Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 22:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14537 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 445, 446, 447, 448, 449, 450, 451 ... 970  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Od jakiegoś czasu nie komentuję chamskich odzywek ErgoProxy na swój temat (dostał baty w jakiejś dyskusji i od tego czasu ma uraz na moim punkcie :) ), ale tu jest coś więcej niż głupie lżenie mojej osoby - tu jest szerzenie propagandy rosyjskiej:
ErgoProxy napisał(a):
Dla mnie wyszedł na zero w momencie, w którym upił Jelcyna i po pijaku wyciągnął od niego zgodę na wyprowadzenie Armii Czerwonej.
Gdzież to takie legendy opowiadają? ;)
Ten Wałęsa, który nawet jak już doprowadzono (bez jakiegokolwiek jego udziału) do wyprowadzenia Armii Czerwonej, rozpaczliwie usiłował zainstalować w opuszczanych bazach agenturę rosyjską, a kiedy storpedował to rząd Olszewskiego, od tego momentu robił wszystko, by go obalić?
Ten sam, który, aby storpedować wejście Polski do NATO, usiłował utworzyć fasadowe NATO-bis?

Gdybym nie wiedział, że to ErgoProxowa skrajna głupota, myślałbym, że jest rosyjskim trollem.
To tyle na ten temat. Teraz niech sobie wyje :)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt lip 28, 2017 22:33
Zobacz profil WWW
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Tak, ten sam Wałęsa, który Kaczyńskich odsunął od siebie i władzy co najmniej na dekadę, dzięki czemu dostaliśmy chiwlę oddechu i mogliśmy doczekać się nowego pokolenia, które teraz Kaczyńskiego w końcu obali. Gdyby Wałęsa tego nie zrobił – ha, gdyby on tego nie zrobił...!


So lip 29, 2017 6:14
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Tak się jeszcze przyglądam temu postowi naszego apologety i za cholerę nie mogę dojść, skąd Piotrowskiemu wyszła ruska propaganda. Rosję należy zwalczać, zwalczać, zwalczać, póki nie upadnie. Bo Rosja jest niebezpieczna nie tylko dla Polski, ale dla świata w ogóle i co więcej, ona niebezpieczna być chce.


So lip 29, 2017 7:10
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Nic na to nie poradzę, że brak Wam dobrej woli w odczytywaniu moich teksów. Cóż, tak już ma żelazny elektorat PiS, bo ma skąd brać przykład.

Zastosuje twój sposób. Prawda boli.
A co do żelaznego elektoratu PiS to pudło. Bliżej mi do Kukiz 15 niż do PiS. Chyba ze każdy kto nie z twojego plemienia to pisowiec.

Prawda, też prawda, czy tylko (censored) prawda.....tak to bywa u tzw obiektywnych, dobrze, że pod ręką jest Kukiz :D ....tylko czemu ten Kukiz tak milczy o Bolku, nie brzydzi się nim, wszak prawy katolik winien publicznie ukazać obrzydzenie - chyba nie kumaty z teologii......


So lip 29, 2017 7:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Pomerdało się Ergo. Nocna libacja to było pozwolenie na wejście do NATO. Artykuł na ten temat jeszcze ciągle wisi na stronie TVPiS, pewnie niedługo zniknie.

I taka refleksja. Po 1989 ZSRR rozpadło się, ale jeszcze długo stanowiło realną groźbę, było tym batem jednoczącym Polaków w strachu. Dalej, NRD została wchłonięta przez inne państwo, ktore to państwo dopiero w 1991 zrezygnowało ostatecznie z roszczeń terytorialnych wobec PL. CSRR rozpadło się na dwa państwa. Jugosławia... lepiej nie wspominać zbyt głosno. Rumunia przeżyła bardzo dziwną rewolucję, nawet osoby jak ja, nie skłonne do wiary w spiskowe teorie dziejów, nie ufają oficjalnemu przekazowi. Albania miała rewolucję opóźnioną w stosunku do innych, ale jako efekt przemian ekonomicznych.

A w środku tego jak w oku cyklonu Polska. Obok Bułgari i Węgier samotrzecie państwo, które ani się nie rozpadło, ani nie podzieliło, ani nie zostało wchłonięte, całe lub częściowo, ani nie miało wojny domowej ani rewolucji. I to w takim położeniu geopolitycznym, z takimi niepewnymi granicami. Nie wiem, jak trzeba wyrywać Magdalenkę z kontekstu najnowszej historii, żeby formułować te wszystkie popularne zarzuty, jak można dezawuować ówczesne elity, które wtedy - jeszcze - wiedziały, co to racja stanu.

No ale widocznie można. A nawet, dla niektórych, trzeba.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


So lip 29, 2017 7:38
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
bert04 napisał(a):
Pomerdało się Ergo. Nocna libacja to było pozwolenie na wejście do NATO.

Dziękuję. Źle mi się osadziło w pamięci.


So lip 29, 2017 7:43
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A moja refleksja jest taka, że przyglądając się rozmaitym rewolucyjnym zmianom ustrojowym, można zauważyć, że z reguły wykwitały w państwach porewolucyjnych jak nie tyranie, to rządy terroru. Anglicy mieli Cromwella, Hiszpanie Torquemadę, Niemcy, Rosja – lepiej nie wspominać, Francuzom wyszło to "najlepiej" – mieli najpierw Robespierre'a, potem Bonapartego.

Nam się udało to odwlec na ćwierć wieku, własnie dzięki Magdalence. Oczywiście dla zapiekłych czytelników takiego Rymkiewicza nie jest to żaden argument – oni chcą wieszania.


So lip 29, 2017 7:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Skąd Ci się Torquemada przypałętał? Jakiejżesz to rewolucji był dzieckiem? Chyba znowu coś na synapsach się pomerdałi, jak z Wałęsą, czy nie?
EDIT: Czy tylko Marka tym drażnić chciałeś?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Ostatnio edytowano So lip 29, 2017 7:58 przez bert04, łącznie edytowano 1 raz



So lip 29, 2017 7:54
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie! : ) Pisałem o rewolucyjnych zmianach ustroju. Jako żywo, zastąpienie islamu chrześcijaństwem w Hiszpanii było swoistą rewolucją.

W ogóle – nie podam teraz z głowy dat, ale czy muzułmanie przypadkiem nie rządzili w Hiszpanii dłużej, niż chrześcijanie po nich?


So lip 29, 2017 7:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):
Nie! : ) Pisałem o rewolucyjnych zmianach ustroju. Jako żywo, zastąpienie islamu chrześcijaństwem w Hiszpanii było swoistą rewolucją.

W ogóle – nie podam teraz z głowy dat, ale czy muzułmanie przypadkiem nie rządzili w Hiszpanii dłużej, niż chrześcijane po nich?

Islam Europie to tak od 700 roku plus minus a w 1000 to rekonkwista była chyba już zakończona, może poza paroma miastami. Tyle z pamięci bez posilania się guglem.

EDIT: Gugiel niestety ma inne zdanie niż bert, tak do 1250 jednak większość ziem półwyspu iberyjskiego została zrekatolicyzowana, potem tylko Grenada i okolice się trzymały jeszcze.

A i nadal porównanie kuleje, i to na obie nogi bo klasyczny podbój to co innego, niż rewolucja, a zmian religii przedtem i potem było wiele, na większych obszarach, więc od Konstantyna po Mieszka I należaloby wszystko wrzucić do tego wora, coby pękł od środka. Nie, Torquemada w tej grupie to nadal klasyk z cyklu "gruszka, jabłko, śliwka, piłka; wskaż element nie pasujacy do grupy".

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Ostatnio edytowano So lip 29, 2017 8:10 przez bert04, łącznie edytowano 1 raz



So lip 29, 2017 8:05
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ano, przyglądam się tej mapce na wiki i rzeczywiście, to był proces, który się wlókł przez stulecia, aż do XV wieku. Dobrze; rekonkwistę wykreślam z listy. Cromwell zostaje. : P


So lip 29, 2017 8:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ostatnio zaciekawiło mnie coś takiego :mrgreen:

https://finanse.wp.pl/uwazaj-kiedy-skla ... 284365953a

Tam jest gadanina o emeryturach, jak również o tym że Jarosław Kaczyński dostał emeryturę.
I powiedzcie mi jak to jest możliwe? :D przecież żeby Kaczyński dostał emeryture to musi przestać pracować, ewentualnie może sobie dorabiać do emerytury ale tylko dosyć małe pieniądze.
A przecież jako poseł zarabia zbyt dużo aby mogła mu przysługiwać emerytura, więc jak to z tym wszystkim jest? :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sie 01, 2017 13:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie. Jeśli osiągnął wiek, a osiiągnął, to może dorabiać bez limitu.
A swoją drogą, to tylko dzięcki pani z ZUS ma emeryturę o kilkaset złotych wyższą, bo chciał złozyć wniosek w czerwcu (durne przepisy). https://finanse.wp.pl/uwazaj-kiedy-skla ... acebook_wp

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sie 01, 2017 13:25
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No to już mam powód, aby jednak uznać wyższość Macierewicza i wyczyścić mu buty :D :
Cytuj:
- W nasze ręce wpadł też krążek wyprodukowany na zlecenie MON, który zapewne wkrótce stanie się szlagierem wśród kolekcjonerów. Otóż własny coin otrzymał pupil ministra Macierewicza, doradca i były rzecznik prasowy Bartłomiej Misiewicz - pisze Andrzej Rozenek.[...]
Kilka miesięcy temu ministerstwo Macierewicza zamówiło 1200 pluszowych misiów za 52 tys. zł. O sprawie pisaliśmy więcej poniżej.
https://wiadomosci.wp.pl/brak-slow-maci ... acebook_wp

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sie 01, 2017 15:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
...jakoś nie starczyło Ci uczciwości, by dodać, że podobne monety jako podziękowanie osobom które pracowały w MON są stałą praktyką nie tylko dla ministrów i wiceministrów, ale i wojskowych. I bynajmniej nie jest to zwyczaj rozpoczęty za czasów PiS...

[ciach - offtop personalny przeniesiony tutaj - s33]

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt sie 01, 2017 17:18
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14537 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 445, 446, 447, 448, 449, 450, 451 ... 970  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL