Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Polskie dzieci Allaha 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post Polskie dzieci Allaha
Cytuj:
Coraz więcej Polaków, głównie młodych, przechodzi na islam

Nie jest ich jeszcze tak dużo, jak w Wielkiej Brytanii czy Francji, gdzie liczba konwertytów idzie w dziesiątki tysięcy, ale jeśli ta tendencja się utrzyma, to kto wie. Naszym neofitom bliżej jednak do bliskowschodnich fundamentalistów niż rodzimych muzułmanów - Tatarów żyjących w Rzeczypospolitej od wieków.

http://kiosk.onet.pl/art.html?DB=162&IT ... 51&KAT=240


Czy będziemy pielgrzymować do Mekki?
:-o

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


Pn mar 07, 2005 20:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 23, 2004 16:10
Posty: 552
Post 
Moim zdaniem ludzie odczuwają wielki głód duchowy, który starają się jakoś zaspokoić. Dowodem na ten głód może być, oprócz podanego przez Ciebie przykładu z fascynacją islamem, zainteresowanie także systemami religijnym Dalekiego Wschodu, a nawet, wielka ostatnimi laty, popularność literatury i filmów fantasy (Harry Potter, Władca Pierścieni).

_________________
http://www.ksiega-starcow.blogspot.com
http://www.orthphoto.net


Pn mar 07, 2005 20:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 20, 2005 11:30
Posty: 114
Post 
Nektariusz napisał(a):
Moim zdaniem ludzie odczuwają wielki głód duchowy, który starają się jakoś zaspokoić. Dowodem na ten głód może być (...) popularność literatury i filmów fantasy (Harry Potter, Władca Pierścieni).

? ? ?
Zaciekawiła mnie ta wypowiedź...
Zestawienie religii i Harry'ego Pottera?
W ten sposób możemy wymienić również jazz, piłkę nożną i wędkarstwo chyba? ;)

A niech sobie pielgrzymują ludzie do Mekki jak chcą... Ja nie będę ;)


Pn mar 07, 2005 21:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 23, 2004 16:10
Posty: 552
Post 
Osjanie, miałem na myśli głód duchowy. Tęsknotę duszy za czymś właśnie duchowym, za czymś co nie jest poznawalne przez rozum, lecz jedynie przez duszę. Tęsknotę za tajemnicą, za przeżyciem mistycznym. Filmy i literatura fantasy jest pełna tajemnic oraz mistyki. Doskonale sie w to wpisuje Harry Potter (czary, magia, itp.), chociaż oczywiście na pewno nie zaspokoi głodu duchowe człowieka.

_________________
http://www.ksiega-starcow.blogspot.com
http://www.orthphoto.net


Pn mar 07, 2005 23:35
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Osjanie, miałem na myśli głód duchowy. Tęsknotę duszy za czymś właśnie duchowym, za czymś co nie jest poznawalne przez rozum, lecz jedynie przez duszę. Tęsknotę za tajemnicą, za przeżyciem mistycznym.


Takie cos jest ludziom znane od samego poczatku........zawsze istniały bajki, baśnie.....to nie charakterystyka dzisiejszych czasów.
Haryy Potter i Władca Pierścieni, to po prostu BAJKI.......nie widze wiec niczego dziwnego w tym, ze ludziom się to podoba.....i nie mieszajmy w to religii.


Pn mar 07, 2005 23:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 20, 2005 11:30
Posty: 114
Post 
Hmmm... Może więc powinienem przeczytać Harry'ego Pottera, skoro to takie przeżycie... Bo jednak widzę to podobnie do Belizariusza...


Wt mar 08, 2005 9:26
Zobacz profil
Post 
Polecam raczej "Władce Pierscieni"....... Rowling przy Tolkienie, to jak malarz pokojowy (rzemieślnik) przy artyście malarzu (mistrz) :D:D

pozdrówka :D


Wt mar 08, 2005 9:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
Cytuj:
Dzisiaj w Polsce żyje około 30 tysięcy muzułmanów, a jeszcze na początku lat 90. było ich pięć razy mniej. Oznacza to, że co roku nad Wisłą przybywa około 2 tysięcy wyznawców Allaha. W porównaniu z Francją, Niemcami i Wielką Brytanią, gdzie są ich miliony, to niewiele.

Ile muzułmanów będzie za kilka lat? :)

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


Wt mar 08, 2005 16:25
Zobacz profil
Post 

Proszę skonkretyzować ten wątek. O czym chce KONKRETNIE dyskutować Konserwatysta.
Czy rzeczywiście wątek jest JEDYNIE prośbą o prognozy ilu będzie muzułmanów w Polsce za kilka lat? Wtedy rozumiem, że wątek się zakończy po tym jak ktoś poda taką prognozę po powołaniu się na jakiś ośrodek statystyczny.
Zwracam uwagę, że ten temat jest założony niezgodnie z regulaminem tej sekcji z którym można się zapoznać tu: http://www.forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=1215


Wt mar 08, 2005 16:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
Tytuł postu sugeruje upadek wiary w Polsce, bo w dalszym ciagu tekstu czytamy, że na zachodzie wiary już nie ma.

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


Wt mar 08, 2005 16:56
Zobacz profil
Post 
Nektariusz co do Władcy Pierścieni to nie wiesz co piszesz, Tolkien był katolikiem, a jego twórczośc ma wymowę bardzo, ale to bardzo chrześcjańską w szeroko pojętej sferze moralnosci , stworzenia świata i walki dobra ze złem. Trzeba przecvzytać (i zrozumieć)

Jeżeli chodzi o film "Władca Pierścieni" to zrobili z tego medialną hucpę, podobnie zresztą postąpiono z "Pasją"


N cze 12, 2005 0:59

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 16:39
Posty: 170
Post 
semper_malus napisał(a):
Jeżeli chodzi o film "Władca Pierścieni" to zrobili z tego medialną hucpę, podobnie zresztą postąpiono z "Pasją"


Mam prosbe, czy mozesz rozwinac/uzasadnic twiedzenie film "Wlasca Pierscieni" to medialan hucpa? Jak sobie inaczej wyobrazasz nakrecenie "Wladcy Pierscieni"? Dla mnie nie bylo najgorsze, szczegolnie na tle innych ksiazkowych historii.

Natomiast jesli chodzi o temat watku, przeraza mnie ten przyrost wyznacwcow Islamu. Nektariusz bardzo trafnie zauwazyl, ze ludzie (szczegolnie mlodzi) odczuwaja duchowy glod, a Isalm daje im wlasnie to czego potrzebuja. Nietety kosztem religii chrzescijanskiej. Boje sie ze za kilknascie lat te dwie religie zrownaja sie, by potem islam zaczal wypierac chrzescijanstwo z Europy. Ja nie neguje wyznawania wiary, ale mam duze watpliwosci co do Islamu, tymbardziej, ze coraz glosniej dochodzi do slowa fundamentalizm islamski, w czym umiarkowani wyznawcy wcale mu nie przeszkadzaja, a wiec po cichu akceptuja.


Pn sie 01, 2005 18:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL