Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 podatek za bezdzietność 
Autor Wiadomość
Post podatek za bezdzietność
Cytuj:
W Rosji ma wejść w życie "podatek za bezdzietność".Zgodnie z wysuniętym projektem podatek dotyczyłby osób powyżej 25. roku życia, nie żyjących w małżeństwie i nie posiadających dzieci.


Ludzie opowiadający się za wprowadzeniem takiego podatku argumentują, że ludzie nie mający własnego potomstwa powinni pomagać - przynajmniej materialnie- w wychowywaniu cudzego ....

Czy to jest normalne ...? Czy rzeczywiście jest to sposób na rozwiązanie problemu ujemnego przyrostu naturalnego ?

Co z ludźmi, którzy należą do instytutów świeckich - czyli oddali swe życie Bogu, lecz dla świata pozostają starymi pannami i kawalerami ... :?:

Dodam, że dawniej taki podatek obowiązywał także w Polsce, a przynajmniej w moim regionie i nosił nazwę "bykowego".


Wt mar 01, 2005 21:22
Post 

Tego rodzaju podatek służy do czegoś zupełnie innego. Po prostu do trzymania społeczeństwa za pysk.
Funkcjonował też w Polsce.
Mechanizm jest prosty. Najtrudniejszą do opanowania jednostką w społeczeństwie jest młody mężczyzna, który nie posiada dzieci. Jeśli już posiada dzieci, to są już pewne możliwości by mu zamknąć usta.
Dlatego tworzy się sytuację, że lepiej jest posiadać rodzinę niż jej nie posiadać, lub przynajmniej ogranicza się korzyści z braku posiadania dzieci.
I wtedy społeczeństwo jest cichsze i można realizować umacnianie władzy w jednych rękach.


Wt mar 01, 2005 21:26

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
PTRek mądrze prawi. Dodam tylko, że marne widzę szanse, żeby sciągnięte pieniądze trafiły do rodzin wielodzietnych. No - chyba że za takie będziemy uważać rodziny osób miłościwie (na szczęście tym razem nie nam :) ) panujących ;)


Wt mar 01, 2005 23:53
Zobacz profil
Post 
Niedawno dowiedziałem się, a raczej wysłuchałem kogoś kto twierdzi, iż w Polsce odpowiednie władze także zastanawiają się nad wprowadzeniem tegoż podatku. Wiecie coś na ten temat?


Cz mar 03, 2005 16:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Skomentuję to w trzech słowach:
Podatki, podatki, podatki!
I tyle... :-o


Cz mar 03, 2005 22:35
Zobacz profil WWW
Post 
PTRqwerty napisał(a):
Najtrudniejszą do opanowania jednostką w społeczeństwie jest młody mężczyzna, który nie posiada dzieci. Jeśli już posiada dzieci, to są już pewne możliwości by mu zamknąć usta.


Dlaczego w takim razie kobiety także mają płacić :P :x


So mar 05, 2005 17:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
rządzący któży ładują nieswoje pieniądze do swojej kiesy zawsze znajdą powód do tego by kogoś oskubać.
Ot taka sobie polska sarmacja.

To o czym piszemy to czysta turańszczyzna .Chodzi o ściąganie haraczu z byle powodu.
cyt:"Dlaczego w takim razie kobiety także mają płacić"
To proste , tamta cywilizacja jest zbudowana obozowo wszyscy są żołnierzami nawet dzieci , a kto się uchyli ...ciach ciach

PTRqwerty - chyba pierwszy raz mogę Ci przyznać publicznie rację :x :glupek2:

Jednakże osłabienie wroga polega na przypatrzeniu się jego metodzie życia zbiorowego i zniszczenie jej.
mężczyźni bez dzieci są bardziej wojowniczy niż tacy co niemają bezpośredniego zagrożenia rodziny .Bardziej do bijatyki spieszno kawalerom.

Turańczycy , więc do końca zachodu nierozpracowali bo pomieszali swoje obozowe zapatrywania na kobiety walczące ,z naszymi armiami składającymi się bądź co bądź z mężczyzn jeszcze...
Chociaż czy ja wiem, na czasie jest przyjmowanie kobiet do woja...
może się więc niepomylili jednak ?

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Śr mar 09, 2005 22:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 19:50
Posty: 180
Post 
Mędrcy mawiają, że liczą się intencje...

_________________
Logicznych powodów brak, gdy pod chełmem jeno wiatr :-)


Pt mar 11, 2005 4:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 28, 2004 15:04
Posty: 74
Post 
Jeśli chodzi o Rosję, to myślę że celem (może nie jedynym, ale jednym z wielu na pewno) wprowadzenia takiego podatku może być chęć dokuczenia Kościołowi katolickiemu. Wiadomo, że w tym kraju katolicy spotykają się z szykanami ze strony władz oraz dominującego Kościoła prawosławnego. Możliwe więc, że ten przepis ma na celu dodatkowe obciążenie podatkami księży katolickich. Wiadomo, w prawosławnych to nie uderzy, bo tam nie ma celibatu.
Swoją drogą, przypomniało mi się, jak kilka lat temu biskup Mazur został wydalony z Rosji. Ponoć jakiś urzędnik powiedział mu wtedy, że może uzyskać rosyjskie obywatelstwo, ale tylko wtedy, gdy ożeni się z Rosjanką. Widać, jaki jest stosunek rosyjskich przedstawicieli władzy do kapłanów katolickich.


Pn mar 14, 2005 13:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL