Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Dyskryminacja humanistów, ateistów i osób niereligijnych 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Dyskryminacja humanistów, ateistów i osób niereligijnych
Kozioł napisał(a):
pilaster napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Bo Szwecja, niestety, jest ateistyczna


I właśnie dlatego w samym Sztokholmie funkcjonuje 2 000 wróżek, astrologów i innych fengszujów i jakoś z głodu nie umierają :)

Tak jak pisałem. Tacy to i "ateiści" 8)

Nawet jezeli tak jest (odejmiesz jedno zero i będzie to realne),


Dwa tysiące. Tyle jest zarejestrowanych w tamtejszej skarbówce. Do tego trzeba doliczyć jeszcze tych wywołujących duchy na czarno. :( Też byłem zszokowany, kiedy się o tym dowiedziałem. :-(
Cytuj:
to wniosek jest naduzyciem. W rejonie Sztokholmu mieszka ponad 20% Szwedów (2mln).


Ilu klientów w roku musi mieć przeciętny bioenergoszaman, żeby utrzymać firmę?

Cytuj:
Jestem ciekaw ile takich wróżek, astrologów, wiedzących, radiestetów (tych to Polacy szczególnie lubią) jest w Polsce. Zapewne porównywalnie. Jeżeli jeszcze nie, to wystarczy kilka lat nadawania programów, wydawania "Wróżki" i innych.
Np. w katolickim Poznaniu konkurują ze sobą "Stowarzyszenie Radiestetów" i "Cech Bioenergoterapeutów i Radiestetów". Oprócz tego masa niezrzeszonych z przeróżnymi kursami, wróżki różnej maści i inni. Nawet jest Krajowa Komisja Radiestezyjna NOT (Naczelnej Organizacji Technicznej) w Poznaniu.


Różnica jest taka, że nikt nie twierdzi, że Polska jest krajem o 80% ateistów :D

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz gru 13, 2012 16:40
Zobacz profil
Post Re: Dyskryminacja humanistów, ateistów i osób niereligijnych
pilaster napisał(a):
Różnica jest taka, że nikt nie twierdzi, że Polska jest krajem o 80% ateistów :D
Za to niektórzy twierdzą, że w 95% katolików :x

p.s. Szwed prowadzący firmę na czarno? To musi być Polak!


Cz gru 13, 2012 16:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Dyskryminacja humanistów, ateistów i osób niereligijnych
pilaster napisał(a):

Z drugiej jednak strony brak uczestnictwa w rytuale nie świadczy o "niebyciu" katolikiem.


Jeśli ktoś chce być wyznawcą danej wiary, a nie przestrzega kilku podstawowych zasad danych przez wyznawanego w ramach tej wiary boga, to czy można go nazwać wyznawcą???

pilaster napisał(a):
Liczy się autoidentyfikacja i wiara w dogmaty katolickie.


Wszystko sprowadza się do definicji. Chciałem ją kiedyś ustalić, nawet wątek założyłem, ale nie wzbudził on większego zainteresowania: viewtopic.php?f=11&t=22836&hilit=+katolik

A jeśli za kryterium bycia katolikiem przyjąć wiarę w dogmaty, to katolików mamy niewielu. No bo aby wierzyć w dogmaty, trzeba je najpierw znać. A z tym jest słabo:

http://www.wprost.pl/ar/182304/W-co-wierza-Polacy/

Całość warta przeczytania, a poniżej tylko fragmencik o dogmatach:

Pracownia Badań Społecznych (na zlecenie „Gościa Niedzielnego") przepytała katolików z podstawowych kwestii natury dogmatycznej. Uzyskane odpowiedzi ponownie dały do myślenia. 20 proc. katolików nie wierzy w Sąd Ostateczny, ponad 15 proc. nie wierzy w stworzenie świata, 13 proc. podważa historyczność postaci Jezusa, a 26 proc. odrzuca wiarę w jego poczęcie z Ducha Świętego. Dla dopełnienia obrazu co dziesiąty „wierny” – traktuje śmierć fizyczną jako ostateczny koniec życia.

Do tego dochodzi 1/3 Polaków wierzących w reinkarnację.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz gru 13, 2012 18:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Dyskryminacja humanistów, ateistów i osób niereligijnych
Jajko napisał(a):
pilaster napisał(a):

Z drugiej jednak strony brak uczestnictwa w rytuale nie świadczy o "niebyciu" katolikiem.


Jeśli ktoś chce być wyznawcą danej wiary, a nie przestrzega kilku podstawowych zasad danych przez wyznawanego w ramach tej wiary boga, to czy można go nazwać wyznawcą???


Można W końcu muzułmanin jest muzułmaninem jeszcze zanim odbędzie hadżdż


Cytuj:
A jeśli za kryterium bycia katolikiem przyjąć wiarę w dogmaty, to katolików mamy niewielu. No bo aby wierzyć w dogmaty, trzeba je najpierw znać.


Nie ma takiego wymogu. W końcu Boga nikt naprawdę nie zna, ale wielu w Niego wierzy,

Cytuj:
20 proc. katolików nie wierzy w Sąd Ostateczny, ponad 15 proc. nie wierzy w stworzenie świata, 13 proc. podważa historyczność postaci Jezusa, a 26 proc. odrzuca wiarę w jego poczęcie z Ducha Świętego. Dla dopełnienia obrazu co dziesiąty „wierny” – traktuje śmierć fizyczną jako ostateczny koniec życia.

Do tego dochodzi 1/3 Polaków wierzących w reinkarnację.


To właśnie wynika z ignorancji i w niczym nie przeszkadza. Co innego, gdyby ci błądzący zostali uświadomieni, że takie wierzenia są sprzeczne z doktryną, a mimo to nadal w nich tkwili. Wtenczas już by katolikami nie byli :-(

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pt gru 14, 2012 9:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Dyskryminacja humanistów, ateistów i osób niereligijnych
Cóż, różnimy się co do definicji. Dla mnie piłkarz to ktoś kto gra w piłkę regularnie. A z faktu, że kiedyś w podstawówce tata zapisał synka do klubu piłkarskiego, gdzie synek kopnął kilka razy piłkę i mu się znudziło, nie wynika nijak, że kilkadziesiąt lat później synek może nazywać siebie piłkarzem. No i zupełnie nie usprawiedliwia go nieznajomość przepisów piłki nożnej - co to za piłkarz, który nie wie JAK się gra w piłkę??

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt gru 14, 2012 17:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dyskryminacja humanistów, ateistów i osób niereligijnych
A co to znaczy humanista? Ateizm, humanizm mają często wyjątkowo paskudną doktrynę - mortalizm niweczący wartość jednostki.

Mortalizm to szatański pogląd mówiący, że ze śmiercią biologiczną świadomość przestaje istnieć. Czyli istnienie byłoby bezsensem totalnym.

Wiara w UFO może promować mortalistyczną nierządnicę.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pn gru 24, 2012 20:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Dyskryminacja humanistów, ateistów i osób niereligijnych
Myślę, że wielu ludzi jest w stanie znaleźć sens w ziemskim istnieniu nawet nie wierząc w piekło i niebo. Ale dla Ciebie to może być bez sensu...

A ostatniego zdania nie zrozumiałem.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn gru 24, 2012 21:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Dyskryminacja humanistów, ateistów i osób niereligijnych
Najprosztszą odpowiedzią na "mortalizm" jest poświęcenie się rodzinie. Nie wszystek umrę - bo moje dzieci mnie przeżyją...

Dlaczego pogląd o istnieniu życia na innych planetach ma promować jakąś nierządnicę?

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pn gru 24, 2012 21:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Dyskryminacja humanistów, ateistów i osób niereligijnych
"Egipski student został skazany na trzy lata więzienia po tym, jak ogłosił na Facebooku, że jest ateistą. Karima al Beheira- Banny oskarżono też o znieważanie islamu. Prawnicy alarmują, że podczas rozprawy adwokatom 21-latka odmówiono prawa do przedstawienia argumentów obrony."

http://www.wykop.pl/ramka/2332798/karim ... wiezienia/

Ciekawe czy już czas na masowy kamingałt ateistów w Egipcie czy raczej jeszcze za bardzo się boją?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn sty 12, 2015 22:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Dyskryminacja humanistów, ateistów i osób niereligijnych
Sam sobie odpowiem. Myślę, po obejrzeniu zalinkowanego filmiku, że na kamingałt jeszcze ciut za wcześnie. I świetnie rozumiem tę panią w hidżabie. W TV wprawdzie nie występowałem, ale niektórzy członkowie rodziny niemal dokładnie tak samo mnie potraktowali. Co Wy na to?

https://www.youtube.com/watch?v=gcqHlegEC4k

Jakież ogromne emocje może wzbudzać fakt, że ktoś śmie nie wierzyć w boskość wyznawaną przez drugą osobę!

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So sty 17, 2015 1:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: Dyskryminacja humanistów, ateistów i osób niereligijnych
pilaster napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Bo Szwecja, niestety, jest ateistyczna


I właśnie dlatego w samym Sztokholmie funkcjonuje 2 000 wróżek, astrologów i innych fengszujów i jakoś z głodu nie umierają :)

Tak jak pisałem. Tacy to i "ateiści" 8)

Pilaster stworzył sobie własną definicję ateizmu, inną, niż stosuje świat i dziwi się, że wychodzą mu inne wnioski, niż reszcie... :(

Korzystanie z usług astrologów nie oznacza wiary w astrologię. Wiara we astrologię nie oznacza wiary w Boga. Bo - teraz najciekawsze! - ateizm to brak wiary w bogów.

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


So sty 17, 2015 15:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Dyskryminacja humanistów, ateistów i osób niereligijnych
Pilaster byl na wycieczce w Sztokholmie i nie tylko przytoczyl dane o ilosci zarejestrowanych firm otumaniajacych wiera w cokolwiek, ale i zaszokowal przypuszczalna liczba tych niezarejestrowanych. :)
Pilaster zrezygnowal z blizszego poznania faktow. Niech pojedzie ponownie. Dowie sie, jakie znaczenie ma rejestracja firmy w Szwecji.


So sty 17, 2015 22:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re: Dyskryminacja humanistów, ateistów i osób niereligijnych
Przeraża mnie brak tolerowania idiotów. Na szczęście jest to dość rzadkim zjawiskiem.


Cz sty 22, 2015 14:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: Dyskryminacja humanistów, ateistów i osób niereligijnych
Martwi cię to? Ciekawe dlaczego... :P :D

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


Cz sty 22, 2015 18:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL