Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 7:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175 ... 182  Następna strona
 Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia 
Autor Wiadomość
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Andy72 napisał(a):
Ja nie jestem u władzy, gdybym był to bym zaostrzył prawo karne, skoro trzeba "rozpoznać nowe krzyże dziś", to dlaczego nie wstawiamy się za okradanymi i mordowanymi?

Wstawiać sie powinien każdy, nie czekać na władzę, bo i Jezus nie pyta co władza Mi zrobiła. ale [i]co Ty Andy dla Mnie zrobiłeś .
To nowe prawo karne zastosowałbyś wobec ubogich tego świata, których w modlitwie przy stacji Krzyżowej wymienił papież?


So kwi 20, 2019 13:02

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Jakich "ubogich tego świata"?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 20, 2019 13:07
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Andy72 napisał(a):
Jakich "ubogich tego świata"?

Chyba nie lubisz nauczycieli, bo nie nauczyli Cię czytać ze zrozumieniem :D


So kwi 20, 2019 13:17

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Prawo trzeba stosować przestępców.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 20, 2019 13:19
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Andy72 napisał(a):
Prawo trzeba stosować przestępców.

Stylistyki też nie nauczyli :D


So kwi 20, 2019 13:26

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Więc "ubodzy tego świata" to osoby pokrzywdzone przez przestępców.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 20, 2019 13:50
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Andy72, idz pomodl sie przy Grobie Panskim, potem idz na Liturgie Wielkiej Soboty i posluchaj co ci Pan Jezus w swoim Slowie ma do powiedzenia.
Dzisiejsze czytania to cala historia zbawienia, ktore dostalismy wszyscy za darmo, bez zaslug i pomimo naszych win
Zanim bedziesz dalej szukal winnych wszedzie poza soba i na zapas stawial mury, ktory i ciebie zamkna w wiezieniu strachu, zastanow sie, czy ty naprawde wierzysz, ze "wszystkie twoje wlosy sa policzone"?
Wierzysz Jezusowi, ze jest Panem i Krolem dziejow, czy budujesz na ludzkich planach i obawach?


So kwi 20, 2019 15:05

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Alus napisał(a):
katon napisał(a):
Alus napisał(a):
Pseudo katolicy - byłem przybyszem nie przyjęliście Mnie.

A co z roztropnością?
Uważam że naród, który może pomieścić obcokrajowców, ale nie ma szans na integrację, lepiej niech nie przyjmuje imigrantów.
Więc nie wszędzie można ich przyjąć.

O roztropności:
Panie Jezu, łatwo jest nieść krzyż na szyi, albo powiesić go jako ornament na ścianach naszych pięknych katedr, lub domów, ale nie jest łatwo spotkać i rozpoznać nowe krzyże dziś: bezdomnych,
młodzieży pozbawionej nadziei, pracy i perspektyw, imigrantów żyjących w slamsach, na marginesie naszego społeczeństwa, po tym jak zmierzyli się z niesłychanym cierpieniem
, papież Franciszek Droga Krzyżowa Koloseum.
A mówi to apelując do naszej roztropności, bo każdy kiedyś może usłyszeć: byłem głodny, a nie dałeś Mi jeść, byłem przybyszem, a nie przyjąłeś Mnie.


Zwłaszcza powinnaś to zrozumieć po zamachach w Zaventem w Belgii gdzie zamachowcami byli obywatele Belgii, ale byli oni dziećmi migrantów.

Nie można traktować Biblii wyrywkowo bo wyjdą same głupoty.


So kwi 20, 2019 15:25
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Cytuj:
O roztropności:
Panie Jezu, łatwo jest nieść krzyż na szyi, albo powiesić go jako ornament na ścianach naszych pięknych katedr, lub domów, ale nie jest łatwo spotkać i rozpoznać nowe krzyże dziś: bezdomnych,
młodzieży pozbawionej nadziei, pracy i perspektyw, imigrantów żyjących w slamsach, na marginesie naszego społeczeństwa, po tym jak zmierzyli się z niesłychanym cierpieniem
, papież Franciszek Droga Krzyżowa Koloseum.
A mówi to apelując do naszej roztropności, bo każdy kiedyś może usłyszeć: byłem głodny, a nie dałeś Mi jeść, byłem przybyszem, a nie przyjąłeś Mnie.


Cytuj:
Zwłaszcza powinnaś to zrozumieć po zamachach w Zaventem w Belgii gdzie zamachowcami byli obywatele Belgii, ale byli oni dziećmi migrantów.

Nie można traktować Biblii wyrywkowo bo wyjdą same głupoty.

Wytłumacz - co ma zamach do "głupot" o wypowiadanych przez Jezusa o obowiązku miłości bliźniego i nieprzyjaciół.
Może znasz lepiej Biblię i wskażesz wersy w których Jezus nakazywał przeganiać z kraju, poniżać ludzi innych religii czy ras.
Może znasz jeszcze rodowód furiata, który 11.04.2019r zatłukł na śmieć 65-letniego katechistę na schodach warszawskiego kościoła.

Wielu "roztropnych" przyjmuje Jezusowy nakaz Będziesz miłował Pana Boga swego cała swoją duszą, całym swoim umysłem, całym swoim sercem, a bliźniego swego...głodnego, chorego, kalekę nie wspomożesz i przegonisz z kraju tego ciapatego.
I sądzą zapewne, że Jezus za taką interpretacją Jego nauki nagrodzi ich szczególnie, a zwłaszcza przykazania miłości na którym opiera sie całe Prawo i prorocy


So kwi 20, 2019 17:29

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Alus napisał(a):
Wytłumacz - co ma zamach do "głupot" o wypowiadanych przez Jezusa o obowiązku miłości bliźniego i nieprzyjaciół.

Czy swoi są mniej warci dlatego że są swoi? Tak jakby dla męża ważniejsze były obce kobiety niż żona.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 20, 2019 17:40
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Andy72 napisał(a):
Alus napisał(a):
Wytłumacz - co ma zamach do "głupot" o wypowiadanych przez Jezusa o obowiązku miłości bliźniego i nieprzyjaciół.

Czy swoi są mniej warci dlatego że są swoi? Tak jakby dla męża ważniejsze były obce kobiety niż żona.

Dla Ciebie, który ludzi sortujesz, może mniej/więcej warci, ale ponoć katolik winieneś wiedzieć, że Jezus nikim nie gardzi....ba i Żydom jako wzór miłości i miłosierdzia stawia pogardzanego przez nich wroga, Samarytanina.

Choćbyś narodowcy na głowie stawali, nie zdołacie zmienić nauki Jezusa, bo ona do Niego przynależy, nie do ludzi usiłujących nią manipulować.


So kwi 20, 2019 17:44

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Ówcześnie (i współcześni) Żydzi byli nacjonalistami. Co by było jakby teraz współczesnemu Żydowi powiedzieć że Palestyńczyk to bliźni Samarytanin?
A czy my teraz nie mamy przegięcia w drugą stronę? To tak jakby w czasach głębokiego komunizmu twierdzić że pieniądze są przyczyną wszelkiego zła.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 20, 2019 18:39
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Andy72 napisał(a):
Ówcześnie (i współcześni) Żydzi byli nacjonalistami. Co by było jakby teraz współczesnemu Żydowi powiedzieć że Palestyńczyk to bliźni Samarytanin?
A czy my teraz nie mamy przegięcia w drugą stronę? To tak jakby w czasach głębokiego komunizmu twierdzić że pieniądze są przyczyną wszelkiego zła.

Ty jesteś wyznawcą Chrystusa, czy Judaizmu???


So kwi 20, 2019 19:00

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Mamy obecnie czas zamętu, biskup występuje przeciw biskupowi.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 20, 2019 19:02
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Andy72 napisał(a):
Mamy obecnie czas zamętu, biskup występuje przeciw biskupowi.

Czy wierzysz w biskupa/księdza, czy w Chrystusa?
Ksiądz/biskup są tylko pomocą w drodze do Pana.


So kwi 20, 2019 19:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175 ... 182  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL