Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 8:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Dziewczynka uratowała 100 osób przed tsunami 
Autor Wiadomość
Post Dziewczynka uratowała 100 osób przed tsunami
Oto dlaczego warto uczyć się geografii.
Wirtualna Polska napisał(a):
Mała Angielka, która na wyspie Phuket w Tajlandii spędzała z rodzicami i 7-letnią siostrą wakacje, uratowała życie około 100 osobom, ponieważ nauczyciel geografii nauczył ją, jak przewidzieć tsunami - podał brytyjski dziennik "The Sun".

10-letnia Tilly, którą "The Sun" nazwał "aniołem z plaży", oceniła w niedzielę, że lada chwila fala tsunami uderzy w wybrzeże wyspy. Byłam na plaży, kiedy woda zaczęła się dziwnie zachowywać: były w niej bąbelki i zaczęła się nagle cofać. Zrozumiałam, że to co się dzieje, to zbliżające się tsunami i powiedziałam o tym mamie - opowiadała dziewczynka.

Wcześniej nauczyciel geografii nauczył ją, że od momentu cofnięcia się wód morza do nadejścia fal tsunami pozostaje około 10 minut.

Dzięki spostrzegawczości Tilly, z plaży i pobliskiego hotelu ewakuowano wszystkich ludzi.

W każdym razie bardzo przedsiębiorcza musiała być jej mama. Podejrzewam, że większość osób zbyło by rewelacje tej małej dziewczynki. :)


So sty 01, 2005 13:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
ostatnio coraz rzadziej rodzicow interesuje co ich dzieci cha im powiedziec... a czasem warto wysluchac dziecka... bo moze wlasnie chce nam powiedziec cos bardzo waznego?

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


N sty 09, 2005 23:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL