Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 16:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Smutny Autobus 
Autor Wiadomość
Post Smutny Autobus
No naprawdę, nikt nie wspomniał o tym spocie MSW?
http://lmgtfy.com/?q=smutny+autobus


Pt cze 27, 2014 17:32
Post Re: Smutny Autobus
Czekali wszyscy na Ciebie :D
Coś mi się tam obiło o uszy, teraz widzę, że najwyraźniej zleceniodawca nie dogadał się z twórcą filmu jakie tak naprawdę ma być przesłanie.


Pt cze 27, 2014 18:33
Post Re: Smutny Autobus
MARIEL napisał(a):
widzę, że najwyraźniej zleceniodawca nie dogadał się z twórcą filmu jakie tak naprawdę ma być przesłanie.
G* prawda. Dogadał się, bo spot został odebrany, zapłacony i oficjalnie opublikowany przez ministerstwo, które było zamawiającym i które go promowało, m.in. na Fecebooku, jako kampanię społeczną. To samo ministerstwo (MSW) broni tego filmiku jako udanego.

A jest skandaliczny moralnie.


Ostatnio edytowano Pt cze 27, 2014 18:48 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pt cze 27, 2014 18:43
Post Re: Smutny Autobus
akruk napisał(a):
G* prawda.

Oczywiście, bo to sarkazm był, wiesz.
akruk napisał(a):
To samo ministerstwo (MSW) broni tego filmiku jako udanego.

A co mają zrobić, przyznać się że znów im nie wyszło? :D
No ja bym się przyznała, ale dla rządzących to podobno traumatyczne przeżycie jest.


Pt cze 27, 2014 18:48
Post Re: Smutny Autobus
MARIEL napisał(a):
A co mają zrobić, przyznać się że znów im nie wyszło? :D
Lepiej wyjść na pozbawionych empatii? Z komentarzy internetowych:
"Film ten świadczy o kryteriach selekcji obowiązujących w ministerstwie za Sienkiewicza: jest robiony przez psychopatów dla psychopatów."


Pt cze 27, 2014 18:50

Dołączył(a): Cz wrz 07, 2006 10:43
Posty: 23
Post Re: Smutny Autobus
Jako ciekawostkę mogę zamieścić to, co na swoim Facebooku napisała osoba, która - jak przypuszczam - jest szefem (lub inną ważną personą) w agencji reklamowej, która wykonała ten spot:

Cytuj:
Co prawda przez ostatnie 24h połowa polskiego internetu wyraziła już swoją opinię o Smutnym Autobusie (druga połowa zrobi to dzisiaj). I niejedna praca doktorska powstanie opisująca ten socjologiczny fenomen jak dwie przeciwstawne siły – oburzenie tych, którzy nie rozumieją i tych którzy nie rozumieją że inni nie rozumieją - nakręcają się nawzajem – tworząc mityczny efekt zwany tfu wirusem (btw co myśmy zrobili znowu klienci sobie o nich przypomną;-). Mimo to pozwólcie, że jeszcze cztery zdania napiszę, btw najdłuższe w mojej historii na fb.

457 000 viewsów na YT (a jak będziecie to czytać pewnie już ponad 0,5mln), jeszcze to estymujemy, ale pewnie kilka milionów polskich złotych wygenerowanej wartości mediowej (przy budżecie mniejszym niż dobra kolacja u sowy), reportaże w faktach i wiadomościach, strona główna demotywatorów, joemonstera, pudelka, gazety, onetu, wp, setki tysięcy komentarzy, lajków i szerów, dziesiątki przeróbek, przeniknięcie do języka potocznego, nawet redaktor Morozowski – to wszystko jest fajne, ale drugorzędne.

Miarą sukcesu tego projektu będzie to ilu rodziców skorzysta z aplikacji sprawdzania stanu autobusów.

I jeżeli uda się dzięki temu filmowi zapobiec choćby jednemu wypadkowi zdezelowanego autobusu to było warto. I piszę to nie jako szef agencji uhahany tym, że zdobyliśmy internety, tylko ojciec dwóch chłopaków.

Jestem dumny z tego, że taki projekt powstał w K2. Gratulacje dla Agaty i całego zespołu.


EDIT:
żeby było jasno - dla mnie ten spot jest głupi i nietrafiony sam w sobie, ale przez to, co wyprawiają w necie jego obrońcy, a także sami jego twórcy, nie znoszę go jeszcze bardziej.

_________________
World is enough.


Pt cze 27, 2014 19:18
Zobacz profil WWW
Post Re: Smutny Autobus
Gładka napisał(a):
żeby było jasno - dla mnie ten spot jest głupi i nietrafiony sam w sobie
Problem tkwi nie w "głupocie", czyli braku inteligencji, tylko w odstręczającej niemoralności tego filmu. On nie jest po prostu głupi - jest niemoralny i przez to szkodliwy społecznie.

Cytuj:
socjologiczny fenomen jak dwie przeciwstawne siły – oburzenie tych, którzy nie rozumieją i tych którzy nie rozumieją że inni nie rozumieją - nakręcają się nawzajem
Filmik będący kampanią społeczna, którego ludzie "nie rozumieją" (bo posiadają empatię i zachowali podstawową moralność) oznacza kampanię złą, bo nieudaną, nietrafioną. I to jest zawsze wina autorów takiego filmu. A tymczasem i MSW, i studio reklamowe stosuje tani chwyt "reklama świetna, tylko odbiorcy za głupi, żeby ją właściwie zrozumieć".

Do ministerstwa, do różnych speców od reklamy i marketingu nie dociera, mimo że setki ludzi tłumaczą to na elementarnym poziomie, że takim filmikiem podważają podstawowe etyczne wartości społeczne.

To nie jest kraj dla starych ludzi.


Pt cze 27, 2014 19:55
Post Re: Smutny Autobus
akruk napisał(a):
To nie jest kraj dla starych ludzi.

Jak będę stary, to będą mnie odtrącać, naśmiewać się ze mnie, straszyć mną dzieci, a na koniec uśmiercą. Do tego ten filmik namawia.
Czy tak traktujecie swoich rodziców/dziadków?

Może ten filmik to nie szczyt głupoty (każdy widział większe) ale na pewno jeszcze jeden przykład na totalne partactwo.


Pt cze 27, 2014 20:04

Dołączył(a): Cz wrz 07, 2006 10:43
Posty: 23
Post Re: Smutny Autobus
akruk napisał(a):
Gładka napisał(a):
żeby było jasno - dla mnie ten spot jest głupi i nietrafiony sam w sobie
Problem tkwi nie w "głupocie", czyli braku inteligencji, tylko w odstręczającej niemoralności tego filmu. On nie jest po prostu głupi - jest niemoralny i przez to szkodliwy społecznie.

Użyłam słowa w złym kontekście, za co przepraszam. Dla mnie po prostu słowo "głupota" jest często tożsame ze słowem "zło".

Swoją drogą to spójrzmy na różnice między skutkami tej kampanii "społeczną" a innymi z tego rodzaju.
W przypadku normalnych kampanii społecznych - mamy w rezultacie trochę pieniążków dla twórców, lekkie poruszenie u części ludzi w paręnaście sekund po jej zobaczeniu, przemyślenie sprawy i wcielenie ideałów w życie u małego procenta odbiorców.
W przypadku tej kampanii - mamy w rezultacie duuuużo pieniążków dla twórców, mocny wnerw u większości odbiorców przez dłuższy czas, przemyślenie sprawy i wcielenie ideałów w życie u małego procenta odbiorców + kto wie, czy również celowe niekorzystanie z promowanej aplikacji przez jakąś tam część procenta potencjalnych użytkowników w ramach sprzeciwu wobec działań MSW ("na złość babci odmrożę sobie uszy").
Wnioski nasuwają się same.

A zresztą wystarczy powchodzić na Facebookowe profile twórców tego filmiku, żeby zobaczyć, jaki jest ich poziom. Cieszą się, że "są sławni" i dużo ludzi ogląda ich filmik, a z głosów sprzeciwu mają niezły ubaw. Cynizm do potęgi n-tej.

_________________
World is enough.


Pt cze 27, 2014 20:22
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Smutny Autobus
Chore państwo, chorych ludzi. Kto kiedykolwiek z zalu nie chcial sprawdzać autobusu wiozącego dzieci?! Co za idiotyzm.
Dzieci przeżywają tę brednie, ktora stworzyła jakaś amatorska ekipa, a ktora idioci z rządu zaaprobowali.
Jaki to ma mieć przekaz? Jak dzieci na to reagują? W ogóle tego jie rozumieją! To miałbyć przekaz do kogo? Do rodzicow? Kierowców? Policji? No chyba nie do dzieci? Dlaczego jest tak szeroko komentowany i oglądany? Bo większośc ludzi i dzieci nie może uwierzyć w to, ze taki bubel, idiotyzm mogl wyjść do mediów, za pieniądze podatnika. Co to w ogole ma być?


Pt cze 27, 2014 20:53
Zobacz profil
Post Re: Smutny Autobus
kosiarz1 napisał(a):
Dzieci przeżywają tę brednie, ktora stworzyła jakaś amatorska ekipa, a ktora idioci z rządu zaaprobowali
Cały problem w tym, że to nie byli amatorzy, tylko zawodowcy. Renomowana agencja reklamowa. Za pośrednictwem tego filmiku widzimy jak myślą ludzie od reklamy, marketingu, mediów. To, co chcieliby z nami robić, to co nam już robią. To nie amatorzy bynajmniej: filmik nie tylko jest udany technicznie i wizualnie, ale operując dostępnymi w tej formie przekazu środkami celowo i umiejętnie gra na emocjach odbiorcy. I nie chodzi wyłącznie o dzieci. W dorosłych ludziach o poprawnie ukształtowanej empatii budzi podobne reakcje. Problem nie leży w amatorszczyźnie przekazu, tylko w jego barbarzyństwie, w tym, że jest socjopatyczny.


So cze 28, 2014 9:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Smutny Autobus
Czy jest tu ktokolwiek, kto uważa ten filmik za udany?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So cze 28, 2014 11:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 05, 2012 11:05
Posty: 675
Post Re: Smutny Autobus
Cytuj:
Problem tkwi nie w "głupocie", czyli braku inteligencji, tylko w odstręczającej niemoralności tego filmu. On nie jest po prostu głupi - jest niemoralny i przez to szkodliwy społecznie.

Cytuj:
Problem nie leży w amatorszczyźnie przekazu, tylko w jego barbarzyństwie, w tym, że jest socjopatyczny.


Życie jest pełne niespodzianek. :mrgreen: W pełni zgadzam się z akrukiem.

_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski/Genesis+-+propozycja+nowej+interpretacji,3484705218.pdf


So cze 28, 2014 11:58
Zobacz profil
Post Re: Smutny Autobus
Gorgiasz napisał(a):
Cytuj:
Problem tkwi nie w "głupocie", czyli braku inteligencji, tylko w odstręczającej niemoralności tego filmu. On nie jest po prostu głupi - jest niemoralny i przez to szkodliwy społecznie.

Cytuj:
Problem nie leży w amatorszczyźnie przekazu, tylko w jego barbarzyństwie, w tym, że jest socjopatyczny.


Życie jest pełne niespodzianek. :mrgreen: W pełni zgadzam się z akrukiem.

Trudno się nie zgodzić ....


So cze 28, 2014 14:12
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Smutny Autobus
akruk napisał(a):
To nie jest kraj dla starych ludzi.

Twoje nawiązanie do tytułu tego flmu poruszyło mnie najmocniej.

Przyznaję, że nie widziałem wczesniej "Smutnego...".
Film jeszcze bardziej mnie zastrzelił niż końcówka "To nie jest kraj dla starych ludzi".
A o to trudno.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N cze 29, 2014 19:38
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL