Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 04, 2024 8:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co chcie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co chcie
Czy protestanci odczuwają potrzebę publicznego zaprotestowania przeciwko obrażaniu wartości chrześcijańskich?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Ostatnio edytowano Śr lip 02, 2014 8:49 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz

Edytowano dyskusyjne zdanie.



Pn cze 30, 2014 10:58
Zobacz profil
Post Re: PO - partią antykatolicką
Johnny99 napisał(a):
W sumie to chętnie bym się dowiedział, dlaczego protestantom aż tak zależy na tym, by antychrześcijanie robili co chcieli i nikt przeciwko temu nie miał prawa zaprotestować. O co tu chodzi?

A o co tobie chodzi?
Pisze jak było. Źle, ze pisze prawdę?
Każdy może protestować, co juz nie raz pisałem.
Ale cenzura poprzez prośbę pacyfikacji to zwykły terror.
Próba niewpuszczenia do teatru, to zwykłe przestępstwo.

Skąd nagle twoja zaczepka? Skąd te insynuacje? Nagle zamknąłeś oczy i uszy, a tylko usta masz otwarte? O co tu chodzi?


Pn cze 30, 2014 12:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PO - partią antykatolicką
Kozioł napisał(a):
A o co tobie chodzi?


Jak nie wiesz o co chodzi, to trudno. Zapytam o to samo następnym razem i następnym. Może kiedyś zrozumiesz :-D

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn cze 30, 2014 13:02
Zobacz profil
Post Re: PO - partią antykatolicką
Johnny99 napisał(a):
Kozioł napisał(a):
A o co tobie chodzi?


Jak nie wiesz o co chodzi, to trudno. Zapytam o to samo następnym razem i następnym. Może kiedyś zrozumiesz :-D

To może sprecyzujesz teraz. Bo w tej chwili to brzmi jak oszczerstwo. Czy uważasz, że protestanci, a ja w szczególności jesteśmy antychrześcijańscy? Bo to własnie sugerujesz.
Oczekuję męskiego postawienia sprawy, a nie śliskich wybiegów.


Pn cze 30, 2014 13:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PO - partią antykatolicką
Nikt nikogo nie oskarża. Po prostu ciekawi mnie, dlaczego przy okazji każdego takiego rodzaju protestu, zawsze stajecie po stronie nie chrześcijan, tylko tych drugich. Teraz zresztą też, w sprawie elementarza. Katolicy widzą problem - wy nie. Wystawia się sztukę obrażającą Chrystusa? Katolicy widzą problem - wy nie. Pastafarianie ośmieszają religię, próbując się zarejestrować jako pełnoprawny związek wyznaniowy? Katolicy widzą problem - wy nie. I tak za każdym razem. Jestem po prostu ciekawy, z czego to wynika. Oczywiście, nie dotyczy to tylko was - katolicy "otwarci" zachowują się tak samo. I do nich też chętnie skieruje to pytanie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn cze 30, 2014 13:39
Zobacz profil
Post Re: PO - partią antykatolicką
1)
Nie katolicy widza problem, ale pewna grupa katolików widzi problem.
Nie katolicy protestują ale pewna grupa katolików protestuje.
2)
Wypowiadam się za siebie, a nie za wszystkich protestantów.
3)
Nikomu nie odbieram prawa do protestów, do własnego zdania i mam nadzieję, ze mi takiego prawa ty nie odbierasz.
Natomiast żadnemu motłochowi nie przyznaję prawa do odbierania wolnosci osobistej, przerywania spotkań bombami zapachowymi, czy groźbami użycia siły. Prawdziwe to uczynki "miłosierdzia" i "miłości" "chrześcijańskiej".
4)
Obejrzałeś sztukę, przeczytałeś ja może?
Sztuka jest obraźliwa dla kilku naszych "chrześcijańskich" postaw, nie dla chrześcijaństwa jako tako.
5)
Nie popierałem i nie popieram pastafarian. uważałem to i uwazam za parodię.

Stosujesz szara propagandę: garstkę prawdy mieszasz z wiadrem pomyj.


Pn cze 30, 2014 14:08
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Wydzielam, mało to wspólnego ma z PO. Nie mam jakoś pomysłu na tytuł, jeśli się komuś wydaje, że ma lepszy proszę o propozycje na pw.


Pn cze 30, 2014 14:33

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: PO - partią antykatolicką
Johnny99 napisał(a):
Katolicy widzą problem - wy nie. Wystawia się sztukę obrażającą Chrystusa? Katolicy widzą problem - wy nie. Pastafarianie ośmieszają religię, próbując się zarejestrować jako pełnoprawny związek wyznaniowy? Katolicy widzą problem - wy nie. I tak za każdym razem. Jestem po prostu ciekawy, z czego to wynika.


Może są lepiej przystosowani do życia w (pluralistycznym) społeczeństwie?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn cze 30, 2014 15:21
Zobacz profil
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Być może, ale w chrześcijaństwie nie o to akurat chodzi by się przystosowywać do pluralistycznego społeczeństwa, a w każdym razie nie jest to nasze motto ;)


Pn cze 30, 2014 15:39

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
W pluralistycznym społeczeństwie też przecież nie chodzi o jakaś unifikację i naleganie na wyzbycie się tożsamości, wręcz przeciwnie. Ja rozumiem, że katolicy mają obowiązek nazywać to co uważają za zło złem, ale też nie może być tak, że w związku z tym inni nie mogą wypowiedzieć, albo wręcz istnieć jako osoby publiczne, bo ten tam to np. satanista.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn cze 30, 2014 15:58
Zobacz profil
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
JedenPost napisał(a):
Ja rozumiem, że katolicy mają obowiązek nazywać to co uważają za zło złem, ale też nie może być tak, że w związku z tym inni nie mogą wypowiedzieć, albo wręcz istnieć jako osoby publiczne, bo ten tam to np. satanista.

Czyli jednak musi być o katolikach :D inaczej się nie da.
Inni owszem mają prawo się wypowiadać, ale w świetle wciąż jeszcze obowiązującego prawa nie mogą to być wypowiedzi obrażające uczucia religijne innych.
Nawiązując do dwóch z trzech przykładów @Johnny'ego naprawdę można wyrazić wszystko co się chce w taki sposób by nie obrażać innych.


Pn cze 30, 2014 16:05
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
MARIEL napisał(a):
Inni owszem mają prawo się wypowiadać, ale w świetle wciąż jeszcze obowiązującego prawa nie mogą to być wypowiedzi obrażające uczucia religijne innych.

Nie powinno się także wprowadzać siłą cenzury prewencyjnej, naruszać nietykalność osobistą, czy grozić napaścią.
Prokuratura zbada, a sąd rozstrzygnie, czy obrażono uczucia religijne.

Wracając do tematu.
Proszę albo o udowodnienie tezy, że:
"protestantom aż tak zależy na tym, by antychrześcijanie robili co chcieli i nikt przeciwko temu nie miał prawa zaprotestować",
albo o przeprosiny.


Pn cze 30, 2014 16:43
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Nigdy nie twierdziłam, że można protestować naruszając czyjąś cielesną nietykalność, czy grozić komuś napaścią.


Pn cze 30, 2014 16:56
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Kozioł napisał(a):
Proszę albo o udowodnienie tezy, że:
"protestantom aż tak zależy na tym, by antychrześcijanie robili co chcieli i nikt przeciwko temu nie miał prawa zaprotestować",
albo o przeprosiny.

No niestety coś w tym jest z Twojej postawy. Bluźnierstwo i szyderstwo z chrześcijaństwa nie spotakło się z Twojej strony z ani cieniem krytki, przynajmniej nie zauważyłem. Za to wylewasz pomyje na katolików bo staneli w obronie chrześcijańskich wartości. Wiadomo taka posatwa podoba się antychrześcijanom stojącym za Golgota Picnic.


Pn cze 30, 2014 17:23
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
To zacytuj owe "pomyje".

Przedstawiłem jak było: spektakl odwołano, bo nie można było zapewnic bezpieczeństwa, bano się bojówek kiboli i zakłóceń spektaklu. Tak działaja terroryści: przez zastraszenie, przez groźby użycia siły. To nie są działania godne chrześcijan.
Próbowano także nie wpuścić widzów na czytanie scenariusza. To jest naruszenie nietykalności osobistej, to przestępstwo.
Nie dopuszczono do spotkania z autorem sztuki używając bomby zapachowej. To jest akt terroru.

To są działania chrześcijan? To jest obraz chrześcijaństwa jaki "obrońcy" chcą pokazać niedowiarkom, czy niewierzącym? Takie jest wg ciebie chrześcijaństwo?

Taka własnie postawa to młyn na wodę wszystkich krytyków chrześcijaństwa, wszystkich "antychrześcijan".


Pn cze 30, 2014 18:01
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL