Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 07, 2024 5:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Plusy i minusy rozłamu w Prawie i Sprawiedliwości 
Autor Wiadomość
Post Plusy i minusy rozłamu w Prawie i Sprawiedliwości
Dnia 15.11 2011 w salonie24 napisałam notkę:"Plusy i minusy odejścia ziobrystów".
Wówczas widziałam tyle samo plusów co minusów, teraz dostrzegam więcej plusów, chociaż oczywiście minusy odejścia ziobrystów, a właściwie kurskoziobrystów również istnieją.
Motorem działania na rozłam, był oczywiście Kurski, który nie był moim idolem, wśród startujących w wyborach dostrzegałam lepszych i gorszych.
Do Kurskiego straciłam zaufanie, gdy kilka lat temu wystąpił z gitarą u Kuby Wojewódzkiego i nigdy na niego nie głosowałam, chociaz startował w moim okręgu wyborczym.
A jak Wy/zwracam się szczególnie do sympatyków PiS/ widzicie sprawę utworzenia KL SP ?
Tu moja notka:"Plusy i minusy odejścia ziobrystów:

http://gita.salon24.pl/364347,plusy-i-m ... ziobrystow


Wt lis 29, 2011 16:20
Post Re: Plusy i minusy rozłamu w Prawie i Sprawiedliwości
Każde osłabienie wpływów politycznych Jarosława "Zbawiciela" Kaczyńskiego jest godne pochwały!
Każdy podział PiSu jest cudownym krokiem ku rozpadowi tej chorej partyjki.


Wt lis 29, 2011 16:23
Post Re: Plusy i minusy rozłamu w Prawie i Sprawiedliwości
humalog napisał(a):
Każde osłabienie wpływów politycznych Jarosława "Zbawiciela" Kaczyńskiego jest godne pochwały!
Każdy podział PiSu jest cudownym krokiem ku rozpadowi tej chorej partyjki.

Z tą opinia nie zgadzam się zdecydowanie.
Jarosław Kaczyński to Mąż Stanu, a PiS to nie chora partyjka, a duża partia opozycyjna.


Wt lis 29, 2011 16:25
Post Re: Plusy i minusy rozłamu w Prawie i Sprawiedliwości
gita napisał(a):
humalog napisał(a):
Każde osłabienie wpływów politycznych Jarosława "Zbawiciela" Kaczyńskiego jest godne pochwały!
Każdy podział PiSu jest cudownym krokiem ku rozpadowi tej chorej partyjki.

Z tą opinia nie zgadzam się zdecydowanie.
Jarosław Kaczyński to Mąż Stanu, a PiS to nie chora partyjka, a duża partia opozycyjna.


Jarosław Kaczyński jest starym kawalerem, a nie mężem :D No chyba, że nic nie wiem o jego związku (nieformalnym) ze Stanem (czyzby Borysem?).
PiS to partyjka opozycyjna, która ostatnio "mnoży" się przez podział. To czywiście zgodne z natura, ale jakoś nie pasuje do ludzi...może bardziej do jakichs pierwotniaków?


Wt lis 29, 2011 16:29
Post Re: Plusy i minusy rozłamu w Prawie i Sprawiedliwości
Jak napisałam w pierwszym komentarzu, obecnie widzę więcej plusów w odejściu ziobrystów.
Mamy obecnie dwa przyzwoite kluby opozycyjne w sejmie.
Jeżeli przed kolejnymi wyborami będą w stanie się porozumieć, będzie to dużym plusem i na to liczę.


Wt lis 29, 2011 16:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Plusy i minusy rozłamu w Prawie i Sprawiedliwości
http://niezalezna.pl/19552-kaminski-pis-ma-kryzys-poza-soba

~zosia (nv), ndz., 27/11/2011 - 21:25
Ha, ha
Śmieszne. PiS nie rozpadł. A ci mówią, że nie ma kryzysu.
Kaczyński rządzi niepodzielnie (po przegranych 6 wyborach) i żelazną ręką w PiS,
a ci mówią, że nie ma kryzysu. PiS zgłasza bzdurną propozycję kary śmierci,
a ci mówią, że nie ma kryzysu. Dobre sobie. Propaganda jak za Stalina.


~Baśka (nv), ndz., 27/11/2011 - 22:18
@zosia 21.25 witaj, trollko - pseudo polko .
Co ma przywrócenie prawa, bezpieczeństwa Polaków
i poniesienia zasłużonej kary z....kryzysem????
Pieprzysz takie farmazony, że szkoda wzroku na ich czytanie.
Kto rządzi, powiadasz?
W Polsce jest mnóstwo kryzysów.
NAJGORSZY jest KRYZYS.....MĄDROŚCI NARODU.
(czego najlepszym dowodem jesteś właśnie ty !!!!!!!)

PRZECZ Z TROLLAMI - IDIOTAMI !!!!!
NIECH ŻYJE WOLNA POLSKA !!!!!
NIECH ŻYJĄ POLSCY PATRIOCI !!!!!
BÓG !!!!! HONOR !!!!! OJCZYZNA !!!!!

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt lis 29, 2011 16:53
Zobacz profil
Post Re: Plusy i minusy rozłamu w Prawie i Sprawiedliwości
Wiele wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość będzie silniejszą opozycją od Solidarnej Polski.
Ważne jest, że uchodźcy zachowują się przyzwoicie. Nauczeni przykładem PJN nie plują na swoją macierzystą partię, gdyż natychmiast straciliby w sondażach. Mnie cieszy to, że z mojego okręgu gdyńskiego żaden poseł nie przeszedł do SP.


Wt lis 29, 2011 22:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Plusy i minusy rozłamu w Prawie i Sprawiedliwości
gita napisał(a):
Ważne jest, że uchodźcy zachowują się przyzwoicie.
Ale to, jak zachowywali się wcześniej, jest skandaliczne - tego im nie można zapomnieć!
Najpierw były liberałki prowadzące kampanię prezydencką Jarosława Kaczyńskiego,
ale zapomina się o dużo wcześniejszych zdradzieckich i podłych zagrywkach,
wychowanego na piersi Prezesa, eurosprzedawczyka:
http://janosik.salon24.pl/367152,jak-ziobro-doprowadzil-do-obalenia-rzadu-jaroslawa-kaczynskiego
Nóż w ojcowskie serce... :-(
Wróć, synu, wróć z daleka,. Wróć, synu, wróć, Ojciec czeka.
gita napisał(a):
Nauczeni przykładem PJN nie plują na swoją macierzystą partię
(Jacek KURSKI ostro o PiS:
Partia Kaczyńskiego jak KOLONIA KARNA. Kaczyński jak DYRYGENT z BATEM)
"W PiS nie ma refleksji nad porażkami,
tłumi się krytykę i dyskusję nad popełnionymi błędami, nie wyciąga wniosków.
Z wyborów na wybory jest tak samo, tyle że jeszcze bardziej.
Właśnie odwołano wybory szefów okręgów. Prezes mianuje komisarzy.
Kolonia karna (...) Dla nich lojalność to salutować i zgadzać się na wszystko, co powie prezes.
Dla mnie lojalność to imperatyw, by, kiedy trzeba, powiedzieć w oczy, co się myśli.
To Ziobro i ja byliśmy lojalni. Staraliśmy się mówić, co jest źle.
Wielokrotnie (...) Ale batuta pomyliła się dyrygentowi z batem.
Brzmi podobnie, ale to jednak nie to samo. W końcu doszło do nas"
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/jacek-kurski-ostro-o-pis-partia-kaczynskiego-jak-kolonia-karna-kaczynski-jak-dyrygent-z-batem_215577.html
gita napisał(a):
Mnie cieszy to, że z mojego okręgu gdyńskiego żaden poseł nie przeszedł do SP.
Z przykrych doniesień:
//trzeci bliźniak wbija klin w polską prawicę, czyli jak Dorn podstawia nogę rozgrywającemu
http://wiadomosci.wp.pl/title,Sensacyjny-transfer-duze-nazwisko-w-Solidarnej-Polsce,wid,14034786,wiadomosc.html?ticaid=1d785
Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego ma w ulubionych na facebooku profil Klubu Solidarna Polska.
http://www.facebook.com/pages/Ruch-Społeczny-im-Prezydenta-RP-Lecha-Kaczyńskiego/196196760419181
Czy to się godzi? Spadkobiercą i wykonawcą duchowego testamentu Lecha Kaczyńskiego
jest Jarosław Kaczyński - Brat poległego na służbie - i jego partia,
a nie jacyś karierowicze z Brukseli.
Podłość ludzka - co poradzić...

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt lis 29, 2011 23:13
Zobacz profil
Post Re: Plusy i minusy rozłamu w Prawie i Sprawiedliwości
gita napisał(a):
Nauczeni przykładem PJN nie plują na swoją macierzystą partię, gdyż natychmiast straciliby w sondażach.

PJN w swoim zamierzeniu miało być skierowane do potencjalnych wyborców Platformy Obywatelskiej dlatego atakowało PiS. Solidarna Polska walczy o tych samych wyborców co partia Kaczyńskiego, dlatego nie będzie dążyć do otwartej konfrontacji. Będzie natomiast prowadzić pozakulisową walkę z PiS-em, dużo bardziej ostrą i bezpradonową niź miało to miejsce w przypadku PJN. Stawką jest rząd dusz na prawicy, a przywódca może być tylko jeden – Kaczyński albo Ziobro.


Wt lis 29, 2011 23:55
Post Re: Plusy i minusy rozłamu w Prawie i Sprawiedliwości
Elbrus! Podziwiam Cię za wnikliwą obserwację i ocenę tego co się dzieje w PiSie i SP. Gratuluję szerokiej wiedzy na ten temat.
Mauger! Dla jednych Kaczyński, dla innych Ziobro, obaj o.k., dla mnie lepszy Kaczyński.
Zakulisowej walki PiS z SP na pewno nie będzie, może byc co najwyżej zakulisowa większa współpraca, niz ta jawna.


Śr lis 30, 2011 7:44
Post Re: Plusy i minusy rozłamu w Prawie i Sprawiedliwości
gita napisał(a):
Elbrus! Podziwiam Cię za wnikliwą obserwację i ocenę tego co się dzieje w PiSie i SP. Gratuluję szerokiej wiedzy na ten temat.
Mauger! Dla jednych Kaczyński, dla innych Ziobro, obaj o.k., dla mnie lepszy Kaczyński.
Zakulisowej walki PiS z SP na pewno nie będzie, może byc co najwyżej zakulisowa większa współpraca, niz ta jawna.

Zakulisowo to się państwo okładają co niemiara - choćby przykład świętokrzyskiego, gdzie Kempę pomawia sie o wszelkie zło i traktuje jak morowe powietrze..
Tylko dla potencjalnych wyborców robi sie miny przyjaznych graczy.
Inna sprawa - gdyby doszło do kompromisu i powrotu SP do PiS, to Hoffman i Błaszczak nie dadzą rady utrzymać intratnych pozycji.
Wobec Ziobry, Kurskiego, Cymańskiego, Kempy, to intelektualne miernoty, a sama wazelina może nie wystarczyć.
Hoffman jako kandydat do komitetu politycznego uzyskał najmniejszą ilośc głosów.


Śr lis 30, 2011 8:12
Post Re: Plusy i minusy rozłamu w Prawie i Sprawiedliwości
Alus napisał(a):
gita napisał(a):
Elbrus! Podziwiam Cię za wnikliwą obserwację i ocenę tego co się dzieje w PiSie i SP. Gratuluję szerokiej wiedzy na ten temat.
Mauger! Dla jednych Kaczyński, dla innych Ziobro, obaj o.k., dla mnie lepszy Kaczyński.
Zakulisowej walki PiS z SP na pewno nie będzie, może byc co najwyżej zakulisowa większa współpraca, niz ta jawna.

Zakulisowo to się państwo okładają co niemiara - choćby przykład świętokrzyskiego, gdzie Kempę pomawia sie o wszelkie zło i traktuje jak morowe powietrze..
Tylko dla potencjalnych wyborców robi sie miny przyjaznych graczy.
Inna sprawa - gdyby doszło do kompromisu i powrotu SP do PiS, to Hoffman i Błaszczak nie dadzą rady utrzymać intratnych pozycji.
Wobec Ziobry, Kurskiego, Cymańskiego, Kempy, to intelektualne miernoty, a sama wazelina może nie wystarczyć.
Hoffman jako kandydat do komitetu politycznego uzyskał najmniejszą ilośc głosów.

Twoja wiedza w tym temacie nie paralizuje mnie, tymbardziej, że piszesz o jakmś Hoffmanie, a ja wiem, że w PiSie jest Hofman.


Śr lis 30, 2011 11:06
Post Re: Plusy i minusy rozłamu w Prawie i Sprawiedliwości
gita napisał(a):
Zakulisowej walki PiS z SP na pewno nie będzie, może byc co najwyżej zakulisowa większa współpraca, niz ta jawna.

Na razie to ta współpraca nie bardzo im wychodzi. Nie potrafią nawet uzgodnić jednego kandydata na stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. PiS chce Ryszarda Legutko, Solidarna Polska Mirosława Piotrowskiego. Jak dalej będą te kłótnie trwały to w końcu dojdzie do tego, że nie będzie żadnego wiceprzewodniczącego z Polski z ramienia frakcji konserwatywnej.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ziobro-prosi-pis-o-kompromis-emocje-nie-moga-brac-,1,4937604,wiadomosc.html


Śr lis 30, 2011 11:17
Post Re: Plusy i minusy rozłamu w Prawie i Sprawiedliwości
Hoffman czy Hofman - wsio ryba wazelina.


Śr lis 30, 2011 11:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 19, 2011 19:08
Posty: 271
Post Re: Plusy i minusy rozłamu w Prawie i Sprawiedliwości
Pozytywny aspekt: Mniej PiSu w sejmie.
Negatywny aspekt: Więcej samowolki Platformy w sejmie.

_________________
"Jeżeli państwo macie odrobinę zdrowego rozsądku, to przede wszystkim głosujcie na wszystkich, (…) tylko nie na tych łajdaków.(…) Jeżeli zagłosujecie na te trzy partie [PiS, PO, SLD], to jest tak samo jak za komuny – głosowaliście na PZPR."


Śr lis 30, 2011 18:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL