Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 14:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1062 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71  Następna strona
 PiS - Populizm i Socjalizm 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Grzegor napisał(a):
Sędziowie maja prawo się bronic przed skandalicznymi i kłamliwymi oskarżeniami przedstawiciela władzy ustawodawczej. W żaden sposób taka obrona nie narusza zasady apolityczności sądów.


Mają, natomiast nie mają prawa wydawać skandalicznych, kłamliwych i obraźliwych oświadczeń pod adresem polityków (i kogokolwiek innego).

Cytuj:
Jak wykazałem w dyskusji w innym wątku wybory nie zostały sfałszowane i nie mogły być sfałszowane.


Niczego takiego nie wykazałeś. Zresztą, czy nie powinieneś wykazania tego zostawić sądom, panie demokrato?

Cytuj:
Zatem PiS nie będzie w stanie udowodnić swoich kłamstw o sfałszowaniu wyborów przed sądami więc przygotowuje propagandowy atak podważający niezawisłość sędziów


Zobaczymy, czy nie będzie w stanie. A niezawisłość sędziów podważają najbardziej oni sami, choćby przez wyrażanie w mediach - jeszcze przed zakończeniem liczenia głosów! - kategorycznych sądów co do tego, czy wybory były rzetelne czy nie (prezes TK). Zapewne do tego się odniósł Kaczyński.

Cytuj:
Johny99 - Demokracja sie kończy wtedy gdy jedna z głównych partii w Polsce podważa wolę wyborców wyrażona w akcie głosowania


Która i w którym miejscu podważa?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 16, 2014 11:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Alus napisał(a):
Czy wtedy PO oskarżało sędziów o zdradę i oszustwa wyborcze????....kiedy?
"Sędziów pisowskich"......samo za siebie mówi :D :D .....tyle tylko, że pisowskie to apolityczne samo dobro :D :D


J99: No to na jakiej podstawie tak utrzymujecie?

Alus: Dokładnie na tej samej co Ty.

No to przytocz analogiczne oświadczenie sędziów pisowskich - albo przestań znowu łżeć.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 16, 2014 11:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
"Mają, natomiast nie mają prawa wydawać skandalicznych, kłamliwych i obraźliwych oświadczeń pod adresem polityków (i kogokolwiek innego)."
Mają prawo protestować przed skandalicznymi, kłamliwymi i obraźliwymi oświadczeniami pod ich adresem .

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


Wt gru 16, 2014 11:37
Zobacz profil
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Johnny99 napisał(a):
Alus napisał(a):
Czy wtedy PO oskarżało sędziów o zdradę i oszustwa wyborcze????....kiedy?
"Sędziów pisowskich"......samo za siebie mówi :D :D .....tyle tylko, że pisowskie to apolityczne samo dobro :D :D


J99: No to na jakiej podstawie tak utrzymujecie?

Alus: Dokładnie na tej samej co Ty.

No to przytocz analogiczne oświadczenie sędziów pisowskich - albo przestań znowu łżeć.

Najpierw ty przytocz analogiczne publiczne oskarżenie sędziów.
Bo jeśli zapominasz, lub udajesz niepamięć - oświadczenie było odpowiedzią na oskarżenie Kaczyńskiego.
Nadal nie ustosunkowałeś się i nie wyłożyłeś z czego to wynika miano "pisowscy sędziowie"


Wt gru 16, 2014 12:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
J99: No to na jakiej podstawie tak utrzymujecie?

Alus: Dokładnie na tej samej co Ty.

No to przytocz analogiczne oświadczenie sędziów pisowskich - albo przestań znowu łżeć.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 16, 2014 12:08
Zobacz profil
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Johnny99 napisał(a):
J99: No to na jakiej podstawie tak utrzymujecie?

Alus: Dokładnie na tej samej co Ty.

No to przytocz analogiczne oświadczenie sędziów pisowskich - albo przestań znowu łżeć.

A ty jak zwykle brak argumentów to należy oskarżać o łgarstwa, pomimo, ze już dwa razy prosiłam, abyś przedstawił podobne oskarżenie ze strony PO/PSL/SLD w czasach IVRP.
fałszerstwem jest sytuacja, w której władza, gdy okazuje się, że wybory są katastrofą, że ich wynik jest gruncie rzeczy nieznany, natychmiast rozpoczyna kampanię ukrywania tego faktu< WPŁYWA NA SĄDY, wręcz można powiedzieć TERRORYZUJE JE, i to z udziałem prezydenta RP, Z UDZIAŁEM PREZESÓW SĄDÓW, tych najważniejszych w Polsce. - słowa Kaczyńskiego dla wielu na miarę dogmatu, po czym następuje odpowiedź sędziów.
Po raz kolejny proponuję - zacytuj podobną wypowiedź pod adresem "pisowskich sędziów" - jak ty oceniasz - w IV RP, a ja znajdę odpowiedź sędziów.

Nawet sędziego Zolla, obrońcy nienarodzonych i prof Chazana PO upolityczniło.....


Wt gru 16, 2014 12:24

Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:09
Posty: 223
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Johnny99 napisał(a):
Mają, natomiast nie mają prawa wydawać skandalicznych, kłamliwych i obraźliwych oświadczeń pod adresem polityków (i kogokolwiek innego).
W którym miejscu skłamali?
Johnny99 napisał(a):
Zresztą, czy nie powinieneś wykazania tego zostawić sądom, panie demokrato?
Dobra - poczekajmy
Johnny99 napisał(a):
Która i w którym miejscu podważa?
PiS, kłamiąc, ze wybory zostały sfałszowane i dążąc do niekonstytucyjnego skrócenia kadencji.


Wt gru 16, 2014 12:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Alus napisał(a):
A ty jak zwykle brak argumentów to należy oskarżać o łgarstwa, pomimo, ze już dwa razy prosiłam, abyś przedstawił podobne oskarżenie ze strony PO/PSL/SLD w czasach IVRP.


Nie znam. Zapewne więc nie mieli powodu. A Alus też go nadal nie przedstawiła.

J99: No to na jakiej podstawie tak utrzymujecie?

Alus: Dokładnie na tej samej co Ty.

No to przytocz analogiczne oświadczenie sędziów pisowskich - albo przestań znowu łżeć.

Cytuj:
Nawet sędziego Zolla, obrońcy nienarodzonych i prof Chazana PO upolityczniło.....


Nie wiem, o co chodzi z Zollem, ale Chazana owszem, upolityczniło (konkretnie HGW).

Grzegor napisał(a):
W którym miejscu skłamali?


Wprost tu: Jest to pełen pogardy atak wymierzony w każdego z tysięcy sędziów wszystkich sądów w Polsce - nieprawda. Atak jest wyraźnie skierowany wobec "prezesów" sądów i to tylko tych "najważniejszych" - a więc nie "każdego z tysięcy sędziów wszystkich sądów", których Kaczyński akurat właśnie broni przed "naciskami" i "terrorem".

Cytuj:
PiS, kłamiąc, ze wybory zostały sfałszowane i dążąc do niekonstytucyjnego skrócenia kadencji.


Aha - Grzegor najpierw zgadza się poczekać, a zaraz w następnym zdaniu oskarża PiS o "kłamstwo". No to czekamy czy nie czekamy?

Skrócenie kadencji faktycznie byłoby wątpliwe konstytucyjne. Niemniej, chodzi w nim nie o "podważanie werdyktu wyborców", skoro przecież efektem tego skrócenia mają być.. ponowne wybory, oczywiście, w domyśle, już rzetelnie przeprowadzone. Chodzi więc właśnie o respektowanie werdyktu wyborców, skoro został on s/zafałszowany.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 16, 2014 13:30
Zobacz profil
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
O co chodzi wyjasnia właśnie prof Zoll
http://wyborcza.pl/1,75478,17136606,Dos ... dziow.html


Wt gru 16, 2014 13:42

Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:09
Posty: 223
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Johnny99 napisał(a):
Wprost tu: Jest to pełen pogardy atak wymierzony w każdego z tysięcy sędziów wszystkich sądów w Polsce - nieprawda. Atak jest wyraźnie skierowany wobec "prezesów" sądów i to tylko tych "najważniejszych" - a więc nie "każdego z tysięcy sędziów wszystkich sądów", których Kaczyński akurat właśnie broni przed "naciskami" i "terrorem".
Przecież nikt tych sędziów mnie terroryzuje. To Kaczyński kłamie
Johnny99 napisał(a):
Aha - Grzegor najpierw zgadza się poczekać, a zaraz w następnym zdaniu oskarża PiS o "kłamstwo". No to czekamy czy nie czekamy?
A może Johny99 założy się z Grzegorem że sądy nie podważą wyników wyborów
Johnny99 napisał(a):
Skrócenie kadencji faktycznie byłoby wątpliwe konstytucyjne. Niemniej, chodzi w nim nie o "podważanie werdyktu wyborców", skoro przecież efektem tego skrócenia mają być.. ponowne wybory, oczywiście, w domyśle, już rzetelnie przeprowadzone. Chodzi więc właśnie o respektowanie werdyktu wyborców, skoro został on s/zafałszowany.
Te wybory były rzetelne. Tylko PiS ich nie wygrał zatem podważa ich wynik.


Wt gru 16, 2014 13:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Grzegor napisał(a):
Przecież nikt tych sędziów mnie terroryzuje. To Kaczyński kłamie


Jak ktoś chce się kłócić o słówka..

Cytuj:
A może Johny99 założy się z Grzegorem że sądy nie podważą wyników wyborów


Nie trzeba, już zaczęły:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 98765.html.

Cytuj:
Te wybory były rzetelne.


Czyli Grzegor jednak nie zamierza czekać, aż rozstrzygną to sądy? Taki dogmat?

Cytuj:
Tylko PiS ich nie wygrał zatem podważa ich wynik.


Ależ przecież je wygrał. Chyba, że "przegrana PiS" to też dogmat?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 16, 2014 14:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:09
Posty: 223
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
Tylko PiS ich nie wygrał zatem podważa ich wynik.

Ależ przecież je wygrał. Chyba, że "przegrana PiS" to też dogmat?

De facto przegrał bo nie przejął władzy w samorządach.


Wt gru 16, 2014 14:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Wygrać w tym sensie i tak nie miał szans - koalicji PO-PSL nie przebijesz. Stąd PiS nie twierdzi, że "przegrał wybory, bo je sfałszowano" - przeciwnie, powtarza, że je wygrał.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 16, 2014 14:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Cytuj:
To już nie jest krytykowanie jakiegoś konkretnego wyroku lub sędziego. To oskarżenie sądów, że chodzą na pasku władzy. Proszę konkretnie: gdzie to terroryzowanie? W którym sądzie? - pyta sędzia Waldemar Żurek, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa. - Odbiera się wiarygodność sądom. I to mówi osoba, której brat jako minister sprawiedliwości opiniował nominacje, a potem - jako prezydent - powoływał sędziów.

http://wyborcza.pl/1,75478,17136606,Dos ... dziow.html


Wt gru 16, 2014 15:15
Zobacz profil
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Cytuj:
Nie znam. Zapewne więc nie mieli powodu. A Alus też go nadal nie przedstawiła.

J99: No to na jakiej podstawie tak utrzymujecie?

Alus: Dokładnie na tej samej co Ty.

No to przytocz analogiczne oświadczenie sędziów pisowskich - albo przestań znowu łżeć.

Papugi maja to do siebie, że wobec niepodważalnych dowodów winy, zawsze powtarzają niewinny....ale żeby te same metody stosować na forum :o
A obraźliwe słowa Kaczyńskiego traktują Kaczyński locuta, causa finita
"Sędziowie pisowscy" to naturalne, bezproblemowe zjawisko i tak ma trwać na wieki wieków Amen.


Wt gru 16, 2014 15:40
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1062 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL