Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 20:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Ekskomunika dla Gronkiewicz-Waltz 
Autor Wiadomość
Post Re: Ekskomunika dla Gronkiewicz-Waltz
Nie znalazłeś już innego cytatu, jedyne notoryczne pomówienia kosiarza? :o :o ....u niego to zrozumiałe, ale że Ty wchodzisz w te klimaty :o


Cz lip 17, 2014 8:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Ekskomunika dla Gronkiewicz-Waltz
Sam sobie odpowiem: druga strona już zaczyna reagować, lisowy portal NaTemat omawia raport w artykule pod znamiennym tytułem: Ten dokument zmieni Twoje spojrzenie na sprawę prof. Chazana. Nie tylko on "ratował" dziecko (http://natemat.pl/110011,media-manipulu ... amal-prawo)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz lip 17, 2014 10:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2837
Post Re: Ekskomunika dla Gronkiewicz-Waltz
Alus napisał(a):
Cytuj:
4. Czy zadaniem Chazana nie jest odciąganie uwagi ludzkiej od poziomu i tematyki rozmów naszej władzy i zamiecenie taśm pod dywan?

Nie bardzo - zarzuty wobec Chazana media ujawniły 5 czerwca, taśmy Wprost 12 czerwca br.

Czyli wtedy, gdy zapadały decyzje o ujawnieniu taśm.


Cz lip 17, 2014 14:21
Zobacz profil
Post Re: Ekskomunika dla Gronkiewicz-Waltz
andej napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
4. Czy zadaniem Chazana nie jest odciąganie uwagi ludzkiej od poziomu i tematyki rozmów naszej władzy i zamiecenie taśm pod dywan?

Nie bardzo - zarzuty wobec Chazana media ujawniły 5 czerwca, taśmy Wprost 12 czerwca br.

Czyli wtedy, gdy zapadały decyzje o ujawnieniu taśm.

Co nie zmienia faktu, że żadne media nie odpuściły sprawy taśm.


Cz lip 17, 2014 16:29
Post Re: Ekskomunika dla Gronkiewicz-Waltz
Pan Terlikowski ma rację. Przyszła przelana krew zabitych dzieci będzie obciążała Hannę Gronkiewicz-Waltz. Swoje cegiełki dołożą także Ci którzy popierają zabicie dziecka przez Chazana, nie mówię o ateistach i im podobnych bo ich zdanie się dla mnie w tej sprawie nie liczy, oni już odrzucili Boga.

,,Krew dzieci zabitych w Szpitalu Świętej Rodziny spadnie na Hannę Gronkiewicz-Waltz

Jeśli celem zwolnienia prof. Bogdana Chazana ze Szpitala Świętej Rodziny było doprowadzenie do tego, by w placówce tej zaczęto zabijać dzieci, to trudno nie zadać pytania, kiedy zostanie zabite pierwsze?

Mam nadzieję, że tak nie będzie, że lekarze w tej placówce nie będą chcieli splamić swoich rąk krwią niewinnych. Ale wystarczy jeden czy dwóch karierowiczów, którzy wyczują atmosferę i uznają, że zabijanie pozwoli im osiągnąć awans czy przypodobać się liberalnej opinii publicznej, żeby w szpitalu tym zaczął odbywać się skandaliczny proceder zabijania niewinnych dzieci. A jeśli tak się stanie, jeśli rzeczywiście dzieci zaczną tam być zabijane, to nie będzie najmniejszych powodów, by szpital ten nadal nosił dumne imię Szpitala Świętej Rodziny. Od momentu, gdy zostanie w nim zamordowane pierwsze dziecko powinien on zacząć nosić imię Heroda, albo innego mordercy niewinnych istot.

Ale istotne jest również to, że krew dzieci zabitych po zwolnieniu prof. Chazana spadnie nie tylko na lekarzy, którzy je zabiją, ale również na Hannę Gronkiewicz-Waltz. Ona będzie odpowiedzialna za ich zabicie, i ona odpowie za nie przed Najwyższym. Każde z tych dzieci będzie leżało na jej sumieniu. I trzeba to jasno i dobitnie powiedzieć. Dobrze też stałoby się, gdyby warszawscy biskupi zdecydowanie i jednoznacznie przypomnieli pani prezydent, że jeśli choć jedno dziecko zginie na skutek jej decyzji politycznych, to będzie to oznaczało, że nie powinna ona – zanim nie dokona się publiczna pokuta i próba zadośćucznienia – pozostawać we wspólnocie Kościoła. A widocznym tego dowodem takiej sytuacji będzie odmowa udzielania jej Komunii Świętej. Sytuacja bowiem, w której osoba, która osobiście odpowiada za to, że w kolejnym warszawskim szpitalu będą zabijane dzieci, przystępuje do Komunii i udaje, że jest we wspólnocie z Kościołem, jest realnym zgorszeniem, a także niewiernością Ewangelii życia, którą pozostawił nam św. Jan Paweł II.

Tomasz P. Terlikowski''

http://www.fronda.pl/a/krew-dzieci-zabi ... 39823.html


Wt lip 22, 2014 22:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Ekskomunika dla Gronkiewicz-Waltz
quas napisał(a):
Jeśli celem zwolnienia prof. Bogdana Chazana ze Szpitala Świętej Rodziny było doprowadzenie do tego, by w placówce tej zaczęto zabijać dzieci, to trudno nie zadać pytania, kiedy zostanie zabite pierwsze?

Mam nadzieję, że tak nie będzie, że lekarze w tej placówce nie będą chcieli splamić swoich rąk krwią niewinnych. Ale wystarczy jeden czy dwóch karierowiczów, którzy wyczują atmosferę i uznają, że zabijanie pozwoli im osiągnąć awans czy przypodobać się liberalnej opinii publicznej, żeby w szpitalu tym zaczął odbywać się skandaliczny proceder zabijania niewinnych dzieci. A jeśli tak się stanie, jeśli rzeczywiście dzieci zaczną tam być zabijane, to nie będzie najmniejszych powodów, by szpital ten nadal nosił dumne imię Szpitala Świętej Rodziny. Od momentu, gdy zostanie w nim zamordowane pierwsze dziecko powinien on zacząć nosić imię Heroda, albo innego mordercy niewinnych istot.

Ale istotne jest również to, że krew dzieci zabitych po zwolnieniu prof. Chazana spadnie nie tylko na lekarzy, którzy je zabiją, ale również na Hannę Gronkiewicz-Waltz. Ona będzie odpowiedzialna za ich zabicie, i ona odpowie za nie przed Najwyższym. Każde z tych dzieci będzie leżało na jej sumieniu. I trzeba to jasno i dobitnie powiedzieć. Dobrze też stałoby się, gdyby warszawscy biskupi zdecydowanie i jednoznacznie przypomnieli pani prezydent, że jeśli choć jedno dziecko zginie na skutek jej decyzji politycznych, to będzie to oznaczało, że nie powinna ona – zanim nie dokona się publiczna pokuta i próba zadośćucznienia – pozostawać we wspólnocie Kościoła. A widocznym tego dowodem takiej sytuacji będzie odmowa udzielania jej Komunii Świętej. Sytuacja bowiem, w której osoba, która osobiście odpowiada za to, że w kolejnym warszawskim szpitalu będą zabijane dzieci, przystępuje do Komunii i udaje, że jest we wspólnocie z Kościołem, jest realnym zgorszeniem, a także niewiernością Ewangelii życia, którą pozostawił nam św. Jan Paweł II.

Tomasz P. Terlikowski''[/color]
http://www.fronda.pl/a/krew-dzieci-zabi ... 39823.html


O ile zgadzam się z tymi, którzy podnosili, że HGW nie podlega ekskomunice za zwolnienie Chazana, o tyle w tym wypadku zgadzam się z Terlikowskim - jeśli HGW świadomie powoła na dyrektora szpitala lekarza, który zechce dokonywać aborcji i taka aborcja zostanie dokonana z tej przyczyny (Kodeks Prawa Kanonicznego wyraźnie wymaga zaistnienia skutku - stąd też nie dotyczy sprawy Chazana, bo tam skutek nie nastąpił), to, moim zdaniem, będzie tzw. "sprawcą moralnym" przestępstwa i jako taka podlegać ekskomunice.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 23, 2014 7:17
Zobacz profil
Post Re: Ekskomunika dla Gronkiewicz-Waltz
A jak HGW powola na dyrektora kogos, kto sam nie bedzie aborcji dokonywal, ale wskazywal zgodnie z prawem placowki, ktore dokonuja, to tez bedzie winna?

A jak @Johnny99 nie stoi przed szpitalem, ktory dokonuje aborcji i nie rzuca sie na kazdego lekarza, zeby uniemozliwic mu dokonanie aborcji, to tez jest winny?

Jak latwo rzucac kamieniami w innych i jak latwo umyc wlasne rece od jakiejkolwiek odpowiedzialnosci...


Śr lip 23, 2014 7:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Ekskomunika dla Gronkiewicz-Waltz
Kael napisał(a):
A jak HGW powola na dyrektora kogos, kto sam nie bedzie aborcji dokonywal, ale wskazywal zgodnie z prawem placowki, ktore dokonuja, to tez bedzie winna?


Raczej tak.

Cytuj:
A jak @Johnny99 nie stoi przed szpitalem, ktory dokonuje aborcji i nie rzuca sie na kazdego lekarza, zeby uniemozliwic mu dokonanie aborcji, to tez jest winny?


Co to za analogia? :o

Cytuj:
Jak latwo rzucac kamieniami w innych i jak latwo umyc wlasne rece od jakiejkolwiek odpowiedzialnosci...


Jakimi kamieniami :o ja cytuję tylko prawo kanoniczne.. nie mam w rękach żadnych narzędzi wpływania na lekarzy, poza tym, co publicznie piszę. HGW ma.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 23, 2014 8:09
Zobacz profil
Post Re: Ekskomunika dla Gronkiewicz-Waltz
To moze faktycznie zacytuj to prawo kanoniczne, a nie jego rozszerzona interpretacje w twoim wydaniu?


Śr lip 23, 2014 8:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Ekskomunika dla Gronkiewicz-Waltz
http://ekai.pl/wydarzenia/x15100/ekskom ... za-prawna/

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 23, 2014 8:42
Zobacz profil
Post Re: Ekskomunika dla Gronkiewicz-Waltz
Konkretnie prosze: paragraf KPK, ze ustanowienie przez prezydenta miasta dyrektora szpitala, ktory bedzie wskazywal placowke, gdzie aborcji mozna dokonac zgodnie z prawem, jest grzechem ciezkim.


Śr lip 23, 2014 9:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Ekskomunika dla Gronkiewicz-Waltz
Kael napisał(a):
Konkretnie prosze: paragraf KPK, ze ustanowienie przez prezydenta miasta dyrektora szpitala, ktory bedzie wskazywal placowke, gdzie aborcji mozna dokonac zgodnie z prawem, jest grzechem ciezkim.


Żarty sobie stroisz? :|

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 23, 2014 9:15
Zobacz profil
Post Re: Ekskomunika dla Gronkiewicz-Waltz
Nie.
Problem w tym, ze prawo polskie jest, jakie jest i organ administracyjny musi go przestrzegac.
Jezeli uwazasz, ze kazdy dyrektor i szef firmy jest winien grzechu swoich pracownikow, tudziez, ze wskazanie placowki, ktora moze wykonac zyczona aborcje (ale nie musi, jezeli matka zmieni zdanie) jest godne ekskomuniki, to musi byc na to konkretny przepis KPK.
Oczywiscie nie z podaniem nazwiska HGW, ale okolicznosci adekwatnych do opisywanych.
W podanym przez ciebie linku znalazlam raczej, ze kazdy jest odpowiedzialny za siebie niz, ze wina mozna obciazac kazdego, kto nie zapobiegl czyjemus grzechowi.


Śr lip 23, 2014 9:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2837
Post Re: Ekskomunika dla Gronkiewicz-Waltz
Własnoręczne zabijanie czy wskazywanie mordercy, to niewielka różnica. Zwłaszcza dla skazanych.
Ekskomunika - nie w mojej kompetencji ani zakresie zainteresowań.

Ocena postępowania: nie uważam HGW za osobę wierzącą. A tym bardziej za Katoliczkę. Jeśli uznaję, że należę od Kościoła Katolickiego, to akceptuję jego naukę (nawet jeśli walczę o jakieś zmiany) i postępuję (a przynajmniej staram się postępować) zgodnie z Kościołem i wiarą. A gdybym publicznie sprzeciwał się nauce Kościoła, to miałbym świadomość, że walczęz Kościołem i tym samym sam się wykluczyłem z niego.
Może być inaczej. Można być hipokrytą. Czasem, w swej zarozumiałości lub uległości wobec wodza, niezupełnie świadomie. Ale to też nie świadczy dobrze o takim zachowaniu.


Cz lip 24, 2014 13:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Ekskomunika dla Gronkiewicz-Waltz
Kael napisał(a):
Nie.
Problem w tym, ze prawo polskie jest, jakie jest i organ administracyjny musi go przestrzegac.


No to stoi przed nią taki sam dylemat, jak przed Chazanem - albo starać się pracować tak, by nie doprowadzać do morderstw i ponieść ewentualne konsekwencje, albo złożyć dymisję.

Cytuj:
Jezeli uwazasz, ze kazdy dyrektor i szef firmy jest winien grzechu swoich pracownikow


Jeżeli sam doprowadził do tego, że w jego firmie zabija się ludzi, to oczywiście że jest winien.

Cytuj:
, tudziez, ze wskazanie placowki, ktora moze wykonac zyczona aborcje (ale nie musi, jezeli matka zmieni zdanie) jest godne ekskomuniki


To jest po prostu pomoc w dokonaniu aborcji, która jest tak samo godna ekskomuniki, jak samo jej dokonanie.

Cytuj:
kazdy jest odpowiedzialny za siebie niz, ze wina mozna obciazac kazdego, kto nie zapobiegl czyjemus grzechowi.


Gdyby HGW chciała "zapobiec" aborcji u Świętej Rodziny, to powinna była nie składać Chazana ze stanowiska. To, o czym mówimy, to już coś innego - pytamy, czy celowo, wiedząc o tym i aprobując to, powoła w jego miejsce lekarza, który doprowadzi do tego, że u Świętej Rodziny będą dokonywane aborcje lub będzie udzielana pomoc w ich dokonaniu.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz lip 24, 2014 13:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL