Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 07, 2024 1:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Patriotyzm - czyli jeden wielki.....OBCIACH ??? 
Autor Wiadomość
Post Re: Patriotyzm - czyli jeden wielki.....OBCIACH ???
Kozioł napisał(a):
, nie trzeba byc PISowczykiem, czy katolikiem aby byc wielkim Polakiem patriotą.


Pewnie że nie trzeba. PiS nie ma monopolu na patriotyzm !


Śr maja 02, 2012 21:52
Post Re: Patriotyzm - czyli jeden wielki.....OBCIACH ???
mykitos napisał(a):
Kozioł napisał(a):
, nie trzeba byc PISowczykiem, czy katolikiem aby byc wielkim Polakiem patriotą.


Pewnie że nie trzeba. PiS nie ma monopolu na patriotyzm !

Gorzej będzie gdy Gita zmuszona będzie wyrazić opinię o patriotyźmie np T. Kościuszki, J. H. Dąbrowskiego, W. Sikorskiego członków loży masońskiej :-)


Ostatnio edytowano Śr maja 02, 2012 21:59 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Śr maja 02, 2012 21:55
Post Re: Patriotyzm - czyli jeden wielki.....OBCIACH ???
Alus napisał(a):
mykitos napisał(a):
Kozioł napisał(a):
, nie trzeba byc PISowczykiem, czy katolikiem aby byc wielkim Polakiem patriotą.


Pewnie że nie trzeba. PiS nie ma monopolu na patriotyzm !

Gorzej będzie gdy Gita zmuszona będzie wyrazić opinię o patriotyźmie np T. Kościuszki, członka loży masońskiej :-)

Przy przykładzie gen.Kościuszki o Reju nawet nie wspomnę :badgrin:


Śr maja 02, 2012 21:56
Post Re: Patriotyzm - czyli jeden wielki.....OBCIACH ???
Zapomniałam o wielkim mistrzu loży masońskiej "Kopernik" byłym premierze J. Olszewskim.


Śr maja 02, 2012 22:02
Post Re: Patriotyzm - czyli jeden wielki.....OBCIACH ???
Alus napisał(a):
Gorzej będzie gdy Gita zmuszona będzie wyrazić opinię o patriotyźmie np T. Kościuszki, J. H. Dąbrowskiego, W. Sikorskiego członków loży masońskiej :-)

To nie wszystko
Mikołaj Rej - ojciec polskiej literatury był ewangelikiem
Fryderyk Chopin był wolnomyslicielem (dopiero na łożu śmierci nawrócił się na katolicyzm)
Maria Skłodowska-Curie była niewierzaca
Maria Konopnicka - ówczesna feministka,miała poglądy nie tylko antykatolickie ,ale tez antychrześcijańskie
Józef Piłsudski -ulubieniec PiSu- nie dość że zmienił wyznanie w celach matrymonialnych, to jeszcze mówił "religie sa dla ludzi bez rozumu"

Zatem te osoby wg gity nie zasługuja na miano Polaków i patriotów polskich


Śr maja 02, 2012 22:08
Post Re: Patriotyzm - czyli jeden wielki.....OBCIACH ???
mykitos napisał(a):
To nie wszystko...
Oczywiście, ze nie wszyscy. Lista jest dłuuuuga. Kiedyś w celach patriotycznych uczono młodzież "Redutę Ordona", pokolenie moich dziadków znało ten wiersz na pamięć. Juliusz Konstanty Ordon, powstaniec listopadowy, oficer wojska polskiego, uczestnik walk pod Ostrołęką i Olszynką Grochowską, dowódca baterii reduty 54, oznaczony orderem Virtuti Militari, był ewangelikiem.


Śr maja 02, 2012 22:17
Post Re: Patriotyzm - czyli jeden wielki.....OBCIACH ???
A Jan Kochanowski - napisał fraszkę "Na świętego Ojca"

Świętym nazwać Cię nie mogę
Ojcem się nie wstydzę
Kiedy Ty- wielki kapłanie
synów Twoich widzę

A Andrzej Frycz-Modrzewski - autor dzieła "O poprawie Rzeczpospolitej"
Nic dziwnego że ta książka ta przez długie wieki była na indeksie ksiąg zakazanych


Śr maja 02, 2012 22:28
Post Re: Patriotyzm - czyli jeden wielki.....OBCIACH ???
O Janie Kochanowskim dyskusje trwają. Katolicy chca w nim widziec katolika, reformowani reformowanego, a luteranie luteranina.
Za to Rej to pewniak :)


Śr maja 02, 2012 22:30
Post Re: Patriotyzm - czyli jeden wielki.....OBCIACH ???
Kozioł napisał(a):
.
Za to Rej to pewniak :)

Rej to był kalwinista,a ponadto krytyk KRK

Warto poczytać chociażby "Krótką rozprawę między Panem,Wójtem a Plebanem"

Nawet obecnie to dzieło w szkłach katolickich jest przemilczane


Śr maja 02, 2012 22:37
Post Re: Patriotyzm - czyli jeden wielki.....OBCIACH ???
mykitos napisał(a):
Kozioł napisał(a):
.
Za to Rej to pewniak :)

Rej to był kalwinista,a ponadto krytyk KRK

Warto poczytać chociażby "Krótką rozprawę między Panem,Wójtem a Plebanem"

Nawet obecnie to dzieło w szkłach katolickich jest przemilczane

Pierwotnie był luteraninem i chciał zjednoczenia, jednego frontu wszystkich ewangelików. Ale luteranie mieli muchy w nosie i nie mogli się ze soba dogadać (głównie szlachta z mieszczanami) a co dopiero z reformowanymi. Bardzo był tym zbulwersowany i zmienił wyznanie.


Śr maja 02, 2012 22:56
Post Re: Patriotyzm - czyli jeden wielki.....OBCIACH ???
A ja słyszałem taką wersje dlaczego M. Rej przeszedł na kalwinizm. Otóz początkowo był luteraninem ,jednak luteranizm ydawał mu się zbyt podobny do katolicyzmu (np . w tamtych czasach duchowni luterańscy nie nosili czarnych tog z befkami,a ornaty i stuły)


Cz maja 03, 2012 20:17
Post Re: Patriotyzm - czyli jeden wielki.....OBCIACH ???
Patriotyzm-czyli jeden wielki ...OBCIACH, zgadza się, a wybikiem tego jest Koko koko Euro spoko.
Wybór tej grupy jako wizytówki Polski na Euro2012, to właśnie wynik robienia ludziom wody z mózgu.
Serwowanie tandety, gdzie się da i ile się da.
Potem tacy głosują i mamy to co mamy, WSTYD!!!


Pt maja 04, 2012 13:50
Post Re: Patriotyzm - czyli jeden wielki.....OBCIACH ???
gita napisał(a):
Patriotyzm-czyli jeden wielki ...OBCIACH, zgadza się, a wybikiem tego jest Koko koko Euro spoko.Wybór tej grupy jako wizytówki Polski na Euro2012, to właśnie wynik robienia ludziom wody z mózgu.Serwowanie tandety, gdzie się da i ile się da.Potem tacy głosują i mamy to co mamy, WSTYD!!!

Mi akurat Koko Koko bardzo się podoba. Co prawda nie głosowałem, ale gdybym miał oddać głos też bym na te panie zagłosował, zamiast na oklepane w TV gwiazdeczki. Jeżeli miałbym się na siłe doszukiwać w tym patriotyzmu, to wybór takiego folkoru jest najlepszy. Niestety częśc Polaków zawsze chce naśladować inne niby lepsze kraje, nie odrózniać się od niemca, frnacuza czy brytyjczyka, być cool i trendy jak inni. A tak mamy coś orginalnego, ciekawego, coś swojego innego niż wszyscy. Choć obawiam się że jednak wymienią tą piosenke na coś bardziej cool, żeby tylko się wtopić w tłum i być jak reszta europy.


Pt maja 04, 2012 14:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Patriotyzm - czyli jeden wielki.....OBCIACH ???
Oryginalne toto akurat nie jest w ogóle: http://www.youtube.com/watch?v=WKNRGc71hjc.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 04, 2012 14:17
Zobacz profil
Post Re: Patriotyzm - czyli jeden wielki.....OBCIACH ???
W kontekście Euro jest orginalne, w kontekście innch zespłow które brały udział w konkursie również. :)


Pt maja 04, 2012 14:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL