Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 15:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Jednomandatowe Okregi Wyborcze - szansa dla Polski. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lis 24, 2004 7:58
Posty: 13
Post Jednomandatowe Okregi Wyborcze - szansa dla Polski.
Zapoznajcie sie z ideami obywatelskiego Ruchu n/rz JOW na jego oficjalnej witrynie internetowej www.jow.pl lub na stronie studenckiej www.popieramjow.pl
Nie jestem ani zadnym dzialaczem tego ruchu, ani politykiem, ani nawet spolecznikiem, ale widze w realizacji jedynego celu jaki ruch chce zrealizowac szanse na to by moj udzial w glosowaniu w wyborach do parlamentu mial sens. Widze w porzadnej ordynacji wyborczej rowniez szanse na zmiane obecnego stanu rzeczy. Nie bede sie tu rozpisywal o tym o czym wszyscy wiecie. Po prostu chcialem sie z wami podzielic tym co uwazam za wazne dla wszystkich Polakow. Uwazam ze to nasz "zloty rog" - nie przespijmy i nie przetanczmy. I ogromna prosba - jesli dostrzezecie w JOW to samo co ja rozmawiajcie z ludzmi o tym i informujcie innych o tym.
Pozdrawiam.


Śr lis 24, 2004 9:13
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 28, 2004 21:55
Posty: 89
Post 
Osobiście jestem ZA jednomandatowymi okręgami wyborczymi. Obecny system ważam za nieco chory i mało skyteczny. Nie jest to bynajmniej żaden ukłon z mojej strony w stronę PO ale Tu akurat się z nimi zgadzam.
Powiem więcej- zmniejszenie liczby posłów o połowę-Tak :)
To napewno nie bedzie lekiem na całe zło w naszek polityce ale napewno uczyni ją nieco bardziej przejżystą


Cz gru 16, 2004 23:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Dlaczego jestem przeciwnikiem JOW...
Przyczyny są trzy:
- wymóg zmiany Konstytucji
- niska reprezentatywność opozycji
- gdyby według tej ordynacji odbyły się według tej ordynacji w 2001 roku SLD miałoby 65-80 % miejsc w Sejmie, PSL, PO trochę no i po kilku posłów LPR, PiS i Samoobrona. Dowodem jest wynik wyborów do Senatu w okręgach 2-4 mandatowych, przy możliwości oddania 3 głosów (o ile dobrze pamiętam) - SLD-UP dostało 75 % miejsc, Blok Senat 2001 15 %, a pozostałe partie po kilka mandatów.
Nie może być tak, że partia mająca poparcie 40 % dostaje 80 % mandatów, a partia mająca 10 % z mało znanymi nazwiskami 3 % mandatów.


Cz gru 23, 2004 22:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 26, 2005 18:08
Posty: 51
Post 
Meritusie, a taka sprawa, jak większa odpowiedzialność (o ile w d***kracji coś takiego w ogóle istnieje...) wybrańca przed wyborcami wynikająca z jasności wyboru konkretnie jego, a nie listy, Pana nie rusza?


Wt lut 01, 2005 0:02
Zobacz profil ICQ
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL