Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 7:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215 ... 245  Następna strona
 Jaki jest Prezydent Duda? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Alus napisał(a):
Nie wchodząc w personalia, ale gdy trochę pogrzebie w życiorysach przodków, okazuje się, że tę walkę na resortowe dzieci toczą miedzy sobą właśnie resortowe dzieci, tyle tylko, że jednym lepiej sie udało, wysforowali się obejmując intratne posady, inni przegapili okazję, zatem zrozumiała niechęć i wrogość.


Czyżbyś sugerowała, że Duda chce tą metodą rozpocząć jakieś wewnątrz-partyjne oczyszczanie z "resortowych dzieci" w PiS? Hmm, byłaby to ciekawa koncepcja, w której polowanie na jakieś "resortowe dzieci" w GW czy KOD byłoby pretekstem na podobne akcje wobec przykładowo Piotrowicza, Ziemkiewicza czy innego Wildsteina.

Jednak nie szedłbym tak daleko. IMHO to tylko próba pokazania, że Duda jest bardziej patiotyczny, bardziej wyklęty i bardziej antykomunistyczny. Brakuje tylko "bardziej smoleński", ale być może o ten elektorat nie chce walczyć.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt maja 02, 2017 13:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
bert04 napisał(a):
Nasz najlepszy prezydent od 1050 lat ostatnio zarobił u mnie parę plusików pewnymi akcjami. A to pisze listy do Macierewicza, a to potrafił uczcić żołnierzy LWP. Wprawdzie nie niweluje to jego poprzednich działań i zaniechań, ale po tej stronie politycznej już mniejsze zło to jest prawie-że-dobro.

A tu taka wtopa i rachunki wyzerowane:

http://www.newsweek.pl/polska/duda-poto ... 551,1.html

Duda nie chce być przeciwko Macierewiczowi, on chce być takim "lepszym Macierewiczem", chce przejąć część środowisk nacjonalistycznych, przyklejonych do Ministra Wojny. Po tych wszystkich akcjach deubekizacji, odbierania emerytur czy (próbowanego) stopni wojskowych, po tych apelach do mediów o "nie-zatrudnianie"... taki tekst może być tylko sygnałem do kolejnej fazy deubekizacji, tym razem potomków. Być może ten sztylet jest wymierzony w jakąś konkretną osobę (będę strzelał, że tradycyjnie AM z GW), tyle że dotychczas obywało się bez takich "figur retorycznych".

Ciekaw jestem ogromnie, co z tego dalej wyniknie. Ale obawiam się, że w tej walce z "resortowymi dziećmi" i "wnukami zdrajców" na czczej retoryce wyborczej się nie skończy. A na czele tego staje teraz prezydent-nie-wszystkich-Polaków.

Ze słów Dudy wynika tyle, że sprzeciwia się tym wnukom, którzy propagują postawy swoich przodków-zdrajców, ale nie wnukom zdrajców jako takim.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt maja 02, 2017 13:39
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
bert04 napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie wchodząc w personalia, ale gdy trochę pogrzebie w życiorysach przodków, okazuje się, że tę walkę na resortowe dzieci toczą miedzy sobą właśnie resortowe dzieci, tyle tylko, że jednym lepiej sie udało, wysforowali się obejmując intratne posady, inni przegapili okazję, zatem zrozumiała niechęć i wrogość.


Czyżbyś sugerowała, że Duda chce tą metodą rozpocząć jakieś wewnątrz-partyjne oczyszczanie z "resortowych dzieci" w PiS? Hmm, byłaby to ciekawa koncepcja, w której polowanie na jakieś "resortowe dzieci" w GW czy KOD byłoby pretekstem na podobne akcje wobec przykładowo Piotrowicza, Ziemkiewicza czy innego Wildsteina.

Jednak nie szedłbym tak daleko. IMHO to tylko próba pokazania, że Duda jest bardziej patiotyczny, bardziej wyklęty i bardziej antykomunistyczny. Brakuje tylko "bardziej smoleński", ale być może o ten elektorat nie chce walczyć.

Nie idę tak daleko, Duda bez wyraźnego wskazania swojego promotora-pryncypała nic nie podejmuje samodzielnie.
Rzecz w tym, ze resortowe dzieci znajdują się zarówno w PiS, jak i w PO i w innych partiach, oraz i pozostają bezpartyjni ulokowani na stanowiskach, ta ich walka między sobą nie jest zatem walką stricte partyjna.
A Duda włączając się w walkę pomiędzy nimi, robi z siebie tylko durnia.


Wt maja 02, 2017 13:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
chwat napisał(a):
Ze słów Dudy wynika tyle, że sprzeciwia się tym wnukom, którzy propagują postawy swoich przodków-zdrajców, ale nie wnukom zdrajców jako takim.


Oj nie, mój drogi. Duda wskazuje "wnuki zdrajców" jako przyczynę oporu mediów przeciw narracji żołnierzy wyklętych. Więc w przyszłości kwestionując obowiązującą dziś w szkolnictwie i wojsku martyrologię wyklętych możesz oczekiwać, że ktoś Ci życiorys prześwietli. Albo i bez tego oskarży.

Zresztą przy przemarszu naziolów przez Hajnówkę już ta narracja została użyta. Ludzie sprzeciwiający się gloryfikacji Burego zostali okrzyknięci postkomuną. A prezydent-nie-wszystkich-Polaków, wpisując się w tę retorykę, przestaje być prezydentem białorusińskich Polaków jako pierwsze. Być może w przyszłym roku Duda obejmie swoim osobistym patronatem III marsz, w tym roku jeszcze się wstrzymał.

------------------------

Alus napisał(a):
A Duda włączając się w walkę pomiędzy nimi, robi z siebie tylko durnia.


Czy jest durniem czy nie, pokaże się po efektach tej nowej taktyki. Dotychczas Duda przynajmniej w retoryce unikał tego typu rozgraniczeń lub oskarżeń, zostawiał to innym. Jeżeli teraz tak radykalnie zmienił kurs, to ma w tym jakiś cel.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt maja 02, 2017 14:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
212 stron o rezydencie ?
Pogielo was ?


Wt maja 02, 2017 14:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
bert04 napisał(a):
chwat napisał(a):
Ze słów Dudy wynika tyle, że sprzeciwia się tym wnukom, którzy propagują postawy swoich przodków-zdrajców, ale nie wnukom zdrajców jako takim.


Oj nie, mój drogi. Duda wskazuje "wnuki zdrajców" jako przyczynę oporu mediów przeciw narracji żołnierzy wyklętych. Więc w przyszłości kwestionując obowiązującą dziś w szkolnictwie i wojsku martyrologię wyklętych możesz oczekiwać, że ktoś Ci życiorys prześwietli. Albo i bez tego oskarży.
Jak chcesz udowodnić prognozy tego czarnego scenariusza z przyszłości z prześwietlaniem i oskarżaniem?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt maja 02, 2017 15:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:19
Posty: 9
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
bert04 napisał(a):
A prezydent-nie-wszystkich-Polaków, wpisując się w tę retorykę, przestaje być prezydentem białorusińskich Polaków jako pierwsze. .

Siema!!! Wszystko OK? Pytam jeśli jesteś TYM bert04.
Moje zdanie,jeśli niejaki Andrzej D. powiada ze jest prezydentem "nie wszystkich Polaków"powiedziałbym....prawda!!
Człowiek tak myślący NIE JEST PREZYDENTEM. Kim jest prezydent nieomal 40 mln Narodu? Pewnie nie powinien być głupcem.
P.S. Nie znam kontekstu wypowiedzi,kieruje się gdakaniem mediów.


Wt maja 02, 2017 17:17
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Ale samo określenie prezydent wszystkich Polaków jest bzdurne. Ani Jaruzelski, ani Wałęsa, ani Kwaśniewski, ani Kaczyński, ani Komorowski nie byli prezydentami wszystkich Polaków. Duda tez nie jest. Pamietam jak wyzywano na poprzedników. Pamietam jak drwiono z Wałęsy, jak oburzano się na Kwaśniewskiego, jak śmiano się z Kaczyńskiego i jak wyśmiewano Komorowskiego. Każdy z prezydentów był bardziej lub mniej zakładnikiem swojej partii. I każdy miał stały klub komentatorów. Wiec nic nowego.
Nie ma możliwości, w tak spolaryzowanej scenie politycznej jak nasza żeby prezydent był prezydentem wszystkich Polaków. Zawsze zwolennicy bedą go wychwalać a przeciwnicy bedą widzieć same wpadki.

Jako przeciwnik urzędu prezydenta powiem ze to stanowisko to niepotrzebnie wydane pieniądze. Raz na wybory a dwa na wynagrodzenie całej świty ludzi i utrzymanie kancelarii prezydenta.


Wt maja 02, 2017 17:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
chwat napisał(a):
Jak chcesz udowodnić prognozy tego czarnego scenariusza z przyszłości z prześwietlaniem i oskarżaniem?


Bardzo prosto, wyciągam moją kryształową kulę, mruczę niezrozumiałe formuły w jezyku Atlantydów i ot dowód na dłoni.

A tak trochę poważniej, nie wiem o co chodzi Ci z tym "udowodnić" i jakiego "dowodu" oczekujesz. Pokazałem analogię do dotychczasowej taktyki niemiłościwie panującej partii, gdzie krytycy zostawali na wstępie wrzucani do wora "kodziarze, resortowe dzieci i oderwani od koryta". A także wskazałem na przykĺad określania krytyków II marszu przez Hajnówkę komuchami. Mi starczy.

.
Bene napisał(a):
Wszystko OK? Pytam jeśli jesteś TYM bert04

Jedynym którego znam. Przynajmniej w polskim internecie, bo jak swego czasu próbowałem sie zameldować pierwszy raz na forum w kraju mojego zamieszkania, to berty 01 do 03 były zajęte.

A Ty jesteś TYM Bene?

Coroner napisał(a):
Ale samo określenie prezydent wszystkich Polaków jest bzdurne.

Być może. Niemniej pierwszy raz prezydent w wolnej Polsce deklaruje publicznie, że części narodu nie reprezentuje. Mówi to w pewnym kontekście, w nawiązaniu do pewnych zdrajców i ich potomków.

Sorry, ale dla mnie to brzmi jak coś w stylu "prezydent Prawdziwych Polaków, a reszta niech spada".

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt maja 02, 2017 20:12
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Redaktorzy GN, jak zwykle na posterunku i gotowi do obrony jedynie slusznej wladzy, tlumacza, ze prezydent co prawda powiedzial, co powiedzial, ale przeciez wyrazil tez zrozumienie dla zawilych losow Polakow, ktorzy nie zdazyli do armii Andersa i z LWP walczyli o Polske. I to juz wszystko wyjasnia. Prezydenta zle zrozumiano.
Cytuj:
I tu pojawia się wątek żołnierzy niezłomnych. Dla Andrzeja Dudy oddanie sprawiedliwości tym, którzy mieli być wyklęci i zapomniani jest stawianiem fundamentu pod przyszłą wspólnotę. Prezydent uważa, że Polacy powinni dostać jasny sygnał kto był bohaterem, a kto zdrajcą. Z kogo powinniśmy być dumni, a z kogo nie. Na pytanie, o źródła silnego oporu przed tak jednoznaczną oceną Andrzej Duda odpowiedział dość oczywistą dla każdego obserwatora dziejów III RP konstatacją: „Dzieci i wnuki zdrajców Rzeczypospolitej, którzy walczyli o utrzymanie sowieckiej dominacji nad Polską, zajmują wiele eksponowanych stanowisk w różnych miejscach. Nigdy nie będą chcieli się zgodzić na to, żeby prawda o wyczynach ich ojców, dziadków i pradziadków zdominowała polską narrację historyczną, będą zawsze przeciwko temu walczyli”.Prawda to czy fałsz? A może słychać w tych słowach wezwanie do czystek i rozliczeń?

Taki właśnie jest ton komentarzy. Czy stwierdzenie faktu jest stygmatyzacją? Doczekaliśmy przecież czasów, gdy pracownicy bezpieki otwarcie walczą o swoje, z podniesionym czołem mówią o ciężkiej „pracy dla kraju”. Mają w tym mocne wsparcie wielu polityków i części mediów. Jest więc jasne, że nie da się pogodzić hołdu dla podziemia antykomunistycznego z utrzymaniem przywilejów dla aparatu przemocy PRL. A na coś trzeba się zdecydować.

http://gosc.pl/doc/3857102.Co-powiedzial-Prezydent

Czyli prostujemy historie i durnemu narodowi podsuwamy zolnierzy wykletych (jak leci, zeby bylo jasne: walczyl z nowa wladza, znaczy bohater), zeby wiedzieli kogo maja szanowac w nowej, pisowskiej Polsce. Bez zadnych watpliwosci i wyjatkow, bo jak nawet zabijali tych cywilow, to widac musieli. Wzor dla mlodziezy ONR!
A jak ktos cos powie, to “mial ojca z bezpiece“ i morda w kubel.

A juz ta manipulacja, ze to tylko bezpieka mowi o “ciezkiej pracy dla kraju“ w kontekscie odebranych emerytur jest obrzydliwa. Zwyczajny milicjant tez byl potrzebny w PRL. Owszem, wykorzystywano ich i do akcji przeciw opozycji, ale odebranie wszystkim praw do emerytury, bez zadnej lustracji jest po prostu bezprawiem.
Rownie dobrze mozna odebrac tytuly (pseudo) doktorom uczelni w PRLu, wyzerowac wszystko na poziom skonczenia podstawowki i zrownac wszystko do zera. Ile pieniedzy ZUS by zaoszczedzil!

Sorry, ale ponioslo mnie po raz kolejny. Dlatego GN staram sie od jakiegos czasu nie czytywac, bo jest jak z RM: kazda proba dania szansy konczy sie fiaskiem.


Wt maja 02, 2017 20:35
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
bert04 napisał(a):
Być może. Niemniej pierwszy raz prezydent w wolnej Polsce deklaruje publicznie, że części narodu nie reprezentuje. Mówi to w pewnym kontekście, w nawiązaniu do pewnych zdrajców i ich potomków.

Sorry, ale dla mnie to brzmi jak coś w stylu "prezydent Prawdziwych Polaków, a reszta niech spada".
Masz rację tak to brzmi. Ten tak to pokazuje. Inni tak postępowali ale tak nie mówili. PiS tradycyjnie nie potrafi pracować nad wizerunkiem. Nic się od lat nie zmieniło.


Wt maja 02, 2017 20:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
bert04 napisał(a):
chwat napisał(a):
Jak chcesz udowodnić prognozy tego czarnego scenariusza z przyszłości z prześwietlaniem i oskarżaniem?


Bardzo prosto, wyciągam moją kryształową kulę, mruczę niezrozumiałe formuły w jezyku Atlantydów i ot dowód na dłoni.

A tak trochę poważniej, nie wiem o co chodzi Ci z tym "udowodnić" i jakiego "dowodu" oczekujesz. Pokazałem analogię do dotychczasowej taktyki niemiłościwie panującej partii, gdzie krytycy zostawali na wstępie wrzucani do wora "kodziarze, resortowe dzieci i oderwani od koryta". A także wskazałem na przykĺad określania krytyków II marszu przez Hajnówkę komuchami. Mi starczy.

Jeśli niesprawiedliwie traktuje się krytyków panującej partii, to jest to łamanie prawa, taka postawa panującej partii daje podstawę do uzasadnionej krytyki. Natomiast:
bert04 napisał(a):
Więc w przyszłości kwestionując obowiązującą dziś w szkolnictwie i wojsku martyrologię wyklętych możesz oczekiwać, że ktoś Ci życiorys prześwietli. Albo i bez tego oskarży.
Wizje przyszłości nie dają prawa do uzasadnionej krytyki.

Dlatego jeśli mówisz: "pokazałem analogię", to uważam, że takiej analogii nie pokazałeś. Próbujesz prognozom nadać rangę faktu. To że te prognozy zaistniały zapisane w formie zdania, nie oznacza, że dają prawo krytykować Dudę.

W tym momencie zasadne było by skupienie się na niesprawiedliwie traktowanych krytykach panującej partii jako łamaniu prawa, czy na partii tego dokonującej i domaganie się wyciągnięcia tego konsekwencji.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr maja 03, 2017 7:10
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Kael napisał(a):
Redaktorzy GN, jak zwykle na posterunku i gotowi do obrony jedynie slusznej wladzy, tlumacza, ze prezydent co prawda powiedzial, co powiedzial, ale przeciez wyrazil tez zrozumienie dla zawilych losow Polakow, ktorzy nie zdazyli do armii Andersa i z LWP walczyli o Polske. I to juz wszystko wyjasnia. Prezydenta zle zrozumiano.
Cytuj:
I tu pojawia się wątek żołnierzy niezłomnych. Dla Andrzeja Dudy oddanie sprawiedliwości tym, którzy mieli być wyklęci i zapomniani jest stawianiem fundamentu pod przyszłą wspólnotę. Prezydent uważa, że Polacy powinni dostać jasny sygnał kto był bohaterem, a kto zdrajcą. Z kogo powinniśmy być dumni, a z kogo nie. Na pytanie, o źródła silnego oporu przed tak jednoznaczną oceną Andrzej Duda odpowiedział dość oczywistą dla każdego obserwatora dziejów III RP konstatacją: „Dzieci i wnuki zdrajców Rzeczypospolitej, którzy walczyli o utrzymanie sowieckiej dominacji nad Polską, zajmują wiele eksponowanych stanowisk w różnych miejscach. Nigdy nie będą chcieli się zgodzić na to, żeby prawda o wyczynach ich ojców, dziadków i pradziadków zdominowała polską narrację historyczną, będą zawsze przeciwko temu walczyli”.Prawda to czy fałsz? A może słychać w tych słowach wezwanie do czystek i rozliczeń?

Taki właśnie jest ton komentarzy. Czy stwierdzenie faktu jest stygmatyzacją? Doczekaliśmy przecież czasów, gdy pracownicy bezpieki otwarcie walczą o swoje, z podniesionym czołem mówią o ciężkiej „pracy dla kraju”. Mają w tym mocne wsparcie wielu polityków i części mediów. Jest więc jasne, że nie da się pogodzić hołdu dla podziemia antykomunistycznego z utrzymaniem przywilejów dla aparatu przemocy PRL. A na coś trzeba się zdecydować.

http://gosc.pl/doc/3857102.Co-powiedzial-Prezydent

Czyli prostujemy historie i durnemu narodowi podsuwamy zolnierzy wykletych (jak leci, zeby bylo jasne: walczyl z nowa wladza, znaczy bohater), zeby wiedzieli kogo maja szanowac w nowej, pisowskiej Polsce. Bez zadnych watpliwosci i wyjatkow, bo jak nawet zabijali tych cywilow, to widac musieli. Wzor dla mlodziezy ONR!
A jak ktos cos powie, to “mial ojca z bezpiece“ i morda w kubel.

A juz ta manipulacja, ze to tylko bezpieka mowi o “ciezkiej pracy dla kraju“ w kontekscie odebranych emerytur jest obrzydliwa. Zwyczajny milicjant tez byl potrzebny w PRL. Owszem, wykorzystywano ich i do akcji przeciw opozycji, ale odebranie wszystkim praw do emerytury, bez zadnej lustracji jest po prostu bezprawiem.
Rownie dobrze mozna odebrac tytuly (pseudo) doktorom uczelni w PRLu, wyzerowac wszystko na poziom skonczenia podstawowki i zrownac wszystko do zera. Ile pieniedzy ZUS by zaoszczedzil!

Sorry, ale ponioslo mnie po raz kolejny. Dlatego GN staram sie od jakiegos czasu nie czytywac, bo jest jak z RM: kazda proba dania szansy konczy sie fiaskiem.

Ja od lat 70-tych nieprzerwanie kupowałam (w latach PRL prenumerowałam w kościele, bo nie było w oficjalnej sprzedaży, GN nieprzerwanie) gdy jednak dziennikarze czynnie włączyli sie w promocję PiS, od 3 lat nie kupuje i nie czytam. Czytam tylko w necie i tylko artykuły o treści religijnej.....no taki mały offtop.
A co do żołnierzy wyklętych:
- dostrzegam dwie kwestie - nie zaliczani są do grona żołnierzy tysiący partyzantów AK - po wojnie wywożonych w głąb Rosji, osadzanych w więzieniach na wiele lat, skazywani na kary śmierci, w dużym przypadku te wyroki wykonano, zmuszani do opuszczania rodzinnych stron dla uniknięcia represji. Tych ofiar komunistycznego państwa było kilkakroć więcej niż partyzantów NSZ, WIN...etc.
- część tych "bohaterów", wedle orzeczeń IPN, to pospolici mordercy mający na sumieniu dziesiątki zamordowanych niewinnych dzieci, kobiet, starców.
I ci obciążeni bratobójczą niewinną krwią stanowią dla PiS wzór patriotyzmu :o :o :o :o


Śr maja 03, 2017 7:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
@chwat

Nawiązałem do większej ilości zjawisk, nie każ mi powrarzać wszystkiego.

https://dorzeczy.pl/kraj/28125/Apel-Rad ... b-PRL.html

Parę dni po apelu o, cytuję, "unikanie zatrudniania osób związanych z totalitarnym systemem w mediach narodowych" prezydent w dużym wywiadzie opowiada, że w mediach funkcjonują także dzieci i wnuki ludzi związanych z byłym systemem. Nie wiem, jaką moc prawną ma ten podlinkowany apel, w świetle prawa pracy jest con. wątpliwy. Wypowiedź prezydenta w tym kontekście staje się próbą rozszerzenia definicji "związanych z systemem" o związki... rodzinne.

Wszystkich to nie dotyczy, jeszcze. Na razie tylko dziennikarzy, których PiS chciał od dawna zlustrować.

@Alus

Unikałbym tak jednostronnej oceny, trudno mi uzasadnić przykładowo wyższość Okulickiego nad Łupaszką. Jednakże ważniejsze jest, że ani grupy narodowców ani prezydent w tym wywiadzie nie silą się o jakąś wyważoną ocenę. Prezydent jeszcze nie uczcił Burego, ale już wrzucił oponentów do wora dzieci-i-wnuków-ubeków. Nawet Kaczyński tak daleko się nie posuwał (nawet przy osławionym "Zomo").

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr maja 03, 2017 9:31
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Prezydent Duda?
Cytuj:
@Alus

Unikałbym tak jednostronnej oceny, trudno mi uzasadnić przykładowo wyższość Okulickiego nad Łupaszką.

Nie muszę sama dochodzić i uzasadniać - to IPN w 2015r wydał książkę "Glinciszki i Dubinki. Zbrodnie wojenne na Wileńszczyźnie w połowie 1944r i ich konsekwencje we współczesnych relacjach polsko-litewskich", opisująca zbrodnię oddziału "Łupaszki" na cywilnej ludności w liczbie 67 osób, w tym 2-miesieczne dziecko, w miasteczku Dubinki.


Śr maja 03, 2017 10:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215 ... 245  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL