Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 11:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219 ... 245  Następna strona
 Jaki jest Prezydent Duda? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Napisales :
"Kaczyński sprawuje nieograniczoną władzę nad "Andrzejkiem", patronem tego wątku. Wiadomo, źe musi mieć do tego inne narzędzia, bo w grożenie TS to raczej też nie wierzę."
Zawsze mnie to zastanawia, jakiego typu sa to narzedzia :).


N maja 14, 2017 19:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
subadam napisał(a):
Napisales :
"Kaczyński sprawuje nieograniczoną władzę nad "Andrzejkiem", patronem tego wątku. Wiadomo, źe musi mieć do tego inne narzędzia, bo w grożenie TS to raczej też nie wierzę."
Zawsze mnie to zastanawia, jakiego typu sa to narzedzia :).

Niedojrzałość, słabość psychiczna, niezdolność do sprzeciwu. Groźba ukrócenia kariery politycznej po prezydenturze.

Takich ludzi nie dobiera się przypadkiem. Dokładnie tak samo robią sprawcy przemocy wobec kobiet (i nie tylko). Dobierają takie osoby, u których dostrzegają oznaki słabości i uległości lub lęku. Te, które okazują siłę, wydają się być zdolne do agresji albo choćby pewne siebie omijają szerokim łukiem.

Istotne są nawet takie kwestie, jak sposób poruszania się. Chodzenie pewnym siebie krokiem potrafi odstraszać potencjalnych napastników. Z kolei chodzenie z opuszczoną głową i widoczne unikanie wzroku, podobnie jak różne oznaki nieśmiałości, działają wprost przeciwnie.

Czasem kobiety wspominają, że zdarza się im być zaczepianymi na ulicy. Inne natomiast, jak taka jedna moja koleżanka albo też moja siostra, mówią, że praktycznie nikt nie zaczepia. Ta moja koleżanka, to nawet, gdy miała długie blond włosy i różową kurtkę, nadal nikt jej nie zaczepiał. Przy czym wygląda normalnie. Tylko, po prostu, na taką, której nie warto za bardzo podskakiwać. Trenowała też kiedyś techniki walki, a myślę, że to wpływa na zewnętrzne wrażenie pewności siebie.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt maja 16, 2017 13:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
A ja zawsze podejrzewalem ze to cos "twardszego" :).


Śr maja 17, 2017 2:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Nie ma na to ani jednej, nawet najmniejszej konkretnej przesłanki. Tylko zupełnie zawieszona w próżni hipoteza. Duda wyraźnie stara się być doskonały, idealnie przygotowywał swoje wypowiedzi w kampanii. Zwykle świadczy to o takich rzeczach, jak strach przed porażką, krytyką i brakiem akceptacji. Obecnie nie jest w stanie spełniać swoich wygórowanych standardach i jednocześnie utrzymać akceptacji Prezesa. Można by mu współczuć, gdyby za kandydowanie na prezydenta nie był osobiście odpowiedzialny.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr maja 17, 2017 12:29
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
subadam napisał(a):
A ja zawsze podejrzewalem ze to cos "twardszego" :).

Ja też.....stale za uszami brzmi - ktoś z działu prawnego Kancelarii PLK przygotował i podsunął LK do podpisu ułaskawienie, kumpla w szemranych interesach zięcia prezydenta, ułaskawienia wbrew opinii prokuratora i sądu.
Po katastrofie dokumentacja "dziwnym trafem" zniknęły.
Osobiście nie wierze aby LK tak pryncypialny wobec prawa świadomie podpisał ten akt łaski.


Śr maja 17, 2017 13:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
bert04 napisał(a):
To "coś więcej niż mniejsze zło" to drobna aczkolwiek istotna różnica do wszelkiej maści Korwinów, Kukizów czy innych niby-alternatyw.


Dlaczego "niby"? Wolę Kukiza od PO.

Cytuj:
A myślisz, że jak Kukiz, Korwin czy inna pseudo-alternatywa dojdzie do wladzy


Co ty z tym Korwinem? Jego już nie ma, a właściwie nigdy nie było.

Cytuj:
to będzie lepiej?


Powiedziałbym inaczej: otworzy to przynajmniej szansę na to, że będzie lepiej. Co nie znaczy, że zostanie ona wykorzystana.

Cytuj:
Dla mnie jedyna opcja, która daje szansę na jakieś uzdrowienie, to jakiegos rodzaju koalicyjne małzeństwo z rozsądku, w którym obie partie u władzy są na tyle wrogie, że zamiast tradycyjnego podziału łupów starałyby się o przywrócenie "reguł gry".


Hehe, nieźle to wymyśliłeś, ale nie widzę możliwości osiągnięcia takiego stanu.

Cytuj:
Juź Tusk chcial wykorzystać Kamińskiego jako straszak przeciwko podatnym na korupcję. I bokiem mu wyszło. Tego błędu nie powtórzy.


Ale jakiego błędu? Kamiński był bez znaczenia dla wyniku wyborów.

Cytuj:
TK moźna "przeczekać". W końcu nikt nie zmusza PO do łamania Konstytucji.


TK decyduje, co jest, a co nie jest łamaniem Konstytucji :roll:

Cytuj:
Po pierwsze to Kaczynski ma swoja władzę nie tylko przez szefowanie partii, co przez swoje małe imperium finansowe, dzięki któremu jest uniezaleźniony od finansowania panstwowego.


Tusk podobnie, choć w nieco innym sensie. Dobrze płatną pracę znajdzie zawsze.

Cytuj:
W sytuacji przez Ciebie postulowanej Tusk musiałby mieć porównywalnie "magiczny" wpływ na cały szereg kluczowych postaci...


Na wiele kluczowych postaci na pewno ma (Kopacz, Niesiołowski itp.). Ale mówię przecież, żeby nie porównywać sytuacji Tuska i Kaczyńskiego.

Cytuj:
Po trzecie, główny sprzeciw wywołało Twoje "jeszcze mniejsza odpowiedzialność" no niestety, zasłanianie się tym, źe Konstytucja nie działa jest trochę słabe, bo obniźa też tym bardziej jakąkolwiek odpowiedzialność Prezesa.


Przepraszam, ale nawet gdybym chciał, nie jestem w stanie obniżyć odpowiedzialności Prezesa :-D

Soul33 napisał(a):
Niedojrzałość, słabość psychiczna, niezdolność do sprzeciwu.


Myślę, że przede wszystkim nieprzygotowanie do roli. Pisali o tym ostatnio nawet prawicowi dziennikarze, przy okazji dymisji Magierowskiego. Miała go podobno wkurzać m.in. niezdolność Dudy do podejmowania decyzji i ciągłe "hamletyzowanie", wynikające głównie z tego, że bynajmniej nie planował wygrania wyborów - miał zrobić dobry wynik, a potem zamierzał wrócić do europosłowania. Uważał siebie za czystej wody "kandydata technicznego". Z pewnością Kaczyński na część PiS wywiera magiczny wpływ, ale, moim zdaniem, w przypadku takich Dudy czy Szydło ich podległość wynika po prostu z tego, że nie mają pojęcia, co mieliby robić z urzędem, który objęli (albo raczej - który na nich spadł), gdyby mieli przestać go słuchać. Obydwoje uważają Kaczyńskiego za kreatora polityki, której oni są wykonawcami. Nie przyszłoby im nawet do głowy wymyślać jakąś własną. Nie każdy to potrafi. Ba, większość ludzi tego nie potrafi. Zdolność do bycia przywódcą to coś, z czym trzeba się urodzić.

Tzn. Duda chyba ostatnio zaczął próbować. Jak na razie wymyślił.. referendum - co najlepiej pokazuje, jakie ma do tego predyspozycje.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr maja 17, 2017 17:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Przeciez Duda tak naprawde jako prezydent jest zupelnie niezalezny od prezesa, moglby kreowac swoja wlasna polityke i starac sie o nastepna kadencje.
Jak juz pisalem wcale nie jestem pewny ze Tusk bedzie chcial po powrocie rzucic sie znowu w "polskie piekielko" polityczne, jaka korzysc by mu to przynioslo ?


Śr maja 17, 2017 17:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Nieprzygotowanie Dudy na pewno ma znaczenie ale nie aż tak fundamentalne. Ma parę ładnych lat doświadczenia, jako europoseł zarządzał wyjątkowo dużym sztabem ludzi (i choć wielu doradców może świadczyć o małej samodzielności, to jednak w taki sposób radził sobie z tym), a w swoich przemówieniach nieraz wyrażał poglądy charakterystyczne dla wartości państw cywilizacji zachodniej. Miał też niezłe plany na początku prezydentury. I ostatecznie wszystko zaprzepaścił, a swoje wartości zdradził. Dlatego myślę, że jego brak samodzielności to głębszy problem. Człowiek w tym wieku nie powinien mieć aż takich trudności w podejmowaniu decyzji.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz maja 18, 2017 18:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Nie ma dobrego wieku na zostanie przywódcą. Albo się nim jest, albo nie. A hasła też jest łatwo rzucać, zwłaszcza zanim się na dobre zacznie za nie odpowiadać.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So maja 20, 2017 13:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Sąd Najwyższy dzisiaj rozpoznał pytanie prawne SO w sprawie Kamińskiego i stwierdził, że prezydent nie może stosować aktu łaski przed prawomocnym wyrokiem, a zatem ułaskawienie Kamińskiego i trzech pozostałych oskarżonych nie wywołało żadnych skutków prawnych.


PiS na razie odpowiada, że, oczywiście, to SN złamał Konstytucję.

No, to zaczynamy od nowa.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr maja 31, 2017 14:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Johnny99 napisał(a):
PiS na razie odpowiada, że, oczywiście, to SN złamał Konstytucję.


... a raczej, że jest to wyrok historyczny.


(Wiem, niepotrzebnie im podpowiadam)

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr maja 31, 2017 14:20
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Najlepsza jest postawa oskarzonego (znow) Kaminskiego, ze SN stawia sie ponad prawem...
Slow brak.
http://www.tvn24.pl/oswiadczenie-marius ... 856,s.html

I tacy ludzie maja dostep do tajnych informacji. Strach sie bac.


Śr maja 31, 2017 18:24
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Jak łatwo się domyślić, trzeba będzie wymienić tych wszystkich tzw. sędziów.

A tu komentarz z GN na temat Kukiz'15:

Niepokojące wydarzenia z ostatnich miesięcy pokazują jednak, że Kukiz powinien skonsolidować władzę w stowarzyszeniu i przekształcić je w partię polityczną. Nie chodzi tutaj wcale o pozyskanie dodatkowych środków finansowych, ale przede wszystkim o sprawne zarządzanie i rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących profilu ideowego. Jeśli Kukiz'15 chce być trwałym bytem na scenie politycznej, musi skończyć z myśleniem, że partia to samo zło. W demokracji to właśnie ona jest podstawowym narzędziem realizacji celów politycznych. Każdy ruch społeczny, prędzej czy później, powinien się w nią przekształcić – inaczej przepadnie w programowej nijakości, wewnętrznych podziałach i walce o władzę.
http://gosc.pl/doc/3932510.Ambicje-Scyzoryka

No tak. Nie ma demokracji bez partii politycznych. Dlatego takie państwo, jak USA upadło dawno temu i nikt dziś o nim nie pamięta.

Po prostu ręce opadają. Stronnictwa w Stanach działają zupełnie inaczej niż partie u nas, bo składają się z indywidualnie wybieranych kongresmenów w okręgach jednomandatowych.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr maja 31, 2017 18:32
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
bert04 napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
PiS na razie odpowiada, że, oczywiście, to SN złamał Konstytucję.


... a raczej, że jest to wyrok historyczny.


(Wiem, niepotrzebnie im podpowiadam)

Zaiste przejdzie do historii, choćby przez to, że ujawnia cwaniactwo PiS, który ustami p. Mazurek sprzedaje interpretację prawa dla ciemnego ludu - W naszej opinii SN przekroczył swoje kompetencje i nadużył swoich uprawnień, Kompetencje do zajmowania sie decyzjami prezydenta ma TK.


Śr maja 31, 2017 18:46
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Małgosiaa napisał(a):
[ciach - offtop - s33]

Ułaskawia się osoby uznane przez sądy za winne, 2011r, A. Duda - a w 2015r ułaskawienie to prerogatywa prezydenta.....czyli li tylko interpretacja.


Cz cze 01, 2017 18:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219 ... 245  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL