Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 20:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
 Macron katastrofą dla Polski 
Autor Wiadomość
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Coroner napisał(a):
A możecie wrócić do sedna sprawy? Może moderator przeniesie ten offtop do tematu o UE dopłatach i przyszłości UE. Tez może być ciekawy temat.
Prezydent Francji a dokładniej prawie prezydent powiedział to co zalinkowalem czyli nie chodzi o ideały a o to ze Polska stworzyła warunki lepsze niż Francja. Czyli prezydent uderza w podstawy UE

To zależy co kto rozumie przez "ideały"
Nie możemy mieć takiej Europy, gdy mamy do czynienia z państwem członkowskim, zachowującym się tak jak Polska czy Węgry - w kwestiach dotyczących uniwersytetu, wiedzy, uchodźców, wartości fundamentalnych - to podejmuje się decyzje.
Co przeciwnicy UE odczytali - "mówi o kasie".


So kwi 29, 2017 7:38
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
@Coroner nie uciekaj od tematu. To sie wszystko wiaze ze soba.
Macron (jeszcze nie prezydent, ciagle moze wygrac Le Pen i co wtedy powiesz?) jest za sankcjami dla Polski, ktora gwizdze na Unie i jej reguly, a jak widac z roznych wypowiedzi tu, kase by chciala. Powiedzial to w konkretnej sytuacji.
Moze warto byloby przypomniec rozne bzdety, ktore nasi wiodacy politycy wypowiadali o krajach unii i samej unii, zeby poparcie swoich wyborcow uzyskac? O nierownosciach w doplatach wlasnie itp?

Ty piszesz, ze jestes przeciw doplatom. No to mozesz sobie byc. Unia miala doplaty przed wejsciem Polski do UE i teraz trzeba by znalezc lepsza alternatywe. Z pozycji w jaka Polska sie sama wepchnela, nie ma szansy na lepsze alternatywy. A fakt, ze i ten rzad boi sie ruszyc KRUS wynika, ze na pewno nie zrezygnuje z zadnych doplat do rolnictwa.
Ja jestem za reformowaniem Unii ale przeciw rewolucjom. A w tak niepewnych czasach (Unii nie da sie oderwac od swiata) tym bardziej.


So kwi 29, 2017 7:59
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Coroner, Coroner – ale zrozum może, że socjalizm, może nawet komunizm, stanowi przyszlość świata tego, i to przede wszystkim w rolnictwie, jak się już wybuduje maszynę do hodowania mięsa i będzie się kupowało jagnięcinę z woreczka, w którym wyrosła, na czym zarabiać będą właściciele patentów, inżynierowie i laboranci doglądający produkcji, i więcej nikt. Rolnicy wypadną z obiegu i będą mieli do wyboru albo luddyzm, albo umieranie z braku pieniędzy, bo gadka-szmatka o zawodach, które dopiero powstaną, jest właśnie gadką-szmatką. Potrafisz zaproponować taki zawód przyszłości? Pisanie listów miłosnych za opłatą? A może rolnicy mają żyć ze ściągania tantiem za swoje plotki?

Kapitalizm to jest ustrój dobry dla społeczeństwa, w którym są wieczne niedobory. Ta epoka w dziejach ludzkości – znaczy pardon, cywilizacji euroamerykańskiej – pomalutku dobiega końca.


So kwi 29, 2017 8:31
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
ErgoProxy napisał(a):
Coroner, Coroner – ale zrozum może, że socjalizm, może nawet komunizm, stanowi przyszlość świata tego, i to przede wszystkim w rolnictwie, jak się już wybuduje maszynę do hodowania mięsa i będzie się kupowało jagnięcinę z woreczka, w którym wyrosła, na czym zarabiać będą właściciele patentów, inżynierowie i laboranci doglądający produkcji, i więcej nikt. Rolnicy wypadną z obiegu i będą mieli do wyboru albo luddyzm, albo umieranie z braku pieniędzy, bo gadka-szmatka o zawodach, które dopiero powstaną, jest właśnie gadką-szmatką. Potrafisz zaproponować taki zawód przyszłości? Pisanie listów miłosnych za opłatą? A może rolnicy mają żyć ze ściągania tantiem za swoje plotki?

Kapitalizm to jest ustrój dobry dla społeczeństwa, w którym są wieczne niedobory. Ta epoka w dziejach ludzkości – znaczy pardon, cywilizacji euroamerykańskiej – pomalutku dobiega końca.
To jest utopia. Socjalizm zbankrutował.
Kael napisał(a):
@Coroner nie uciekaj od tematu. To sie wszystko wiaze ze soba.
Macron (jeszcze nie prezydent, ciagle moze wygrac Le Pen i co wtedy powiesz?) jest za sankcjami dla Polski, ktora gwizdze na Unie i jej reguly, a jak widac z roznych wypowiedzi tu, kase by chciala. Powiedzial to w konkretnej sytuacji.
Moze warto byloby przypomniec rozne bzdety, ktore nasi wiodacy politycy wypowiadali o krajach unii i samej unii, zeby poparcie swoich wyborcow uzyskac? O nierownosciach w doplatach wlasnie itp?
Co do bzdur to przewodził niejaki Roman Giertych. Dzisiaj wielki orędownik PO wcześniej zaciekły wróg PO i gorący zwolennik MW i Radia Maryja. Wielu z PiS było wielkimi przeciwnikami. Nie znalazłem wypowiedzi Kaczyńskiego, które byłyby eurosceptyczne z czasów wchodzenia do UE. To co mamy teraz jest efektem braku debaty na temat UE a było tylko i wyłącznie agitacja za. Ja byłem wtedy eurorealistą. Uważałem, że jest to szansa ale też są zagrożenia. Z szans troszkę skorzystaliśmy zagrożenia okazały się realne. Można powiedzieć, że niektórzy z eurocseptyków mieli trochę racji. Ale wciąż to jest temat o tym jaka jest UE a nie o tym co powiedział prawie prezydent Francji.
Le Pen to porażka dla całej Europy. Ale to, że ona jest w drugiej turze to zasługa w dużej mierze eurokratów którzy lekceważą głosy dołu. W Niemczech AfD też nie miało nigdy takiego poparcia jak dzisiaj. Można powiedzieć, że głosy eurosceptyczne w zachodniej europie stają się coraz bardziej głośne i zyskują coraz większe poparcie. A ciągłe zamykanie na to oczu eurokratów powoduje tylko jedno. Zwiększenie poparcia dla sceptyków.
Koniec offtopu i może w końcu wrócimy do meritum czyli tego co powiedział kandydat na prezydenta Francji czyli nałożenie sankcji na Polskę dlatego, że warunki gospodarcze i pracowitość ludzi jest lepsza w Polsce niże we Francji. Tam jest 35 godzinny tydzień pracy i jak widać czynsze i podatki wyższe niż w Polsce skoro firmy się przenoszą. Na razie mowa o jednej ale jak im się uda zapewne pójdą następne.


So kwi 29, 2017 8:56
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Żeby była jasność. Prezydenci Francji żyją w oderwaniu od realiów.
Pewien prezydent Francji kiedyś powiedział, że: "Polska nie skorzystała z okazji, żeby siedzieć cicho"
Dlatego co mówią nie należy za bardzo brać poważnie. Mnie dziwi tylko jedno. Prawie prezydent powiedział jedno a wy rozmawiacie o czymś całkowicie innym.


So kwi 29, 2017 9:06
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Skoro socjalizm zbankrutował, to po co Coroner go zwalcza? Bankrut to jest bankrut i wszyscy to wiedzą, nie trzeba nic dodawać. Also, to nie jest utopia, Coroner zajrzy sobie na bratnie forum ateista, tam niejaki Żarłak przedstawił dwa zdjęcia jagnięciny. W woreczku.

Poza tym, o ile mi wiadomo, w kwestii polskiej Le Pen wypowiada się podobnie do Macrona, tylko nie ujeżdża konika wartości europejskich. W ogóle, ponoć wszyscy kandydaci na prezydenta Francyi grali tą kartą. Jak oni śmią, ci socjalistyczni bankruci, doglądać własnego, francuskiego biznesu, a konkurencyjny polski czniać.


So kwi 29, 2017 9:21
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Coroner napisał(a):
Żeby była jasność. Prezydenci Francji żyją w oderwaniu od realiów.
Pewien prezydent Francji kiedyś powiedział, że: "Polska nie skorzystała z okazji, żeby siedzieć cicho"
Dlatego co mówią nie należy za bardzo brać poważnie. Mnie dziwi tylko jedno. Prawie prezydent powiedział jedno a wy rozmawiacie o czymś całkowicie innym.



A prezes Polski (ze swita) nie zyje w oderwaniu od rzeczywistosci?
Kto o tych widelcach we Francji belkotal?
Co wy sie tak o Francje martwicie? Moze najpierw porzadek w Polsce zrobic?

No wlasnie: prawie prezydent o sankcjach a Coroner i tak chce doplaty zniesc.


So kwi 29, 2017 9:44
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Nie pozwolę nigdy by polscy pracownicy zarabiali, produkując towary, które sprzedawać się będzie francuskim bezrobotnym , Le Pen krytykująca przeniesienia fabryki Whirlpool z Amiens do Łodzi, 21.03.2017r


So kwi 29, 2017 9:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Macron powiedział dokładnie to samo, co mówił np. Trump i co na jego miejscu powiedziałby PiS. Trochę hipokryzją jest się na to oburzać.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So kwi 29, 2017 10:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8960
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
ErgoProxy napisał(a):
Skoro socjalizm zbankrutował, to po co Coroner go zwalcza? Bankrut to jest bankrut i wszyscy to wiedzą, nie trzeba nic dodawać. Also, to nie jest utopia

Niektórym jeszcze mało socjalizmu

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 29, 2017 10:40
Zobacz profil
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Johnny99 napisał(a):
Macron powiedział dokładnie to samo, co mówił np. Trump i co na jego miejscu powiedziałby PiS. Trochę hipokryzją jest się na to oburzać.

Przy czym PiS mówiłby powodowany szlachetnym patriotyzmem, pozostali to szuje wyzyskiwacze burżuazyjni....


So kwi 29, 2017 10:53
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
No i PiS ma racje, mowiac calemu swiatu “Polska first“. I ze hanba jest skrecanie czesci do cudzych maszyn.
http://gosc.pl/doc/3763769.Jak-wyjsc-z-pulapki

Ale zeby tak ktos za granica powiedzial o Polsce? Juz my go do porzadku przywolamy!

Znamienne jest, ze o tym zdaniu kandydata na prezydenta Francji redaktorzy Goscia Niedzielnego przynajmniej trzy (slusznie oburzone) komentarze napisali.
O chamskiej zagrywce honorowej pani konsul, zony pana Biniendy, jakos cicho w redakcji.


So kwi 29, 2017 11:09
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Coroner napisał(a):
Unia Ojczyzn była fantastycznym projektem. Unia Socjalistycznych Republik Europejskich jakim jest teraz to twór chory i musi upaść. Nie można rozmawiać czy upadnie a kiedy upadnie.

Tak samo w każdym państwie zdarzają się chore pomysły i działania. Czy z tego wynika, że należy zlikwidować państwo i zostawić anarchię? Czy też może wprowadzić odpowiednie reformy?

A co do UE, to warto sobie przypomnieć, jak wyglądała historia Europy zanim Unia powstała. I zastanowić, czy ponownie tego chcemy.

Kael napisał(a):
Znamienne jest, ze o tym zdaniu kandydata na prezydenta Francji redaktorzy Goscia Niedzielnego przynajmniej trzy (slusznie oburzone) komentarze napisali.

Niektóre te komentarze można czytać zamiast porannej kawy.

"Jeśli ratunek widzą w zamknięciu granic na polskie produkty i polskich pracowników, to niech je zamykają. My sobie poradzimy, jak sobie poradziliśmy z zamkniętymi granicami Rosji."

Normalnie identyczna retoryka, jak u Putina i Kim Dzong Una (dwa dni temu niemal takie same słowa tam wypowiadali). Czy ci redaktorzy GN nie mają już żadnej autorefleksji? Od dawna widzę, że brak im minimum obiektywizmu, bo w polityce trzymają się wyłącznie jednej skrajności ale powtarzanie słów fanatyków z państw totalitarnych to już chyba pewna przesada?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So kwi 29, 2017 12:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Tu coś o tym, co jest obecnie katastrofą dla Polski:

Od przegranej w sprawie Donalda Tuska wyjazdy do Brukseli są źle widziane przez polskich decydentów. Urzędnicy obawiają się prosić o zgodę na wyjazdy do Brukseli, która została utożsamiona ze "złym Tuskiem".

Nastąpił "paraliż współpracy" - mówi dziennikarce RMF FM kilku urzędników w Komisji Europejskiej.

Sytuacja i tak nie była dobra od wprowadzenia przez KE procedury praworządności, ale nie było aż tak źle jak obecnie.

To tak, jakby polska administracja szykowała się do wyjścia z Unii - powiedział wysoki rangą przedstawiciel Komisji Europejskiej. Podobnie jest w Radzie UE. Przyjeżdżają przestraszeni rządową presją młodzi urzędnicy, którzy odczytują z kartek stanowisko ministra - opowiada dyplomata z Rady UE. I dodaje, że często czegoś "agresywnie żądają", ale w ogóle nie poprzedzają tych żądań zabiegami, przygotowaniem, budowanie koalicji. Wobec tego niewiele z tego wychodzi - mówi nam.


http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-pa ... Id,2388406

A wy tu o jakimś Macronie. Może zajmijmy się naszymi problemami.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So kwi 29, 2017 13:17
Zobacz profil
Post Re: Macron katastrofą dla Polski
Kael napisał(a):
No i PiS ma racje, mowiac calemu swiatu “Polska first“. I ze hanba jest skrecanie czesci do cudzych maszyn.
http://gosc.pl/doc/3763769.Jak-wyjsc-z-pulapki

Ale zeby tak ktos za granica powiedzial o Polsce? Juz my go do porzadku przywolamy!

Znamienne jest, ze o tym zdaniu kandydata na prezydenta Francji redaktorzy Goscia Niedzielnego przynajmniej trzy (slusznie oburzone) komentarze napisali.
O chamskiej zagrywce honorowej pani konsul, zony pana Biniendy, jakos cicho w redakcji.

Jeszcze Cię dziwi wybiórcze traktowanie wydarzeń przez zachowanie GN???

Krajowa administracja skarbowa owszem i ruszyła od 1 marca i dopiero zaczęły wychodzić wszelkie niedoróbki w ustawie.....trochę czasu zajmie usunięcie lub zmienienie ich..... od zawsze wiadomo co nagle to po diable - a zwłaszcza nagle nocą :D


So kwi 29, 2017 14:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL