Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Wałęsa i Kwaśniewski 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Wałęsa i Kwaśniewski
Cytuj:
Były prezydent uważa, że na uroczysty zjazd "Solidarności" powinni być zaproszeni m.in. Zbigniew Bujak, Władysław Frasyniuk i Adam Michnik.

"Czy ci ludzie zostali zaproszeni? To jest jakieś wybiórcze. Czy oni sobie (władze "Solidarności") wzięli na to monopol? Czy oni są jedynymi bohaterami? Innych wtedy nie było przypadkiem? - mówił Wałęsa.

Były prezydent podkreślił, że nie wycofa się z pomysłu zaproszenia prezydenta Kwaśniewskiego 31 sierpnia na uroczystość rocznicową z mszą św. pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku.

"Ja zawsze dotrzymuję słowa, niezależnie, czy mi się to opłaca, czy nie. Jeśli słowo było takie, że zapominamy o przeszłości, spróbujmy robić coś razem, choć wcześniej było, że ja go blokowałem (Kwaśniewskiego) i nie życzyłem sobie, żeby nasze drogi się krzyżowały. A teraz jesteśmy po tym wszystkim. Ja sam się dziwię, że zostałem złamany. Ale zostałem złamany. Przyjąłem warunki, teraz muszę ich dotrzymać" - oświadczył Wałęsa.

Z onetu http://info.onet.pl/1080809,11,item.html

Głównie jestem zaskoczona - ale chyba pozytywnie... Co o tym myślicie?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt kwi 12, 2005 15:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 15:56
Posty: 1576
Post 
Może w końcu coś się ruszy i bojownicy będą patrzeć na czerwonych jak na ludzi (i vive versa). Trochę to dziwne by dorośli ludzie na poziomie woleli się opluwać niż podać sobie ręce.

_________________
Mors dicit


Wt kwi 12, 2005 15:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post Re: Wałęsa i Kwaśniewski
Cytuj:
Były prezydent podkreślił, że nie wycofa się z pomysłu zaproszenia prezydenta Kwaśniewskiego 31 sierpnia na uroczystość rocznicową z mszą św. pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku.

"Ja zawsze dotrzymuję słowa, niezależnie, czy mi się to opłaca, czy nie. Jeśli słowo było takie, że zapominamy o przeszłości, spróbujmy robić coś razem,

ehhh ... prawde mowiac kibice ( pseudo ? ) tez mieli zapomniec o przeszlosci, mialo dojsc do ugody i ile to trwalo ?? Pierwsze mecze i od razu powrot do przeszlosci.
Ciekawe jak tu sie to skonczy.

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


Wt kwi 12, 2005 18:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Wkońcu według prasy dwaj agengi: Alek i Bolek :)
Myślę, że z tego uczucia może się zrodzić przyjaźń, któa później przerodzi się (później oznacza po zakończeniu rządów prezydenta) powstanie nowej formacji (partii), tworzonej przez tych dwuch osobników. Nie napiszę o o tym myślę, ale życzę im powodzenia :biggrin:


Wt kwi 12, 2005 21:38
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
To chyba zbyt daleko wyciągnięte wnioski.

O jakim my uczuciu w ogóle mówimy, hę?

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Wt kwi 12, 2005 22:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 22, 2005 14:17
Posty: 476
Post 
Najwazniejsze zeby nie szkalowali sie nawzajem w mediach.Przeciez nie musza sie kochac :) a na tolerancje ich chyba stac?


Wt kwi 12, 2005 22:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Zoe - myslę że ważne że w ogóle było. Że gdzieś się spotkali.

Bo to są przecież konkretni ludzie nie twór zbiorowy pt "kibice klubu n". Nie zmieni się zaraz i dla wszystkich. Ale nie wiesz - czy i na ile zmieniło się dla pojedynczego człowieka. Kogoś, kto związał te szaliki i powiesił na kracie okna na Franciszkańskiej.

Zobaczymy :)

A wracając do tematu. Podoba mi się jedno na pewno - że gest podania ręki nie jest - nie był - pustym gestem. Że był pewną decyzją - którą się kontynuuje. Co z tego gestu wyniknie politycznie i dokąd zaprowadzi...?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr kwi 13, 2005 6:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Chodziło mi uczucie do nowej partii któą mogą wspólnie stworzyć.
Wysnułąm takie wnioski gdyż, A. Kwaśniewskiemu kończy się kadencja, a panu Wałęsie znów spieszno do władzy.
Pozdrawiam :)


Śr kwi 13, 2005 22:41
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
No cóż, może i w polityce wszystko jest możliwe, ale żeby aż tak ??

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Śr kwi 13, 2005 23:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Tak w pogoni za stołkami politycy zrobią wszystko. :-D


Śr kwi 13, 2005 23:28
Zobacz profil WWW
Post 
"Podoba mi się jedno napewno - że gest podania ręki nie jest - nie był - pustym gestem".... wg NDz jest efektem ustaleń Okrągłego Stołu, Magdalenki; zmontowanym na użytek:Wałęsy, Kwaśniewskiego, Frasymiuka, Michnika i Urbana.....zmontowany "cud" :D :D


Śr kwi 20, 2005 21:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Uważam, że Wałęsa coś ostatnio często zmienia upodobania. Z jednej strony zarzeka się, że z Kwaśniewskim nigdzie nie poleci, a szczególnie na pogrzeb papieża... a potem wielki znak pokoju. Wybaczcie mi sceptycyzm - ale widzę w tym po prostu popisówkę, gest pod publikę.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz kwi 21, 2005 14:51
Zobacz profil WWW
Post 
"Gest pod publikę" - ale po co?
Prezydentem już nie będzie, jest na tyle świadomy. Partii nowej nie założy, bo z kim? a nadto społeczeństwo ma już "po dziurki w nosie" polityków i powstające partie.
Finansowo jest ustawiony.
Trzeba kiedyś zacząć myśleć i żyć zgodnie z wyznawaną wiarą.
Nie musi przecież wchodzić w jakieś wielką komitywę, przyjaźń z A. Kwaśniewskim, ale jako chrześcijanin musi umieć wybaczać i nie żywić wobec innego człowieka pogardy, nienawiści.
Może trzeba było aż śmierci Papieża żeby wyraźnie to do niego dotarło.
Ja nie doszukuję się żadnych podtekstów.


Cz kwi 21, 2005 15:40

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
Wałęsa to fałszywiec.Najpierw na pokaz brata się z Kwaśniewskim, a po przyjeżdże i wytacza proces Radiu Maryja.


N kwi 24, 2005 22:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Z tym radiem Maryja to dobrze robi :D
Rydzyki górą :o :)


Pn kwi 25, 2005 8:40
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL