Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 18:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211 ... 245  Następna strona
 Jaki jest Prezydent Duda? 
Autor Wiadomość
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Małgosiaa napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Kael, dopóki ktoś nie zmieni Konstytucji i nie wprowadzi w niej zasady, że prezydent może ułaskawić tylko osobę skazaną prawomocnym wyrokiem, dopóty będzie miał prawo zrobić to także wobec tej, której wyrok nie jest jeszcze prawomocny.
Przykro mi... nie bardzo.

Art. 139. Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski. Prawa łaski nie
stosuje się do osób skazanych przez Trybunał Stanu.

Drugie zdanie wyraźnie mówi o skazanych, a nie oskarżonych. No, ale lepiej grać idiotę niż logicznie pomyśleć, że bez sensu jest ułaskawianie kogoś, komu jeszcze nie udowodniono winy, bo tym samym stwierdza się winę. Ale czego się nie robi dla obrony .... bezsensu działań swoich ludzi.

Tak twierdzi Małgosiaa ale prawnicy juz tacy zgodni nie są.
http://www.rp.pl/Prawo-karne/311189973- ... .html#ap-1


Śr lut 08, 2017 8:29
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
I dlatwgo sprawe rozstrzygnie Sad. Zeby nie bylo, ze kazdy prawnik sobie sam interpretuje


Śr lut 08, 2017 8:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
mikkel napisał(a):
I nad tym sędziowie zastanawiali się przez ostatnie 4 miesiące?
Nie można było do tej niezwykle odkrywczej konkluzji dojść wcześniej?
Na przykład w ciągu tygodnia?


Sędziowie SN - jak i wszyscy inni - sądzą wiele różnych spraw i kiedy akurat osądzają jedną, reszta musi czekać w kolejce (w sądach powszechnych, niestety, często o wiele dłużej niż cztery miesiące).

Cytuj:
Jeżeli na takie rozstrzygnięcie mamy czekać latami, to sądzę, że potwierdza to jedynie głoszony przez PiS pogląd, że wymiar sprawiedliwości wymaga rzeczywiście głębokiej, fundamentalnej reformy.


Bo tak jest. Nikt tego nie neguje. Problem tkwi jedynie w tym, czy wymiar sprawiedliwości potrzebuje akurat takiej reformy, jaką mu szykuje PiS :roll:

Cytuj:
Sąd Najwyższy dostarczył jedynie paliwa rządzącej formacji do dalszego nakręcania populistycznej retoryki o złych sędziach, którym nie chce się załatwiać spraw zwykłych ludzi.


Ale to nie jest sprawa zwykłych ludzi, tylko sprawa o znaczeniu ustrojowym. Musimy czekać właśnie dlatego, że SN w międzyczasie musi zająć się setkami spraw zwykłych ludzi. Pozostawiam twojej ocenie taki stan rzeczy. Co dopiero zresztą mieliśmy dobry materiał porównawczy - TK za Rzeplińskiego, na skutek ataku PiS, przez rok "zajmował się sobą", przez co wiele spraw zwykłych ludzi musiało leżeć odłogiem. Dobrze to czy źle? Tak powinno być, czy powinno być tak, jak wg PiS ma być teraz, tj. że TK teraz musi najpierw nadrobić zaległości w sprawach zwykłych ludzi i dopiero jak już to uczyni, to będzie mógł się zajmować jakimiś sprawami ustrojowymi, które zwykłych ludzi nie obchodzą, bo przecież do gara ich nie włożysz? Oto jest pytanie.

Cytuj:
Skoro panuje zgoda co do zupełniej wyjątkowości tego aktu (wynikającego z tradycji i historii), to tym łatwiej powinno także dojść do zgody, że powinniśmy przyjmować jego interpretację zawężającą, a nie rozszerzającą.


Tak, to dobry argument, ale są i inne.

Cytuj:
Kaliber tych przestępstw jest na tyle poważny (szczególnie, że chodzi o tak wysoko postawionego urzędnika państwowego), że ta wiedza po prostu należy się społeczeństwu.


Zapewne, ale twój wywód jest nieco abstrakcyjny :roll: Ta sprawa jest wszak polityczna. Obydwie strony sporu wiedzą swoje. A i bezstronni stali się już ofiarami tego podziału - nawet jeśli nie opowiadają się po żadnej ze stron, to przecież widzą, że one istnieją i się żrą. Wiadomo, że sądy są przeciwko PiS, a PiS jest przeciwko sądom. Jak sąd skaże Kamińskiego, to pewnie dlatego, że sędziowie nie lubią PiS, a jeśli go uniewinni, to pewnie dlatego, że PiS już przejął sądy albo co najmniej je zdrowo nastraszył. A kto tam, panie, wie, jak jest naprawdę? Żyjemy w czasach postprawdy :cry:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lut 08, 2017 8:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Coroner napisał(a):
Tak twierdzi Małgosiaa ale prawnicy juz tacy zgodni nie są.
http://www.rp.pl/Prawo-karne/311189973- ... .html#ap-1

Bo niektórzy prawnicy odrzucają chłopski rozum z powodu wasalstwa. Widać jak na dłoni, że nie są niezależni.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lut 08, 2017 8:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Problem tkwi w niedostatecznie jasno sformułowanym zapisie Konstytucji. Co prawda Duda uważa, że prawo łaski stosuje się wobec osób skazanych prawomocnym wyrokiem (tzn. tak mówił) ale Konstytucja tego nie precyzuje.

Podobnie, wg tego zapisu, można ułaskawić kogoś od postępowaniem przed TS - np. na dzień przed wydaniem wyroku. Nie można tylko wobec skazanych.

Swoją drogą, to jest dramat. Ostatnio Duda coraz częściej działa wbrew swoim deklaracjom. W dodatku ja myślę, że te deklaracje były szczere i Duda naprawdę nie chce dzielić i konfliktować ludzi ani być notariuszem rządu. Widocznie nie jest w stanie przeciwstawić się Kaczyńskiemu. Nieraz czytałem o sprawcach przemocy i znam różne przypadki, więc widzę, w jaki sposób Kaczyński go łamie. Choćby zaczął jak najwcześniej, nie dając czasu na przemyślenie (w kwestii prawa łaski), a potem była kolejna podobna sytuacja, czyli nocne ślubowanie (odmowa powołania sędziów to złamanie Konstytucji, a ew. powołanie trzech nadmiarowych też byłoby złamaniem Konstytucji), co powoduje większe uzależnienie go od Kaczyńskiego, który musi przejąć TS, aby Duda mógł uniknąć skazania. Ostatnio każe mu wygadywać te konfliktowe i prowokacyjne bzdury, a Duda wydaje się być już do tego przyzwyczajony i złamany. Nie wiadomo, czy po tym wszystkim jeszcze się pozbiera. Może już nawet zaczyna wierzyć w to, co mówi, na zasadzie podobnej do syndromu sztokholmskiego. Kaczyński specjalnie wybrał człowieka o tak niedojrzałej i słabej osobowości. Wygląda to fatalnie.

Zastanowiło mnie to spotkanie w cztery oczy z kanclerz Merkel. Czy dlatego chciała takiego spotkania, aby nawiązać do jego patologicznej relacji z Kaczyńskim? Mogła zapoznać się z ekspertyzami psychologicznymi i spróbować zaproponować jakieś wsparcie. Z pozoru małe są szanse na coś takiego ale osobiście nie widzę powodu do spotkania za zamkniętymi drzwiami bez tłumacza. Wiadomo, że Duda sam nic nie może, więc nie ma sensu w cztery oczy omawiać działań politycznych na arenie międzynarodowej. Zatem naprawdę nie ma wielu opcji.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr lut 08, 2017 13:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Soul33 napisał(a):
Swoją drogą, to jest dramat. Ostatnio Duda coraz częściej działa wbrew swoim deklaracjom. W dodatku ja myślę, że te deklaracje były szczere i Duda naprawdę nie chce dzielić i konfliktować ludzi ani być notariuszem rządu. Widocznie nie jest w stanie przeciwstawić się Kaczyńskiemu. Nieraz czytałem o sprawcach przemocy i znam różne przypadki, więc widzę, w jaki sposób Kaczyński go łamie. Choćby zaczął jak najwcześniej, nie dając czasu na przemyślenie (w kwestii prawa łaski), a potem była kolejna podobna sytuacja, czyli nocne ślubowanie (odmowa powołania sędziów to złamanie Konstytucji, a ew. powołanie trzech nadmiarowych też byłoby złamaniem Konstytucji), co powoduje większe uzależnienie go od Kaczyńskiego, który musi przejąć TS, aby Duda mógł uniknąć skazania. Ostatnio każe mu wygadywać te konfliktowe i prowokacyjne bzdury, a Duda wydaje się być już do tego przyzwyczajony i złamany. Nie wiadomo, czy po tym wszystkim jeszcze się pozbiera. Może już nawet zaczyna wierzyć w to, co mówi, na zasadzie podobnej do syndromu sztokholmskiego. Kaczyński specjalnie wybrał człowieka o tak niedojrzałej i słabej osobowości. Wygląda to fatalnie.

Zastanowiło mnie to spotkanie w cztery oczy z kanclerz Merkel. Czy dlatego chciała takiego spotkania, aby nawiązać do jego patologicznej relacji z Kaczyńskim? Mogła zapoznać się z ekspertyzami psychologicznymi i spróbować zaproponować jakieś wsparcie. Z pozoru małe są szanse na coś takiego ale osobiście nie widzę powodu do spotkania za zamkniętymi drzwiami bez tłumacza. Wiadomo, że Duda sam nic nie może, więc nie ma sensu w cztery oczy omawiać działań politycznych na arenie międzynarodowej. Zatem naprawdę nie ma wielu opcji.


Mam podobne wrażenia i podobne wyjaśnienie zachowania Merkel mi przyszło do głowy.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lut 08, 2017 15:44
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Nie mogła proponować Dudzie żadnej współpracy ponad Kaczyńskim, bo ostatnie doniesienia mówią o kroczeniu Kaczyńskiego śladem Tuska - choć wtedy to było kondominium, a aktualnie wstawanie z kolan :D - i potajemnym spotkaniu z Merkel w sierpniu 2016r w Meseberg w Brandenburgii.
Media pokazywały wtedy Kaczyńskiego wraz z Brudzińskim łowiących ryby na zalewie szczecińskim.
Zdradzający tajemne spotkanie europoseł Legutko mówi, że rozmowa trwała długo, zapewne ustalono punkty wspólne, w tym kontekście Duda to tylko figurant.


Śr lut 08, 2017 18:55
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Jasne, Merkel zaproponowała Dudzie wsparcie Bundeswehry w konfrontacji z Kaczyńskim, albo stanowisko Prezydenta Europy jeśli mu się sprzeciwi.
Zgadujcie dalej.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr lut 08, 2017 20:50
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
m_m, czy sarkazmem chcesz przekonać do swoich racji? Nie stać Cię na rzeczową dyskusję?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lut 08, 2017 20:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Nikogo tu nie chcę do niczego przekonać.
Ale spekulować o przyczynie i przebiegu spotkania Merkel z PAD nie widzę sensu. W ten sposób bowiem niektóre media tworzą "fakty".

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr lut 08, 2017 21:01
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Ależ żadne zdanie, które nie jest po nosie elektoratowi PiS nie ma sensu.
To: http://www.magnapolonia.org/bolszewizm-gospodarczy/ pewnie też spekulacje?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lut 08, 2017 21:15
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Ale teorie spiskowe. Ośmiałem się jak nigdy.
Można powiedzieć, żeby dorzucić coś z drugiej strony, że spotkanie Schetyny i Kamysza w ambasadzie to byli po dyspozycje jak dalej walczyć z PiS aby nie być śmiesznym.

Oczywiście nie zauważacie że wasze teorie odnośnie Dudy są na tym samym poziomie co to co ja napisałem a co znalazłem na stronie z dowcipami


Śr lut 08, 2017 21:23
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Małgosiaa napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Kael, dopóki ktoś nie zmieni Konstytucji i nie wprowadzi w niej zasady, że prezydent może ułaskawić tylko osobę skazaną prawomocnym wyrokiem, dopóty będzie miał prawo zrobić to także wobec tej, której wyrok nie jest jeszcze prawomocny.
Przykro mi... nie bardzo.

Art. 139. Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski. Prawa łaski nie
stosuje się do osób skazanych przez Trybunał Stanu.

Drugie zdanie wyraźnie mówi o skazanych, a nie oskarżonych.

Wyrok, nawet nieprawomocny, jest wyrokiem, a nie aktem oskarżenia. Od chwili jego wydania nie ma już mowy o oskarżonym. Daruj więc sobie takie teksty, bo to zwykłe zaprzeczanie faktom.


Śr lut 08, 2017 22:17
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Czyli przestępca ministrem. Ładnie :(

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lut 08, 2017 22:25
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
W kwestii Dudy nie zdajecie sobie sprawy z powagi sytuacji. Ja trochę znam się na temacie, a Johnny dużo czyta, więc dostrzega różne przejawy umniejszania Dudy przez Kaczyńskiego. Natomiast przemoc psychiczna nie jest tak rzadkim zjawiskiem, aby istniało duże prawdopodobieństwo, że Merkel go nie zauważa. Może to rozumie. A ekspertyzy nt. obecnej polskiej władzy otrzymuje z całą pewnością. Mogłaby też zażyczyć sobie wiadomości wywiadowcze dotyczące konkretów z życia Dudy.

Niestety wyrwanie się z kręgu przemocy jest bardzo trudne ale tutaj nie ma przemocy domowej i to jest duży plus.

Kwestia tylko w tym, co Merkel może Dudzie zaoferować. Oczywiście niewiele. Wsparcie psychiczne, poradę i, być może, jakieś zrozumienie. To wszystko, co jest pewne. Poza tym mogłaby pomóc mu znaleźć pracę w UE (bo Kaczyński by się mścił jak zwykle) ale to już zapewne tylko pod warunkiem wygranej w wyborach.

Natomiast w UE Duda sprawdziłby się świetnie, ponieważ bardzo dobrze porusza się w polityce międzynarodowej. Najlepiej ze wszystkich osób w całym PiS. I myślę, że może istnieć tylko jeden powód, dla którego Kaczyński nie korzysta z jego talentów w najmniejszym stopniu, a zamiast tego redukuje go do roli notariusza i megafonu. Otóż, zwyczajnie, ten tchórz boi się Dudy. Tzn. jego potencjału politycznego. Nie znam żadnego innego możliwego uzasadnienia.

A wracając do prośby kanclerz Merkel o spotkanie w cztery oczy, moja hipoteza wynika z tego, że tu też nie widzę żadnego innego racjonalnego wyjaśnienia. Czy ktoś ma jakąkolwiek inną propozycję?

Poza wsparciem Merkel, pewnie ważniejsze jednak byłoby wsparcie naszej opozycji. Powinni zapewnić mu nietykalność przez TS. Niestety oni wcale nie sprawiają wrażenia, aby dbali o interes Polski bardziej niż swój własny.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lut 09, 2017 0:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211 ... 245  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL