Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 15:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 332 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna strona
 Nergal wzorem do naśladowania? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 13:29
Posty: 345
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Cytuj:
Ani satanizm, ani black metal, nigdy nie był ruchem jednorodnym, dlatego naprawdę nie wiem czemu ideologie norweskiej młodzieży sprzed 20 lat miałyby być w jakikolwiek sposób wiażące dla wykonujących dziś tę muzykę, określajacych się jako sataniści, poganie czy okultyści ludzi w wieku bliższym 40.


Ciekawe dlaczego praktyki Św. Inkwizycji, mordowanie Indian i masa innych działań sprzed setek lat są wciąż przypominane i wypominane chrześcijanom. Czy nie dlatego, że i tamci ludzie nazywali się chrześcijanami?

Cytuj:


jano57 napisał(a):

Skoro ktoś już zdefiniował pojęcie to dziwne jest podkładanie pod nie innych znaczeń.


Czyli proponowałbyś np. by chrześcijanie zaprzestali używania w odniesieniu do swojego bóstwa w trzech Osobach określenia "Bóg", zdefiniowanego i zupełnie inaczej rozumianego przez żydów?


Gdyby po powodowało nieporozumienia - na pewno. Na razie jednak i chrześcijanie i żydzi doskonale wiedzą kto o czym mówi.

_________________
... lecz ludzi dobrej woli jest więcej ...


Wt wrz 02, 2014 10:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
jano57 napisał(a):

Ciekawe dlaczego praktyki Św. Inkwizycji, mordowanie Indian i masa innych działań sprzed setek lat są wciąż przypominane i wypominane chrześcijanom. Czy nie dlatego, że i tamci ludzie nazywali się chrześcijanami?


Raczej dlatego, że to ciagle ta sama organizacja.

jano57 napisał(a):
Gdyby po powodowało nieporozumienia - na pewno. Na razie jednak i chrześcijanie i żydzi doskonale wiedzą kto o czym mówi.


Bynajmniej. Jeśli nie wiem kto pisze, to kiedy pisze "Bóg" nie mam pojęcia co i kogo właściwie ma na myśli, bo niby skąd?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt wrz 02, 2014 10:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 13:29
Posty: 345
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
JedenPost,
wysłuchałem "In The Absence Ov Light". Nie jestem jakimś znawcą ale wciąż mam wrażenie, że konwencja black metal jakoś ogranicza muzyków. Wydaje mi się, że pan N. potrafiłby zagrać coś więcej, bogaciej a tu tylko ten "growl" i monotonna perkusja. Więc wokal jest nieczytelny a muzyka w sumie monotonna, podobna w każdym utworze. Przypomina mi się punk jako przede wszystkim styl życia bo muzycznie to był pokaz bezsilności.

Cytuj:


jano57 napisał(a):

Gdyby po powodowało nieporozumienia - na pewno. Na razie jednak i chrześcijanie i żydzi doskonale wiedzą kto o czym mówi.


Bynajmniej. Jeśli nie wiem kto pisze, to kiedy pisze "Bóg" nie mam pojęcia co i kogo właściwie ma na myśli, bo niby skąd?


Wobec tego będę musiał napisać do Watykanu, że ateiści mają problemy.

_________________
... lecz ludzi dobrej woli jest więcej ...


Wt wrz 02, 2014 11:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
jano57 napisał(a):
JedenPost,
wysłuchałem "In The Absence Ov Light". Nie jestem jakimś znawcą ale wciąż mam wrażenie, że konwencja black metal jakoś ogranicza muzyków.


Cóż, każda konwencja ogranicza. Akurat black jest chyba njednym z bardziej zróżnicowanych i na dziś najbardziej rozwojowym z gatunków metalu, można go zagrać skrajnie prymitywnie, można i w sposób bardzo wyrafinowany, nie odbiera mu też tożsamości łączenie z innymi, często bardzo odległymi wpływami. Behemoth muzycznie nigdy nie był w awangardzie, ich przepis na sukces to raczej ciężka praca, dbałość o image i bardzo profesjonalne odgrywanie sprawdzonych wzorców, toteż na ostatniej płycie też zagrali dość trendziarsko, podług ustalonych już reguł religijnego black metalu, nadając temu jedynie swój firmowy sznyt.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt wrz 02, 2014 13:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 13:29
Posty: 345
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Jeżeli N. poszukuje w różnych nurtach muzycznych, może kiedyś stworzyć coś całkiem nowego, oryginalnego. Ale to zawsze ryzyko, trzeba by na chwilę zapomnieć o komercji.

_________________
... lecz ludzi dobrej woli jest więcej ...


Wt wrz 02, 2014 20:35
Zobacz profil
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Mhm, nie lubię człowieka, więc poczynię mu zarzut, że zarabia na chleb. Nigdy nie przestanie mnie to zadziwiać.


Wt wrz 02, 2014 22:05

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 13:29
Posty: 345
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Właśnie to od początku twierdzę.

_________________
... lecz ludzi dobrej woli jest więcej ...


Śr wrz 03, 2014 8:05
Zobacz profil
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
jano57 napisał(a):
Nastroje antychrześcijańskie w środowisku blackmetalowym dały o sobie znać szczególnie silnie w latach 90. w Norwegii. Od 1992 do 1996 r. doszło tam do ok. 50 podpaleń kościołów chrześcijańskich. 6 czerwca 1992 r. doszczętnie spłonął zabytkowy kościół Fantoft stavkirke w okolicach Bergen, podpalony przez Varga Vikernesa, muzyka działającego w najważniejszych blackmetalowych projektach muzycznych: Mayhem, Darkthrone oraz Burzum. Vikernes dokonał podpaleń również innych kościołów, a ruiny spalonej świątyni Fantoft umieścił na okładce płyty Aske z 1993 r. Muzyk został skazany za morderstwo członka Mayhem, Øysteina Aarsetha, a także za podpalenia kościołów, na karę 21 lat więzienia.
Stosunek do podpaleń dzieli środowisko. Wielu muzyków zdecydowanie odcina się od takich działań, niektórzy jednak są im przychylni, a nawet otwarcie nawołują do kolejnych podpaleń. Gaahl, wokalista grupy Gorgoroth, w rozmowie zarejestrowanej przez norweską telewizję NRK 1, powiedział m.in.:
To jedna z tych rzeczy, które popieram w stu procentach i uważam, że takich podpaleń powinno być znacznie więcej w przyszłości. Musimy zniszczyć wszystkie formy chrześcijańskiej i semickiej religii, jakie znajdują się na świecie. Jedynie satanizm daje każdemu człowiekowi wolność[3]. (http://pl.wikipedia.org/wiki/Black_metal)
Co Ty na to? Powiesz pewnie, że wielu się odcina, tak czy owak kierunek jest określony.

Jak widać od tej sprawy minęło już ponad dwadzieścia lat, a ciągle jest najpoważniejszy incydent związany z środowiskiem blackmetalowym. Wychodzi na to, że fani i twórcy tego gatunku w zdecydowanej większości nie odczytują dosłownie przekazu jaki niesie ze sobą black metal.


Cz wrz 04, 2014 10:55

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 13:29
Posty: 345
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
A kiedyś spalono na stosie Giordano Bruno...

_________________
... lecz ludzi dobrej woli jest więcej ...


Cz wrz 04, 2014 21:30
Zobacz profil
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Bynajmniej nie zrobili tego fani black metalu.


Cz wrz 04, 2014 22:20

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 13:29
Posty: 345
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Zobacz post na samej górze strony.

_________________
... lecz ludzi dobrej woli jest więcej ...


Pt wrz 05, 2014 22:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Na który dostałeś odpowiedź - takie historie są i będą wypominane Kościołowi, ponieważ wciaż jest tą samą organizacją.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So wrz 06, 2014 7:39
Zobacz profil
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Gdyby sprawa Giordano Bruno była epizodem nie mającym głębszego podłoża, dziś traktowana byłaby jedynie jako ciekawostka historyczna, a nie powód od wypominania Kościołowi ciemnej karty jego dziejów.


N wrz 07, 2014 11:45

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 13:29
Posty: 345
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Toutes proportions gardées - ekscesy nastolatków sprzed 20 lat nadal będą istnieć na stronie "black metal".

_________________
... lecz ludzi dobrej woli jest więcej ...


N wrz 07, 2014 16:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
I cóż ma z tego wynikać? Nergal miałby za ich ekscesy w jakimkolwiek stopniu odpowiadać?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N wrz 07, 2014 16:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 332 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL