Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 03, 2024 23:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Prawo do posiadania broni 
Autor Wiadomość
Post Re: Prawo do posiadania broni
Zaczęłam od tego, że posiadanie broni to sprawa ego i lęków*. To lata obserwacji do których mam dostęp. To nieświadome lęki, na poziomie świadomości wyjdą zaprzeczenia. Posiadanie broni i umiejętności to zależności odwrotnie proporcjonalne. Nawet oficerowie chodzą na strzelnicę jak czują głęboki przymus zawodowy.

Znacznie trudniej inwestować w swoją sprawność psycho - fizyczną niż mieć ( bo nie używać) tabletkę na lęki - broń palną w szafie.

A może jak Indianie - nauczyć się używać zatrutych maleńkich strzałek, które strącają z drzew małpy a ich sąsiedzi tego nie widzą? Można użyć preparatów zwiotczających mięśnie i obezwładniwszy w ten sposób intruza wezwać policję. To trzeba jednak trenować, trzeba włożyć wysiłek wlasny. Pistolet daje złudzenie, że nic nie trzeba, wystarczy mieć. Tak to bowiem wygląda w praktyce. Posiadacze broni nie mają ani czasu, ani ochoty chodzić na strzelnice. Zabić człowieka nie jest też tak prosto, to trzeba też przećwiczyć.

_______________
* chrześcijanina cechuje ufność. Wie, że scenriusz na życie pisze ktoś Inny. On ma tylko żyć uważnie i nie poddawać się czarnowidztwu. Jeśli mam zostać zamordowana, nic tego nie zmieni, jeśli dopuści Bóg. Jeżeli ktoś ma żyć, będzie jedyną osobą uratowaną w katastrofie lotniczej.


Ostatnio edytowano N lut 05, 2017 14:25 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N lut 05, 2017 14:23
Post Re: Prawo do posiadania broni
... proszę usunąć, dublet


N lut 05, 2017 14:24
Post Re: Prawo do posiadania broni
Iago napisał(a):
Według adaBRD chrześcijanin powinien prędzej pozwolić by jego żonę zgwałcono a dzieci wyrżnięto, niż pozwolić na to by w trakcie samoobrony któryś napastników stracił życie? :)

Swoją drogą jak tam kwestia wyjaśnienia Twoich oszczerstw względem mojej osoby? Nabrałaś już wystarczająco dużo odwagi cywilnej by mnie za nie przeprosić, tudzież łaskawie spełnić prośbę moderatora, czy jeszcze musimy trochę poczekać aż dojrzejesz? ;) http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=48&t=28898&start=180





Luk. 9

23 7 Potem mówił do wszystkich: «Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje! 24 Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa. 25 Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie? 26 8 Kto się bowiem Mnie i słów moich zawstydzi, tego Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w swojej chwale oraz w chwale Ojca i świętych aniołów. ».




PS
Drogi Iago...poczekaj az "dojrzeje" :)


N lut 05, 2017 14:33
Post Re: Prawo do posiadania broni
adaBRD napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):

Piąte przykazanie zakazuje morderstw, a nie zabijania w obronie swojej, rodziny, znajomych czy kogokolwiek innego.




Czyzby...?

Mat. , 26, 50
Wtedy podeszli, rzucili się na Jezusa i pochwycili Go. 51 A oto jeden z tych, którzy byli z Jezusem, wyciągnął rękę, dobył miecza i ugodziwszy sługę najwyższego kapłana odciął mu ucho. 52 Wtedy Jezus rzekł do niego: «Schowaj miecz swój do pochwy, bo wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną.

Przeczytaj wypowiedź Chrystusa do końca, a nie w pacyfistycznej manipulacji:

Mt 26:50-54
50. A Jezus rzekł do niego: Przyjacielu, po coś przyszedł? Wtedy podeszli, rzucili się na Jezusa i pochwycili Go.
51. A oto jeden z tych, którzy byli z Jezusem, wyciągnął rękę, dobył miecza i ugodziwszy sługę najwyższego kapłana odciął mu ucho.
52. Wtedy Jezus rzekł do niego: Schowaj miecz swój do pochwy, bo wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną.
53. Czy myślisz, że nie mógłbym poprosić Ojca mojego, a zaraz wystawiłby Mi więcej niż dwanaście zastępów aniołów?
54. Jakże więc spełnią się Pisma, że tak się stać musi?

(BT)


I jeszcze to samo wydarzenie w drugiej relacji:

J 18:7-11
7. Powtórnie ich zapytał: Kogo szukacie? Oni zaś powiedzieli: Jezusa z Nazaretu.
8. Jezus odrzekł: Powiedziałem wam, że Ja jestem. Jeżeli więc Mnie szukacie, pozwólcie tym odejść.
9. Stało się tak, aby się wypełniło słowo, które wypowiedział: Nie utraciłem żadnego z tych, których Mi dałeś.
10. Wówczas Szymon Piotr, mając przy sobie miecz, dobył go, uderzył sługę arcykapłana i odciął mu prawe ucho. A słudze było na imię Malchos.
11. Na to rzekł Jezus do Piotra: Schowaj miecz do pochwy. Czyż nie mam pić kielicha, który Mi podał Ojciec?
(BT)


Chrystus nie zakazał św. Piotrowi obrony, bo rzekomo zakazuje tego V przykazanie, ale dlatego, ze w walce mógłby zginąć któryś z Apostołów, a udana obrona uniemożliwiła by śmierć na krzyżu.


N lut 05, 2017 14:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Prawo do posiadania broni
Liza napisał(a):
Zaczęłam od tego, że posiadanie broni to sprawa ego i lęków. To lata obserwacji do których mam dostęp.


Jakimiś weryfikowalnymi badaniami naukowymi jesteś w stanie się pochwalić czy to tylko twoje "a bo mi sei wydaje"? ;)

Liza napisał(a):
A może jak Indianie - nauczyć się używać zatrutych maleńkich strzałek, które strącają z drzew małpy a ich sąsiedzi tego nie widzą? Można użyć preparatów zwiotczających mięśnie i obezwładniwszy w ten sposób intruza wezwać policję.


Buhahaha :D :D :D
Oczywiście, gdyż wobec atakującego mnie tura z maczetą powinienem się bawić ze strzykawkami/dmuchawami czy innymi cudami byleby tylko zwyrodnialcowi nie zrobić trwałej krzywdy – a nuż ćwiczenia z fajnej, klimatyzowanej salki zdają egzamin w konfrontacji z kimś kto "z jakiegoś powodu" nie chce wykonywać przewidywalnych, przećwiczonych ruchów, tylko wali maczetą gdzie popadnie. A nuż się uda i wbiję mu strzykawkę, a to że zapewne odrąbie mi przy tym palce wraz z całą ręką to trudno – przynajmniej nie użyłem tej tchórzowskiej broni palnej dla frajerów.

adaBRD napisał(a):
Drogi Iago...poczekaj az "dojrzeje" :)


OK czyli rozumiem ze należy Cię potraktować jak infantylnego, smarkatego dzieciucha bez krzty cywilnej odwagi – tak właśnie zrobię skoro o to tak zabiegasz. :)


N lut 05, 2017 14:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Prawo do posiadania broni
Liza napisał(a):
A może jak Indianie - nauczyć się używać zatrutych maleńkich strzałek, które strącają z drzew małpy a ich sąsiedzi tego nie widzą? Można użyć preparatów zwiotczających mięśnie i obezwładniwszy w ten sposób intruza wezwać policję.


Środek samoobrony dla zwykłego człowieka powinien być możliwie prosty i uniwersalny (o skuteczności w miarę możliwości niezależnej od predyspozycji fizycznych), działający z dystansu (tudzież umożliwiający jego zwiększenie), a nauka jego obsługi powinna sprowadzać się do wpojenia kilku prostych zasad i wyrobienia pamięci mięśniowej, która zadziała w sytuacji kryzysowej, gdy umysł będzie zajęty czym innym. Broń palna posiada właśnie takie cechy.

Liza napisał(a):
Pistolet daje złudzenie, że nic nie trzeba, wystarczy mieć. Tak to bowiem wygląda w praktyce. Posiadacze broni nie mają ani czasu, ani ochoty chodzić na strzelnice.


To zdanie poparte jakimiś obserwacjami, badaniami? Bo z lektur pism dla entuzjastów broni kojarzę coś przeciwnego - ciągłe ubolewanie, że nie ma gdzie strzelać (w sensie braku obiektów), oraz ogromny nacisk kładziony na budowanie i utrzymywanie formy, bez której pistolet staje się bezużyteczny, a nawet niebezpiczny dla posiadacza.

Liza napisał(a):
Zabić człowieka nie jest też tak prosto, to trzeba też przećwiczyć.


Analizy realnych wypadków pokazują, że na ogół nie ma potrzeby zabijania, czy nawet pociągania za spust.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lut 05, 2017 14:45
Zobacz profil
Post Re: Prawo do posiadania broni
Liza napisał(a):
Zaczęłam od tego, że posiadanie broni to sprawa ego i lęków*. To lata obserwacji do których mam dostęp. To nieświadome lęki, na poziomie świadomości wyjdą zaprzeczenia. Posiadanie broni i umiejętności to zależności odwrotnie proporcjonalne. Nawet oficerowie chodzą na strzelnicę jak czują głęboki przymus zawodowy.

Znacznie trudniej inwestować w swoją sprawność psycho - fizyczną niż mieć ( bo nie używać) tabletkę na lęki - broń palną w szafie.

A może jak Indianie - nauczyć się używać zatrutych maleńkich strzałek, które strącają z drzew małpy a ich sąsiedzi tego nie widzą? Można użyć preparatów zwiotczających mięśnie i obezwładniwszy w ten sposób intruza wezwać policję. To trzeba jednak trenować, trzeba włożyć wysiłek wlasny. Pistolet daje złudzenie, że nic nie trzeba, wystarczy mieć. Tak to bowiem wygląda w praktyce. Posiadacze broni nie mają ani czasu, ani ochoty chodzić na strzelnice. Zabić człowieka nie jest też tak prosto, to trzeba też przećwiczyć.

_______________
Cytuj:
* chrześcijanina cechuje ufność. Wie, że scenriusz na życie pisze ktoś Inny. On ma tylko żyć uważnie i nie poddawać się czarnowidztwu. Jeśli mam zostać zamordowana, nic tego nie zmieni, jeśli dopuści Bóg. Jeżeli ktoś ma żyć, będzie jedyną osobą uratowaną w katastrofie lotniczej.





List do Galacjan, 5

O WŁAŚCIWEJ WOLNOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

Miłość i wolność

13 Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności. Tylko nie bierzcie tej wolności jako zachęty do hołdowania ciału, wręcz przeciwnie, miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie! 14 Bo całe Prawo wypełnia się w tym jednym nakazie: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. 15 A jeśli u was jeden drugiego kąsa i pożera, baczcie, byście się wzajemnie nie zjedli.

Napięcie między "duchem" a "ciałem"

16 Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. 17 Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie. 18 Jeśli jednak pozwolicie się prowadzić duchowi, nie znajdziecie się w niewoli Prawa.
19 Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, 20 uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, 21 zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.

22 Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa.

24 A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. 25 Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy. 26 Nie szukajmy próżnej chwały, jedni drugich drażniąc i wzajemnie sobie zazdroszcząc.


N lut 05, 2017 14:57
Post Re: Prawo do posiadania broni
Yarpen_Zirgin napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):

Piąte przykazanie zakazuje morderstw, a nie zabijania w obronie swojej, rodziny, znajomych czy kogokolwiek innego.




Czyzby...?

Mat. , 26, 50
Wtedy podeszli, rzucili się na Jezusa i pochwycili Go. 51 A oto jeden z tych, którzy byli z Jezusem, wyciągnął rękę, dobył miecza i ugodziwszy sługę najwyższego kapłana odciął mu ucho. 52 Wtedy Jezus rzekł do niego: «Schowaj miecz swój do pochwy, bo wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną.

Przeczytaj wypowiedź Chrystusa do końca, a nie w pacyfistycznej manipulacji:

Mt 26:50-54
50. A Jezus rzekł do niego: Przyjacielu, po coś przyszedł? Wtedy podeszli, rzucili się na Jezusa i pochwycili Go.
51. A oto jeden z tych, którzy byli z Jezusem, wyciągnął rękę, dobył miecza i ugodziwszy sługę najwyższego kapłana odciął mu ucho.
52. Wtedy Jezus rzekł do niego: Schowaj miecz swój do pochwy, bo wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną.
53. Czy myślisz, że nie mógłbym poprosić Ojca mojego, a zaraz wystawiłby Mi więcej niż dwanaście zastępów aniołów?
54. Jakże więc spełnią się Pisma, że tak się stać musi?

(BT)


I jeszcze to samo wydarzenie w drugiej relacji:

J 18:7-11
7. Powtórnie ich zapytał: Kogo szukacie? Oni zaś powiedzieli: Jezusa z Nazaretu.
8. Jezus odrzekł: Powiedziałem wam, że Ja jestem. Jeżeli więc Mnie szukacie, pozwólcie tym odejść.
9. Stało się tak, aby się wypełniło słowo, które wypowiedział: Nie utraciłem żadnego z tych, których Mi dałeś.
10. Wówczas Szymon Piotr, mając przy sobie miecz, dobył go, uderzył sługę arcykapłana i odciął mu prawe ucho. A słudze było na imię Malchos.
11. Na to rzekł Jezus do Piotra: Schowaj miecz do pochwy. Czyż nie mam pić kielicha, który Mi podał Ojciec?
(BT)


Chrystus nie zakazał św. Piotrowi obrony, bo rzekomo zakazuje tego V przykazanie, ale dlatego, ze w walce mógłby zginąć któryś z Apostołów, a udana obrona uniemożliwiła by śmierć na krzyżu.




Yarpenie oczywiscie nie zamierzam ci mowic, co masz robic w obronie wlasnej. :)

Dla mnie 5. Przykazanie brzmi jednoznacznie a zacytowane fragmenty tylko to potwierdzaja.
Z wypowiedzi Jezusa " wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną" wyplywa gleboka nauka...przynajmniej dla mnie :)

Gdyby chodzilo o "utrudnianie " :? spelnienia sie proroctwa, to pomysl sam Yarpenie czy machajacy mieczem moglby zmienic Bozy Plan?... :) Tu chodzi chyba o to, zebysmy zrozumieli, ze wszelkie Zycie nalezy do Stworcy...nawez zycie Syna Bozego i tylko Bog ma prawo je dawac i zabierac

Slowo Boze zaleca jednak zaopatrzenie sie chrzescijaninowi w bron o wiele skuteczniejsza niz ta, o ktorej toczy sie dyskusja w tym watku . To jest bron, ktorej uzywal Jezus bedac wsrod ludzi i wszyscy Jego nasladowcy. :

LIST DO EFEZJAN, 6

Zachęta do walki duchowej


10 W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. 11 Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. 12 Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. 13 Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. 14 Stańcie więc [do walki] przepasawszy biodra wasze prawdą i oblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość, 15 a obuwszy nogi w gotowość [głoszenia] dobrej nowiny o pokoju. 16 W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego.17 Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże - 18 wśród wszelakiej modlitwy i błagania. Przy każdej sposobności módlcie się w Duchu! Nad tym właśnie czuwajcie z całą usilnością i proście za wszystkich świętych 19 i za mnie, aby dane mi było słowo, gdy usta moje otworzę, dla jawnego i swobodnego głoszenia tajemnicy Ewangelii, 20 dla której sprawuję poselstwo jako więzień, ażebym jawnie ją wypowiedział, tak jak winienem.


N lut 05, 2017 15:45

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Prawo do posiadania broni
Liza, wiesz z pewnością, że broń czarnoprochowa jest w Polsce tak samo dostępna jak np. rower. Po prostu możesz sobie ją kupić w Internecie i przyjdzie Ci pocztą. Z takiej broni, możesz zabić byka, psa, człowieka lub całkiem skutecznie unieruchomić np. jadący samochód strzelając w silnik. Jest to broń zabójcza. Używany rewolwer to koszt ok. 1000zł. Z karabinów czarnoprochowych strzelają w zawodach na 1km do celu wielkości człowieka i trafiają. W Polsce broni czarnoprochowej jest podobno około 200 tysięcy sztuk. Zupełnie nierejestrowanej. I co? Gdzie te morderstwa? No gdzie? Nigdzie. Po prostu ich nie ma. Jeżeli do Policji lub wojska trafia człowiek, który boi się broni to należy go natychmiast stamtąd zwolnić bo stwarza niemałe zagrożenie kolegom po fachu! Tak się składa, że nasze faszystowskie państwo wydało mi pozwolenie na broń, mam tego 6 sztuk w domu w tym jedna czarnoprochowa, od której zaczynałem zabawę. Obracam się w środowisku strzeleckim, mam kolegów z pozwoleniami. Jakieś lęki i obawy to bzdury, które nie wiem skąd wytrzasnęłaś.

Opowiem Ci moją historię :)
Z 10 lat temu byłem trochę bardziej zaczepny niż teraz, miałem problemy z prawem za bójki po pijaku :) Skończyło się zawiasami itp. Wyrok zatarto. Przeszedłem wszystkie testy, zdałem egzaminy, Policja wydała mi pozwolenie na broń, zgodnie z literą prawa. Czy ja się jakoś szczególnie zmieniłem przez te 10 lat? Nie, dalej mogę dać komuś w mordę jak mnie napadnie czy coś, to naprawdę nie jest problem. Ale.... od kiedy mam pozwolenie na broń to już nie takie hop siup. Jestem znacznie spokojniejszy, od kiedy mam broń to zastanowię się 30 razy zanim komuś przyłożę. Nie ma tu żadnych lęków, po prostu szkoda mi tych pieniędzy, które na to wydałem, nie chcę mieć żadnych paragrafów, a poza tym lubię strzelać. Według wszelkiem maści osób mających lęk przed bronią nie powinienem mieć broni bo jestem trochę porywczy. Gdybym broni nie miał, to pewnie gdzieś tam by jakaś bójka się w końcu napatoczyła. Teraz szkoda mi pracy włożonej w zdobycie pozwolenia. Unikam bójek i tego typu sytuacji.


N lut 05, 2017 16:14
Zobacz profil
Post Re: Prawo do posiadania broni
Jeśli nie ma morderstw, o czym wspomniałam na samym początku - nie widzę powodu, by broń kupować. Ja nie chcę więcej pisać o sprawach, które tylko drasnęłam, bo komuś obiecałam.
Powiem tylko, że musiałam znać ustawę o broni. Sama ją obchodziłam, czego żadna z kontroli nie wykryła. Wiem też jak w praktyce zabezpiecza się broń, również myśliwską.
Tak jak nie każdy mężczyzna chce zostać myśliwym i widać to już u kilkulatków, tak nie każdy chce posiadać broń.

W Polsce posiadać ją może każdy zdrowy psychicznie człowiek. Ja zadałam proste pytanie - tylko po co to komu? Myśliwi nie opowiadają o swych kolekcjach broni, oni opowiadają o taaakim zwierzu. I pomyłkach - może strzelać kiedy uzyska pewność, ze to zwierzę. Zdarzyło się jednak nowicjuszowi, że zidentyfikował odyńca, ale potrzebowal sekund na przeładowanie broni - i zastrzelił człowieka, bo w tym czasie obraz się zmienił i odyniec odszedł, wszedł w pole widzenia człowiek.


N lut 05, 2017 16:35

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Prawo do posiadania broni
Liza napisał(a):
Jeśli nie ma morderstw, o czym wspomniałam na samym początku - nie widzę powodu, by broń kupować.


Czytaj zrozumieniem. Bylejaki napisał, że nie ma morderstw z użyciem tej dostępnej dla każdego broni, a nie ogólnie.

Inna rzecz, że nie słyszałem też, by ktoś się z jej pomocą obronił.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lut 05, 2017 17:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Prawo do posiadania broni
Ale ja jestem liberałem, nie mam zamiaru popierać pomysłu o przymusie posiadania broni przez każdego faceta. Chodzi mi po prostu o to, że powinno to być zupełnie poluzowane. Domyślnie dostęp do broni powinien mieć każdy dorosły człowiek, a tylko podejrzanym osobnikom to prawo powinno się odebrać. To czy ktoś z prawa do posiadania broni by skorzystał to już jego sprawa. Nie wiem jak inni przechowują broń, ja swoją przechowuję zgodnie z wymogami jakie stawia Ustawa o Broni i Amunicji (tzw. ubojka).
Tak przy okazji, gdyby ktoś chciał się postarać o pozwolenie na broń to chętnie wytłumaczę jak to zrobić. Oczywiście trzeba być zdrowym psychicznie :)


N lut 05, 2017 17:21
Zobacz profil
Post Re: Prawo do posiadania broni
bylejaki
Jeśli dzialasz w kręgach strzeleckich może nam być bliżej do siebie niż sądzisz. Do strzelania do ruchomej tarczy czy rzutków nie trzeba posiadać broni ze wzglęu na swe bezpieczeństwo. To sport i odrębne sprawy. W wątku jest mowa o posiadaniu broni z uwagi na zabezpieczenie życia swego i najbliższych. W tym przypadku chodzi o lęk.
Zapytałam niedawno człowieka, który mieszka w lesie (swoim zresztą) o bezpieczeństwo. Nie boicie się państwo tej samotni, zapytałam? Odpowiedział mi, że czuje się bardziej bezpieczny w lesie niż w bloku. W bloku, tłumaczył mi, sąsiedzi nie widzą i nie słyszą. Co mi ukradną? Drzewa? Dalej to było o zwierzętach, które podchodzą pod okna.


N lut 05, 2017 17:22

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Prawo do posiadania broni
Liza napisał(a):
bylejaki
W wątku jest mowa o posiadaniu broni z uwagi na zabezpieczenie życia swego i najbliższych. W tym przypadku chodzi o lęk.


Jasne, kwestie sportowe i rekreacyjne są poza tym wątkiem.

Czemu o lęk? Czyli np. powstańcy warszawscy walczyli bo się bali? Albo AKowcy walczyli z bandami UB bo się bali? Gdybym żył np. w USA w stanie gdzie prawo o broni jest liberalne i jakiś intruz wtargnąłby do mojego domu, to nie zastrzeliłbym go dlatego, że bym się go bał, tylko dlatego, że nie życzę sobie ataków na moją rodzinę czy dom. Zastrzelenie intruza jest pro społeczne, jest wychowawcze dla reszty społeczeństwa i odstraszające. A że człowiek zginie w takiej sytuacji? No cóż... ja np. zginę jak wskoczę pod pociąg, ale nie wskakuję pod pociąg bo wiem, że napewno wtedy zginę. Myślę, że część przestępców by odpuściła część działań gdyby mieli sporą szansę zginąć.


N lut 05, 2017 17:34
Zobacz profil
Post Re: Prawo do posiadania broni
@Yarpen_Zirgin


"Godność zabójcy

Kościół przez stulecia dopuszczał — za Św. Tomaszem z Akwinu — uśmiercenie drugiego człowieka w obronie własnej. Takie myślenie obecne jest jeszcze w nowym Katechizmie Kościoła Katolickiego.

Jan Paweł II, opierając się na uniwersalnym orędziu biblijnym, wyciąga zeń wnioski bardziej radykalne, niż dotychczasowe kościelne nauczanie. Poddaje krytyce pozbawianie życia nie tylko istoty niewinnej, ale także napastnika. Zwraca uwagę na zapisane w Księdze Rodzaju słowa świadczące o tym, że Bóg broni przed innymi ludźmi zagrożonego życia Kaina. „Nawet zabójca — pisze Papież — nie traci swej osobowej godności i Bóg sam czyni się jej gwarantem”. Dlatego kard. Joseph Ratzinger nie wykluczył konieczności przeredagowania fragmentów katechizmu, które dotyczą kary śmierci."





http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TB ... _niez.html


N lut 05, 2017 17:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL