Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Prawo do posiadania broni 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 15:12
Posty: 660
Post Prawo do posiadania broni
Ostatni zamach w biurze PIS na nowo wywołał dyskusję n.t posiadania broni. SLD wysunęło wniosek http://www.fakt.pl/SLD-chce-zakazu-bron ... 050,1.html

Co sądzicie o prawie do posiadania do broni. Czy powinno być ono powszechne czy też nie ?
KRK się w tej sprawie kiedyś wypowiadał ?

Ja uważam ,że jak najbardziej powinna być dostępna. Polski obywatel jest praktycznie bezbronny wobec bandytów. A o jakości pracy policji to nawet lepiej nie wspominać. Wystarczy wspomnieć rady jakie daje typu : "nie przeszkadzaj przestępcy w pracy i siedź cicho".
Nowy Testament wskazuje ,że apostołowie Jezusa sami nosili broń. Jedynie jego interwencja podczas aresztowana zapobiegła krwawej jatce.
Historia pokazuje też ,że społeczeństwa uzbrojone są trudniejsze w podboju. W Afganistanie do dziś nie daje się zaprowadzić porządku , bo praktycznie każdy ma tam broń. Natomiast tacy żydzi podczas II WŚ broni nie mieli , no i naziści mogli z nimi robić co chcieli.


Wt paź 26, 2010 10:13
Zobacz profil
Post Re: Prawo do posiadania broni
Więcej Ryszardów C i podnoszenie podatku dla obywateli, bo ktoś musi utrzymac zwielokrotnione szeregi ochrony polityków.....sama radość...


Wt paź 26, 2010 10:48
Post Re: Prawo do posiadania broni
Dla mnie powszechna broń to czysta głupota i nieopowiedzialność. Pewnikiem jest że odsetek zabójstw by wzrósł, bezpieczeństwa to by nie zwiększyło wręcz przeciwnie a przestępczość tylko by zyskała. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że gdyby broń była dostępna i powszechna to tylko pod moim blokiem już by nieraz była użyta i pare osób już by było pozbawionych życia. A tak kończyło się tylko na rękoczynach albo nożu czy pałce. Wcale nie jest tak że jak będziemy posiadać broń palną to w takim społeczństwie będziemy się czuć bezpieczniej, raczej odwrotnie.


Wt paź 26, 2010 10:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 15:12
Posty: 660
Post Re: Prawo do posiadania broni
Cytuj:
Dla mnie powszechna broń to czysta głupota i nieopowiedzialność. Pewnikiem jest że odsetek zabójstw by wzrósł, bezpieczeństwa to by nie zwiększyło wręcz przeciwnie a przestępczość tylko by zyskała. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że gdyby broń była dostępna i powszechna to tylko pod moim blokiem już by nieraz była użyta i pare osób już by było pozbawionych życia. A tak kończyło się tylko na rękoczynach albo nożu czy pałce. Wcale nie jest tak że jak będziemy posiadać broń palną to w takim społeczństwie będziemy się czuć bezpieczniej, raczej odwrotnie.


A tym nożem to nie można zabić ? Jakoś ludzie się wzajemnie nie zadźgali na śmierć , mimo ,że wiedzą jak nóż użyć. Dlaczego zakładasz ,iż danie ludziom broni wyzwoli jakieś dzikie instynkty.

Mogę się założyć Ryszard C. miał broń nielegalnie zdobytą. I taka jest prawda ,żadne zakazy nie podziałają na bandytów jego pokroju. Zaszkodzą jedynie obywatelom ,pozbawionych form obrony.

Wszystkie masakry w szkołach dokonane przez różnych świrów miały miejsce w strefach "bez broni". Gdyby ona była (broń) taki szaleniec zastrzeliłby może 1 -2 osoby , a potem zginąłby od kul.


Wt paź 26, 2010 12:58
Zobacz profil
Post Re: Prawo do posiadania broni
Powszechny dostęp do broni zrównuje szanse - w tej chwili bandyta ma łatwą przewagę. I to jest argument ZA.
Są jednak dwa argumenty przeciw - jednym są dzieci, drugim pijacy. Jedni i drudzy mogą być niebezpieczni z bronią - znacznie bardziej niż teraz.

Stanowisko w sprawie broni to efekt rozważenia tych ZA i PRZECIW. Wydaje się że byłoby rozsądne gdyby w jakiś sposób broń była limitowana, jednak by dostęp dla przebadanych i porzadnych obywateli był łatwiejszy.

BTW - nie wiem czy wiecie, ale istnieje coś takiego jak broń pneumatyczna. Zasada działania jest podobna jak w wiatrówce, ale szybkość i energia pocisku zbliżona do broni palnej.
W Polsce trzeba mieć na to zezwolenie ale - uwaga ! - zezwolenie dostaje się na podstawie wniosku, organy państwa nie mają prawa do odmowy.


Wt paź 26, 2010 14:12

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Prawo do posiadania broni
Broń powinna być dostępna dla wszystkich, ALE... nie dla Polaków. Dlaczego? Bo to społeczeństwo nie jest na to przygotowane. Nie jesteśmy w US and A gdzie broń palna była prawem człowieka od zarania dziejów. Gdyby w Polsce nagle zacząć sprzedawać broń tak jak ziemniaki to podejrzewam, że dochodziłoby do wielu niepotrzebnych zabójstw. Po prostu to społeczeństwo jest za głupie na to, by legalnie posiadać pistolety.

Argument o nożach itp. nic tu nie zmienia. Broń palna to nie tylko gadżet, ale też pewnego rodzaju prestiż, symbol władzy. Może spowodować u człowieka reakcje, których on sam się może nie spodziewać.

Dlatego dla broni palnej dla wszystkich mówię tak, ale dopiero wtedy, kiedy to Polacy do niej dojrzeją. Czyli za jakieś 500 lat.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Wt paź 26, 2010 14:27
Zobacz profil
Post Re: Prawo do posiadania broni
Mroczny Pasażer napisał(a):
Broń powinna być dostępna dla wszystkich, ALE... nie dla Polaków. Dlaczego? Bo to społeczeństwo nie jest na to przygotowane. Nie jesteśmy w US and A gdzie broń palna była prawem człowieka od zarania dziejów. Gdyby w Polsce nagle zacząć sprzedawać broń tak jak ziemniaki to podejrzewam, że dochodziłoby do wielu niepotrzebnych zabójstw. Po prostu to społeczeństwo jest za głupie na to, by legalnie posiadać pistolety.
To chyba nie poznałeś z bliska "społeczeństwa amerykańskiego" :D

Cytuj:
Argument o nożach itp. nic tu nie zmienia. Broń palna to nie tylko gadżet, ale też pewnego rodzaju prestiż, symbol władzy. Może spowodować u człowieka reakcje, których on sam się może nie spodziewać.
To Prawda.

Cytuj:
Dlatego dla broni palnej dla wszystkich mówię tak, ale dopiero wtedy, kiedy to Polacy do niej dojrzeją. Czyli za jakieś 500 lat.
Kolejny z kompleksami co do polskości... ależ was ta komuna skundliła...


Wt paź 26, 2010 14:34

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Prawo do posiadania broni
Cytuj:
Kolejny z kompleksami co do polskości... ależ was ta komuna skundliła...


A może jest inaczej?

Nie mówię, że Polacy to głupi naród, mówię, że jest za głupi na to, by dostać w łapy broń palną na każde zawołanie.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Wt paź 26, 2010 14:59
Zobacz profil
Post Re: Prawo do posiadania broni
ashkel86 napisał(a):
Jakoś ludzie się wzajemnie nie zadźgali na śmierć , mimo ,że wiedzą jak nóż użyć. Dlaczego zakładasz ,iż danie ludziom broni wyzwoli jakieś dzikie instynkty.

Tylko dlatego że w ostatniej chwili nadeszła pomoc. Gdyby Ci ludzie mieli wtedy broń skończyło by się tragicznie, a tak został tylko uraz na psychice i rozcięcie. Takich przypadków byłoby wiele w każdym większym mieście, zwłaszcza teraz kiedy przemoc jest produktem marketingowym a młodzież jest coraz bardziej agresywna.


Wt paź 26, 2010 15:24
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: Prawo do posiadania broni
Ja proponuje spojrzec na panstwa bardziej rozwiniete. Czy widac jakas swiatowa tendencje do zbrojenia narodow, czy raczej nie? Jesli juz mamy zostac calkowicie zamerykanizowani, to wypada rowniez te 10-15 procent czarnoskorych przyjac do Polski. Masa ludzi czeka na lepsze zycie, no i bedzie do kogo strzelac.
Ostatnie zdanie napisalem bo pomyslalem; skoro oni leca na stereopytach "o wolnosci czlowieka uzbrojonego", to i ja moge. :)
Juz gdzies nadmienilem, od 2-ch tygodni po Malmö lata jakis wariat z pistoletem i strzela do ludzi (nawet przez okna domow), a Szwecja o niebo spokojniejsza od Polski. Tego chcecie?

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


Wt paź 26, 2010 16:18
Zobacz profil
Post Re: Prawo do posiadania broni
Marek MRB napisał(a):
Kolejny z kompleksami co do polskości... ależ was ta komuna skundliła...

A później będziesz się żalił, że ktoś doniósł na Ciebie do moderacji.....


Wt paź 26, 2010 17:26
Post Re: Prawo do posiadania broni
Alus napisał(a):
Marek MRB napisał(a):
Kolejny z kompleksami co do polskości... ależ was ta komuna skundliła...

A później będziesz się żalił, że ktoś doniósł na Ciebie do moderacji.....
Przyzwyczaiłem się. Ale wiesz, nie tacy mnie za komuny straszyli :)


Wt paź 26, 2010 17:45
Post Re: Prawo do posiadania broni
Dural napisał(a):
Juz gdzies nadmienilem, od 2-ch tygodni po Malmö lata jakis wariat z pistoletem i strzela do ludzi (nawet przez okna domow), a Szwecja o niebo spokojniejsza od Polski. Tego chcecie?
Nie.
W Szwecji nie ma wolnego dostępu do broni. Myśl trochę - właśnie dlatego ten facet lata po mieście już 2 tygodnie.
Gdyby w Szwecji był wolny dostęp do broni, to dawno już by gościa zastrzelili.


Wt paź 26, 2010 17:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Prawo do posiadania broni
Marek MRB napisał(a):
Alus napisał(a):
A później będziesz się żalił, że ktoś doniósł na Ciebie do moderacji.....
Przyzwyczaiłem się. Ale wiesz, nie tacy mnie za komuny straszyli :)
Ja komuny nie pamiętam, a i tak mnie straszy/li. Ciekawe co?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt paź 26, 2010 17:51
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 23, 2010 14:42
Posty: 695
Post Re: Prawo do posiadania broni
Powszechne prawo do posiadania broni w Polsce przysporzyłoby tylko więcej kłopotów.Podejrzewam, ze zrobiloby sie na ulicy tak niebezpiecznie jak w Stanach.Mozliwe ze i sasiad do sasiada zaczalby strzelac.
Przy okazji jakiegos wiecu czy demonstracji komus, by sie cos niespodobalo i bylaby tragedia.

ostatnio zastanawiałam sie nad tym, skąd wziąć bron np. jeżeli wybuchnie wojna. Chyba ludzie zostaną pozostawieni sami sobie.

_________________
Lwy pożrą Chrześcijan... a Pogan zadepczą słonie...


Wt paź 26, 2010 21:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL