Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 23:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 292 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
 Lekarze - wybrańcy losu? 
Autor Wiadomość
Post 
Cytuj:
No i osiris jak ci dogodzic, kiedy dopasowujesz fakty do swojej teorii,

Taki już jestem, walczę o swoje do końca. :D
Ale na serio.
W obecnych czasach chodzenie po ulicach z flagami, nie robi już na niki żadnego wrażenia, więc uważam tamte "protetsy" za nieistotne.
Jak widać nie myliłem się, bo na żadnym ówczesnym rządzie nie zrobiły żadnego wrażenia.
Czy lekarze są aż tak głupi, że tej oczywistości nie zauważyli?
Oj, chyba nie.
Cytuj:
Po prostu wylewasz swoje frustracje

Ja nie jestem sfrustrowany, tylko poruszony całą sytuacją.
Jestem zdenerwowany na rząd i lekarzy w równym stopniu.
Tyle, że rząd nie składał przysięgi Hipokratesa, a lekarze tak.
Cytuj:
ze chcialbys, zeby leczono ciebie jak za socjalizmu za darmo

Nie wiem, skąd te wnioski, ale jak Cię poniosło to trudno.
Cytuj:
Dopoki nie wprowadzi sie prywatnych ubezpieczen i nie pozwoli szpitalom na prywatnych pacjentow problemu sie nie rozwiaze.

Widzę, że czytasz moje i przedmówców posty.
Co do pozostałych wywodów zgadzam się z nimi. :)


Śr paź 03, 2007 18:30
Post 
osiris napisał(a):
Ale na serio.
W obecnych czasach chodzenie po ulicach z flagami, nie robi już na niki żadnego wrażenia, więc uważam tamte "protetsy" za nieistotne.
Jak widać nie myliłem się, bo na żadnym ówczesnym rządzie nie zrobiły żadnego wrażenia.
Czy lekarze są aż tak głupi, że tej oczywistości nie zauważyli?
Oj, chyba nie.
(...)
Widzę, że czytasz moje i przedmówców posty.
Co do pozostałych wywodów zgadzam się z nimi. :)


Jak chyba sam zauwazyles, lekarze nie sa tacy glupi i zauwazyli, ze chodzenie z transparentami nic nie daje (ale grozba strajku kolejarzy skutkuje natychmiast - dlaczego nasz rzad bardziej boi sie kolejarzy niz lekarzy?). Ale obecna forma protestu tez ci wyraznie nie odpowiada.
No wiec zdradz nam, jak - twoim zdaniem- powinni sie zachowac lekarze, zeby:
a) zmienila sie ich -chyba sam przyznasz- zla sytuacja materialna,
b) zmienil sie system ochrony zdrowia
c) nikomu to nie zaszkodzilo?

Czekali juz chyba dosyc.

Jesli chodzi o ostatnia uwage, to jestem jedna z osob, ktora juz wczesniej o tym pisala, ale przyznaje, ze mogles to przeoczyc.


Śr paź 03, 2007 18:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytuj:
Ten socjalistyczny sposob myslenia jest po prostu przezytkiem. A na dokladke nie ma przyszlosci. Tylko nasi rzadzacy nie chca sie do tego przyznac, bo u nich akurat sie sprawdza.

Tak wszyscy szermują słowem socjalistyczny.. Dla przeciętnego Niemca koszyk gwarantowanych świadczeń jest na dużo wyższym poziomie w tym usług medycznych jak dla przeciętnego Polaka.
.
Pomoc socjalna to wcale nie jest wymysł socjalizmu czytaj komunizmu...
Kanclerz Bismarck pod konie XIX( i to na długo przed powstaniem komunizmu) wieku między innym w szkołach państwowych wprowadza podręczniki za darmo dla dzieci rodzin ubogich.. A na pewno on socjalistą nie był..
Tylko w Polce nieudacznicy szermują podobnymi frazesami.. jaki to socjal obiecują czy daja rządzący niezależnie od jakiego są ugrupowania.. ..
A moze przeciętny Polak zasługuje na to co ma przeciętny obywatel UE..???

Skończmy z pewnymi mitami..
Jeszcze raz przypominam w Polsce śa jedne z najgorszych świadczeń socjalnych w całej UE.. Wyprzedzają nas wszystkie kraje starej UE ( dawana 15 ) i większość krajów które dołączyły później


Śr paź 03, 2007 18:47
Zobacz profil
Post 
Godunow, zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. :)


Śr paź 03, 2007 18:53
Post 
Cytuj:
Jak chyba sam zauwazyles, lekarze nie sa tacy glupi i zauwazyli, ze chodzenie z transparentami nic nie daje

A może jednak ich przeceniłem, skoro potrzebowali aż 18 lat żeby to zrozumieć.
Bo trzeba byc albo głupim, albo złośliwym skoro dopiero po 18 latach decydują się na tak ostry protest, który uderza bezpośrednio w pacjentów.
Rząd ma gdzie się leczyć.


Śr paź 03, 2007 18:56
Post 
Dopiero jutro odpowiem na Wasze riposty, ponieważ na razie wybywam. :)


Śr paź 03, 2007 18:58
Post 
godunow napisał(a):
Tak wszyscy szermują słowem socjalistyczny.. Dla przeciętnego Niemca koszyk gwarantowanych świadczeń jest na dużo wyższym poziomie w tym usług medycznych jak dla przeciętnego Polaka.


Owszem, ale skladka na ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech to ok 15% zarobkow. A i tak musisz z wlasnej kieszeni doplacac. Np. raz na kwartal 10 Euro za wizyte u lekarza, do lekarstw itd.
Ja nie mialam na mysli socjalistycznej ochrony zdrowia, tylko socjalistyczny sposob myslenia, ze "mi sie nalezy". Ze w socjalizmie poziom uslug byl jaki byl, to kazdy (chyba) jeszcze wie, bo po prostu bez pieniedzy nie da sie zapewnic cudow. Ale oczekiwania, niestety u wielu ludzi zostaly.



osiris napisał(a):
A może jednak ich przeceniłem, skoro potrzebowali aż 18 lat żeby to zrozumieć.
Bo trzeba byc albo głupim, albo złośliwym skoro dopiero po 18 latach decydują się na tak ostry protest, który uderza bezpośrednio w pacjentów.
Rząd ma gdzie się leczyć.


No i wychodzi na to, ze twoim zdaniem lekarze za pozno zdecydowali sie na taka forme protestow. Tyle, ze za innych rzadow troche trudniej bylo im wyjezdzac za praca za granice (nie bylismy w Unii). Czyzby chodzilo ci o ochrone obecnego rzadu i uwazasz, ze trzeba bylo "dolozyc" Buzkowi, Mazowieckiemu albo SLD? A jezeli nie ma protest lekarzy uderzac w pacjentow (przypomne, ze protest kolejarzy mial uderzyc w pasazerow), to w kogo ma uderzac protest lekarzy, zeby byl zauwazony?


Śr paź 03, 2007 19:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 02, 2007 10:22
Posty: 1324
Post 
A co to lekarze to jakaś uprzywilejowana kasta? :o :o :o
Obecne ich żądania płacowe w biednym bądź co bądź kraju, jakim jest obecnie Polska są zdumiewające.
Chcą zarabiać jak ich koledzy w Unii? Jazda do Unii. Nikt ich tu nie trzyma.
Swoją egoistyczną postawą narażają życie ludzkie i mają to w d.... .
Precz z takimi lekarzami!!!!


Śr paź 03, 2007 19:28
Zobacz profil
Post 
Racja! precz!!....znachorów, chiromatów, uzdrowicieli wszelkiej maści u nas ci dostatek :D :lol:
Ten biedny kraj w zamian zafunduje sobie płot odzielający wybrańców narodu od ciemnego ludu za bagatelka 5,5 mln złotych :D :D


Śr paź 03, 2007 19:56

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
godunow napisał(a):
Pomoc socjalna to wcale nie jest wymysł socjalizmu czytaj komunizmu...


Dlaczego "czytaj komunizmu"? Socjalizm to socjalizm, a komunizm to komunizm. A np. w Wikipedii socjalizm definiowany jest następująco:

Cytuj:
Socjalizm (łac.societas - wspólnota) - wieloznaczne pojęcie, odnoszące się do prób zmniejszenia nierówności społecznych i upowszechnienia świadczeń socjalnych, lub poddania gospodarki kontroli społecznej (poprzez instytucje państwowe, samorządowe, korporacyjne lub spółdzielcze). Częścią wspólną wszystkich odmian socjalizmu jest (częściowe lub całkowite) odrzucenie idei kapitalistycznego wolnego rynku, ograniczenie własności prywatnej oraz promowanie idei sprawiedliwości społecznej.


Po co wymyślać jakąś nowomowę? Jak ktoś jest socjalistą, to niech się tego nie wstydzi. Nawet moderatorzy nie cenzurują tego określenia (tak jak chociażby "faszysta"), więc najwyraźniej nie jest ono obraźliwe ;)


Śr paź 03, 2007 21:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Alus napisał(a):
Racja! precz!!....znachorów, chiromatów, uzdrowicieli wszelkiej maści u nas ci dostatek :D :lol:


A jak i ci zastrajkują? To może lepiej od razu chorych do Unii wyrzucimy :D


Śr paź 03, 2007 22:00
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
No i wychodzi na to, ze twoim zdaniem lekarze za pozno zdecydowali sie na taka forme protestow

Nasuwa się pytanie, czy za późno, czy celowo?
Inną kwestią to fakt, iż dopiero teraz można swobodnie wyjeżdżać za pracą i zachęceni korzystną alternatywą zaostrzyli formę strajku oraz żądania.
Nic się nie dzieje bez przyczyny.
Cytuj:
przypomne, ze protest kolejarzy mial uderzyc w pasazerow

Świetnie, że to napisałaś(łeś)!
Różnica jest tu zasadnicza.
Pasażer może zamiennie wybrać PKS, samochód prywatny kolegi, lub w najgorszym wypadku taksówkę.
Kolejarze narazili pasażerów przede wszystkim na niewygody i dyskomfort psychiczny.
A pacjent szpitalny - leżący jak kłoda - jaki ma wybór i na co jest narażony?
Czy Ty masz choć trochę wyobraźni, że takie sytuacje próbujesz - na obronę lekarzy - porównywać?
Widocznie u Ciebie (jak i u lekarzy) pasażer i umierający lub ciężko chory pacjent, to jedno i to samo.
Nie dziwota więc, że tak bezdusznie medycy podchodzą do całego tego zamieszania.
Pacjent jest dla nich li tylko przedmiotem a nie podmiotem.
Kamala, zastanów się co Ty wypisujesz, bo będę miał brzydkie podejrzenie, iż jesteś lekarzem, lub z rodziny lekarzy a takiego stronniczego i nieobiektywnego adwersarza to ja nie chcę.
Proszę się ujawnić, a nie zgrywać obiektywnego i nie zainteresowanego w sprawie dyskutanta.
My przede wszystki rozmawiamy tutaj jako byli, aktualni i przyszli pacjenci szpitali, lub mający kiedyś, obecnie lub w przszłości kogoś bliskiego w tej placówce.


Cz paź 04, 2007 7:26
Post 
A jak mi zastrajkują??? ....a po co ja płacę przez lata podatki dla wybrańców narodu??...własnie po to by potrafili rozwiązywać, zapobiegać takim sytuacjom.
Każda kolejna ekipa rzadząca spycha, olewa, problem służby zdrowia i tylko wykorzystuje do swoich koniunkturalnych celów politycznych.
Gdy lekarze i pielegniarki strajkowali przed 2005r, panowie Kaczyńscy "wspierali je duchowo", robili wspólne fotki, rzucając przy tym gromy na "skorumpowaną lewicę" a aktualnie znaleźli swoje remedium - "z przestępcami nie rozmawiają" a lekarstwem są kamasze.
"Brzydkie podejrzenie, że jesteś lekarzem"...w IV RP podejrzanym jest być lekarzem, prawnikiem, intelektualistą, bogatym...bo wszyscy oni żerują na biednym ludzie...
- "Dla nas ludzi Partii, troska o prostego człowieka......jest sprawą Najświetszą: 1950r B. Bierut.
- "Dla nas te wybory sa szansą, by raz na zawsze skończył się system kast, rządów salonów" J. Kaczyński, X.2007.
http://www.tvn24.pl/1,251,24,35134089,9 ... forum.html
I tak od lat panowie władza walczą o nasz interes, napuszczając jedne grupy społeczne na drugie....."wrogów ludu"


Cz paź 04, 2007 8:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytuj:
Owszem, ale skladka na ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech to ok 15% zarobkow. A i tak musisz z wlasnej kieszeni doplacac. Np. raz na kwartal 10 Euro za wizyte u lekarza, do lekarstw itd.

Ja z renty płacę skłądkę zdrowortną dorabiam płacę składke. zdrowotną
Ideę do apteki ( niestety choruję na choroby przewlekłe ) płacę w aptece...
Komu mam jescze płacić.. Iðe do lekarza średnio raz w miesiącu.. po wypisanie recepty.. też mam płacić..??
Płace składkę zdrowotna do budżetu IV najjasniiejszej Rzeczypospolitej Obojga Ptaków która nie umie zorganizować opieki zdrowotnej za pieniądze podatnika..

No i tak na marginesie 10 euro dla Niemca kwartalnie to mniej niz jedna godzina pracy.. w Niemczech . Ilu ludzi w Polsce zarabia 10 Euro na godzinę..???
Zdecydowana mniejszość.. Wielu 10 Euro zarabia za dniówkę czyli 800 pln na miesiąc.. (20 dni roboczych)


Cz paź 04, 2007 8:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytuj:
A co to lekarze to jakaś uprzywilejowana kasta? WoooW WoooW WoooW
Obecne ich żądania płacowe w biednym bądź co bądź kraju, jakim jest obecnie Polska są zdumiewające.
Chcą zarabiać jak ich koledzy w Unii? Jazda do Unii. Nikt ich tu nie trzyma.
Swoją egoistyczną postawą narażają życie ludzkie i mają to w d.... .
Precz z takimi lekarzami!Wykrzyknik!

Przypomina mi to powiedzenie
Kowal zawinił powiesili bogu ducha winnego cygana


Cz paź 04, 2007 8:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 292 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL