Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 4:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 473, 474, 475, 476, 477, 478, 479 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
pilaster napisał(a):
Dokładnie na odwrót. CPI w 2016 jest o 1 pkt gorsze niż w 2015, ale ciągle jeszcze o 1 pkt lepsze niż w 2014

W CPI im wyższa punktacja, tym niższa korupcja.

Faktycznie :oops:

W ramach zadośćuczynienia zapodam nowy ranking konkurencyjności:
Cytuj:

Warszawa, 27.09.2017 (ISBnews) - Polska spadła o 3 pozycje na 39. miejsce w tegorocznym rankingu konkurencyjności Światowego Forum Gospodarczego (WEF), podał Narodowy Bank Polski (NBP).
"Zalecenie WEF polegało na włączeniu mikrofirm do badania. Zmiana próby miała istotny wpływ na wynik. Jesteśmy na 39 - ale jeśli chcemy porównać do 36 miejsca w zeszłym roku - to mam pewne wątpliwości z uwagi na zmianę metodologii badania. Mikrofirmy gorzej postrzegają rzeczywistość niż firmy duże" - powiedział Piotr Boguszewski z Departamentu Analiz Ekonomicznych (DAE) NBP podczas konferencji prasowej.

"Włączenie mikrofirm do próby jest zmianą, która spowodowała przede wszystkim brak porównywalności danych z poprzednimi, a także pogorszenie wyników. Twarde dane poprawiają nam pozycję, a ankiety pogarszają" - dodał dyrektor DAE NBP Piotr Szpunar.

Boguszewski dodał, że dostrzegalna jest poprawa w przypadku Polski w subindeksach, w których nasz kraj zajmował odległe miejsca. Podkreślił, że wzrasta liczba kategorii, w których dokonał się postęp.

"Podsumowując, Pogorszyła się pozycja Polski - występuje problem pułapki średniego rozwoju. Może byłaby potrzeba większej dynamiki w poprawie konkurencyjności" - wskazał Boguszewski.

W bilansie słabych i mocnych stron Polski wobec poprzedniego roku zmian znaczących nie widać.


Śr wrz 27, 2017 13:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2017 19:05
Posty: 27
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
A czy to Światowe Forum Gospodarcze jest na pewno przyjazne Polsce a ranking rzetelny?


Wt paź 03, 2017 20:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2017 19:05
Posty: 27
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
proteom napisał(a):
Słyszeliście pewnie o kampanii "Sprawiedliwe Sądy". Zorganizowała je Polska Fundacja Narodowa. Najbardziej wkurzyło mnie nie to, że kampania jest droga, prostacka i nieprofesjonalna.

Oczywiście że nieprofesjonalna (z innymi Twoimi zarzutami też zgadzam się). Prymitywne jest eksponowanie kilku przypadków sędziów - złodziei sklepowych miast nawiązać kontakt z tysiącami osób pokrzywdzonych - przejrzeć uzasadnienia skandalicznych wyroków i w skondensowanej formie upublicznić umyślne niedopełnienia obowiązków / przekroczenia uprawnień, rażące - umyślne błędy logiczne. Wystarczyłoby przejrzeć internet po haśle w Google np. "przekręty sędziów" i już jest kilka "kwiatków" na przykład: http://pamietnikwindykatora.pl/2017/07/ ... w-czesc-1/ Konkrety.


Wt paź 03, 2017 20:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
piro napisał(a):
A czy to Światowe Forum Gospodarcze jest na pewno przyjazne Polsce a ranking rzetelny?

:rotfl2:
Pewna jest tylko śmierć i podatki.


Śr paź 04, 2017 7:27
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
piro napisał(a):
proteom napisał(a):
Słyszeliście pewnie o kampanii "Sprawiedliwe Sądy". Zorganizowała je Polska Fundacja Narodowa. Najbardziej wkurzyło mnie nie to, że kampania jest droga, prostacka i nieprofesjonalna.

Oczywiście że nieprofesjonalna (z innymi Twoimi zarzutami też zgadzam się). Prymitywne jest eksponowanie kilku przypadków sędziów - złodziei sklepowych miast nawiązać kontakt z tysiącami osób pokrzywdzonych - przejrzeć uzasadnienia skandalicznych wyroków i w skondensowanej formie upublicznić umyślne niedopełnienia obowiązków / przekroczenia uprawnień, rażące - umyślne błędy logiczne. Wystarczyłoby przejrzeć internet po haśle w Google np. "przekręty sędziów" i już jest kilka "kwiatków" na przykład: http://pamietnikwindykatora.pl/2017/07/ ... w-czesc-1/ Konkrety.

O ile anonimowe pomyje wylewane na kogokolwiek zasługują na miano "kwiatek".
A korupcja, układy, to nieodłączna przypadłość ludzkości, nie omijała i nie omija ludzi żadnych profesji.


Śr paź 04, 2017 8:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2017 19:05
Posty: 27
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Ten ktoś podaje sygnatury akt spraw i szczegóły zatem łatwo sprawdzić, kto to, bez bawienia się w sprawdzanie IP i inne takie.

I co, uważasz, że sądów nie trzeba oczyszczać, bo korupcja to jak piszesz "nieodłączna przypadłość ludzkości"?


Śr paź 04, 2017 8:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
piro napisał(a):
Ten ktoś podaje sygnatury akt spraw i szczegóły zatem łatwo sprawdzić, kto to, bez bawienia się w sprawdzanie IP i inne takie.

I sprawdziłeś? Gość przede wszystkim pluje na potęgę i sprawia wrażenie osoby mocno niewiarygodnej :evil:


Śr paź 04, 2017 9:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
piro napisał(a):
A czy to Światowe Forum Gospodarcze jest na pewno przyjazne Polsce a ranking rzetelny?

:rotfl2:
Pewna jest tylko śmierć i podatki.


Skoro wyniki są dla PIS niekorzystne, to na pewno nie jest przyjazne PISowi a sam ranking nierzetelny. :)

Wszyscy patrioci to wiedzą, zatem to prawda. :)

Za poprzedniej pisowskiej okupacji, kiedy podobnie jak teraz, indeks IEF dla Polski spadał, genetyczni patrioci zupełnie serio twierdzili, że sam ranking i cała fundacja Heritage została utworzona (w roku 1995) wyłącznie po to, żeby 10 lat później atakować i deprecjonować najwspanialszy patriotyczny rząd we wszechświecie :biggrin:

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr paź 04, 2017 9:35
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Genetyczni patrioci czyszczą BBN z oficerów szkolonych w Moskwie, równolegle awansując na stanowisko dowódcy Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód oficera K. Motackiego szkolonego przez GRU.....fiknął Duda, trzeba mu dowieść zdradę :badgrin:


Śr paź 04, 2017 10:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2017 19:05
Posty: 27
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
piro napisał(a):
I sprawdziłeś? Gość przede wszystkim pluje na potęgę i sprawia wrażenie osoby mocno niewiarygodnej :evil:

Bo pluje? Jak dla mnie to właśnie przeciwnie - jest to objaw wiarygodności - nie boi się procesu o znieważenie czyli chyba ma rację. Nie zważaj na plucie, przeczytaj konkrety, co owi sędziowie napisali. Osobiście sprawy w sądzie nigdy nie miałem, nie licząc stwierdzenia nabycia spadku (czysta formalność), więc podchodzę bez emocji do tych spraw. Do niedawna uważałem za oszołomów wszystkich tych którzy w internecie paszkwile na sędziów piszą ale zadałem sobie kilka razy trud przeczytania ich argumentów i chyba coś jest na rzeczy. Znajomy prawnik z ogólniaka też mi w zaufaniu to i owo o "niezawisłości" sędziów powiedział.


Śr paź 04, 2017 12:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2017 19:05
Posty: 27
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
pilaster napisał(a):
Skoro wyniki są dla PIS niekorzystne, to na pewno nie jest przyjazne PISowi a sam ranking nierzetelny. :)

Wszyscy patrioci to wiedzą, zatem to prawda. :)

Nie, po prostu można nad tym dywagować. Jak i na przykład nad tym, dlaczego Balcerowicz został okrzyknięty kiedyś przez zachodnie gremia człowiekiem roku. Może dlatego że robił im dobrze co automatycznie nie oznacza, że robił tym samym dobrze Polsce.

Chcę przez to powiedzieć tylko tyle, że nie są dla mnie w pełni wiarygodne wszelkie rankingi jeżeli nie zgłębię metod, kryteriów oceny i rzetelności danych "wsadowych". A ponieważ nie chce mi się tego zgłębiać i czasu na to nie mam, więc jedynie dopuszczam jakiś spisek ale też nie wykluczam, że są rzetelne.


Śr paź 04, 2017 12:25
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
piro napisał(a):
SweetChild napisał(a):
piro napisał(a):
I sprawdziłeś? Gość przede wszystkim pluje na potęgę i sprawia wrażenie osoby mocno niewiarygodnej :evil:

Bo pluje? Jak dla mnie to właśnie przeciwnie - jest to objaw wiarygodności - nie boi się procesu o znieważenie czyli chyba ma rację. Nie zważaj na plucie, przeczytaj konkrety, co owi sędziowie napisali. Osobiście sprawy w sądzie nigdy nie miałem, nie licząc stwierdzenia nabycia spadku (czysta formalność), więc podchodzę bez emocji do tych spraw. Do niedawna uważałem za oszołomów wszystkich tych którzy w internecie paszkwile na sędziów piszą ale zadałem sobie kilka razy trud przeczytania ich argumentów i chyba coś jest na rzeczy. Znajomy prawnik z ogólniaka też mi w zaufaniu to i owo o "niezawisłości" sędziów powiedział.

Uczciwy człowiek, który nie boi się procesu o znieważenie nie pisze o nikim anonimowo knajackim językiem.


Śr paź 04, 2017 12:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2017 19:05
Posty: 27
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Uczciwy człowiek, który nie boi się procesu o znieważenie nie pisze o nikim anonimowo knajackim językiem.

Proces mogą mu wytoczyć tylko tamci sędziowie a tym wystarczy zerknąć do akt spraw których sygnatury podaje czyli nie stara się być anonimowym.


Śr paź 04, 2017 14:00
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
piro napisał(a):
Alus napisał(a):
Uczciwy człowiek, który nie boi się procesu o znieważenie nie pisze o nikim anonimowo knajackim językiem.

Proces mogą mu wytoczyć tylko tamci sędziowie a tym wystarczy zerknąć do akt spraw których sygnatury podaje czyli nie stara się być anonimowym.

Rozumiem, że zapoznałeś się z treścią akt sprawy pod podaną sygnaturą.


Śr paź 04, 2017 14:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2017 19:05
Posty: 27
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Nie, a po co? Przyjmuję raczej, że to co on pisze, włącznie z cytatami, co relacjonuje, to prawda, skoro podaje sygnatury spraw. W przeciwnym razie naraża się na poważne konsekwencje karne i cywilne.

Wiesz co? Ja prześlę mailem ten jego tekst tj. odnośnik do tych sądów i wydziałów, z tytułem "szkalowanie sędziów .... w internecie". Naprawdę. I będę sprawdzał co jakiś czas czy tekst aby nie zniknął.


Śr paź 04, 2017 14:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 473, 474, 475, 476, 477, 478, 479 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL