Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 332 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona
 Nergal wzorem do naśladowania? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Nergal wzorem do naśladowania?
Adam "Nergal" Darski wystąpił niedawno w reklamie napoju energetyzującego "Demon". Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że całe honororium (czyli, bagatela 350 tysięcy złotych) przekazał na rzecz Fundacji DKMS.

To nie pierwszy raz, kiedy artysta wsparł największą w Polsce bazę dawców komórek macierzystych. Robi to od momentu, w którym dzięki DKMS-owi dostał półtora roku temu szansę na pokonanie białaczki.

http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,120 ... dacji.html

I co Wy na to? Ten ateista, satanista, bez zasad moralnych, etycznych, "mamoniarz", materialista, nihilista, antyklerykał, obrazoburca i bogowie tylko wiedzą kto jeszcze, a tak się zachował! Zdziwko, nie?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt cze 26, 2012 22:47
Zobacz profil
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Ja na to jak na lato.


Wt cze 26, 2012 22:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Mam prośbę o niedopisywanie w tym wątku odpowiedzi bez sensu, od czapy, nic nie wnoszących, nie na temat itd.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt cze 26, 2012 22:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Każdy może zrobić coś dobrego i nie widzę nic dziwnego w tym, że taki nergal dał kasę na jakiś tam szczytny cel. Co chcesz udowodnić? Mnie tam to nie dziwi ani trochę.


Wt cze 26, 2012 23:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
No jak to? Przecież satanista NIE MOŻE zrobić nic dobrego, bo nie respektuje wartości moralnych!

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt cze 26, 2012 23:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
A kto tak naucza, że nie może? Może. Wartości moralne jak najbardziej niewierzący respektują wedle własnego sumienia, Boga nie i tutaj jest problem.


Śr cze 27, 2012 0:01
Zobacz profil
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Bogacz z przypowieści siedział w płomieniach, kochał swoich braci i się o nich troszczył.
Inny fragment Pisma św. podaje ze poganie są dobrymi ludźmi, dbającymi o bliskich i kochającymi rodzinę.

By dostać się do nieba potrzeba miłości do Boga. Nie wiem czy Nergal ja ma. Sam Nergal stara się pokazać, że kocha Szatana, dlatego jest kiepskim wzorem czy autorytetem.
Twój awatar też sugeruje, że masz innych idoli niż aniołowie czy świeci.
Jak cie widzą tak cie piszą,.
Wyglądasz na kogoś komu imponuje szatan.


Śr cze 27, 2012 0:23
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
nirs napisał(a):
Sam Nergal stara się pokazać, że kocha Szatana, dlatego jest kiepskim wzorem czy autorytetem.

Nie chcę sie wtrącać ale satanizm Darskiego oscyluje gdzies w okolicach Laveyańskiego Kościoła Szatana, który to jest całkowicie ateistyczny. Zatem nie może on kochać Szatana, bo takowy dla niego nie istnieje.
Jednak, nie tylko w mojej opini, Nergalowi raczej blizej do Thelemy i twórczości A.O. Spare'a (od którego wywodzi się Magia Chaosu, którego cytat "nie widziałem jeszcze człowieka, który nie byłby Bogiem" przedstawił w programie Wojewódzkiego) niz Satanizmu.


Śr cze 27, 2012 0:40
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Moim zdaniem On jednak lubi naśladować Szatana.
Może to detal, ale ludzie lubią identyfikować się ze swymi idolami.
Dla mnie czytelnym symbolem jest napis na przedramieniu.
http://www.topstars.pl/wp-content/uploa ... 221037.jpg


Śr cze 27, 2012 3:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 21:45
Posty: 238
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Co można zrobić aby się przypodobać ludziom....
"Pieniądze przekazał po cichu, bez błysków fleszy..." a i tak wszyscy się o tym dowiedzieli i teraz się zachwycają jaki ten satanista dobry. Zatem ten satanizm nie może być taki zły skoro taki Darski dał tyle pieniędzy na dobry cel...
Obłuda złego ma swoją logikę, bo za pomocą niewielkiej kwoty robi sobie dobrą reklamę.
Rozumiem Jajko, że twoim głównym celem jest poszukiwanie wpadek, pomyłek i słabości KK ale wiara to coś więcej niż plotki na portalach brukowych.

piona

PS Zupełnie nie ma nic wspólnego z całą sprawą to, że w nazwie tego napoju jest pentagram...

_________________
John & Stasi Eldredge -"Miłość i wojna" - Obowiązkowa lektura dla każdego małżeństwa :)


Śr cze 27, 2012 7:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
piona napisał(a):
Obłuda złego ma swoją logikę, bo za pomocą niewielkiej kwoty robi sobie dobrą reklamę.


Jakiego złego? Potrafisz to zło, złe czyny wskazać?

Bo coś mi się wydaje, że całe to wzburzenie osobą Nergala ma źródło w obaleniu przez niego propagowanego od lat przez KK wizerunku satanistów jako bądź niebezpiecznych psychopatów bądź nieszczęśliwych, zagubionych ludzi. A tu proszę - jako satanista deklaruje się normalny, trzeźwo myślący, pracowity i utalentowany a przy tym odnoszący sukcesy, ludzki człowiek.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Ostatnio edytowano Śr cze 27, 2012 8:00 przez JedenPost, łącznie edytowano 1 raz



Śr cze 27, 2012 7:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
I jeszcze ludziom pomaga. Bezinteresownie. To na pewno sprawa ducha JP2, tylko Nergal nie zdaje sobie z tego sprawy. Ale do kanonizacji jak znalazł.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr cze 27, 2012 7:59
Zobacz profil
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
:shock: :shock: :shock:

To Nergal musi wydać publiczne oświadczenie bądź wpłacić duży datek na Latającego Potwora Spaghetti, aby do ludzi dotarło, że jest ateistą?
On to kilka razy deklarował, tłumaczył że satanizm jest tylko na potrzeby sceny i tyle. Nie wierzy w istnienie Boga, ani zła. Zwykły ateista. W jego gatunku muzycznym akurat wykorzystuje się do wizerunku taką postać, ale to nie uprawnia do przypisywania mu wiary w satanizm :|

Wiadomo, że każdy dobry uczynek jest godzien pochwały i naśladowania ;)


Śr cze 27, 2012 8:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Ludzie, Nergal to przede wszystkim nie jest żaden satanista. Wydawało mi się, że już dawno zostało to wyjaśnione. Nie jest nawet pewne, że jest ateistą, stawiałbym raczej na agnostycyzm. Ciężko stwierdzić, co jest jego prywatnym poglądem, a co medialną pozą.

Z tym przekazaniem kasy też jest coś nie tak:

Ten zastrzyk gotówki to dla nas wielka sprawa. Będziemy mogli bowiem pomóc większej liczbie chorych na białaczkę. Choć pieniądze wpłaciła firma (producent napoju-red.), domyślamy się, że za tym "prezentem" stoi Adam Darski. Bardzo mu za to dziękujemy - powiedziała w wywiadzie dla "Twojego Imperium" szefowa Fundacji DKMS, Kinga Dubicka.

Aha, "domyślają się".

Jajko napisał(a):
No jak to? Przecież satanista NIE MOŻE zrobić nic dobrego, bo nie respektuje wartości moralnych!


Co to za bzdury znowu? :shock:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr cze 27, 2012 9:22
Zobacz profil
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
@Val parafrazując twój tok argumentacji można powiedzieć że:

Jeśli ktoś śpiewa satanistyczne teksty, przebiera się w satanistyczne symbole, wzoruje swoje zachowanie na wyobrażeniach o zachowaniu demonów, to oznacza ze tak naprawce jest???
- czerwonym kapturkiem.


Śr cze 27, 2012 9:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 332 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL