Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 20:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co chcie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
JedenPost napisał(a):
OK, czyli umawiamy się, że jeśli ktoś będzie się w sposób zorganizowany i natarczywy domagał by np. usunąć radnego za to, że powie, hmmm... o, że Chrystus jest Panem, to nie będzie mowy o prześladowaniu, tylko uznamy to za normalny element dyskursu społecznego, tak?


Ja na pewno nie uważam tego za "prześladowanie". To słowo jest nadużywane, zresztą przez obie strony. Choć, oczywiście, będę protestował, do czego mam prawo :roll:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lip 01, 2014 8:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Pewnie, możemy też potem wzajemnie protestować przeciwko protestom, prawdopodobnie wówczas wygra (jeśli w ogóle można o tym mówić) ta strona, która będzie miała do dyspozycji więcej osobogodzin :D

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lip 01, 2014 9:00
Zobacz profil
Post Re: PO - partią antykatolicką
Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
Stosujesz szara propagandę: garstkę prawdy mieszasz z wiadrem pomyj.


Weź się uspokój, co się tak emocjonujesz? Ja normalnie pytam.

To jest pytanie typu: "kiedy pan przestanie zdradzać swoja żonę" skierowane do kawalera.

Jezeli chcesz rozmawiac o protescie, to wątek juz jest.

Jeżeli chcesz rozmawiac o kuchni włoskiej, to takze watek znajdziesz.

Jeżeli chcesz rozmawiac o moim zyciu, m.in. czy i kiedy przeciwko czemu protestowalem, i jakimi metodami, to az tak się nie znamy i nie poznamy. To moja prywatna sprawa.

Czyli jak?
Nadal twierdzisz, ze protestantom zależy na tym, by antychrześcijanie robili co chcieli i nikt przeciwko temu nie miał prawa zaprotestować? Inaczej pisząc nadal twierdzisz, ze protestanci sa antychrześcijańscy?


Wt lip 01, 2014 12:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
A może jednak odniesiesz się do tego, co napisałem? Albo co napisała MARIEL? Ona to bardzo dobrze ujęła:

Dla mnie także jest to zagadką, przegooglałam pół internetu chcący znaleźć choć jeden protest innych chrześcijańskich wyznań i nic. Może źle szukam?

Czy tylko mi się zdaje, czy tylko katolicy nie boją się zaprotestować gdy ktoś szydzi z ze wspólnych naszych chrześcijańskich wartości?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lip 01, 2014 12:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Johnny99 napisał(a):
Dla mnie także jest to zagadką, przegooglałam pół internetu chcący znaleźć choć jeden protest innych chrześcijańskich wyznań i nic. Może źle szukam?


Dziwne. Ja nie szukałem, a i tak przypadkiem czytając o pokrzywdzonych satanistach trafiłem na informację, że w owej lidze sprawiedliwych i skutecznych znalazła się
"Prawosławna Organizacja Sportowa Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej"...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lip 01, 2014 12:34
Zobacz profil
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Odniosłem się: o makaronie juz dyskutowaliśmy. Doszliśmy do wniosku, ze wg litery prawa odmówic rejestracji (niestety) nie można. Jednym z dyskutantów o dużej wiedzy w temacie prawa wyznaniowego był protestant.
Jakim cudem wyciągnołes z tego wniosek, że protestanci sa antychrześcijańscy?

Nie popieram formy protestu jaką jest zastraszanie, próby naruszenia nietykalnosci fizycznej, czy akty co najmniej wandalizmu. Co więcej uwazam, ze takie metody sa dalekie od nauczania Jezusa. Czy to czyni ze mnie antychrześcijanina?

Mam udowadniać, ze nie jestem wielbłądem?

Postawiłes zarzut, wręcz oszczerstwo. Teraz tą żabę zjedz sam.


Wt lip 01, 2014 12:38
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
JedenPost napisał(a):

Dziwne. Ja nie szukałem, a i tak przypadkiem czytając o pokrzywdzonych satanistach trafiłem na informację, że w owej lidze sprawiedliwych i skutecznych znalazła się
"Prawosławna Organizacja Sportowa Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej"...

Odnosiłam się do trzech spraw, o których była mowa (elementarz, rejestracja LPS, "Golgota Piknik"), nie wiem skąd nagle jacyś sataniści ci się znaleźli, ale chętnie poczytam.


Wt lip 01, 2014 12:50
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
A elementarz jest antychrześcijański? :o
Ci, którym sie podoba albo nie przeszkadza brak katechezy w elementarzu sa antychrześcijanami??
Czy nie ma juz wątku na ten temat?

Jeżeli oszczerca nie wniesie nic nowego, to proszę ciebie o usunięcie całego tego wątku. Uzasadnienie znajdziesz w regulaminie.


Wt lip 01, 2014 12:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Kozioł napisał(a):
Odniosłem się: o makaronie juz dyskutowaliśmy. Doszliśmy do wniosku, ze wg litery prawa odmówic rejestracji (niestety) nie można.


Po pierwsze, do żadnego takiego wniosku nie doszliśmy. Po drugie, nie przypominam sobie, żebyście wyrażali jakiś żal z powodu tego, że "niestety" trzeba KLPS zarejestrować.

Cytuj:
Jakim cudem wyciągnołes z tego wniosek, że protestanci sa antychrześcijańscy?


Nie wyciągnąłem żadnego takiego wniosku :shock: Mówiłem, żebyś trochę wyluzował..

Cytuj:
Nie popieram formy protestu jaką jest zastraszanie, próby naruszenia nietykalnosci fizycznej, czy akty co najmniej wandalizmu. Co więcej uwazam, ze takie metody sa dalekie od nauczania Jezusa.


No dobrze, a inne formy protestu popierasz? Gdzie są te pokojowe protesty ze strony środowisk protestanckich? MARIEL nie udało się ich znaleźć. Może ty znajdziesz? Poznańskim metodystom zupełnie nic w tej sztuce nie przeszkadza?

Cytuj:
A elementarz jest antychrześcijański?
Ci, którym sie podoba albo nie przeszkadza brak katechezy w elementarzu sa antychrześcijanami??


To jest tylko kolejna taka sprawa, akurat mniej istotna. Jak sam zauważyłeś, katolicy mają różne zdania na ten temat - jednym to przeszkadza, innym nie przeszkadza. Ciekawe jest natomiast to, że nie sposób znaleźć ani jednego protestanta, któremu by to przeszkadzało.

To, że choinkę się stawia i Wigilię organizuje w związku ze świętami Bożego Narodzenia - a nie np. w związku z Ramadanem, Chanuką czy świętem Konstytucji 3 Maja - to jest proste stwierdzenie faktu, a nie żadna katecheza. I jest to związek bardzo bezpośredni, narzucający się. Nie da się od tego odstąpić tak po prostu, trzeba mieć w tym cel.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Ostatnio edytowano Wt lip 01, 2014 12:59 przez Johnny99, łącznie edytowano 1 raz



Wt lip 01, 2014 12:56
Zobacz profil
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Kozioł napisał(a):
A elementarz jest antychrześcijański? :o
Ci, którym sie podoba albo nie przeszkadza brak katechezy w elementarzu sa antychrześcijanami??

Nie są antychrześcijanami, czy gdzieś coś takiego napisałam? Nie.
Czy gdzieś napisałam, że chciałabym aby podręcznik zawierał katechezę? Też nie, więc wybacz ale nie rozumiem Twoich dziwnych sugestii.

Kozioł napisał(a):
Jeżeli oszczerca nie wniesie nic nowego, to proszę ciebie o usunięcie całego tego wątku. Uzasadnienie znajdziesz w regulaminie.

Nie widzę podstaw, temat nie zawiera stwierdzenia tylko zapytanie, poza tym użytkownik wyciągnął jakieś ogólne wnioski na podstawie braku reakcji protestantów w w.w. kwestiach, sprawę przedstawił do dyskusji, co i jak wyjaśnia w następnych postach.
Nie ma co się obrażać, tylko trzeba spokojnie odpowiedzieć na taki zarzut i już.


Wt lip 01, 2014 12:56
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
@Johnny99
Przypomnę twoje slowa:
Cytuj:
W sumie to chętnie bym się dowiedział, dlaczego protestantom aż tak zależy na tym, by antychrześcijanie robili co chcieli i nikt przeciwko temu nie miał prawa zaprotestować. O co tu chodzi?

Albo uzasadnij tą tezę albo wycofaj pomówienie.
Jedno z dwojga. Twoja żaba.


Wt lip 01, 2014 13:03
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
MARIEL napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Jeżeli oszczerca nie wniesie nic nowego, to proszę ciebie o usunięcie całego tego wątku. Uzasadnienie znajdziesz w regulaminie.

Nie widzę podstaw, temat nie zawiera stwierdzenia tylko zapytanie, poza tym użytkownik wyciągnął jakieś ogólne wnioski na podstawie braku reakcji protestantów w w.w. kwestiach, sprawę przedstawił do dyskusji, co i jak wyjaśnia w następnych postach.
Nie ma co się obrażać, tylko trzeba spokojnie odpowiedzieć na taki zarzut i już.

Czy jeżeli napiszę zdanie : "jestem ciekaw dlaczego katolikom tak zalezy na mordowaniu muzułmanów", to tez potraktujesz to jako pytanie?

Wnosze o usunięcie wątku.
Nie chę go kontynuowac, a pierwszy post uważam za trolling (najłagodniejsza interpretacja).


Wt lip 01, 2014 13:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Ech.. :|

Ok - obiecuję, że odwołam i wycofam wszystko, co tylko będziesz sobie życzył, jeśli w zamian ty obiecasz mi, że zaczniesz się merytorycznie odnosić do naszych wypowiedzi. Zgoda?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lip 01, 2014 13:06
Zobacz profil
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Jakich wypowiedzi?
Dotychczas było tylko oszczerstwo!
A poszczególne tematy maja juz swoje watki.


Wt lip 01, 2014 13:08
Post Re: Czy protestantom zależy by antychrześcijanie robili co c
Kozioł napisał(a):
Czy jeżeli napiszę zdanie : "jestem ciekaw dlaczego katolikom tak zalezy na mordowaniu muzułmanów", to tez potraktujesz to jako pytanie?

Spytam skąd takie u Ciebie przekonanie.
Cytuj:
Wnosze o usunięcie wątku.
Nie chę go kontynuowac, a pierwszy post uważam za trolling (najłagodniejsza interpretacja).

Rozumiem, że nie chcesz kontynuować, ale nie tylko Ty w nim piszesz. Ostatecznie może ktoś inny odpowie na pytania w nim zawarte.


Wt lip 01, 2014 13:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL