodni fałszu danej tezy, to jest ona a priori prawdziwa. Val zdaje się tego nie rozumieć.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn maja 28, 2012 10:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: 9-latek zdecydował o przerwaniu leczenia raka
Val wskazuje, że jest procedura weryfikacji cudu. Skoro więc ktoś neguje jej rezultaty, to jest to teza, na które powinien podać dowód.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn maja 28, 2012 10:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: 9-latek zdecydował o przerwaniu leczenia raka
Chyba Tobie nie muszę tłumaczyć, że NIE DA SIĘ ZWERYFIKOWAĆ czy cudu dokonał JP2 czy LPS. Przynajmniej nie w sposób naukowy.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn maja 28, 2012 10:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL