Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 3:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 332 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona
 Nergal wzorem do naśladowania? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Czy jest dla Ciebie wielkim odkryciem, że postać sceniczna czy podmiot liryczny mogą nie być tożsame z aktorem czy autorem?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr cze 27, 2012 9:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Johnny99 napisał(a):
Jajko napisał(a):
No jak to? Przecież satanista NIE MOŻE zrobić nic dobrego, bo nie respektuje wartości moralnych!


Co to za bzdury znowu? :shock:


Zgadza się. Bzdury. Powtarzam to co często słyszę z ust teistów.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr cze 27, 2012 9:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Jajko napisał(a):
Adam "Nergal" Darski wystąpił niedawno w reklamie napoju energetyzującego "Demon". Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że całe honororium (czyli, bagatela 350 tysięcy złotych) przekazał na rzecz Fundacji DKMS.

To nie pierwszy raz, kiedy artysta wsparł największą w Polsce bazę dawców komórek macierzystych. Robi to od momentu, w którym dzięki DKMS-owi dostał półtora roku temu szansę na pokonanie białaczki.

http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,120 ... dacji.html

I co Wy na to? Ten ateista, satanista, bez zasad moralnych, etycznych, "mamoniarz", materialista, nihilista, antyklerykał, obrazoburca i bogowie tylko wiedzą kto jeszcze, a tak się zachował! Zdziwko, nie?

Hmmm, no to bardzo ładnie z jego strony. Czyli można by jednak wykreślić tego "materialistę" ;)

Ale wątpię, by dało to do myślenia większości uprzedzonym.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Śr cze 27, 2012 9:54
Zobacz profil
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
nirs napisał(a):
Jeśli ktoś śpiewa satanistyczne teksty, przebiera się w satanistyczne symbole, wzoruje swoje zachowanie na wyobrażeniach o zachowaniu demonów, to oznacza ze tak naprawce jest???
- czerwonym kapturkiem.


:D :D :D

Toś mnie uświadomił: Hugh Laurie jest lekarzem, wszak leczy w serialu ludzi. Ale zwolenników takiego sposobu myślenia jest od groma, o czym świadczą wywiady aktorów śmiejących się z takich incydentów, że ludzie mylą fikcję z serialu z rzeczywistością.
Tak samo piosenkarze- na scenie wyuzdanie, golizna, pewność siebie, a poza nią skromność, ciuchy a la lump, brak makijażu.

A takie dziewczyny z T.A.T.U. wykonując swój wielki hit zaczynały się całować. A poza sceną? Każda ma swojego faceta i inne życie.

Każdy kto występuje publicznie...gra. Zwłaszcza w show-biznesie. Czy to jest dla Ciebie szokująca informacja?


Śr cze 27, 2012 10:06
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
No to może inny przykład. ( mam nadzieje ze admin nie zbanuje)

Prostytutka świadcząca usługi przy drodze, jednocześnie wspierająca dom dziecka.
Czy jest dziwką?
Pewnie ktoś się nie zgodzi i powie, ze to tylko praca, wizerunek medialny, artystyczne image.

Oceniamy na podstawie tego co widać. Człowiek który nie chce być nazwany satanistą nie ubiera się jak satanista.


Śr cze 27, 2012 10:14

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
nirs napisał(a):
Oceniamy na podstawie tego co widać.


To już Twój osobisty problem - większość ludzi zgadza się, że warto jednak patrzeć głębiej.

nirs napisał(a):
Człowiek który nie chce być nazwany satanistą nie ubiera się jak satanista


A skąd wiesz, jak ubiera się satanista :D ?

Wiesz jak prezentuje się bodaj najważniejszy współcześnie grający metalowy zespół autentycznie satanistyczny? Tak:

Obrazek

to możesz zobaczyć na pewnym portalu w miejscu gdzie zazwyczaj widnieje fotografia kapeli. Zespół nie gra koncertów, udzielił raptem kilku wywiadów, nie publikuje zdjęć członków ani żadnych informacji na ich temat.

Jest kontrast z dokonaniami Behemoth?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr cze 27, 2012 10:18
Zobacz profil
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
" Tak ma pan racje."
Jeśli popatrzeć tak głębiej i jeszcze pogłębić
to się okaże, że słoń jest różowy i lata.
a krowa może, jeśli zechce, jeździć na rowerze.

Pana umiejętność pogłębionego spojrzenia jest bezgraniczna.


Śr cze 27, 2012 10:37

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Rozumiem, że jesteś zwolennikiem ocenianie po pozorach i utożsamiania kreacji scenicznej z rzeczywistością?

Nie wiem jaki cel mają Twoje wysilone dziwaczne porównania, co jeden post to głupsze.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr cze 27, 2012 10:44
Zobacz profil
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Pan jest natomiast zwolennikiem wyciągania wniosków w oderwaniu od faktów.
Nawet nie można tego nazwać oceną, bo do oceny są potrzebne jakieś obiektywne przesłanki.
Ja oceniam po tym co widzę i słyszę.
Pan natomiast tworzy rzeczywistość bajkową, w oparciu o przeczucia, odczucia i marzenia.


Śr cze 27, 2012 11:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
nirs napisał(a):
No to może inny przykład. ( mam nadzieje ze admin nie zbanuje)

Prostytutka świadcząca usługi przy drodze, jednocześnie wspierająca dom dziecka.
Czy jest dziwką?
Pewnie ktoś się nie zgodzi i powie, ze to tylko praca, wizerunek medialny, artystyczne image.

Nie wiem co rozumiesz przez określenie "dziwka", ale na pewno możemy stwierdzić, że wykonuje pracę prostytutki.
Tak samo możemy stwierdzić, że Nergal jest piosenkarzem, czy tam muzykiem.

EDIT: ładne to logo :D

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Śr cze 27, 2012 11:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
nirs napisał(a):
Ja oceniam po tym co widzę i słyszę.


Czyli - właśnie w oderwaniu od faktów.

nirs napisał(a):
Pan natomiast tworzy rzeczywistość bajkową, w oparciu o przeczucia, odczucia i marzenia.


No nie wiem, z nas dwóch to nie ja przyjmuję, że Artur Żmijewski nazywa się Ojciec Mateusz i jest księdzem... 8)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr cze 27, 2012 11:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
JedenPost napisał(a):
nirs napisał(a):
No nie wiem, z nas dwóch to nie ja przyjmuję, że Artur Żmijewski nazywa się Ojciec Mateusz i jest księdzem... 8)

A przecież wszyscy wiemy, że jest lekarzem ;P

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Śr cze 27, 2012 11:54
Zobacz profil
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
nirs napisał(a):
Prostytutka świadcząca usługi przy drodze, jednocześnie wspierająca dom dziecka.
Czy jest dziwką?
Pewnie ktoś się nie zgodzi i powie, ze to tylko praca, wizerunek medialny, artystyczne image.
Oceniamy na podstawie tego co widać. Człowiek który nie chce być nazwany satanistą nie ubiera się jak satanista.

Analogia chybiona- to jej zawód. Tak jak zawodem Nergala jest piosenkarz, a kowalskiego mechanik.
Bardziej adekwatne by było postawienie pytania kim jest mijana pani na ulicy, która ubiera się jak prostytutka. Czy każda kobieta w mini i wyzywającym dekoltem jest prostytutką? Czy masz moralne prawo oceniać kobietę po ubiorze?
A każdy facet w dresie bije innych ludzi? Jest kibolem? Bo tak się ubiera jak oni?
A prawdziwa zagwozdka to musi być rozkima, czy jeżeli salon fryzjerski ma atrakcję w postaci kobiet-fryzjerek, które w erotycznych strojach obcinają mężczyzn to w takim razie jest to salon fryzjerski z burdelem?
Jak matka ubiera 4letniego chłopczyka na różowo, to chłopczyk jest gejem?
Każdy w sportowych ubraniach uprawia jakąś dyscyplinę sportu w myśl zasady "jak Cię widzą, tak Cię piszą"?
Kiedyś w latach szczenięcych miałam taką fazę oceniania po ubiorze radośnie wspieraną przez babcię, ale cały ten proces wziął w łeb, gdy poznałam nietuzinkowych ludzi, którzy przeczyli teoriom babci :twisted: .

Więc może te przekonania nt. ubioru wynikają z doświadczeń z innymi ludźmi? Mi by do głowy nie przyszło, aby oceniać w taki sposób, bo zwyczajnie z doświadczenia wiem, jak bardzo jest to krzywdzące dla innych i jak wiele ludzi bym przekreśliła z tak błahych powodów.

PS. To teraz już wiemy jacy prywatnie są wszyscy politycy, ludzie z show biznesu i z gazet. Bo skoro o nich tak piszą, tak wyglądają, tak mówią w TV, to tacy są prywatnie. Jakie to proste. To już wiem co myśleć o moich wykładowcach- jak jakiś był ostry, to prywatnie też taka brzytwa, wiec współczuję jego rodzince, że taki wymagający :twisted:


Śr cze 27, 2012 12:01
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Jajko napisał(a):
I co Wy na to? Ten ateista, satanista, bez zasad moralnych, etycznych,

Że Nergal jest zdemoralizowany i pozbawiony zasad etycznych to jasne.
No bo jak można wydać tak duzą sumę na jakaś tam fundację DKMS, zamiast wspomóc wielkie dzieło Ojca Rydzyka! By sie dorzucił do budowy spa przy osrodku rekreacyjnym albo chociaż zafundował zestawy satelitarne do odbioru TvTrwam tym wszystkim ludziom przesladowanym przez Rząd i Dworaka!


Śr cze 27, 2012 12:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Nergal wzorem do naśladowania?
Val napisał(a):
nirs napisał(a):
PS. To teraz już wiemy jacy prywatnie są wszyscy politycy, ludzie z show biznesu i z gazet. Bo skoro o nich tak piszą, tak wyglądają, tak mówią w TV, to tacy są prywatnie.

Zwłaszcza politykom bardzie zależy, byśmy tak myśleli ;)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Śr cze 27, 2012 12:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 332 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL