Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 17, 2024 8:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 449 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 30  Następna strona
 Wielcy i znani odchodzą, ale pozostaną w pamięci! 
Autor Wiadomość
Post 
Oszczedźcie sobie...nie prościej napisać "niedoszły morderca" :diabel:


Pn lip 14, 2008 19:15
Post 
Alus napisał(a):
Oszczedźcie sobie...nie prościej napisać "niedoszły morderca" :diabel:

Tak daleko to nawet ja nie mogłem pójść. :x
Alus, ale sobie pozwoliłaś. :oops:
Przemawia przez Ciebie wściekłość , a nie racjonalne myślenie.
My tylko analizujemy sytuację i nic więcej, a że wnioski są niemiłe, to inna strona medalu.


Pn lip 14, 2008 21:07
Post 
"My tylko analizujemy"...niewiniątka......"wściekłość"?.. .nad takimi paranoicznymi "analizatorami" wypada się tylko pochylić z litością, powierzając Bożemu Miłosierdziu.


Pn lip 14, 2008 21:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Alus napisał(a):
Oszczedźcie sobie...nie prościej napisać "niedoszły morderca" :diabel:

Dla mnie nie prościej, nawet by mi to określenie nie przyszło na myśl. Użyłem tylko słowa "sprawca", a to nie to samo.

Jak widać, ciebie Alus to bawi.
Życzliwa rada, zwróć uwagę na przyszłość jakich emotek używasz:
    :diabel: ma nazwę : diabel :

To przypadek, czy freudowska podświadomość?

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Pn lip 14, 2008 21:17
Zobacz profil WWW
Post 
Cytuj:
To przypadek, czy freudowska podświadomość?

Załóżmy, że to małe faux pass.


Pn lip 14, 2008 21:24

Dołączył(a): Wt sty 31, 2006 9:38
Posty: 342
Post 
Kamala napisała
Cytuj:
Odpowiedzi nie oczekuje, a przed panem profesorem Geremkiem chyle glowe.

Raczej mało znany był fakt udziału prof Geremka w Konwencie opracowującym Konstytucje europejska , która zreszta poszła do kosza po przegranych referendach. W tej Konstytucji nie było miejsca dla Pana Boga , dla chrześcijańskich korzeni Europy. Nie słyszałem, aby prof Geremek walczył o te korzenie , o odniesienie w Konstytucji do Pana Boga.
Jan Paweł II , teraz Benedykt XVI czynili i czyni wszystko dla powrotu do chrześcijańskich korzeni Europy. Prof Geremek miał wiele zasług, brał udział w tworzeniu historii. Trudno jednak podziwiać mi człowieka , biorącego udział w karczownaiu chrześcijaństwa w Europie. Sa tacy którym sie to karczowanie podoba i im zostawmy zachwyty i peany medialne..... . Jak to celnie określił pewien publicysta : Dzisiaj Bronisław Geremek stoi już przed Stwórcą (lub Wielkim Architektem, jak chcieliby liczni przyjaciele pana profesora), przed którym zdaje relację ze swojego życia i niech będzie to podsumowaniem sprawy.
Memento mori.


Wt lip 15, 2008 6:46
Zobacz profil
Post 
Biegli jeszcze nie znają przyczyn wypadku, ale "kundelki" Stasio i osiris już wiedzą lepiej i szczekają ile wlezie.
Ja natomiast wiem z jakiej sfory jesteście - sfory tzw. katolików, ale bynajmniej nie chrześcijan.


Wt lip 15, 2008 7:15

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 7:25
Posty: 325
Post 
shark napisał(a):
Biegli jeszcze nie znają przyczyn wypadku, ale "kundelki" Stasio i osiris już wiedzą lepiej i szczekają ile wlezie.
Ja natomiast wiem z jakiej sfory jesteście - sfory tzw. katolików, ale bynajmniej nie chrześcijan.
To jest sfora ludzi myślących, którzy nie potrzebują "autorytetów" podpisujących się pod listami poparcia dla innego "autorytetu". To jest sfora ludzi uważająca, że pierwszym darem Ducha św. jest rozum, który pozwala dostrzec pewną medialną niesprawiedliwość: jeśli chłopak w wieku 19 lat zderzy się czołowo z samochodem dostawczym, to prasa napisze o nieodpowiedzialności "zabójcy", a jeśli to samo przydarzy się "autorytetowi" to nikomu takie epitety nie przyjdą na myśl (ostatnio media życzliwie oceniały jakiegoś gościa z TVN Turbo, który postawił ściąć drzewo jadąc pożyczonym Ferrari). To jest sfora ludzi, która potrafi się spierać i oceniać wyczyny "swoich" pisarzy, publicystów itp (np. Ziemkiewicza, Łysiaka, Michalkiewicza, JKM'a, Sakiewicza itd.).

I nawiązując jeszcze raz do wypowiedzi sharka - to jest forum dyskusyjne kolego, a nie książka kondolencyjna. Jeśli odczuwasz potrzebę uczczenia pamięci Zmarłego na tym forum, załóż odpowiedni temat i napisz to, co czuje Twoje serce, a inni się dołączą. "Sfora kundelków" na pewno zachowa się zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

_________________
wiara to pewność bez dowodu


Wt lip 15, 2008 7:38
Zobacz profil
Post 
Shark, zamiast obrażać i wyzywać adwersarzy czytaj co ktoś napisał.
Cytuj:
ale jeżeli przyjmiemy, że to nie zawał, nie zasłabnięcie, nie nagła niedyspozycja , nie awaria, nie zamach na jego życie,

To jest hipoteza a nie pewność.
Nie wiedzieć czemu POlacy ze znanej opcji mają jakaś dziwną łatwość pisania inwektyw.
Wataha, swora, kundle.
Shark poszukaj po forum, czy ja kiedyś Was wyzywałem, za to Wy używacie wobec swoich oponętów najgorszych wyzwisk i inwektyw.
Dla Was to bułka z masłem.
Trzymacie ten poziom skutecznie.


Wt lip 15, 2008 7:39
Post 
Robur....wypowiedzi niektórych na tym forum niezbicie świadczą, że gdy nie ma Boga w sercy, to zadne deklaracje, Konstytucje, zapewnienia, są martwe.
- "Będziesz miłował...a bliźniego swego jak siebie samego".
A wypowiedzi co poniektórych userów aż ociekają miłością do bliźniego...."wyprane z rozumu mózgi", "prawdy moralne z teczek esbeckich".....
A jak się mylisz w kwestii stanowiska prof. do chrześcijańskich korzeni Europy, to przeczytaj :)
http://www.rp.pl/artykul/162772.html


Wt lip 15, 2008 8:15

Dołączył(a): Wt sty 31, 2006 9:38
Posty: 342
Post 
Alus napisał(a):
Robur....wypowiedzi niektórych na tym forum niezbicie świadczą, że gdy nie ma Boga w sercy, to zadne deklaracje, Konstytucje, zapewnienia, są martwe.
- "Będziesz miłował...a bliźniego swego jak siebie samego".
A wypowiedzi co poniektórych userów aż ociekają miłością do bliźniego...."wyprane z rozumu mózgi", "prawdy moralne z teczek esbeckich".....
A jak się mylisz w kwestii stanowiska prof. do chrześcijańskich korzeni Europy, to przeczytaj :)
http://www.rp.pl/artykul/162772.html


O ! Tego wywiadu nie czytałem, w sumie interesujący. Jan Paweł II wzywał ludzi niewierzących do przyjęcia wspólnego dziedzictwa chrześcijańskiego jako podstawy istnienia Europy. Oriana Falacci barwna postać, która przeszła droge od wściekłej feministki do chrześcjańskiej ateistki (podarowała swoja biblioteke Benedyktowi XVI) reprezentowała podobne zdanie co prof Geremek. Nie odbiega to też od prób przywróceni korzeni chrześcijańskichw Kościołowi przez Benedykta XVI.
Prof Geremek ma racje o elemencie wiążącym Europę i nie jest tu osamotniony. Sądzę jednk ,że nie myle się w ocenie , przynajmniej za bardzo.

Cytuj:
Zapomniano o Europie chrześcijańskiej, która miała wspólne odwołanie nie tylko do religii, ale także do obyczaju, do wytworzonego wtedy prawa, języka, symboli. Przybysz z europejskiego kraju, który w tamtym czasie znalazł się w innym kraju europejskim, mógł czuć się tam u siebie. Proces budowania Europy politycznej każe nam, politykom, stawiać sobie pytania o tożsamość z dużą siłą.
To właśnie piękna epoka christianitas, wspólna łacina, wiara, zwyczaje.
Jest pewna różnica między uznaniem kulturowych korzeni chrześcijańskich, a wiara w Boga. Tu mamy cały kłopot. Zbyt wiele wskazuje na to , że miał cokolwiek inne pojecie o Stwórcy, które stoi w sprzeczności z chrześcijaństwem. Być może ten wywiad jest próbą zawrócenia z pewnej drogi, na horyzoncie widać bowiem klęskę idei europejskiej w stylu obecnie wdrażanym. Te tajemnice prof Geremek zabrał ze soba do grobu. Bardziej od jednego wywiadu przekonałyby mnie fakty z życia prof Geremka świadczące o czynach w tym kierunku.
Pare godzin po wypadku ogladałem TVN24. Sekielski zapytał tam europosła Marcina Libickiego w stylu dośc gresywnym, co sądzi o swoim przeciwniku. Ten sie obruszył, zaproponował rozmowe o różnicach które istaniały za 6 tygodni. Dalej senator Gowin dodał ,że wizje prof Geremka nie odpowiadały PO, dlatego nie startowałon z list PO. Marcin Libickiego można łączyć z tradycja ktolicką , ale sentora Gowina z otwartym katolicyzmem i to bardzo współcesnym. Jak widać , ani jeden , ani drugi nie utożsamiał się z opcja prof Geremka. To już jakiś sygnał od ludzi znających politykę europejską i pewne koneksje od kuchni , nie tylko z gazet.

Niemniej wywiada ciekawy , dający do zastanowienia , może to sygnał zwrotu w myśleniu pewnych elit europejskich ?


Wt lip 15, 2008 10:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Alus napisał(a):
nad takimi paranoicznymi "analizatorami" wypada się tylko pochylić z litością, powierzając Bożemu Miłosierdziu.


Amen.


Wt lip 15, 2008 10:03
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
nad takimi paranoicznymi "analizatorami" wypada się tylko pochylić z litością, powierzając Bożemu Miłosierdziu.

Problem w tym, że w wielu przypadkach dotyczących sympatyków PO można dojść do podobnej konstatacji. Amen.


Wt lip 15, 2008 10:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Niedawno śp. Wielkiemu Architektowi wypsło się (chyba niechcący, wiek robi swoje), że największymi sukcesami obecnego rządu jest poprawienie wizerunku Polski i (sic!) opóźnienie negocjacji w sprawie Tarczy. Z kolei ministrowi Sikorskiemu, też się wypsło (chyba też niechcący, brak profesjonalizmu prędzej czy później musi wyleźć) że konsultował negocjacje w sprawie Tarczy z śp. Wielkim Architektem.
Wielkie zasługi niewątpliwie ma śp. Wielki Architekt dla Polski. A o wielu nigdy się nie dowiemy!

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Wt lip 15, 2008 11:35
Zobacz profil WWW
Post 
Jest wiele nieodościgłych wzorców, które dla naszego dobra lepiej nie doścignąć. :D


Wt lip 15, 2008 11:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 449 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 30  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL