Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 245  Następna strona
 Jaki jest Prezydent Duda? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
pilaster napisał(a):
Zdolność do zniszczenia Warszawy i eksterminacji jej mieszkańców jest dla PIS dużo ważniejsza niż jakiekolwiek zagrożenia zewnętrzne, to oczywiste.


Czemu od razu zniszczyć? Zająć strategiczne punkty, żeby ewentualne siły przeciwne puczystom nie mogły odzyskać władzy bez niewspółmiernych strat. Czyli zrobić z miasta - zakładnika. Alternatywnie używać czołgów tylko do demonstracji siły, do tego nawet jak się jaki zepsuje, to poskutkuje. Nie każdy ma odwagę co Wang Weilin, osławiony "tank man".

A ewentualny "pociąg pancerny" wspomniany przez Ergo oczywiście nie ma zastosowania w wojnie ofensywnej. Ale jako alternatywny ośrodek dowodzenia... Obaj znani dyktatorzy z II WS mieli własne pociągi i z nich rządzili ich państwami. W sytuacji blokady centrali to rzecz bezcenna.

Tak, wiem, MON powinien mieć własne alternatywne ośrodki dowodzenia. Ale wszyscy wiemy, jak minister Antonii ufa temu, co mu poprzednicy pozostawili, woli własne.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz sie 10, 2017 13:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Małgosiaa napisał(a):
bert04 napisał(a):
- Czołgi Leopard zostały przeniesione z Zafania do Wesołej. A Wesoła to... dzielnica Warszawy.

Wychodzi na to, że za każdym razem, kiedy PiS mów o wzmacnianiu flanki wschodniej to w efekcie wzmacnia flankę koło stolicy.

Tylko że czołgi mające wzmocnić stolicę, tak naprawdę zostaną unieruchomione przez ewentualnego nieprzyjaciela. Bezpieczniej, i wtedy możliwa obrona przy ich użyciu, byłaby, gdyby zostały tam, gdzie były.

Tam to nadawały się do obrony Berlina. Oftopujecie.

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


Wt sie 15, 2017 2:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
bert04 napisał(a):
Tymczasem Duda po zawetowaniu dwóch ustaw "zawetował" nominacje generalskie. Jak na razie prowadzi grę na dwa fronty, z dwoma "delfinami" Ministrem Generalnym i Ministrem Wojny. I akurat ten drugi przelał "pierwszą krew" wszczynając tzw. postępowanie sprawdzające wobec szefa BBN. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się takiej determinacji po niedawnym Adrianie. Jeszcze trochę i zacznę co tytułować per "pan prezydent Andrzej".

No dobra, żartowałem. Ale na "Andrzej" to już sobie zasłużył.


Myślę, że najbliżej prawdy był tu bodajże Jan Hartman, który napisał, że Duda, kiedy zobaczył ustawy o aneksji sądów, nagle zorientował się co do pewnej prostej i jasnej kwestii: że za chwilę zostanie ostatnią "instytucją" w Polsce, która nadal jest - przynajmniej w sensie formalnym - niezależna od PiS. W takiej sytuacji powstanie napięcia jest jedynie kwestią czasu, ponieważ wytworzy je sama ta właśnie rzeczywistość - choćby z tego względu, że PiS nieustannie musi mieć jakiegoś wroga (nie zna innego sposobu prowadzenia polityki), którego przecież nie wykreuje z obszarów od siebie zależnych. Inaczej mówiąc, Duda zrozumiał, że już jest po ptokach. Choćby nie wiem jak się starał, nie wiem jak się płaszczył, jest skończony, bo PiS zaraz zacznie kreować go (na wszelkie możliwe sposoby, choćby kłamstwem czy oszustwem, to w końcu w PiS codzienność) na winnego wszystkiego co złe - dlatego właśnie, że kreowanie na winnego kogokolwiek poza nim straci sens. Jedyną zatem szansę dla siebie na przetrwanie ujrzał w ataku uprzedzającym.

ErgoProxy napisał(a):
Bo on coś wie. To znaczy: mam nadzieję, że to tylko moja paranoja.


I to jest drugi powód. Ja też uważam, że coś wie, choć nie mam teorii co do tego, co konkretnie. Może po prostu degrengoladę, może coś więcej. W każdym razie: Duda niewątpliwie jest pisowcem z przekonania i z całą pewnością był pełen dobrych chęci co do wspierania "dobrej zmiany" bez względu na osobiste koszty. Ale, w przeciwieństwie do niektórych (nie będę wskazywał palcem), nie jest agentem/świrem. A ma przecież żonę i dziecko. W pewnym momencie zobaczył coś, co go autentycznie przeraziło. Ujrzał zagrożenie dla przyszłości swojej własnej rodziny i to zagrożenie bardzo podstawowe. Nawet nie wiem, czy tu chodzi o jakieś męstwo. Raczej o ratowanie państwa po to, by ratować siebie i najbliższych.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt sie 18, 2017 16:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
smokeustachy napisał(a):
Tam to nadawały się do obrony Berlina.


No a teraz, pozbawione zaplecza technicznego i szkoleniowego i wystawione na pierwszy strzał nie nadają się do obrony niczego, poza ewentualnie pisowskim reżimem przed demonstrantami.

Antoni M i cały PIS wzorowo wykonał zadanie. :(

J99

Cytuj:
Choćby nie wiem jak się starał [Andrzej D. - p], nie wiem jak się płaszczył, jest skończony, bo PiS zaraz zacznie kreować go (na wszelkie możliwe sposoby, choćby kłamstwem czy oszustwem, to w końcu w PiS codzienność) na winnego wszystkiego co złe


No to przecież powinien wzorowo wypełnić ten obowiązek jaki nałożyła na niego Partia i I sekretarz i stać się na pozór tym "złym".

Ale jednak wetowanie nie pasuje do tego scenariusza. Listy do Antoniego M, gromkie pokrzykiwania, kiwanie palcem w bucie, owszem. Ale nie weta, zwłaszcza w tak ważnych dla PIS sprawach

Cytuj:
W pewnym momencie zobaczył coś, co go autentycznie przeraziło. Ujrzał zagrożenie dla przyszłości swojej własnej rodziny i to zagrożenie bardzo podstawowe.


No i co to być mogło? Co to za zagrożenie? Bo przecież do inwazji na Ukrainę i tym samym na konflikt zbrojny z USA jednak PIS się nie szykuje.

A przeciw terrorowi rozpętanemu przez bojówki pisowskie przeciw Polakom na pewno niczego D. nie ma. :roll:

:roll:

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr sie 23, 2017 8:22
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Komoruski bis i Bolek w jednym :D :D
http://natemat.pl/224183,nie-do-wiary-p ... orowskiego


Cz lis 30, 2017 9:41

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Małgosię dziwi, że na prawicy można mieć własne zdanie, i te zdania bywają różne.
W Newsweeku nie do pomyślenia :)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz lis 30, 2017 10:08
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Małgosię dziwi, że na prawicy można mieć własne zdanie, i te zdania bywają różne.
W Newsweeku nie do pomyślenia :)

Zdaje się, że pomyliłes autorów. Jestem koszmarem Twoich snów?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lis 30, 2017 10:29
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
W sensie, że śni mu się, że go obłażą biedronki hurmem i próbują żywcem skonsumować? : )


Cz lis 30, 2017 10:35
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Małgosię dziwi, że na prawicy można mieć własne zdanie, i te zdania bywają różne.
Raczej Alus bawi, że u bolszewików można mieć na każdy temat tylko zdania skrajne. A za „własne zdanie” można u bolszewików w kilka dni awansować z pomazańca boskiego na zdrajcę.

Natomiast na prawicy jak najbardziej można mieć własne zdanie, bo pluralizm należy do istoty prawicowej myśli.


Cz lis 30, 2017 10:42

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Małgosiaa napisał(a):
Zdaje się, że pomyliłes autorów. Jestem koszmarem Twoich snów?
Sorry, zwłaszcza że to kolejny raz.
Może dlatego że jesteście podobne z punktu widzenia czytającego.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz lis 30, 2017 10:46
Zobacz profil WWW
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
zefciu napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Małgosię dziwi, że na prawicy można mieć własne zdanie, i te zdania bywają różne.
Raczej Alus bawi, że u bolszewików można mieć na każdy temat tylko zdania skrajne. A za „własne zdanie” można u bolszewików w kilka dni awansować z pomazańca boskiego na zdrajcę.

Natomiast na prawicy jak najbardziej można mieć własne zdanie, bo pluralizm należy do istoty prawicowej myśli.

Zależy na której prawicy, na pewno nie tej pisowsko-rydzykowej.

Poza tym GPC nie przedstawia swojego zdania, ale szkalowanie i pogardzanie byłym pomazańcem....no cóż PAD przeszedł do gorszego sortu, a na takich plucie jest zasługą i czynem chwalebnym co do duszy.....


Cz lis 30, 2017 12:06
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Alus napisał(a):
Zależy na której prawicy, na pewno nie tej pisowsko-rydzykowej.
Najpierw należałoby przedstawić jakąś definicję pojęcia „prawica”, która by uzasadniała, że istnieje jakaś „prawica pisowsko-rydzykowa”. Ja widzę jedną taką definicję, ale raczej Markowi by się nie podobała. On sam nie widzi żadnej, więc będzie powtarzał po prostu, że PiS to prawica tak długo, aż stanie się to prawdą.
Cytuj:
Poza tym GPC nie przedstawia swojego zdania, ale szkalowanie i pogardzanie byłym pomazańcem
Jest to zawsze jakieś zdanie. A że brakuje mu zniuansowania… Nic co głosi propaganda bolszewicka nie jest zniuansowane, więc jeśli będziemy oczekiwać, że „zdanie” będzie pozbawione radykalnych emocji, to wyjdzie nam, że bolszewickie gazety nie prezentują żadnego zdania.


Cz lis 30, 2017 12:12

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
PiS jest kiepską prawicą - ale na tle pozostałych partii (zwłaszcza etatystyczno-aferalnej PO) nie ma konkurencji.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz lis 30, 2017 12:24
Zobacz profil WWW
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Marek_Piotrowski napisał(a):
PiS jest kiepską prawicą - ale na tle pozostałych partii (zwłaszcza etatystyczno-aferalnej PO) nie ma konkurencji.
Liczysz, ile Ci do magicznego goebbelsowskiego tysiąca zostało? Zresztą twierdzenie, że PiS, który ma etatyzm wpisany explicite w program nie jest etatystyczny jest trochę śmieszne. Wymyśl na PO inne epitety lepiej.


Cz lis 30, 2017 12:41
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Cytuj:
Najpierw należałoby przedstawić jakąś definicję pojęcia „prawica”, która by uzasadniała, że istnieje jakaś „prawica pisowsko-rydzykowa”. Ja widzę jedną taką definicję, ale raczej Markowi by się nie podobała. On sam nie widzi żadnej, więc będzie powtarzał po prostu, że PiS to prawica tak długo, aż stanie się to prawdą.

Ta pisowsko-rydzykowa pod publiczkę grzmi o usuwaniu komunistycznych złogów z armii, równolegle przedstawiając PAD 14 nominowanych na stopień generalski, spośród których 13 ma przeszłość komunistyczną: członkostwo w PZPR i ZSMP.
Prawicowa, to śladowa ale jednak, partia M. Jurka.


Cz lis 30, 2017 12:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 245  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL