Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 08, 2024 14:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 447, 448, 449, 450, 451, 452, 453 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
No, ostatnie spotkanie Trumpa z mediami bylo porownywalne do zalinkowanego juz tu przeze mnie spotkania Kaczynskiego z mediami.
Tyle ze Kaczynski nie ma bomby atomowej, wiec szkody, jakich moze narobic dotycza tylko Polski i Polakow.
Nie wiem, czy jest to powod do radosci.


So lut 18, 2017 14:31
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
medieval_man napisał(a):
Tak, podoba się.
Dotychczasowe prawodawstwo zakazujące wycinki na prywatnych terenach było po prostu głupie i ograniczające wolność.

A teraz wolni właściciele działek wokół np każdego bloku, uznając, że drzewo im przeszkadza wytną miliony drzew.....smog, tlen.....a niech sie potomni martwią.

Cytuj:
Tym razem Waszczykowski miał rację.

W sensie będziemy, gdy przeforsujemy własną Konstytucję, bo ta "nie nasza" ale tych gorszego sortu jest do bani.

medieval_man napisał(a):
Argumenty z przedszkola?
Daruj Alus, stać cię na więcej

Odpowiem w Twoim stylu :D ......czyżbyś upatrywał coś nagannego w przedszkolu i przedszkolakach?.....otóż dzieci to najszczersi obserwatorzy rzeczywistości.

A durne wycinki drzew to zbrodnia.....w Kielcach prezydent zmieniając miasto nakazał wyciąć multum stałych ładnych drzew, zatrzymał sie gdy napotkał szeroki opór mieszkańców.
Ale kilka ładnych miejsc ogołocił - na rynku w miejsce drzew, fontanny wstawił donice w których rośnie coś imitujące drzewko.
W innym miejscu obudowano betonem pozostawiając obręcz 20 cm wokół drzewa i niestety z braku dostępu dostatecznej ilości wody drzewa usychają.
Ot wolność.......destrukcyjna :(


So lut 18, 2017 14:36
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Ja się nie raduję, ja się... a właściwie, cholera, chyba się raduję, bo Trumpa przepchnęli na urząd rasiści. Kompromitacja ludzi o takich poglądach mnie się podoba, bo z rasizmem w pakiecie wchodzi konfliktogenność i bardzo często admiracja dla wojny, którą ludziska znają chyba z gierek komputerowych – ale nie z realnego świata.


So lut 18, 2017 14:42
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
@Alus, dajcie mi wladze, a ja was ... urzadze.

Nihil novi sub sole (nic nowego pod sloncem - Regulamin § I Pkt 5)


So lut 18, 2017 14:45
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Kael napisał(a):
@Alus, dajcie mi wladze, a ja was ... urzadze.

Nihil novi sub sole (nic nowego pod sloncem - Regulamin § I Pkt 5)

Ale to durne.....pozwólcie nam przestrzegać naszej wizji Konstytucji, nie waszej wizji Konstytucji,OK .
WIZJI.....dokładnie podobnie mówią osoby nie godzące sie z Prawem Kanonicznym, odrzucający zakaz Komunii dla osób pozostających w związkach niesakramentalnych.
I ta odmienna wizja skutkuje w praktyce w wielu miejscach na Ziemi masowym porzucaniem KK i przechodzeniem do wspólnot protestanckich.
Jakże aktualna jest współcześnie "Modlitwa" J. Tuwima - Jedność przywróć i prawdziwość: niech prawo zawsze prawo znaczy, a sprawiedliwość - sprawiedliwość.


So lut 18, 2017 15:13
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Wlasnie z tego wiersza Kaczynski wzial nazwe partii. Reszty nie doczytal.
Cytuj:
Ziemi, gdy z martwych się obudzi
I brzask wolności ją ozłoci,
Daj rządy mądrych, dobrych ludzi,
Mocnych w mądrości i dobroci.
Pysznych pokora nich uzbroi,
Pokornym gniewnej dumy przydaj,
Poucz nas, że pod słońcem Twoim
"Nie masz Greczyna ani Żyda".
Piorunem ruń, gdy w imię sławy
Pyszałek chwyci broń do ręki,
Nie dopuść, żeby miecz nieprawy
Miał za rękojeść krzyż Twej męki.
Niech się wypełni dobra wola
Szlachetnych serc, co w klęsce wzrosły,
Przywróć nam chleb z polskiego pola,
Przywróć nam trumny z polskiej sosny.
Lecz nade wszystko - słowom naszym
Zmienionym chytrze przez krętaczy

Jedyność przywróć i prawdziwość:
Niech prawo zawsze prawo znaczy,
A sprawiedliwość - sprawiedliwość.

Mysle, ze on wlasnie siebie tak postrzega: jak wypelnienie tej modlitwy. A przynajmniej taki obraz siebie kreuje wsrod swoich fanow.

Ze tam cos o Zydach jest? O kretactwie? Ze Zyd to pisal?
Drobiazg! On, prezes, wlasnie przywraca nam “trumny z polskiej sosny“!


So lut 18, 2017 17:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2837
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Rzeź drzew w Warszawie. PIS spowoduje, że stolica będzie zalana betonem i asfaltem.

A tymczasem, nikt już nie pamięta Ogrodu Krasińskich. A tu obciach. Okazuje się, że w ostatnich sześciu latach (2009-2015) w Warszawie wycięto 157 523 drzewa. Bez ustawy PIS.
Więcej na WP: http://wawalove.pl/Prezydent-oskarza-PiS-o-wycinke-drzew-w-Warszawie-A-jak-bylo-za-jej-rzadow-Sprawdzilismy-a25656


So lut 18, 2017 17:32
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Wycieto oczywiscie, zeby zabetonowac i wiezowce postawic, bez pozwolen, bez niczego. Zero informacji o wycinkach, po prostu ktos przychodzil z pila i sobie w trzy godziny wycinal.
http://www.abies.waw.pl/ogrod_krasinski ... szawa.html

Klamac tez trzeba umiec.


So lut 18, 2017 17:55
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
medieval_man napisał(a):
Alus napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Johnny99
Czy twórcy stanu wojennego choćby ponieśli jakąkolwiek odpowiedzialność?
Czy poniosły jakąkolwiek odpowiedzialność osoby aktywnie pracujące w SB, które zniszczyły życie wielu ludziom?
Nie wiem czy PiS zamierza złamać prawo, by ich do tej odpowiedzialności pociągnąć. Sądzę natomiast, że PiS zamierza bardziej niż litery trzymać się ducha prawa (i sprawiedliwości) w tym przypadku,

Może odpowiesz - co z prawem kanonicznym...też interes człowieka przeważa?

Odpowiem: prawo kanoniczne też zawsze jest interpretowane nie według litery, ale ducha.

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/benedykt_xvi/przemowienia/rota_21012012.html

Cytuj:
prawdziwe prawo jest nieodłączne od sprawiedliwości. Oczywiście zasada ta odnosi się także do prawa kanonicznego, w tym sensie, że nie może ono pozostawać zamknięte w czysto ludzkim systemie normatywnym, ale musi być powiązane ze sprawiedliwym porządkiem Kościoła, w którym obowiązuje wyższe prawo. W tej perspektywie ludzkie ustawy pozytywne tracą prymat, który chciałoby się im przyznać, ponieważ prawo nie jest już z nimi po prostu tożsame. Jednakże w tym przypadku ustawy ludzkie są wzmocnione jako wyraz sprawiedliwości, przede wszystkim w tym, co deklarują one jako prawo Boże, ale także ze względu na to, co wnoszą one jako uprawomocnione ustalenie ustaw ludzkich.

W ten sposób staje się możliwa hermeneutyka prawna, która jest autentycznie jurydyczna w tym sensie, że nawiązując do właściwego znaczenia prawa, można postawić kluczowe pytanie o to, co jest sprawiedliwe w każdym przypadku.
twierdzi Benedykt XVI

Zupełnie jakbym Kornela Morawieckiego słyszał...

Ale eurodeputowanego sędziego J. Wojciechowskiego już nie słyszysz
FRANCJA TO KRAJ O JEDNYM Z NAJWYŻSZYCH W ŚWIECIE STANDARDACH PRZESTRZEGANIA PRAW CZŁOWIEKA, I tylko dzięki temu, że oskarżycielkę M.D. ruszyło sumienie, fałsz oskarżenie wyszedł na jaw.......gdyby to w Polsce M.D. ogłosiła, że jej oskarżenia są fałszywe, sąd nie dałby jej wiary, a pomówieni przez nią ludzie zostaliby skazani na podstawie zeznań ze śledztwa".
http://www.stefczyk.info/publicystyka/o ... 8816313293
W państwie PiS odpowiedzieliby niesłusznie oskarżenie i oszustka oskarżycielka ....tego wymagałaby sprawiedliwość.


N lut 19, 2017 16:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
Jeśli to prawda, to facet rozminął się z rozumem. List gończy wysyła się za kimś kto się ukrywa. Czy się mylę?


Nie mylisz się, ale Kaczyński nie mówił o liście gończym, tylko o europejskim nakazie aresztowania (ENA) - czyli takim, który obliguje do zatrzymania obywatela UE przez służby każdego państwa UE.

Nawiasem mówiąc, jest to zagrywka va banque. Tusk absolutnie nie może zostać wybrany na drugą kadencję, jeżeli Polska jest jeszcze przez inne państwa UE traktowana poważnie. Jeżeli mimo tego rodzaju gróźb Tusk zostanie wybrany, to będzie to oznaczało, że polskie władze i polska prokuratura są przez resztę UE kompletnie zlewane - nikogo nie obchodzą. To już nie będzie nawet żadna "druga prędkość", to będzie całkowity brak znaczenia.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lut 20, 2017 8:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Cytuj:
Nie mylisz się, ale Kaczyński nie mówił o liście gończym, tylko o europejskim nakazie aresztowania (ENA)


Mozna cytacik?


Pn lut 20, 2017 11:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Jak twierdzą niektórzy ten niby cytat z Kaczyńskiego, jest wrzutką Tuska, bądź osób pracujących na jego ponowny wybór.
Nie ma nigdzie stwierdzenia Kaczyńskiego o ENA tylko jakieś insynuacje na ten temat w mediach.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lut 20, 2017 11:43
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
m_m napisał(a):
Nie ma nigdzie stwierdzenia Kaczyńskiego o ENA tylko jakieś insynuacje na ten temat w mediach.


Miał to powiedzieć na zamkniętym spotkaniu, więc gdzie by miało być? :roll:

Poza tym to mało istotne, czy akurat użył tego słowa. Mówił przecież jawnie i nieraz, że Tuskowi "mogą być stawiane zarzuty" i z tego właśnie powodu nie powinien być wybierany, bo może to być "kłopotliwe" dla innych państw UE. ENA to przecież tylko logiczna konsekwencja tych słów - skoro Tuskowi mogą być postawione zarzuty, to i może być wystawiony ENA, skoro ten nie przebywa w Polsce. Jeżeli więc zostanie wybrany na drugą kadencję, to oznaczałoby to, że pozostałe kraje UE mają głęboko w tyle polskie śledztwa i zarzuty, traktują to wyłącznie jako pohukiwanie obecnej, niepoważnej władzy pod adresem nielubianego oponenta.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lut 20, 2017 11:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Tak naprawdę różnica polega tylko na tym, że teraz napisał to Financial Times, więc sprawa stała się głośna na całą Europę. Można jednak zwrócić uwagę, że Angela Merkel mogłaby zaprzeczyć i byłoby po sprawie (nakazu aresztowania).

Ale nie wiem, dlaczego ktoś w Europie miałby traktować te słowa Kaczyńskiego poważnie, skoro władzę mają już od półtora roku, a Tusk nie jest nawet o nic oficjalnie podejrzany. W efekcie, poprzez swoje wypowiedzi o zarzutach dla Tuska, Kaczyński tylko się ośmiesza w Europie. Wychodzi na kolejnego autokratę, który do kamery powie każdą brednię, więc jego słowa są kompletnie bezwartościowe.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn lut 20, 2017 13:01
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
medieval_man napisał(a):
Jak twierdzą niektórzy ten niby cytat z Kaczyńskiego, jest wrzutką Tuska, bądź osób pracujących na jego ponowny wybór.
Nie ma nigdzie stwierdzenia Kaczyńskiego o ENA tylko jakieś insynuacje na ten temat w mediach.

Dobre :D ....wina Tuska....wrzutka Tuska.....Tusk wszechmocny.....


Pn lut 20, 2017 13:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 447, 448, 449, 450, 451, 452, 453 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL