Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 01, 2024 3:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 455, 456, 457, 458, 459, 460, 461 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Soul33 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
sobotni "marsz wolności" to była zwykła polityczna hucpa, a nie protest przeciwko rządom PiS. :)

Odwrotnie. To właśnie był, przede wszystkim, protest przeciw rządom PiS i wielu ich działaniom. Mało kto odczuwa osobiście ograniczenie wolności. Prędzej jakieś przewiduje. Niemniej utrata wolności nie jest to istotą protestu dla uczestników. Istotą protestu są różne przyczyny związane z rządami PiS.

Dla mnie np. największy sprzeciw budzi niewybaczalna skala upolitycznienia instytucji państwowych. PiS próbuje zdobyć władzę partii nad całym państwem lekceważąc trójpodział władz. Dla mnie to zawsze będzie zdrada stanu, obojętnie która partia by tego nie robiła.

Niestety obawiam się, że następcy będą wyrywać tę władzę z łap PiSu i zabierać dla siebie, a nie faktycznie odpolityczniać.

Dla mnie najbardziej istotna jest prezentowana pogarda wobec ogromnej części społeczeństwa....tą pogardę ukazywali kiedyś komuniści mianując obywateli "warchołami". Kaczyński ich wzorem, sypie pogardliwe określenia jak z rękawa...ZOMO, komuniści i złodzieje, gorszy sort....etc.
Jak nauczał św Jan Paweł II wolność wyrażana jest w słowach, a gdzie słowa są "splątane egocentryzmem, kłamstwem, podstępem a nawet nienawiścią lub pogardą dla innych", tam brak wolności.


N maja 07, 2017 16:18
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Alus napisał(a):
Każdy, który podam uznasz, że podlega jedynie wyśmianiu i deprecjacji...
:D
Cytuj:
Przedstaw rzeczywiste ograniczenie wolności to będzie o czym porozmawiać.

Powtarzaj tak dalej golone-strzyżone, choć powszechnie wiadome, że i tak żadnego podanego dowodu nie uznasz, bo przecież durna opozycja nie jest nawet godna czyścić bytu pisowcom .....argumentem dla was jest jedynie siła - stąd ustępstwa przed czarnymi marszami.

Coroner napisał(a):
Nie można podać czegoś czego nie ma.
Opozycja przybrała smieszny sposób walki z PiSem. Jakby rozpoczęli o głupich pomysłach gospodarczych to mieliby szansa ale po 8 latach nic nie robienia i braku pomysłu na Polskę chwytają się najprostszych rozwiązań. Problem w tym, że te rozwiązania już nie działają na Polaków.

Powiedział pełen obiektywizmu Coroner, posługujący sie co rusz populistycznymi hasłami PiS :mrgreen:

A odniesiesz się do tego
Coroner napisał(a):
Alus powiedz czy za rządów PiS zdarzyło się, że twórcę gry antyrządowej spotkał taki los jak antykomora? Czy na manifestacjach były robione prowokacje jak za rządów PO? Przypomnij sobie te rozwalanie demonstracji przez podstawionych. Jak ręką odjął skończyły się. Czy przetrzymywany był ktoś taki jak Staruch tylko dlatego, że na meczach wznosił antyrządowe hasła. Czy zamknięto kogokolwiek z KODu? Nawet pan K. chodzi na wolności chociaż ciążą na nim zarzuty o wyprowadzenie kasy z KOD. Tak samo z drugim co się ma świetnie a ma zarzuty o handel żywym towarem. Widziałem na filmiku na YouTube. Ma się dobrze i dalej muzyczkę prowadzi na manifach.
Mnie się też rząd też nie podoba ale nie powiem, że nie ma wolności bo wolność jest. Nie powiem, że nie ma demokracji bo demokracja jest. Nie podobają się posunięcia socjalistyczne tego rządu. Zapowiedzi zwiększenia podatków. Ingerencja w rynek pracy czy próba narzucenia pracodawcy kolejnych obowiązków. Zwiększenie ingerencji fiskusa i tworzenia prawa dającego nieskończone możliwości nękania podatnika. Ale to nie ma nic wspólnego z wolnością i demokracją.

Jeżeli teraz nie ma wolności i demokracji to jak nazwiesz to co się działo za poprzedników.

czy tylko adpersonam potrafisz?


N maja 07, 2017 16:40
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Coroner napisał(a):
A odniesiesz się do tego
Alus powiedz czy za rządów PiS zdarzyło się, że twórcę gry antyrządowej spotkał taki los jak antykomora?

Znam lepszy przykład - inspekcja i śledztwo w szkole, bo ktoś napisał w toalecie D-u-p-a.


Cytuj:
Czy na manifestacjach były robione prowokacje jak za rządów PO? Przypomnij sobie te rozwalanie demonstracji przez podstawionych. Jak ręką odjął skończyły się.

Widzisz ja byłam non stop w kraju i nie pamiętam rozwalanych demonstracji PiS lub Rodziny RM, a TY ponoć znasz tamte czasy z relacji znajomych i dziwnym trafem pamiętasz rozwalane manifestacje :o

Cytuj:
Czy przetrzymywany był ktoś taki jak Staruch tylko dlatego, że na meczach wznosił antyrządowe hasła.

Staruch oskarżany był o handel narkotykami.
A 5 czy 6 starszych osób ciąganie jest po sądach za manifestację w muzeum, gdzie p. Anders robiła sobie kampanie wyborczą, to normalne?

Cytuj:
Czy zamknięto kogokolwiek z KODu?

Na razie trwają przesłuchania osób, których twarz wystawiono na publiczny widok. A co ciekaw nikt teraz nie przyznaje sie do podjęcia decyzji o upublicznieniu ich twarzy.

Cytuj:
Nawet pan K. chodzi na wolności chociaż ciążą na nim zarzuty o wyprowadzenie kasy z KOD.

Zarzuty muszą być dowiedzione, aby kogoś aresztować.

Cytuj:
Tak samo z drugim co się ma świetnie a ma zarzuty o handel żywym towarem. Widziałem na filmiku na YouTube. Ma się dobrze i dalej muzyczkę prowadzi na manifach.

O od kilku lat trwa proces w jego sprawie proces sądowy.
W normalnych państwach najpierw trzeba skompletować dowody, tzw areszt wydobywszy działa jedynie w państwach niedemokratycznych.

Cytuj:
Mnie się też rząd też nie podoba ale nie powiem, że nie ma wolności bo wolność jest. Nie powiem, że nie ma demokracji bo demokracja jest. Nie podobają się posunięcia socjalistyczne tego rządu. Zapowiedzi zwiększenia podatków. Ingerencja w rynek pracy czy próba narzucenia pracodawcy kolejnych obowiązków. Zwiększenie ingerencji fiskusa i tworzenia prawa dającego nieskończone możliwości nękania podatnika. Ale to nie ma nic wspólnego z wolnością i demokracją.

Demokracje mają różne twarze...w Rosji i na Białorusi też ponoć są systemy demokratyczne, ba - jak powoda marszałek senatu, Karczewski Łukaszenko to taki ciepły człowiek

Cytuj:
Jeżeli teraz nie ma wolności i demokracji to jak nazwiesz to co się działo za poprzedników.

A co sie działo?
Cytuj:
czy tylko adpersonam potrafisz?

Potrafię także nie udawać obiektywizmu.


N maja 07, 2017 17:03
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Pamiętam: pisowski "antyduda" z wyrokiem za "groźby karalne"
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 14430.html


N maja 07, 2017 17:18
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Soul33 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
sobotni "marsz wolności" to była zwykła polityczna hucpa, a nie protest przeciwko rządom PiS. :)

Odwrotnie. To właśnie był, przede wszystkim, protest przeciw rządom PiS i wielu ich działaniom.

Tylko jakoś tak zabrakło wskazania o jakież to działania chodzi. Nazwa wskazuje, że chodziło o wolność. :)

Cytuj:
Dla mnie np. największy sprzeciw budzi niewybaczalna skala upolitycznienia instytucji państwowych.

Jak PO upolityczniało to protestowałeś?

Cytuj:
PiS próbuje zdobyć władzę partii nad całym państwem lekceważąc trójpodział władz.

Dowody masz?


N maja 07, 2017 18:13
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Jak PO upolityczniało to protestowałeś?

Uwielbiam takie argumenty :twisted:

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 07, 2017 18:19
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
A protestowałaś? Bo ja nie. I teraz tez nie


N maja 07, 2017 21:40
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
To nie ma znaczenia w tym wypadku. Taki argument a u was murzynów biją przewija się za każdym razem, kiedy wytknie się PiS cokolwiek.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 07, 2017 21:48
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
A co za różnica, czy protestowałem? Moje działania nie są wyznacznikiem dobra i zła. Naprawdę nie chcę, aby ktoś budował sobie mój ołtarzyk.

Władza powinna mieć niezbędne minimum kontroli nad państwem. Więcej to źródło patologii, jak historia wielokrotnie dowiodła.

Upolitycznianie sądownictwa takie, jak zdobywanie władzy nad TK to skur.....stwo bez względu na to, jaka partia to robi.

Yarpen_Zirgin napisał(a):
Tylko jakoś tak zabrakło wskazania o jakież to działania chodzi. Nazwa wskazuje, że chodziło o wolność. :)

Nie obchodzi mnie, co sobie Schetyna wymyślił. Piszę o uczestnikach manifestacji, bo tylko oni się liczą.

Yarpen_Zirgin napisał(a):
Dowody masz?

Jakie znowu dowody? To wiedza powszechna, że PiS usunął konkursy do spółek SP, zdobył kontrolę nad prokuraturą, nad TK, planuje nad sądami itd. Nie trzeba szukać teraz dowodów na takie oczywistości.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N maja 07, 2017 21:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Ja bym to napisal inaczej - zmiana konkursow wszedzie gdzie sie da na reczne sterowanie odpowiednich ministrow, zawladniecie wszystkimi niezaleznymi instytucjami panstwa przez wladze wykonawcza, ( ktora w tej chwili ma PiS ), proba zawrocenia Wisly kijem jesli chodzi o UE ( czyli zadania przebudowania UE na modle PiSu co mozna skwitowac tym ze odbija sie one tylko na Polsce - wide kampania Macrone'a ).
Do tego dochodzi wprowadzanie kraju w rekordowo wysokie zadluzenie projektami spolecznymi PiSu.
Ale podstawa jest co innego - rozumianie demokracji przez prezesa jako wladzy "suwerena" nad prawem, co wszystkie demokracje zachodnie widza odwrotnie.


N maja 07, 2017 22:41
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
To nie ma znaczenia w tym wypadku. Taki argument a u was murzynów biją przewija się za każdym razem, kiedy wytknie się PiS cokolwiek.

To trochę nie konsekwentne. Bo jeśli teraz bym protestował to dlaczego wcześniej mnie to nie oburzało? Można powiedzieć ze wybiórczo traktowałem sprawy. Jest to jednym z powodów dla których przygladam się bardziej niż oburzam na działania PiS. Zreszta media rownież zachowywały sie właśnie dwulicowo.
Ciekawi mnie dlaczego nie oburzyliscie sie na zachowanie posła PO. Zachowanie Szczerby w stosunku do dziennikarzy uważam za poniżej wszelkiego poziomu. Rośnie nam młody Stefanek Niesiołowski albo zapowiada sie upadek pluralizmu w mediach.


N maja 07, 2017 22:47
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
@Coroner
Najwyraźniej nie rozumiesz pisanego. Napisałam, że nie ma znaczenia jak było za PO (skąd wiesz, że się nie oburzałam?). Teraz rozmawiamy o obecnym rządzie i argument "a u was murzynów biją" nie jest żadnym argumentem, tak samo jak nie był w czasach poprzedniego rządu w drugą stronę. Po drugie: ponoć mamy dobrą zmianę, to tym bardziej ten argument to piaskownica.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn maja 08, 2017 4:22
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Ja pisałem o sobie a nie o tobie. Nie wiem czy się oburzałaś bo uciekłaś od odpowiedzi.
Znaczenie ma. Bo skoro nie raziło cię to u poprzedników to dlaczego razi cię teraz. Jak chcesz uderzyć psa to kij się zawsze znajdzie. Tak to widzę.


Pn maja 08, 2017 5:42
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Dalej nie rozumiesz. Nic nie pisałam o tym czy mnie oburzało czy nie u poprzedników. Kompletnie nie o tym mówiłam.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn maja 08, 2017 6:06
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Coroner napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
To nie ma znaczenia w tym wypadku. Taki argument a u was murzynów biją przewija się za każdym razem, kiedy wytknie się PiS cokolwiek.

To trochę nie konsekwentne. Bo jeśli teraz bym protestował to dlaczego wcześniej mnie to nie oburzało? Można powiedzieć ze wybiórczo traktowałem sprawy. Jest to jednym z powodów dla których przygladam się bardziej niż oburzam na działania PiS. Zreszta media rownież zachowywały sie właśnie dwulicowo.
Ciekawi mnie dlaczego nie oburzyliscie sie na zachowanie posła PO. Zachowanie Szczerby w stosunku do dziennikarzy uważam za poniżej wszelkiego poziomu. Rośnie nam młody Stefanek Niesiołowski albo zapowiada sie upadek pluralizmu w mediach.

Literalne podejście nie traktowałeś czynnie, to nie masz prawa krytykować teraz, w przełożeniu na historię, może mieć odniesienie do ludobójczych systemów - nie protestowałeś na zbrodnie komunizmu, faszyzmu, to teraz nie krytykuj.
Zasadnicza sprawa....nikt w poprzednim systemie - wszystkie kolejne ekipy rządowe w RP od 1989r - nie mianował części społeczeństwa ZOMO, gorszy sort, złodzieje.....ich język śmiercionośną strzałą - godzi zarówno w pogardzanych jak i posługujących sie takim językiem.
Czego Kaczyński i PiS nie jest zdolny zrozumieć i brną nadal w samozniszczenie.


Pn maja 08, 2017 7:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 455, 456, 457, 458, 459, 460, 461 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL