Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Państwo Islamskie (ISIS) - zagrożenie dla świata? 
Autor Wiadomość
Post Re: Państwo Islamskie (ISIS) - zagrożenie dla świata?
MARIEL napisał(a):
Wstrząsający artykuł, opracowany na podstawie wywiadu dla La Repubblica.

7-letnia jazydka została wzięta do seksualnej niewoli wraz z 40 innymi kobietami. Niektóre z nich miały zaledwie 12 lat. Dziewczyna, która wciąż przebywa w rękach barbarzyńców, opowiedziała o tragedii, jakiej doświadczyła z rąk oprawców. Mówi, że ekstremiści nie oszczędzają nikogo: nawet kobiet z małymi dziećmi.

Dziewczyna opowiada, że niewolnice seksualne są gwałcone każdego dnia. Ekstremiści trzymają je w budynku z zablokowanymi oknami, którego pilnują uzbrojeni strażnicy. Szanse na ucieczkę są wiec praktycznie zerowe.

„Błagam was, nie piszcie jak mam na imię, bo jest mi tak wstyd za to, co mi robią!” – powiedziała dziewczyna w wywiadzie dla włoskiej gazety „La Repubblica”. „Istnieje taka część mnie, która chce tylko umrzeć. Jednak inna część wciąż ma nadzieję, że zostanę uratowana i będę mogła jeszcze raz przytulić moich rodziców” dodaje.

„La Repubblica” skontaktowała się z dziewczyną przez telefon. Numer otrzymali od jej rodziców, którzy przebywają w obozie dla uchodźców w Kurdystanie.

17-latka mówi, że ekstremiści wymyślają szczególnie potworne tortury psychiczne. „By mocniej nas zranić, każą nam opisywać ze szczegółami to, co nam robią, naszym rodzicom. Śmieją się z nas bo myślą, że są niepokonani” – mówi. „Nie oszczędzają kobiet z małymi dziećmi ani młodych dziewcząt – niektóre nie mają nawet 13 lat. Część z nich już nigdy nie będzie mówić” – dodaje jazydka.

http://www.fronda.pl/a/17-letnia-niewol ... 41482.html

Nie robią nic nowego - podobne metody stosuje Al kaida w Afganistanie, Pakistanie. Jedyną różnicę stanowi "powód", otóż dziewczynki stanowią formę oddania długu finansowego zaciągniętego przez rodziców.
W TVN24 w cyklu "Ewa Ewart poleca", pkazano dwa filmy dokumentalne ukazaujące cały proceder.


Pt wrz 12, 2014 15:11
Post Re: Państwo Islamskie (ISIS) - zagrożenie dla świata?
MARIEL napisał(a):
Wstrząsający artykuł, opracowany na podstawie wywiadu dla La Repubblica.

7-letnia jazydka została wzięta do seksualnej niewoli wraz z 40 innymi kobietami. Niektóre z nich miały zaledwie 12 lat. Dziewczyna, która wciąż przebywa w rękach barbarzyńców, opowiedziała o tragedii, jakiej doświadczyła z rąk oprawców. Mówi, że ekstremiści nie oszczędzają nikogo: nawet kobiet z małymi dziećmi.

Dziewczyna opowiada, że niewolnice seksualne są gwałcone każdego dnia. Ekstremiści trzymają je w budynku z zablokowanymi oknami, którego pilnują uzbrojeni strażnicy. Szanse na ucieczkę są wiec praktycznie zerowe.

„Błagam was, nie piszcie jak mam na imię, bo jest mi tak wstyd za to, co mi robią!” – powiedziała dziewczyna w wywiadzie dla włoskiej gazety „La Repubblica”. „Istnieje taka część mnie, która chce tylko umrzeć. Jednak inna część wciąż ma nadzieję, że zostanę uratowana i będę mogła jeszcze raz przytulić moich rodziców” dodaje.

„La Repubblica” skontaktowała się z dziewczyną przez telefon. Numer otrzymali od jej rodziców, którzy przebywają w obozie dla uchodźców w Kurdystanie.

17-latka mówi, że ekstremiści wymyślają szczególnie potworne tortury psychiczne. „By mocniej nas zranić, każą nam opisywać ze szczegółami to, co nam robią, naszym rodzicom. Śmieją się z nas bo myślą, że są niepokonani” – mówi. „Nie oszczędzają kobiet z małymi dziećmi ani młodych dziewcząt – niektóre nie mają nawet 13 lat. Część z nich już nigdy nie będzie mówić” – dodaje jazydka.

http://www.fronda.pl/a/17-letnia-niewol ... 41482.html

Ideologia islamistyczna to wylęgarnia barbarzyństwa i zwyrodnialstwa wszelkiego typu. A dziw bierze, że znajdują się niekiedy naiwni głupcy (na tym forum również), którzy są przekonani o moralnej wyższości fanatyków islamskich nad "zgniłym" Zachodem.
quas napisał(a):
A ja się zastanawiam czemu zdegenerowane feministki na zachodzie tak głośno i z rozmachem nie walczą z intensywnie promowanym obrazem kobiety w zachodnich mediach - u nas. Obrazem kobiety jako obiektu seksualnego, a kobiece ciało jako produktu.

Naprawdę nie walczą? Wydaje mi się, że tropienie i piętnowanie tzw. seksizmu to ulubione zajęcie feministek.


So wrz 13, 2014 10:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 02, 2014 10:19
Posty: 109
Post Re: Państwo Islamskie (ISIS) - zagrożenie dla świata?
Mój tata, który pracował w Libii w latach 90. i dobrze zna mentalność tamtych ludzi twierdzi, że są już małe szanse, aby ogarnąć ten cały bałagan w krajach islamskich. Tym ludziom przyświeca jedna myśl - zabijać niewiernych. Kolejnymi przykładami postępującej ekspansji fundamentalnego Islamu jest powstanie następnego kalifatu. Tym razem w północnej Nigerii. Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie tego typu twór sformuje się w Libii.


N wrz 14, 2014 13:40
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 19, 2014 16:45
Posty: 92
Post Re: Państwo Islamskie (ISIS) - zagrożenie dla świata?
Na początku studiów, kilka lat temu, czytałam w którymś podręczniku do geopolityki bardzo ciekawe opracowanie na temat roli gwałtu w konfliktach zbrojnych. Wstrząsnęło mną, dlatego że wcześniej wydawało mi się, że gwałty na wojnie są wynikiem chaosu, zaniku prawa i norm moralnych, spuszczenia z łańcucha band zwyrodnialców. Natomiast to opracowanie przedstawiało gwałt jako metodę prowadzenia wojny, wpisaną odgórnie w strategię państw, jak to miało miejsce na przykład w przypadku działań w czasie wojny na Bałkanach.
Wiąże się to z islamskim pojęciem honoru (w chrześcijaństwie kobieta może grzeszyć jedynie świadomie, w islamie traci honor niezależnie od własnych działań), ponadto gdy dochodzi do zapłodnienia, krew wroga zostaje zatruta, w tradycyjnych społecznościach kobieta zostaje odrzucona, nie może liczyć na pomoc, a więzi społeczne rozbite. Dziecko z gwałtu spotyka się z odrzuceniem, jego tożsamość jest zatracona.


N wrz 14, 2014 15:15
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Państwo Islamskie (ISIS) - zagrożenie dla świata?
To jest raczej wykorzystanie pewnego naturalnego zjawiska i włączenia go w strategię wojenną. Podczas ataku na inną społeczność, głównie taką która jest postrzegana jako wroga oraz dysponując przeważającą siłą, ludzie są skłonni do rabowania, gwałcenia i wielu najgorszych okrucieństw. Służy to odreagowaniu stresu, zdobyciu łupów, a także - co wyjaśnia psychologia ewolucyjna - rozprzestrzenieniu swoich genów i zacieśnianiu więzi między żołnierzami/wojownikami.

Od dawnych czasów, doświadczeni dowódcy, zdając sobie sprawę z korzyści psychologicznych, w sposób kontrolowany pozwalają na takie działania lub świadomie je organizują.

Dzisiaj do tego typu zachowań najczęściej dochodzi w armiach o niskim poziomie edukacji i świadomości. Natomiast w armiach bardziej nowoczesnych - wśród żołnierzy rzuconych na zbyt głęboką wodę, pozostawionych bez nadzoru lub nieobjętych odpowiednimi szkoleniami. Tak jak to miało miejsce w irackim więzieniu Abu-Ghraib. Philip Zimbardo, autor Eksperymentu Więziennego i bodaj najbardziej znanego podręcznika psychologii, będący ekspertem w sprawie jednego z oskarżonych żołnierzy, za tamte wydarzenia bezpośrednio obwinia George'a Busha i jego administrację, ponieważ są to zjawiska znane, które analizowano co najmniej od czasu wojny w Wietnamie do dziś i stosunkowo łatwo można było im zapobiec.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N wrz 14, 2014 17:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 21, 2014 10:15
Posty: 3
Post Re: Państwo Islamskie (ISIS) - zagrożenie dla świata?
Prawda jest taka, że Putina w końcu ktos sprzątnie i zajmujemy się nie tym konfliktem co trzeba. Jak to dobrze, że jesteśmy ksenofobicznym i wrogo nastawionym krajem. Dlatego nie ma u nas ciapaków. Wystarczy zobaczyć, co robią z kolejnymi krajami. Norwegia, Holandia, Wielka Brytania. NAwet Niemcy. Dobrze, że chrześcijanie w tamtych rejonach w końcu sie postawili i zaczynają odpowiadać pięknym za nadobne.


N wrz 21, 2014 10:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 22, 2012 16:32
Posty: 62
Post Re: Państwo Islamskie (ISIS) - zagrożenie dla świata?
Św. Jakubie pogromco Maurów - módl się za nami...

_________________
,,Bóg nie dozwoli z siebie szydzić. A co człowiek sieje, to i żąć będzie: kto sieje w ciele swoim, jako plon ciała zbierze zagładę''(Gal 6,8)
,Kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych.'' (Łk 12,9)


N wrz 21, 2014 13:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 02, 2014 10:19
Posty: 109
Post Re: Państwo Islamskie (ISIS) - zagrożenie dla świata?
Leo76 napisał(a):
Prawda jest taka, że Putina w końcu ktos sprzątnie i zajmujemy się nie tym konfliktem co trzeba.

Możesz to rozwinąć?


N wrz 21, 2014 16:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 13, 2014 22:32
Posty: 3
Post Re: Państwo Islamskie (ISIS) - zagrożenie dla świata?
Jezus powiedział: "Ja jestem Drogą i Prawdą, i Życiem. Ja jest POKOJEM...Nikt nie przychodzi od Ojca jak tylko przeze Mnie... Pan Bóg o nikim nie zapomina, lecz wszyscy dla Niego żyją; że jesteśmy Jego dziećmi, które po zmartwychwstaniu będą do Niego podobne. Jego myśli są myślami POKOJU a nie udręczenia i niosą nam pociechę we wszystkich naszych trudnościach i dramatach....Jak Miłośc i Miłosierdzie i Pokój moze chciec wojny ????. Tak tylko myślą ludzie nie mający Pana Boga w sercu, oddaleni od Niego...Tylko Jezus może w nas dokonać uzdrowienia i przełomu.


Cz lis 13, 2014 22:44
Zobacz profil
Post Re: Państwo Islamskie (ISIS) - zagrożenie dla świata?
Zachodni bojownicy w ISIS:
https://www.memri.org/tv/isis-video-american-canadian-british-russian-belgian-fighters-urge-attacks


Cz maja 25, 2017 17:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL