Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 21:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Prawica Rzeczypospolitej 
Autor Wiadomość
Post Re: Prawica Rzeczypospolitej
Ja mam szczerą nadzieję, że wszystkie nie-pisowskie partie prawicowe połączą się (albo stworzą jeden komitet wyborczy). Roboczo nazywam tą partie: Partią Republikańską.
Było by tam miejsce i dla PJN (umiarkowani), Prawicy Rzeczpospolity, SP i KNP(jako polskie Tea Party).

Ostatnio słyszałem, że Ziobro zapowiedział utworzy nową partie w styczniu. Mam nadzieje, że SP, PR i PJN (i może jeszcze KNP-ale oni uważają SP (i PiS) za zwolenników państwa socjalnego, więc wątpię.
Ale pomarzyć zawsze można.

Elbrus.

Do następnych wyborów daleko. Zdążą stworzyć struktury.


Pn gru 05, 2011 21:21
Post Re: Prawica Rzeczypospolitej
Elbrus napisał(a):
gita napisał(a):
Co słychać w tej partii? Czy przyłączą się do SP?
To już prędzej do PR przyłączy się SP,
bo teoretycznie jego członkowie nadal są w PiS i nie posiadają odrębnych strunktur partyjnych.

Teoretycznie to masz rację ,ale to pieniądz rządzi światem, a trochę kasy to maja ziobryści, a nie jurkowcy.
Ziobryści mają nową partie utworzyć w styczniu i to oni mogą przyjmować pod swoje skrzydła tych co przyjmą warunki.


Pn gru 05, 2011 22:54

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Prawica Rzeczypospolitej
gita napisał(a):
Co słychać w tej partii? Czy przyłączą się do SP?


Oby nie.

Prawica RP to partia konserwatywna. Nie liberalna, ale jednak proponowany przez nią "narodowy kapitalizm" to spory postęp w stosunku do pisowskiego narodowego "solidaryzmu". Wypowiedzi niektórych członków Prawicy wyraźnie wskazują na to, że jest tam miejsce na postawy antysocjalistyczne i wolnorynkowe, odmienne więc od ideologii pisowsko-solidarystycznej. Przyłączenie się do Prawicy RP "Solidarnych", razem z ich gwiazdą Jackiem Kurskim, zadeklarowanym socjaldemokratą (patrz tu), może i przyniesie jej jakieś głosy, ale obawiam sie, że może poskutkować przemienieniem się tej partii w kolejny klon PiSu.

Swoją drogą na zalinkowanym filmiku, sprzed paru lat, Kurski mówi też kilka innych ciekawych rzeczy: że odejście z PiSu było dużym błędem Marka Jurka i że rozłamu w PiSie nie będzie, bo poza PiSem nie da się zrealizować najbardziej słusznych postulatów państwowych.

Teraz to brzmi jak ta słynna wypowiedź Niesiołowskiego o Platformie sprzed iluś tam lat.


Pn gru 05, 2011 23:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 21, 2010 11:59
Posty: 71
Post Re: Prawica Rzeczypospolitej
mówi się szeroko że to forum walczy z Kościołem. O co chodzi ?


Wt mar 05, 2013 20:39
Zobacz profil
Post Re: Prawica Rzeczypospolitej
Po uprzednim publicznym zwróceniu uwagi
viewtopic.php?p=736854#p736854
- znów jedno zdanie i w dodatku nie na temat.
@anna_marta otrzymujesz ostrzeżenie za łamanie regulaminu II/5.


Wt mar 05, 2013 21:10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL