Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 15:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 245  Następna strona
 Jaki jest Prezydent Duda? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Coroner napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Wracam do popcornu.
POPCORN jest niezdrowy.
Nie twierdzę, że będę go jadł :)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz cze 15, 2017 10:52
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Skoro za każdym razem jak rządzi PiS jest koniunktura, to wybierajmy zawsze PiS :)

Byłoby fajnie gdyby nie jedno: PiS jedzie gorzej, niż kraje o podobnej charakterystyce w okresie porównawczym. PO - odwrotnie, jest lepsze nawet w czasach kryzysu.

Cytuj:
Żałosne te Wasze tłumaczenia. Zupełnie takie, jak za komuny, gdy wykładowczyni od ekonomii politycznej socjalizmu tłumaczyła mi, dlaczego kraje socjalistyczne są biedniejsze :)

A mnie bawiły wszelakie "Polski w ruinie" zaklinające rzeczywistość na ciemno.

Cytuj:
Aha, a co do umiejscowienia PO i PiS na osi socjalizm-kapitalizm. Z przykrością stwierdzam, że obie partie są socjalizujące.

W Europie praktycznie nie ma partii gospodarczo prawicowej. Poza jakimiś korwinistami i pomniejszymi ektremistami. Na europejskiej skali partie najbardziej gospodarczo prawicowe wspierają zasadę kapitalizmu społecznego i ubezpieczeń socjalnych.

Na polskim podwórku PiS jest najbardziej lewicowa - gospodarczo - z partii funkcjonujących w parlamencie, bardziej niż PO i SLD razem wzięta. Jeżeli jest coś bardziej lewicowe (gospodarczo i społecznie), to nie przekroczyło progu wyborczego. Nawet, pardon, Ruchacze Palikota w kwestiach gospodarczych specjalnie nie wybijali się na lewo.

Cytuj:
Wracam do popcornu.


Smacznego

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz cze 15, 2017 11:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Coroner napisał(a):
Widzę u nich podobną linię jak w całym antyPiS. Piszą tam postacie które dla mnie z definicją są niewiarygodne. Żakowski i Sierakowski. Już wolę RMF24.

Oj widziałem tam już i wpisy redaktorów wSieci i podobnych prorządowych mediów, więc nie jest tak jednostronnie. I chociaż tendencyjnie więcej jest obśmiewania partii niemiłościwie rządzącej, to dosyć często wyłuskują też wpadki pożal się b-że opozycji.

Cytuj:
PiS jest chyba jedyną partią która postanowiła zrealizować obietnice wyborcze. Wcześniej się to nie zdarzało. Patrząc na pomysły gospodarcze to nie wiem czy to dobrze.

Powiedzmy, że niektóre obietnice spełniają. Ja tam bym wolał, żeby spełnili obietnicę co do ministra, co mu niegodzien jestem kaloszy sznurować, a co ministrem nie miał zostać.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz cze 15, 2017 11:39
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Cytuj:
Zapewne te wybory spędzę jak każde inne od 1990 roku to znaczy na fajnej wycieczce w góry albo nad jeziora zależy od pory roku.
Jestem przeciwnikiem tego systemu politycznego który mamy i nie widzę sensu popierania tego po którejkolwiek stronie. Ostatnio mnie kusiło żeby zagłosować na Kukiza ale podpadł mi w ostatniej chwili i nie zagłosowałem na niego.
Zacytowałem to co zacytowałem bo mnie zdziwiło ze wp publikuje coś takiego. I najfajniejsze jest pózniej czytać to co wypisujecie zwłaszcza ze mało obiektywne miejsce jakim jest wp.pl wielokrotnie wypowiada się przeciw linii antyPiS.
Jak czytam tam artykuły o PAD i wasze wpisy to jakby to były dwie inne osoby.

Ale zupełnie, ale to zupełnie nie fajnie jest gdy sie olewa wybory na zasadzie tu mi wisi i powiewa, a później krytykuje.
Katolicy nie mogą powstrzymywać się od głosowania bez słusznej i rozumnej przyczyny, orędzie Episkopatu Polski.


Cz cze 15, 2017 12:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Coroner napisał(a):
Tak samo było w USA z Trumpem. Sondaże mówiły ze przegra a wygrał.


Sondaże mówiły prawdę. Trump przegrał dostając prawie trzy miliony głosów mniej niż Clinton. Został prezydentem pomimo tego dzięki osobliwościom amerykańskiego systemu wyborczego.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pt cze 16, 2017 9:39
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Cytuj:
We wtorek z wizytą w Warszawie przebywa prezydent Alijew. W trakcie wizyty podpisano wspólną deklarację na temat mapy drogowej, w kierunku strategicznego partnerstwa, współpracy politycznej i gospodarczej między Polską i Azerbejdżanem. Przedstawiciele rządów obu państw podpisali także umowy dwustronne, m.in. o współpracy w dziedzinie: obronności i energetyki.

– Cieszę się, że podpisaliśmy te dokumenty – oświadczył prezydent Duda, podkreślając, że dokumenty te zmierzają do intensyfikacji współpracy przede wszystkim gospodarczej, naukowej oraz politycznej.

http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/powrot-do-aktywnej-polityki-w-regionie-kaukazu-pld-prezydent-azerbejdzanu-w-polsce/32981787


Wt cze 27, 2017 14:08
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Dzisiaj historyczny dzień. Prezydent Duda zawetował nowelizację ustawy o RIO !! !! !!

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lip 12, 2017 20:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Cos takiego ?
Slyszalem ale nie moglem uwierzyc, ani znalezc zadnej informacji.


Cz lip 13, 2017 2:54
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Informację podaje doRzeczy: "Rzecznik prezydenta potwierdza. Jest pierwsze veto Dudy". Tylko ciekawe czy nie jest to wyreżyserowane.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lip 13, 2017 6:26
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Małgosiaa napisał(a):
Informację podaje doRzeczy: "Rzecznik prezydenta potwierdza. Jest pierwsze veto Dudy". Tylko ciekawe czy nie jest to wyreżyserowane.

Wczoraj ok godz 18 pierwsza podała PAP.
Wymienił częściowo w kancelarii częściowo Kaczyńskiego i zaczął działać samodzielnie....ciekawe jedynie jak długo.
A ta zawetowana ma ogromne znaczenie dla samorządów terytorialnych.


Cz lip 13, 2017 6:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Małgosiaa napisał(a):
Jest pierwsze veto Dudy". Tylko ciekawe czy nie jest to wyreżyserowane.


Przekonamy się po reakcji PIS na tą samowolę. Jeżeli Zostanie okrzyknięty zdrajcą, agentem, ubekiem etc... Wtedy może to byc prawda. Jeżeli nie zostanie - to znaczy, że faktycznie dostał z PIS takie polecenie.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz lip 13, 2017 7:36
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
pilaster napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Jest pierwsze veto Dudy". Tylko ciekawe czy nie jest to wyreżyserowane.


Przekonamy się po reakcji PIS na tą samowolę. Jeżeli Zostanie okrzyknięty zdrajcą, agentem, ubekiem etc... Wtedy może to byc prawda. Jeżeli nie zostanie - to znaczy, że faktycznie dostał z PIS takie polecenie.

Nie mogą go tak szybko okrzyknąć zdrajcą, agentem,, ubekiem, bo byłby to cios w Kaczyńskiego, który jako jedyny zadecydował o kandydacie Dudzie.
Nadto byłoby to także uderzenie w szerokie gremium polskich duchownych i polskich katolików, postrzegających Dudę w kategorii pomazańca Bożego błogosławione łono, które cie zrodziło... Duch Święty sprawił zwycięstwo...etc
A gdyby w podobny sposób sponiewierowali Dudę, ten ma jeszcze weto do innych ustaw pisowskich.....a pozbawić go funkcji przecież nie mają zdolności.


Cz lip 13, 2017 8:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Alus napisał(a):
pozbawić go funkcji przecież nie mają zdolności.


Jak to nie mają? Już pokazali, że są zdolni do wszystkiego. Przyjmą ustawę "wygaszającą mandat" prezydenta i już. Trybunał żony Wolfganga orzeknie że jest zgodna z konstytucją i szluss.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz lip 13, 2017 8:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
pilaster napisał(a):
Przekonamy się po reakcji PIS na tą samowolę. Jeżeli Zostanie okrzyknięty zdrajcą, agentem, ubekiem etc... Wtedy może to byc prawda. Jeżeli nie zostanie - to znaczy, że faktycznie dostał z PIS takie polecenie.


Ja też zaparzam herbatę i czekam na dalszy rozwój wypadków. Jednak już teraz jest to con. dziwne posunięcie. Ustawa o RIO wpisywała się w pewien konsekwentny nurt centralizacji państwa. To nie jest sprawa jakiejś wycinki drzew czy dotacji dla biznesów medialno-geotermicznych. I nie można to traktować jako niesnaski frakcyjne czy poskramianie ministrów (co może być nakazem od nad-prezydenta). Gdyby przynajmniej odesłał do TK, to sprawa byłaby jasna. A tak?

Jedyne logiczne wyjaśnienie może być takie, że najpierw spróbują jednak sił w wyborach, potem sprawa ewentualnie wróci na wokandę. Do tego czasu chcą opozycji jeden argument kampanii wyborczych odjąć.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz lip 13, 2017 8:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Dziwiłem się, że taką ustawę PiS przygotował i przeprowadził. Nic nie zmieniała. Politycy i tak wybierali władze RIO. Jedynie można by było ją tłumaczyć własnie tym, ze Prezydent coś zablokuje i zblokował ;)

– Bez szans, nie uzbieramy tyle. Nawet z Kukizem i posłami niezależnymi – liczy jeden z posłów PiS.

Jezeli chodzi o odrzucenia veta. Wydaje się, że nie ma nawet takiej chęci.


Chyba...ustawa o 25 groszy za litr była przygotowana do "przykrycia" ustawy o KRS, a dzien pozniej Prezydent wetuje ustawę o RIO. 8)


Cz lip 13, 2017 9:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 245  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL