Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Nowa perspektywa dla Polski i odzyskanie władzy przezPolaków 
Autor Wiadomość
Post Re: Nowa perspektywa dla Polski i odzyskanie władzy przezPol
quas napisał(a):
Zostawię tu na razie na boku Rosję i Chiny, ale na pewno wrócę do tych wątków.
Oczywiście. Jak już wszyscy zapomną, to powtórzysz te same argumenty. W końcu za coś Ci Kreml płaci (podejrzenie, że robisz tę całą prokremlowską propagandę za darmo wydaje mi się niedorzeczne).
Cytuj:
W tym wątku interesuje mnie Polska która stoi przed szansą odzyskania władzy i jej nowe perspektywy. Jaką Polska w tym szczególnym historycznie czasie powinna obrać drogę.
Polska odebrała Wam władzę ćwierć wieku temu. I jakoś się trzyma. Nowe perspektywy, jakie stoją przed Polską, to ugruntowanie systemu trójpartyjnego być może takiego, w którym jedna z partii nie ma żadnych szans na władzę.


Wt cze 02, 2015 7:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re: Nowa perspektywa dla Polski i odzyskanie władzy przezPol
zefciu napisał(a):
...
Polska odebrała Wam władzę ćwierć wieku temu. I jakoś się trzyma. Nowe perspektywy, jakie stoją przed Polską, to ugruntowanie systemu trójpartyjnego być może takiego, w którym jedna z partii nie ma żadnych szans na władzę.


W zasadzie tak. Choć zwolennikiem jestem ukłądu DWU i PÓŁ-partyjnego. Ta trzecia, lepiej, aby była ino języczkiem u wagi. Ale układ ten dobrym był w 2005, gdy jeszcze nie została rozdmuchana nienawiść międzypartyjna. Gdy dwa konie ciągną zaprzęg w przeciwne strony, to wóz nie zajedzie daleko. Gdy kierunki nie są zbyt rozbieżne, można posuwać się do przodu.

Ale ma się to nijak do odzyskania władzy w Polsce. Najpierw chciałbym wiedzieć, co to jest włądza suwerenna. Łatwiej jest określić, jak władza nią nie jest. Z penością nie jest nią władza oddająca część włądzy innym osrodkom. Zwłaszcza dotyczy to władzy ustawodawczej. Podobnie traktuję uzależnienie polskich aktów prawnych od aktów innych państw. Nie podobają mi się działania wspomagające gospodarki innych państw (np. zakup Caracali w ramach rekompensaty za niesprzedane Mistrale).
A na temat, co jest dobre dla Polski jest tyle zdań, zdań diametralnie przeciwnych, że trudno podjąć taką dyskusję. Wobec tego wyartykułuję swoją opinię: uważam, że warunkiem koniecznym, aby władza w Polsce była (pro) polska, jest jej dążenie do przejęcia pakietów kontrolnych w jak największej ilości przedsiębiorst przemysłowych i banków. Z tym, że państwo nie powinno się wtrącać do działalności tychże, dopóki nie jest ona sprzeczna z interesem Polski.

A wzory można czerpać z włądz niemieckich, francuskich czy brytyjskich. Oni walczą o swoje rynki. A w całej reszcie świata jest tak samo: władze Stanów, Japonii, Chin czy Rosji stosują wszelkie metody wspierwania własnych gospodarek na arenie międzynarodowej.


Wt cze 02, 2015 9:21
Zobacz profil
Post Re: Nowa perspektywa dla Polski i odzyskanie władzy przezPol
andej napisał(a):
Najpierw chciałbym wiedzieć, co to jest włądza suwerenna. Łatwiej jest określić, jak władza nią nie jest. Z penością nie jest nią władza oddająca część włądzy innym osrodkom.
No proszę. Na przykład w feudalizmie cesarz nie był władcą suwerennym. Władza suwerenna to wyłącznie władza scentralizowana i absolutna.
Cytuj:
uważam, że warunkiem koniecznym, aby władza w Polsce była (pro) polska, jest jej dążenie do przejęcia pakietów kontrolnych w jak największej ilości przedsiębiorst przemysłowych i banków. Z tym, że państwo nie powinno się wtrącać do działalności tychże, dopóki nie jest ona sprzeczna z interesem Polski.
Właściciel przedsiębiorstwa, który nie wtrąca się do jego działalności. To jest dopiero zagadka.
Cytuj:
ilości przedsiębiorst
Ponawiam apel. Wiem, że nienawidzisz Polski, polskości i polszczyzny, ale mimo wszystko domagam się pisania po polsku. Dopóki PiS nie przejmie "władzy suwerennej" i nie zmieni urzędowego języka w tym kraju na ten, którym się posługujesz.
Cytuj:
A wzory można czerpać z włądz niemieckich, francuskich czy brytyjskich. Oni walczą o swoje rynki. A w całej reszcie świata jest tak samo: władze Stanów, Japonii, Chin czy Rosji stosują wszelkie metody wspierwania własnych gospodarek na arenie międzynarodowej.
Proszę wskazać zatem, w jakich przedsiębiorstwach przemysłowych i bankach państwa te mają pakiety kontrolne, a zarazem się nie wtrącają w ich działalność.


Wt cze 02, 2015 9:41

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Nowa perspektywa dla Polski i odzyskanie władzy przezPol
zefciu napisał(a):
Wiem, że nienawidzisz Polski, polskości i polszczyzny, ale mimo wszystko domagam się pisania po polsku.


A "żryć" to było po polsku? :o


Cz lip 16, 2015 6:53
Zobacz profil
Post Re: Nowa perspektywa dla Polski i odzyskanie władzy przezPol
mikkel napisał(a):
A "żryć" to było po polsku? :o
Nonono! Grubą ripostę przez to półtora miesiąca przygotowałeś :D


Cz lip 16, 2015 7:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2015 22:14
Posty: 96
Post Re: Nowa perspektywa dla Polski i odzyskanie władzy przezPol
zefciu napisał(a):

Ponawiam apel. Wiem, że nienawidzisz Polski, polskości i polszczyzny, ale mimo wszystko domagam się pisania po polsku. Dopóki PiS nie przejmie "władzy suwerennej" i nie zmieni urzędowego języka w tym kraju na ten, którym się posługujesz.

Co to tego co napiałeś - ja nienawidzę PO a nie Polski. Czy przed 1989 kochałes Polskę?

_________________
Ein Reich, ein Volk, ein Ticket


Cz lip 16, 2015 23:26
Zobacz profil
Post Re: Nowa perspektywa dla Polski i odzyskanie władzy przezPol
Apad napisał(a):
Co to tego co napiałeś - ja nienawidzę PO a nie Polski.
Skoro nie nienawidzisz Polski, to dlaczego nie piszesz po polsku, tylko tworzysz bełkotliwe zbitki w jakimś dziwnym języku. Np. "Co to tego co napiałeś"?
Cytuj:
Czy przed 1989 kochałes Polskę?
Siedmiolatka chcesz odpytywać z miłości ojczyzny?


Pt lip 17, 2015 7:45
Post Re: Nowa perspektywa dla Polski i odzyskanie władzy przezPol
No zefciu, jak to? Siedmiolatek z mlekiem matki wyssal:
"Kto ty jestes?
Polak maly..."


Pt lip 17, 2015 9:31
Post Re: Nowa perspektywa dla Polski i odzyskanie władzy przezPol
Kael napisał(a):
No zefciu, jak to? Siedmiolatek z mlekiem matki wyssal:
"Kto ty jestes?
Polak maly..."
Tak, owszem. W 1989 roku znałem ten wierszyk.


Pt lip 17, 2015 10:32

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Nowa perspektywa dla Polski i odzyskanie władzy przezPol
zefciu napisał(a):
mikkel napisał(a):
A "żryć" to było po polsku? :o
Nonono! Grubą ripostę przez to półtora miesiąca przygotowałeś :D


A "nonono" to po jakiemu? Suahili czy inny bantu? ;)


Pt lip 17, 2015 19:55
Zobacz profil
Post Re: Nowa perspektywa dla Polski i odzyskanie władzy przezPol
mikkel napisał(a):
A "nonono" to po jakiemu? Suahili czy inny bantu? ;)
Wyobraź sobie, że zarówno "żryć", jak i "nonono" to słowa z potocznego języka polskiego. Wiem, że osoba, która na co dzień rozmawia raczej po rosyjsku ze swoimi zwierzchnikami może mieć z tym trudności.

A teraz z łaski swojej odczep się od języka znienawidzonego przez Ciebie narodu i wróć do tematu. Chyba że już nic nie masz do powiedzenia na ten temat.


So lip 18, 2015 17:40
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL