Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 18:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Biskup broni gejów 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 22, 2006 8:03
Posty: 19
Post 
Str_anger napisał(a):
Matriksie temu co napisałeś w ostatnim poście nikt nie zaprzecza lecz grzechem nie jest pokusa, sam Jezus był kuszony i jeśli można to tak nazwać był w stanie pokusy


Jezus był kuszony przez diabła. A to, co rozważamy to pokusy wynikające z naszych pożądliwości, wg słów:
"To własna pożądliwość wystawia każdego na pokusę i nęci" (Jk 1,14)
Tych słów do Jezusa nie zastosujemy, bo Jezus jako jedyny z ludzi był bez grzechu. Nie chodzi tu o pokusy "z zewnątrz" czyli diabelskie, bo one mają zupełnie inną naturę.


Wt lut 28, 2006 15:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 11, 2005 22:51
Posty: 15
Post 
Matriks napisał(a):
Jezus był kuszony przez diabła. A to, co rozważamy to pokusy wynikające z naszych pożądliwości, wg słów:
"To własna pożądliwość wystawia każdego na pokusę i nęci" (Jk 1,14)
Nie chodzi tu o pokusy "z zewnątrz" czyli diabelskie, bo one mają zupełnie inną naturę.

Matriksie nie przeczytałeś mojego ostatniego postu ze zrozumieniem :( Gdybyś czytał ze zrozumieniem zauważyłbyś:

1. Jezus zaczął łaknąć = pokusa fizyczna

Tak samo jak twoja\moja np. gdy patrzymy na dziewczynę która wzbudza w nas pożądanie

2. Diabeł zaczął go kusić = atakować na podstawie potrzeby czysto ludzkiej Jezusa

Tak samo jak ciebie\mnie gdy patrzymy na ową dziewczynę

3. Jezus mógł skorzystać z jego propozycji lub nie 8)

A na dodatek odrywasz wersety od reszty pisma św.

Dla mnie to jest oczywiste jak 2+2=4

Ps. A co do wersetów z listu św. Jakuba -- "To własna pożądliwość wystawia każdego na pokusę i nęci" (Jk 1,14)

To jest moja (szybka) interpretacja:

Na skutek grzechu pierworodnego nasza natura została okaleczona\zdeformowana, jest ona skłonna do grzechu a tą skłonnością jest pożądliwość, którą wykorzystuje diabeł przeciwko nam.

Matriks napisał(a):
Tych słów do Jezusa nie zastosujemy, bo Jezus jako jedyny z ludzi był bez grzechu.

Tak a to ciekawe ponieważ pismo św. mówi:

„Mając więc wielkiego arcykapłana, który przeszedł przez niebiosa, Jezusa, Syna Bożego, trzymajmy się mocno wyznania. Nie mamy bowiem arcykapłana, który by nie mógł współczuć ze słabościami naszymi, lecz doświadczonego we wszystkim, podobnie jak my, z wyjątkiem grzechu.” HEBR. 4,14-15 (BW)

No właśnie bracie -- Jezus był prawdziwym człowiekiem z krwi i kości który podlegał „prawu ziemskiemu” tak samo jak my, oprócz grzechu! Jego natura nie była skażona, mógł zgrzeszyć, mógł ulec pokusie. A pokusa sama w sobie nie jest grzechem gdyby tak było Jezus nie byłby bez grzechu to jest logiczne.

_________________
... Zło nie wybiera stron ONO wybiera nas ...
... Get Ready? Fight! ...


Wt lut 28, 2006 17:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 22, 2006 8:03
Posty: 19
Post 
Str_anger napisał(a):
Matriksie nie przeczytałeś mojego ostatniego postu ze zrozumieniem :( Gdybyś czytał ze zrozumieniem zauważyłbyś:

1. Jezus zaczął łaknąć = pokusa fizyczna

Tak samo jak twoja\moja np. gdy patrzymy na dziewczynę która wzbudza w nas pożądanie

2. Diabeł zaczął go kusić = atakować na podstawie potrzeby czysto ludzkiej Jezusa

Tak samo jak ciebie\mnie gdy patrzymy na ową dziewczynę

Wiesz, co Ty tu wyżej napisałeś? Że Jezus miał grzeszną naturę tak jak każdy inny człowiek (jak ja i Ty). Zrobiłeś znak równości między głodem i pragnieniem a pożądliwym patrzeniem na kobietę. Jezus był (i jest) jednocześnie: prawdziwym (ale nie "zwykłym") człowiekiem i prawdziwym Bogiem. Czuł pragnienie, głód, zmęczenie itd. Ale poczucie głodu czy zmęczenie nie jest grzechem. Grzechem może być nadmierny apetyt (obrzarstwo), albo nadmierna chęć wypoczynku (lenistwo). Tego Jezus nie miał. Tak więc pokusy diabelskie nie dotyczyły Jego pożądliwości, bo ich nie miał. Natomiast każdego z nas kusi własna pożądliwość. A skąd ta pożądliwość?
Św. Paweł w Rz 7,8 pisze: "Z przykazania tego czerpiąc podnietę, grzech wzbudził we mnie wszelakie pożądanie. Bo gdy nie ma Prawa, grzech jest w stanie śmierci". Czyli pożądanie wzbudza grzech! Podobnie mówi Hbr 12,1 ("... grzech, który nas zwodzi ...").
A skąd ten grzech? W Rz 7,23 Paweł powiada: "W członkach zaś moich spostrzegam prawo inne, które toczy walkę z prawem mojego umysłu i podbija mnie w niewolę pod prawo grzechu mieszkającego w moich członkach".
Czyli grzech mieszka w naszych członkach. Stąd grzech ten kusi nas i zwodzi i wzbudza w nas wszelkie pożądanie. Oczywiście tak dzieje się, gdy żyjemy według ciała a nie według Ducha ("postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała" Ga 5:16), bo "ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy" (Ga 5,24-25).

Jezus natomiast był we wszystkim do nas podobnym oprócz grzechu, jak sam przytoczyłeś.
Czy zrozumiałeś to wszystko? Inaczej chyba już napisać jaśniej nie potrafię, a wierzę że i to Bóg Ci objawi.

Str_anger napisał(a):
A na dodatek odrywasz wersety od reszty pisma św.

Myślę, że zbyt pochopnie próbujesz oceniać bliźniego swego.

Str_anger napisał(a):
Dla mnie to jest oczywiste jak 2+2=4

"Gdyby ktoś mniemał, że coś wie, to jeszcze nie wie, jak wiedzieć należy" - 1 Kor 8,2

Str_anger napisał(a):
Ps. A co do wersetów z listu św. Jakuba -- "To własna pożądliwość wystawia każdego na pokusę i nęci" (Jk 1,14)

To jest moja (szybka) interpretacja:

Na skutek grzechu pierworodnego nasza natura została okaleczona\zdeformowana, jest ona skłonna do grzechu a tą skłonnością jest pożądliwość, którą wykorzystuje diabeł przeciwko nam.

Prawie dobrze :) Z tym, że pożądliwość sama nas kusi i nęci. Diabeł też nas kusi, ale to kuszenie trochę inaczej przebiega, i zupełnie inaczej się z tym kuszeniem rozprawiać należy: mocni w wierze mamy się mu przeciwstawiać a on ucieknie od nas (por. 1P 5,8-9 oraz Jak 4,7).

Str_anger napisał(a):
No właśnie bracie -- Jezus był prawdziwym człowiekiem z krwi i kości który podlegał „prawu ziemskiemu” tak samo jak my, oprócz grzechu! Jego natura nie była skażona, mógł zgrzeszyć, mógł ulec pokusie. A pokusa sama w sobie nie jest grzechem gdyby tak było Jezus nie byłby bez grzechu to jest logiczne.

Mógł ulec pokusie diabelskiej, ale nie mógł ulec pokusie cielesnej, bo Jego natura ludzka była bez grzechu (który by mieszkał w Jego członkach). Jeśli tej różnicy nie widzisz, to trudno. Myślę, że wyjaśniłem jak potrafię. Ty przeinterpretujesz jak umiesz. Słów wystarczy. Mam nadzieję że i to Bóg Ci objawi. Z mojej strony EOT.
Pozdrawiam w Panu Jezusie i życzę owocnego okresu Wielkiego Postu i Świąt Wielkanocnych. Ja w ramach postanowień wielkopostnych odpuszczam sobie internet :)
Pozdrawiam :-D


Śr mar 01, 2006 10:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 11, 2005 22:51
Posty: 15
Post 
Matriks napisał(a):
Wiesz, co Ty tu wyżej napisałeś? Że Jezus miał grzeszną naturę tak jak każdy inny człowiek (jak ja i Ty). Zrobiłeś znak równości między głodem i pragnieniem a pożądliwym patrzeniem na kobietę.

Sorry pomyliłem się zamiast napisać pokusa napisałem pożądanie (mój błąd)
Matriks napisał(a):
Tak więc pokusy diabelskie nie dotyczyły Jego pożądliwości, bo ich nie miał. Natomiast każdego z nas kusi własna pożądliwość. A skąd ta pożądliwość?

Musimy zadać sobie podstawowe pytanie czym jest:

Pokusa -- http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/101_duchowosc_19.html

Pożądliwość -- http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/audiencje/ag_30041980.html

_________________
... Zło nie wybiera stron ONO wybiera nas ...
... Get Ready? Fight! ...


Śr mar 01, 2006 14:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 22, 2006 8:03
Posty: 19
Post 
Str_anger napisał(a):
Sorry pomyliłem się zamiast napisać pokusa napisałem pożądanie (mój błąd)

Czy napisałbyś "pokusa", czy "pożądanie" to i tak sens Twojej wypowiedzi nie zmieniłby się. Moja odpowiedź również. Dlaczego? Ano dlatego, że Jezus nie miał i nie mógł mieć pokus cielesnych, ponieważ w Jego członkach nie mieszkał grzech. W naszych mieszka, i dlatego wzbudza pożądanie, a pożądanie nas kusi i nęci. Tym Jezus różni się w swoim człowieczeństwie od nas.

Str_anger napisał(a):

Dobrze. Zadaj sobie pytanie, spróbuj znaleźć odpowiedź i później napisz. Tylko spróbuje odpowiedzieć sobie nie tylko "czym jest" ale również "jakie rodzaje są, z czego wynikają i jak je należy pokonywać".
Zapewniam Cię, że w Słowie Bożym znajdziesz wyczerpujące odpowiedzi na te pytania.
To już chyba moje ostatnie wejście przed posypaniem mej głowy popiołem, więc Ci już zapewne nie odpowiem. A więc "czuwaj!".


Śr mar 01, 2006 15:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL