Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 21:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Prawo do posiadania broni 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: Prawo do posiadania broni
Cytuj:
W Szwecji nie ma wolnego dostępu do broni. Myśl trochę - właśnie dlatego ten facet lata po mieście już 2 tygodnie.
Gdyby w Szwecji był wolny dostęp do broni, to dawno już by gościa zastrzelili.

Czlowieku o czym Ty piszesz? Chcesz jakies lapanki na bandziora druzyn harcerskich wprowadzic? Policja sie wypowiada, ze maja wiele telefonow nie zwiazanych ze sprawa. Ludziom sie wydaje "O biegnie -to on, musowo!", a to moze ktos do kosciola sie spoznil. Ty bys strzelal, ja wiem. Sam przyznales, ze odsunales sie od PiSu w prawo, a wiec poza krawedz spoleczenstwa.
Bedzie tak jak pisze Elbrus w innym poscie (choc zdanie, w swej skromnosci, Duralowi przypisuje); "Wyginiecie jak dinozaury". :D
Cytuj:
Ja komuny nie pamiętam, a i tak mnie straszy/li. Ciekawe co?

Jedni straszyli Zachodem inni Wschodem, ale nie bylo sie co bac, mimo wielkiej ilosci octu bojownikow PiSu nie uswiadczyles.

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


Wt paź 26, 2010 21:48
Zobacz profil
Post Re: Prawo do posiadania broni
Dural napisał(a):
Cytuj:
W Szwecji nie ma wolnego dostępu do broni. Myśl trochę - właśnie dlatego ten facet lata po mieście już 2 tygodnie.
Gdyby w Szwecji był wolny dostęp do broni, to dawno już by gościa zastrzelili.

Czlowieku o czym Ty piszesz? Chcesz jakies lapanki na bandziora druzyn harcerskich wprowadzic?
Nie łapanki. Obronę własną jak gość Ci do kuchni strzela. To się sprawdzało przez wiele lat i sprawdza się nadal.
Cytuj:
Policja sie wypowiada, ze maja wiele telefonow nie zwiazanych ze sprawa. Ludziom sie wydaje "O biegnie -to on, musowo!", a to moze ktos do kosciola sie spoznil.
Dlatego bo się boją.
Cytuj:
Ty bys strzelal, ja wiem.
Oczywiście.
Tak jak każdy mężczyzna.
Cytuj:
Sam przyznales, ze odsunales sie od PiSu w prawo, a wiec poza krawedz spoleczenstwa.
Czy każdy lewak musi chrzanić takie kawałki ? :) Załosny jesteś.
Cytuj:
Bedzie tak jak pisze Elbrus w innym poscie (choc zdanie, w swej skromnosci, Duralowi przypisuje); "Wyginiecie jak dinozaury". :D
Czasem myślę że internet powinien być dostępny po egzaminie...


Wt paź 26, 2010 22:29

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Prawo do posiadania broni
Cytuj:
ostatnio zastanawiałam sie nad tym, skąd wziąć bron np. jeżeli wybuchnie wojna. Chyba ludzie zostaną pozostawieni sami sobie.


I to jest bardzo ważna kwestia. Bo z jednej strony państwo zakazuje posiadania broni, a jeśli chce się ją mieć to trzeba przejść przez procedury niemal jak na pilota F-16. Tylko właśnie co w razie W? Nasza armia liczna nie jest, a jeśli mnie wróg napadnie to chciałbym mu zapakować trochę kulek w żołądek, niech nie chodzi głodny. Państwo mi niestety na to nie pozwala więc notabene samo stwarza sobie zagrożenie. Bo szczerze wątpię by mobilizacja wypaliła, nie te czasy.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Śr paź 27, 2010 7:29
Zobacz profil
Post Re: Prawo do posiadania broni
Marek MRB napisał(a):
Cytuj:
Ty bys strzelal, ja wiem.
Oczywiście.
Tak jak każdy mężczyzna.

Nie każdy. Niektórzy z nas szanują ludzkie życie nie tylko w słowach ale i w czynach.


Śr paź 27, 2010 7:51

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Prawo do posiadania broni
Marek MRB napisał(a):
Nie łapanki. Obronę własną jak gość Ci do kuchni strzela. To się sprawdzało przez wiele lat i sprawdza się nadal.


Interesujące byłyby jakieś wiarygodne statystyki na ten temat. Ja spotkałem się niedawno z porównaniem przestępczości w dwóch podobnej wielkości miastach, leżących blisko siebie przy granicy USA i Kanady. Porównanie wypadało wyraźnie na niekorzyść USA. Wśród wielu podawanych przez autora przyczyn szczególnie utkwiła mi w pamięci taka, że przeciętny obywatel nawet jeśli ma broń, to w krytycznym momencie nie jest w stanie jej użyć. Z powodów psychicznych (wcale nie jest łatwo strzelać do człowieka) oraz technicznych (strzelać też trzeba umieć).


Śr paź 27, 2010 8:41
Zobacz profil
Post Re: Prawo do posiadania broni
liam napisał(a):
Marek MRB napisał(a):
Cytuj:
Ty bys strzelal, ja wiem.
Oczywiście.
Tak jak każdy mężczyzna.

Nie każdy. Niektórzy z nas szanują ludzkie życie nie tylko w słowach ale i w czynach.
Nie zrozumiałeś - pisałem o mężczyznach. Posiadanie hmmm... zewnętrznych atrybutów męskości nie czyni jeszcze z człowieka mężczyzny...
A strzelałbym właśnie dlatego że "szanuję ludzkie zycie nie tylko w słowach, ale i w czynach". Jesli ktoś usiłuje skrzywdzic osoby pod moją opieką, mam obowiązek ich bronić (a nie bredzić o "szanowaniu życia strzelającego przez okno napastnika"). I nie ma znaczenia jaka to jest opieka - "prywatna" czy "państwowa" (służba wojskowa)
SweetChild napisał(a):
Wśród wielu podawanych przez autora przyczyn szczególnie utkwiła mi w pamięci taka, że przeciętny obywatel nawet jeśli ma broń, to w krytycznym momencie nie jest w stanie jej użyć. Z powodów psychicznych (wcale nie jest łatwo strzelać do człowieka) oraz technicznych (strzelać też trzeba umieć)
Bardzo przytomne uwagi. Dlatego (1) trzeba wychowywać mężczyzn którzy będą potrafili podejmować trudne, ale konieczne decyzje oraz (2) stare przysłowie mówi "chcesz pokoju - szykuj się do wojny". Strzelać też trzeba się uczyć - również dlatego że mając biegłość w tym względzie często można poprzestać na zranieniu, a nie zabiciu napastnika.


Śr paź 27, 2010 9:05
Post Re: Prawo do posiadania broni
Marek MRB napisał(a):
Nie zrozumiałeś - pisałem o mężczyznach. Posiadanie hmmm... zewnętrznych atrybutów męskości nie czyni jeszcze z człowieka mężczyzny...

Strzelanie do uciekającego tylko dlatego że ktoś jest akurat poszukiwany to według Ciebie prawdziwy "atrybut męskości"? To gratuluję.
Marek MRB napisał(a):
A strzelałbym właśnie dlatego że "szanuję ludzkie zycie nie tylko w słowach, ale i w czynach". Jesli ktoś usiłuje skrzywdzic osoby pod moją opieką, mam obowiązek ich bronić (a nie bredzić o "szanowaniu życia strzelającego przez okno napastnika"). I nie ma znaczenia jaka to jest opieka - "prywatna" czy "państwowa" (służba wojskowa)

Bredzisz. Czasem naprawdę warto przeczytać o czym mowa, zanim się odpowie. Nikt tu akurat nie pisał o krzywdzeniu kogokolwiek.


Śr paź 27, 2010 9:17
Post Re: Prawo do posiadania broni
liam napisał(a):
Marek MRB napisał(a):
Nie zrozumiałeś - pisałem o mężczyznach. Posiadanie hmmm... zewnętrznych atrybutów męskości nie czyni jeszcze z człowieka mężczyzny...

Strzelanie do uciekającego tylko dlatego że ktoś jest akurat poszukiwany to według Ciebie prawdziwy "atrybut męskości"? To gratuluję.
1. Nie pisałem nic o "strzelaniu do uciekającego". Widzę że trudno Ci zanegować moje stanowisko, skoro usiłujesz mi włożyć w usta słowa ktorych nie napisałem.
2. Skoro to poruszyłeś ten temat - tak, jeśli byłaby taka sytuacja o której pisał Dural (facet od dwu tygodni strzela ludziom przez okna) to strzelałbym również do uciekającego strzelca. Dzięki temu miałbym szansę uratowania jego następnych ofiar.
Cytuj:
Marek MRB napisał(a):
A strzelałbym właśnie dlatego że "szanuję ludzkie zycie nie tylko w słowach, ale i w czynach". Jesli ktoś usiłuje skrzywdzic osoby pod moją opieką, mam obowiązek ich bronić (a nie bredzić o "szanowaniu życia strzelającego przez okno napastnika"). I nie ma znaczenia jaka to jest opieka - "prywatna" czy "państwowa" (służba wojskowa)

Bredzisz. Czasem naprawdę warto przeczytać o czym mowa, zanim się odpowie. Nikt tu akurat nie pisał o krzywdzeniu kogokolwiek.
Ano warto przeczytać zanim się odpowie. Dural podawał konkretną sytuację która dzieje się w Malmo.


Śr paź 27, 2010 9:39

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Prawo do posiadania broni
Marek MRB napisał(a):
Bardzo przytomne uwagi. Dlatego (1) trzeba wychowywać mężczyzn którzy będą potrafili podejmować trudne, ale konieczne decyzje oraz (2) stare przysłowie mówi "chcesz pokoju - szykuj się do wojny". Strzelać też trzeba się uczyć - również dlatego że mając biegłość w tym względzie często można poprzestać na zranieniu, a nie zabiciu napastnika.


Dlatego jestem ciekawy, jak to się sprawdza w praktyce. Pobieżna znajomość sytuacji w USA skłania raczej do wniosków, że uzasadnione są obawy przed "daniem małpie brzytwy". Można oczywiście zgłosić postulat, że należy nauczyć małpę posługiwania się brzytwą, a wówczas narzędzie przyniesie korzyści, ale czy będzie to postulat realny? Ja tego nie wiem, dlatego uważam, że interesujące byłyby rzetelne statystyki i jakaś poważna debata społeczna.

Poza tym dodałbym jeszcze jeden postulat, dla którego legalność broni nie jest warunkiem koniecznym: prawo powinno chronić ofiarę a nie bandytę. Tak aby w krytycznym momencie napadnięty nie miał dylematu, że podjęciem skutecznej obrony naraża się na odsiadkę.


Śr paź 27, 2010 10:23
Zobacz profil
Post Re: Prawo do posiadania broni
SweetChild napisał(a):
Dlatego jestem ciekawy, jak to się sprawdza w praktyce. Pobieżna znajomość sytuacji w USA skłania raczej do wniosków, że uzasadnione są obawy przed "daniem małpie brzytwy". Można oczywiście zgłosić postulat, że należy nauczyć małpę posługiwania się brzytwą, a wówczas narzędzie przyniesie korzyści, ale czy będzie to postulat realny? Ja tego nie wiem, dlatego uważam, że interesujące byłyby rzetelne statystyki i jakaś poważna debata społeczna.
Ja szczerze mówiąc też nie wiem - stąd nie mam jednoznacznego poglądu na powszechny dostęp. Zdaje się że ów w USA ma negatywne skutki w miastach, zas pozytywne wśród posesjonatów (był czas kiedy w niektórych stanach własciciel posesji miał obowiązek posiadania długiej broni).

Cytuj:
Poza tym dodałbym jeszcze jeden postulat, dla którego legalność broni nie jest warunkiem koniecznym: prawo powinno chronić ofiarę a nie bandytę. Tak aby w krytycznym momencie napadnięty nie miał dylematu, że podjęciem skutecznej obrony naraża się na odsiadkę.
100% zgody


Śr paź 27, 2010 10:41
Post Re: Prawo do posiadania broni
Ja odpowiadałem w poniższym kontekście:
Dural napisał(a):
Ludziom sie wydaje "O biegnie -to on, musowo!", a to moze ktos do kosciola sie spoznil. Ty bys strzelal, ja wiem.


Marek MRB napisał(a):
Cytuj:
Ty bys strzelal, ja wiem.
Oczywiście.
Tak jak każdy mężczyzna.

Powtarzam zatem: z całą pewnością nie strzelałbym tylko dlatego, że ktoś biegnie. Myślę że Ty też nie, tylko nie przeczytałeś dokładnie na co odpowiadasz. Jeśli jednak przeczytałeś, to protestuję przeciwko takiemu zdaniu.
I proszę, przestań już z tym "wkładaniem Ci w usta". Powtarzasz to ostatnio w co drugim poście. Zapewniam, że nie zamierzam Ci niczego wkładać.


Śr paź 27, 2010 11:01
Post Re: Prawo do posiadania broni
Liam, powyrywałeś zdania z kontekstu (za każdym razem wyjasniałem do kogo bym strzelał i w jakiej sytuacji.
Ponieważ jesteś nieuczciwy w rozmowie, nie bedę jej z Tobą prowadził.


Śr paź 27, 2010 11:12
Post 
:x


:D :D :D

A wracając do tematu. Jestem przeciwny rozdawaniu pozwoleń na broń. Bo wśród tych najbardziej chętnych będzie zbyt dużo takich... bardzo chętnych. Jak widać zresztą.


Śr paź 27, 2010 11:27
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: Prawo do posiadania broni
Cytuj:
Czasem myślę że internet powinien być dostępny po egzaminie...

Czasem myslisz? To duzo wyjasnia. Roznimy sie. Ja czasem nie mysle. Dlatego nie chce mezczyzn czasami myslacych z bronia w reku.
Cytuj:
(1) trzeba wychowywać mężczyzn którzy będą potrafili podejmować trudne, ale konieczne decyzje...

Tutaj powinna nastapic wzmianka o koniecznosci wstapienia w szeregi "Naszej Spektakularnie Dominujacej Awangardy Pisu", w celu podszkolenia.
Cytuj:
Ponieważ jesteś nieuczciwy w rozmowie, nie bedę jej z Tobą prowadził.

Nastepny kolega (kolezanka? :D ) wpisany na czarna liste przyszlych "wielkich" kraju.

Liam, piszesz "Swieta Prawde". Niezmiennie i zawsze najmniej wartosciowe jednostki spoleczne staraja sie wybic w sposob jedynie dostepny ich osobowosci. Na sile.

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


Śr paź 27, 2010 11:30
Zobacz profil
Post Re: Prawo do posiadania broni
I tak się kończą poważne rozmowy na forum - zawsze jakiś troll sprowadzi je do swojego poziomu.


Śr paź 27, 2010 11:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL