Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 7:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1062 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Następna strona
 PiS - Populizm i Socjalizm 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:09
Posty: 223
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Fałszerstwem jest sytuacja, w której władza, gdy okazuje się, że wybory kończą się katastrofą, że ich wynik jest w gruncie rzeczy nieznany, natychmiast rozpoczyna kampanię ukrywania tego faktu, wpływa na sądy. Można powiedzieć - wręcz terroryzuje sądy, i to z udziałem prezydenta RP i z udziałem prezesów sądów, tych najważniejszych w Polsce. Wreszcie rozpoczyna kampanię medialną przeciwko tym wszystkim, którzy mówią, że doszło do fałszerstwa – J. Kaczyński


"Jest to bezprzykładny w Europie atak polityka pretendującego do sprawowania władzy wykonawczej na władzę sądowniczą w Polsce. Jest to pełen pogardy atak wymierzony w każdego z tysięcy sędziów wszystkich sądów w Polsce Wyrażamy głębokie oburzenie sformułowanymi pod naszym adresem zarzutami terroryzowania sędziów i namawiania ich do określonego orzekania w sprawach rozpoznawanych protestów wyborczych. Takie znieważające, wiecowe zdanie nawiązuje do najgorszych zwyczajów walki politycznej sprzed 1989 roku" - Prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf, Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego, prof. dr hab. Andrzej Rzepliński, Prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz prof. dr hab. Roman Hauser, Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego

http://www.tokfm.pl/Tokfm/51,103085,17134016.html?i=4



Obawiam się, że dzień w którym ten osobnik zostanie premierem - będzie zarazem ostatnim dniem demokracji w Polsce.


Pn gru 15, 2014 15:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Grzegor napisał(a):
Fałszerstwem jest sytuacja, w której władza, gdy okazuje się, że wybory kończą się katastrofą, że ich wynik jest w gruncie rzeczy nieznany, natychmiast rozpoczyna kampanię ukrywania tego faktu, wpływa na sądy. Można powiedzieć - wręcz terroryzuje sądy, i to z udziałem prezydenta RP i z udziałem prezesów sądów, tych najważniejszych w Polsce. Wreszcie rozpoczyna kampanię medialną przeciwko tym wszystkim, którzy mówią, że doszło do fałszerstwa – J. Kaczyński



To wyjątkowo niefortunna wypowiedź. Czasami mam wrażenie, że Kaczyński najpierw mówi, a potem myśli. Szkoda, bo taką postawą zniechęca wyborców umiarkowanych, zniechęconych do PO.


Pn gru 15, 2014 20:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Cytuj:
Obawiam się, że dzień w którym ten osobnik zostanie premierem...

Nie ma obaw, ten czlowiek rzadzic juz nie bedzie. Co innego gdyby sie pokazala nowa twarz w PiS-ie. Preznego, bojowego i inteligentnego osobnika. Kiedy lagodne "Jaroslaw, Polske zbaw", zastapia bardziej wyraziste plakaty np. "Bert04, Polske zbaw do chol_ry!", wtedy obawy slusznymi. :D
Dlatego ostrzegajmy userow by nie zmieniali swiatopogladu "wyborców umiarkowanych", trzymali sie flegmatyzmu politycznego. :)


Pn gru 15, 2014 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Grzegor napisał(a):
Fałszerstwem jest sytuacja, w której władza, gdy okazuje się, że wybory kończą się katastrofą, że ich wynik jest w gruncie rzeczy nieznany, natychmiast rozpoczyna kampanię ukrywania tego faktu, wpływa na sądy. Można powiedzieć - wręcz terroryzuje sądy, i to z udziałem prezydenta RP i z udziałem prezesów sądów, tych najważniejszych w Polsce. Wreszcie rozpoczyna kampanię medialną przeciwko tym wszystkim, którzy mówią, że doszło do fałszerstwa – J. Kaczyński


"Jest to bezprzykładny w Europie atak polityka pretendującego do sprawowania władzy wykonawczej na władzę sądowniczą w Polsce. Jest to pełen pogardy atak wymierzony w każdego z tysięcy sędziów wszystkich sądów w Polsce Wyrażamy głębokie oburzenie sformułowanymi pod naszym adresem zarzutami terroryzowania sędziów i namawiania ich do określonego orzekania w sprawach rozpoznawanych protestów wyborczych. Takie znieważające, wiecowe zdanie nawiązuje do najgorszych zwyczajów walki politycznej sprzed 1989 roku" - Prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf, Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego, prof. dr hab. Andrzej Rzepliński, Prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz prof. dr hab. Roman Hauser, Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego

http://www.tokfm.pl/Tokfm/51,103085,17134016.html?i=4



Obawiam się, że dzień w którym ten osobnik zostanie premierem - będzie zarazem ostatnim dniem demokracji w Polsce.


To jedynie dowód na to, że sądownictwo w Polsce na najwyższym szczeblu jest rzeczywiście upolitycznione, niestety. Oświadczenie jest absurdalnie histeryczne i ma się nijak do tego, co powiedział Kaczyński.

Końcem demokracji jest (za)fałszo(wy)wannie wyborów, a nie mówienie o tym.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 16, 2014 8:04
Zobacz profil
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Z sędzią Kryże na czele w IV RP zupełnie nie było upolitycznione :D


Wt gru 16, 2014 8:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
A co świadczy o tym, że było?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 16, 2014 8:59
Zobacz profil
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Johnny99 napisał(a):
A co świadczy o tym, że było?

Dla Twojego dobrego samopoczucia - nie było :D .....ba, nawet weterani z PRL skazujący opozycjonistów na wieloletnie więzienia, w IV RP piastujący stanowiska w stopniach ministerialnych nie byli upolitycznieni :D


Wt gru 16, 2014 10:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
A co świadczy o tym, że byli?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 16, 2014 10:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Nie ma takiego dowodu, ponieważ Prezes Tysiąclecia nie powiedział, że jest.

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


Wt gru 16, 2014 11:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
No to na jakiej podstawie tak utrzymujecie?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 16, 2014 11:05
Zobacz profil
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Johnny99 napisał(a):
No to na jakiej podstawie tak utrzymujecie?

Dokładnie na tej samej co Ty.


Wt gru 16, 2014 11:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Na podstawie tego, co mówił Prezes. Przecież gdyby Kryże był upolityczniony, to by o tym powiedział, prawda?

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


Wt gru 16, 2014 11:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Alus napisał(a):
Dokładnie na tej samej co Ty.


No to przytocz analogiczne oświadczenie sędziów pisowskich.

Acro napisał(a):
Na podstawie tego, co mówił Prezes. Przecież gdyby Kryże był upolityczniony, to by o tym powiedział, prawda?


Skoro tak uważasz.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 16, 2014 11:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:09
Posty: 223
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Johnny99 napisał(a):
To jedynie dowód na to, że sądownictwo w Polsce na najwyższym szczeblu jest rzeczywiście upolitycznione, niestety. Oświadczenie jest absurdalnie histeryczne i ma się nijak do tego, co powiedział Kaczyński.

Końcem demokracji jest (za)fałszo(wy)wannie wyborów, a nie mówienie o tym.


Sędziowie maja prawo się bronic przed skandalicznymi i kłamliwymi oskarżeniami przedstawiciela władzy ustawodawczej. W żaden sposób taka obrona nie narusza zasady apolityczności sądów.



Jak wykazałem w dyskusji w innym wątku wybory nie zostały sfałszowane i nie mogły być sfałszowane. Zatem PiS nie będzie w stanie udowodnić swoich kłamstw o sfałszowaniu wyborów przed sądami więc przygotowuje propagandowy atak podważający niezawisłość sędziów

Johny99 - Demokracja sie kończy wtedy gdy jedna z głównych partii w Polsce podważa wolę wyborców wyrażona w akcie głosowania


Wt gru 16, 2014 11:24
Zobacz profil
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Johnny99 napisał(a):
Alus napisał(a):
Dokładnie na tej samej co Ty.


No to przytocz analogiczne oświadczenie sędziów pisowskich.

Czy wtedy PO oskarżało sędziów o zdradę i oszustwa wyborcze????....kiedy?
"Sędziów pisowskich"......samo za siebie mówi :D :D .....tyle tylko, że pisowskie to apolityczne samo dobro :D :D


Wt gru 16, 2014 11:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1062 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL