Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 06, 2024 3:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 138, 139, 140, 141, 142  Następna strona
 Smoleńsk 10.04.2010 
Autor Wiadomość
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Owszem, "ruscy mogli to zrobić", ale nie musieli. Nasz polski bałagan, buta, nieumiejętność uczenia się na własnych błędach, przekonanie, że "jakoś to będzie" itp itd wystarczyły.


N kwi 14, 2019 8:02
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Kael napisał(a):
Owszem, "ruscy mogli to zrobić", ale nie musieli. Nasz polski bałagan, buta, nieumiejętność uczenia się na własnych błędach, przekonanie, że "jakoś to będzie" itp itd wystarczyły.

Nigdzie nie twierdziłam, że zrobili.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N kwi 14, 2019 8:48
Zobacz profil
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Ja kiedyś wierzyłam w hipotezę zamachu, ale teraz dziwnie przedłużające się prace komisji smoleńskiej zaczynają i dla mnie być podejrzane...


N kwi 14, 2019 11:38
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Teresse napisał(a):
Ja kiedyś wierzyłam w hipotezę zamachu, ale teraz dziwnie przedłużające się prace komisji smoleńskiej zaczynają i dla mnie być podejrzane...

I nie przeszkadza Ci to ile kasy jest marnowanej na pseudo komisję Macierewicza? W temacie niskich rent i emerytur, nie przeszkadza Ci rozdawnictwo tej partii na lewo i prawo, ale nie emerytom i rencistom? Nie przeszkadzają Ci wszystkie kłamstwa? W innym wątku napisałaś o poparciu dla PiS z braku alternatywy. Uważasz, ze jedyną alternatywą dla PiS jest PO? Bzdura. Głosując na kompletnie niezależnych można sprawić, że będą oni stanowili spory odsetek w Sejmie, a co za tym idzie, ustawy nie będą przechodziły tak, jak dotąd, większością PiSu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N kwi 14, 2019 12:45
Zobacz profil
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
A to jest możliwe w naszej ordynacji napisanej pod partyjne "jedynki"?


N kwi 14, 2019 13:05
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Jest oddzielna lista bezpartyjnych.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N kwi 14, 2019 13:09
Zobacz profil
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Małgosiaa napisał(a):
Teresse napisał(a):
Ja kiedyś wierzyłam w hipotezę zamachu, ale teraz dziwnie przedłużające się prace komisji smoleńskiej zaczynają i dla mnie być podejrzane...

I nie przeszkadza Ci to ile kasy jest marnowanej na pseudo komisję Macierewicza? W temacie niskich rent i emerytur, nie przeszkadza Ci rozdawnictwo tej partii na lewo i prawo, ale nie emerytom i rencistom? Nie przeszkadzają Ci wszystkie kłamstwa? W innym wątku napisałaś o poparciu dla PiS z braku alternatywy. Uważasz, ze jedyną alternatywą dla PiS jest PO? Bzdura. Głosując na kompletnie niezależnych można sprawić, że będą oni stanowili spory odsetek w Sejmie, a co za tym idzie, ustawy nie będą przechodziły tak, jak dotąd, większością PiSu.


NO może jakbym wiedziała ile konkretnie na to kasy idzie... :? W końcu zginął urzędujący prezydent kraju, ale zgadzam się ileż można?

Co do emerytur to jednak będzie trzynastka, choć to takie kieszonkowe :-( i dostaną wszyscy emeryci nie wiadomo po co wszystkim...czy ja dostanę nie wiem w końcu raz piszą że emeryci, raz że emeryci i renciści...tak rozdawnictwo mi przeszkadza...

Kłamstwa nie wiem nie śledzę tak bardzo...

Ja zastanawiam się nad Kukizem ...oni zdaje się chcieli coś zrobić dla rencistów...


N kwi 14, 2019 13:22
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Jeśli się jest zwolennikiem, to rozumiem, że się śledzi, bo trzeba wiedzieć, na kogo, na jekie programy się głosuje.
Teresse napisał(a):
ale zgadzam się ileż można?

Ile można..., a już jakie mają dowody na swoje teorie nie obchodzą? Nie obchodzi to, że cisza o zamachu (już nawet Macierewicz przestał się udzielać, bo chyba sam w końcu zobaczył, że to nie przejdzie)i cisza o komisji, a kasa leci?
A kłamstwa? Wystarczy tylko prześledzić to co podaje rząd odnośnie nauczycieli i jaka jest prawda(co podają inne źródła np. gazeta prawna), przypomnieć sobie co mówiła Zalewska o edukacji w 2011 r., a co mówi teraz (i co robi), aby mieć obraz.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N kwi 14, 2019 13:30
Zobacz profil
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Tak w idealnym świecie się śledzi...na rencie na pierwszym miejscu dla mnie jest zdrowie...jak coś lub ktoś może powodować niepotrzebny stres, lęki jak polityka to wylatuje z programu... ;) ale kiedyś lubiłam patrzeć na posiedzenia Sejmu...

Co do strajku nauczycieli to jestem za nauczycielami...ale rozumiesz chyba, że bardziej interesuje mnie co ktoś planuje względem głodowych rent...

Co do Smoleńska to też kiedyś śledziłam, wydawało mi się że hipoteza zamachu jest prawdopodobna...

Czy kasa leci? No może jak komisja się nie spotyka, to nie? Chyba, że ci naukowcy bez przerwy jeszcze coś badają... :? Ale może jestem naiwna...


N kwi 14, 2019 13:59
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Teresse napisał(a):
Co do strajku nauczycieli to jestem za nauczycielami...

Dziękuję.
Teresse napisał(a):
ale rozumiesz chyba, że bardziej interesuje mnie co ktoś planuje względem głodowych rent...

Rozumiem, ale własnie... co planuje? Jednorazową trzynastkę i tym Ciebie (i innych) kupił? No, dołożę jeszcze te 70 zł brutto waloryzacji. Ile to wyjdzie miesięcznie na rękę? Jakieś ok 50 zł z waloryzacji i 74 zł netto z trzynastki. Razem 124 zł. Porażająca suma, prawda? Ktoś powie: nie tak mało. A ile w ostatnich dniach zdrożała żywność i leki? Ile jeszcze zdrożeje do końca roku? No i trzeba pamiętać, że w przyszłym roku, jako że nie będzie to rok wyborczy, trzynastki nie będzie, a więc te 74 zł miesięcznie z portfela ubędzie. Pasuje? Jeśli tak, to nie mam nic więcej do powiedzenia.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N kwi 14, 2019 14:10
Zobacz profil
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Co do Smoleńska, to komisja nie chce ujawnić wydatków, zasłaniając się tajnością śledztwa i to mimo wyroku NSA. Takie jest poszanowanie prawa w państwie PiSu.
Cytuj:
Podkomisja reagowała podobnie, gdy pytania o działania jej ekspertów zadawała jej "Gazeta Wyborcza". A chcieliśmy wiedzieć m.in. czy b. szef podkomisji Wacław Berczyński, który teraz jest jej zwykłym członkiem mieszkającym w USA, nadal dla niej pracuje, co robi i ile za to dostaje.

„Doktor Wacław Berczyński wykonuje swoje prace na rzecz Podkomisji zgodnie ze swoją wiedzą i kompetencjami. Szczegóły tych prac nie podlegają upublicznieniu z uwagi na fakt, że prace Podkomisji są niejawne” - odpisała nam rzeczniczka podkomisji Marta Palonek.

Sąd: Komisja musi się rozliczać jawnie

Sprawę money.pl rozsądził Wojewódzki Sąd Administracyjny: zobowiązał podkomisję do odpowiedzi na wniosek dziennikarzy. Jak pisze portal, sąd w uzasadnieniu nie zostawił żadnych wątpliwości, co do swojego toku rozumowania i tego jak funkcjonuje w Polsce prawo – podkomisja powinna była nie tylko odpowiedzieć na wniosek, ale ujawnić podpisane umowy. Bo wydaje pieniądze podatników, więc musi się z nich rozliczać jawnie i tylko w ten sposób można sprawdzać, czy nie są one transferowane ze sfery budżetowej do prywatnych osób. I wreszcie - tylko w ten sposób można ocenić, czy zadania, za które płacą wszyscy polscy podatnicy, są powierzone odpowiednim osobom.


Według WSA podkomisja nie może się w tej sprawie zasłaniać tajnością badań nad katastrofą smoleńską - bo dziennikarze nie żądali informacji o wynikach śledztwa, a jedynie danych dotyczących wydawania pieniędzy

Podkomisja złożyła wniosek o kasację wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ale ten przyznał rację dziennikarzom: podkomisja przegrała i musi informacje o wydatkach ujawnić. To wyrok prawomocny.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i przewodniczący Antoni Macierewicz podczas uroczystego posiedzenia zespołu parlamentarnego do zbadania przyczyn katastrofy samolotu TU - 154 M pod Smoleńskiem. Obchody trzeciej rocznicy katastrofy. Warszawa, Sejm, 10 kwietnia 2013
Czytaj także:
Katastrofa smoleńska. Dlaczego Macierewiczowi przeszkadzają czarne skrzynki tupolewa

Jednak - jak pisze portal - podkomisja nadal nie udziela informacji.

– I choć od wyroku mijają kolejne tygodnie, podkomisja nic sobie z tego nie robi, dalej zwleka. Po prostu łamie prawo. Dlatego przypominamy urzędnikom komisji, że zgodnie z polskim prawem „kto wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku” – pisze money.pl.
.

http://wyborcza.pl/7,75398,24106399,nsa ... datki.html

Jeśli komisja od października 2018 ujawniła swoje wydatki, to niewątpliwie ktoś je przytoczy.


N kwi 14, 2019 14:17
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Małgosiaa napisał(a):
Teresse napisał(a):
ale rozumiesz chyba, że bardziej interesuje mnie co ktoś planuje względem głodowych rent...

Rozumiem, ale własnie... co planuje? Jednorazową trzynastkę i tym Ciebie (i innych) kupił? No, dołożę jeszcze te 70 zł brutto waloryzacji. Ile to wyjdzie miesięcznie na rękę? Jakieś ok 50 zł z waloryzacji i 74 zł netto z trzynastki. Razem 124 zł. Porażająca suma, prawda? Ktoś powie: nie tak mało. A ile w ostatnich dniach zdrożała żywność i leki? Ile jeszcze zdrożeje do końca roku? No i trzeba pamiętać, że w przyszłym roku, jako że nie będzie to rok wyborczy, trzynastki nie będzie, a więc te 74 zł miesięcznie z portfela ubędzie. Pasuje? Jeśli tak, to nie mam nic więcej do powiedzenia.


Z tego co czytałam to trzynastka ma wynieść koło 800 zeta...no ale jednorazowo to niestety nie rozwiązuje problemu rent i ich wysokości... :-(

Tak drożyzna wkurza...

Ja na szczęście mam leki za dosłownie kilka złotych, dzięki Bogu...

No z tą komisją to faktycznie...powinni podać wysokość $$$...a tak lubiłam Macierewicza... :-(


N kwi 14, 2019 15:00
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Teresse napisał(a):
Ja na szczęście mam leki za dosłownie kilka złotych, dzięki Bogu...

Mam nadzieję, że nie patrzysz przez pryzmat własnego nosa. Ja na leki męża wydaję miesięcznie 200 zł. Nie, nie, nie klepię biedy z tego tytułu, ale samotni emeryci klepią.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N kwi 14, 2019 15:17
Zobacz profil
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Małgosiaa napisał(a):
Teresse napisał(a):
Ja na szczęście mam leki za dosłownie kilka złotych, dzięki Bogu...

Mam nadzieję, że nie patrzysz przez pryzmat własnego nosa. Ja na leki męża wydaję miesięcznie 200 zł. Nie, nie, nie klepię biedy z tego tytułu, ale samotni emeryci klepią.


No trochę patrzę niestety...bo zdarzało mi się tez kupować leki za ponad 100 jako studentce...za rządów nie-Pis...nie pamiętam nawet kto wtedy był... :p i ciekawe, kto wtedy patrzył na mój punkt widzenia...Proponują mi też lek za 600, na miesiąc, ale odmawiam, bo mnie nie stać...

Ale te leki męża to ostatnio tak poszły do góry? I ci samotni emeryci to obawiam się nie jest kwestia ostatnich lat rządów PiS...

Bo obawiam się że za rządów innych partii by lepiej nie było... :cry: mam nadzieję oczywiście, że się mylę...


N kwi 14, 2019 15:30
Post Re: Smoleńsk 10.04.2010
Teresse napisał(a):
No trochę patrzę niestety...bo zdarzało mi się tez kupować leki za ponad 100 jako studentce...za rządów nie-Pis...nie pamiętam nawet kto wtedy był... :p i ciekawe, kto wtedy patrzył na mój punkt widzenia...Proponują mi też lek za 600, na miesiąc, ale odmawiam, bo mnie nie stać...

Ale te leki męża to ostatnio tak poszły do góry? I ci samotni emeryci to obawiam się nie jest kwestia ostatnich lat rządów PiS...

Bo obawiam się że za rządów innych partii by lepiej nie było... :cry: mam nadzieję oczywiście, że się mylę...

80% leków w ciągu ostatnich 2 lat poszło w górę - nie wiem czy wiesz, że oficjalne "ze względu na stan zdrowia", a de facto za konszachty z firmami farmaceutycznymi wyleciał jesienią 2018r v-ce minister zdrowia.
Podwyżki są różne, jedne zauważysz płacąc w aptece, inne odkryjesz dopiero w domu, gdy okaże się, że zawartość opanowania jest zmniejszona o 25-50%. Mój mąż ostatnio nie dość, że zapłacił nieznacznie wyższą cenę niż dotychczas, to w domu odkrył, że opakowanie, które zawierało 30 kapsułek, teraz zawiera ich tylko 15.


N kwi 14, 2019 15:42
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 138, 139, 140, 141, 142  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL